Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvízárólag az "Elfújta a sirokkó" témájára fütyüljél!
2581. hozzászólás - 2009.03.17. 14:14:40
Először a szeles gugliról!
Volt egy kérdés a sirokkóról, amit Dékány András tengerészregényeinek hála én fújok!
Ezzel kapcsolatban kiderült, hogy többen voltak, akik a Gugliban sem találták, mert HIBÁSAN vitték be a NEVET!
Nem mindegy hogy sirokkó vagy sirrokó !
A legkézenfekvőbb keresők karaktersorozat-azonosítással működnek. A kevésbé kézenfekvők (spec) az adatbányászat témakör felé tendálnak.
Emiatt én pártolom az olyan kérdéseket, amit nem tud csípőből az ember fia/lánya, de rákereshet.
A keresés tanulható, mint a kés-villa használata.
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------
Ugorgyunk!- mondta Pósalaki bácsi (kinek is?)
-------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------
Mi a Kardologia?

Prosztata ultrahang?
Szív ultrahang? (jó válasz)
vese ultra hang?
Máj ultra hang?

- Köznevet kis betűvel írjuk (kardiológia)
- kardiológia (magyarul hosszú ó-val)
Javítás!
- és mivel ott a jelölés a jó válasz mellett TÖRLÉS!
(^)(>.<)(^)
Melyik térségből származik a reggae?

Afrika.
Karibi. *
Hawaii.
Délamerika térségéből.

- a válaszok után nem kell pont
- Afrika után nem kell smiley
Melyik sportág kiemelkedő alakja Ronnie O'Sullivan?

snooker *
sakk
atlétika
tenisz

- kereshető, de ...
és volna néhány témába vágó ötletem az általad előhozott sportág eszköztárával kapcsolatban
(tudod: snooker dákó, golyók)
Melyik ország zászlaja teljesen egyszínű?

Magyarország(kék)
USA(piros)
Líbia(zöld)
Olaszország(barna)

Ez egy jó kérdés elbarmolt válaszokkal.
Törölni kék!
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.03.17. 14:17:02-kor
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2582. hozzászólás - 2009.03.17. 14:17:31 (Válasz Bjork123 #2578 hozzászólására.)
Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:11:08
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.16. 21:30:53
Melyik ország legendás lénye a Loch Ness-i szörny?
Írország
Kanada
SKócia*
Dánia

nc csak 3 hét eltiltás a feltevőnek és az értékelőknek...

Ezzel mi a baj?


Talán, hogy melyik ország? Skócia nem önálló ország. Meg hát a helyes írás.
Persze azért a 3 hét eltiltás kicsit durva, mert értelmes és jó kérdés ez szerintem, az aprócska részlettől eltekintve.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2583. hozzászólás - 2009.03.17. 14:17:39
Ki halt mártírhalált az 1046-os Vata-féle pogánylázadásban?
Vata
Szent Gellért püspök
I. András (Endre)
I. (Szent) László

Akkor még nem volt szent, később avatták azzá.

Hány éves a 101 éve megnem született ember?
101*
100
nulla
1

A magyarban nincs olyan szó, hogy "megnem", de szerintem egy meg nem született ember mindenképpen 0 éves. Őszerinte nem.

Melyik ember alkotta építmény látható szabad szemmel is az űrből alacsony földkörüli pályán?
mindkettő
Kínai Nagy Fal
egyik sem*
Gizai Piramisok

Ha ezalatt a LEO (Low Earth Orbit) pályát érted, akkor igazad van. Pontosítás nem ártana. És túl spec.

Hány °C veszti el a vas a mágnesezhetőségét?
770 °C*
912 °C
1394 °C
1538 °C
Unom már, hogy minden kémiai kérdésnél DOC meg PDF file-okat kell átnyálaznom a megfejtéshez. Az egyikben 769°C-t írtak.
Pontszám: 5
népszerűDanaFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2584. hozzászólás - 2009.03.17. 14:23:53
Ki lett az év focistája ?
Steve Gerrard
Lionel Messi
Cristiano Ronalldo*
Fernando Torres

Mikor?!!
Pontszám: 5
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2585. hozzászólás - 2009.03.17. 14:24:46 (Válasz Langel #2572 hozzászólására.)
Idézet: Langel - 2009.03.17. 13:53:18
Igen, ebben az a fura, hogy még mindig nem tudom, hogy mi az.

Szóval ha valaki ennyire okos, és nem kell neki ilyen kérdésnél a google, akkor legalább világosítson már fel, ne csak fikázzon, hogy mennyire alap!!!! Bocsika!


Először egy Dékány András nevű író ifjúsági kalandregényeiben olvastam a sirokkóról. A sztorik az Adrián és a Földközi tengeren játszódtak.

A jelentését Piciklon már idézte a Wikiről.

És senki se írta, hogy alap
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
ReKvízitum: két hibaponty
2586. hozzászólás - 2009.03.17. 14:30:13 (Válasz csati777 #2583 hozzászólására.)
Ki halt mártírhalált az 1046-os Vata-féle pogánylázadásban?
Vata
Szent Gellért püspök
I. András (Endre)
I. (Szent) László


Akkor még nem volt szent, később avatták azzá.

Attól még az az azonosítója. Egy csomó ember nevet változtatott élete során Mohamed Alitól egészen Vlagyimir Iljics Uljanovig, és a lexikon az utolsó (mai) azonosítója alapján elemíti őket. Nézd meg, hogy megtalálod-e Uljanovot! Ha nem (pedig nem lehetetlen), akkor nézd meg az illegalitásban feltett nevén: Leninként.
Hány éves a 101 éve megnem született ember?
101*
100
nulla
1

Szerintem egy meg nem született ember mindenképpen 0 éves. Őszerinte nem

Pontyosítanék: a 101 éve meg nem született ember még megszülethetett 100 éve vagy akár 1 éve. Itt számomra az a probléma, hogy három megoldás van: a három 101-nél kisebb szám.
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.03.17. 14:36:49-kor
Pontszám: 5
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2587. hozzászólás - 2009.03.17. 14:39:56 (Válasz Roseprincess #2582 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2009.03.17. 14:17:31
Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:11:08
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.16. 21:30:53
Melyik ország legendás lénye a Loch Ness-i szörny?
Írország
Kanada
SKócia*
Dánia

nc csak 3 hét eltiltás a feltevőnek és az értékelőknek...

Ezzel mi a baj?


Talán, hogy melyik ország? Skócia nem önálló ország. Meg hát a helyes írás.
Persze azért a 3 hét eltiltás kicsit durva, mert értelmes és jó kérdés ez szerintem, az aprócska részlettől eltekintve.


Én tettem fel a fenti kérdést, ezért érdekel, hogy miért rossz. Minden kérdésnél igyekszem precízen fogalmazni, hogy ne legyen benne hiba, ne legyen félreérthető, és lehetőség szerint minden korosztály tudjon rá válaszolni. Az ország kifejezéssel vaciláltam, mert ugyan nem szuverén ország Skócia (mint pl. Magyarország), de van saját parlamentje, van saját nemzeti bankja (létezik skót font). Számos sporteseményen saját nemzeti válogatottal indul.
Az alábbi rész a Wikiből idézve:

"Mivel Skócia az Egyesült Királyság egyik alkotó országa, államfője a brit uralkodó, 1952 óta II. Erzsébet.

Alkotmányosan az Egyesült Királyság egységes állam, egy szuverén parlamenttel és kormánnyal. Az 1990-ben alkotott devolúciós szabályok alapján az Egyesült Királyságot alkotó országok korlátozott önkormányzati jogokat kaptak, amelyeket a Westminsterben székelő Brit Parlament módosíthat, megváltoztathat, szélesíthet, vagy megszüntethet. Ilyen értelemben a Skót Parlament nem szuverén. De nem valószínű, hogy bármely brit parlament egyoldalúan, az illető ország polgárainak népszavazása nélkül megszüntetne egy belső parlamentet."
Pontszám: 5
kedvelt tagBEUSNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2588. hozzászólás - 2009.03.17. 14:43:45
Ki Son Goku első fia?
Son Goten.
Nem volt fia.
Son Gohan.
Egyik sem.

Ez most komoly? Törlés.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2589. hozzászólás - 2009.03.17. 14:46:19
Jucus szerinted az a jó kvíz kérés az, amit ki lehet guglizni? Ami nem a szürkedet mozgatja meg, hanem egy egyszerű search-al vagy megtalálod vagy nem, soha nem is érdekelt, és nem is fog érdekelni statisztikai adatok?
Szerintem a jó kvíz kérdés olyan, amit egy érett magyar ember tudhat eddigi tanulmányai, vagy napi ismeretei alapján. Esetlegesen klasszikus műveltséggel beszerezhető információk.

Nem a minim-max buherátor (spongyabob, dragonball stb..)
A tipmix és egyéb fogadó újság mániás (kinek mekkora a lábszaga, melyik évben hányat fingott a sportoló súlyemelés közben stb..)
Esetlegesen a focidrukker (Real, Arzenal, Fradi stb kérdések)
Mozirajongó, és bulvárbajnok (ki hol nem szerepelt, hány Oscart kapott, hány felesége volt stb..)
Hkk, Tf, Végzetúr lvl 40+, Lynux, Starcraft, Wow stb kérdések.

Én is örülök neki, ha általános műveltségű kérdés jön, és olyan dolgok derülnek ki belőle, amiknek érdemes utána olvasni, bar ezek über specek szerintem, de érdekességek, ezért a spec, de talán tartsuk meg kategóriát képviselik...

Természetesen lehetne a kvíz értékelésének alapelve az is, hogy amit a Gugli nem dob ki első 10 találatban, az nem jó kvíz kérdés! Vagy csak arra tehetsz fel kérdést, amely 2 szót a gugli első 2 találatban megválaszolja…

Bjork123: Sajnos már töröltem V2-ről, ahol próbáltam értelmes kérdéseket feltenni, V3-on meg CSAK olyanokat, amik átmennek, és szürkét megmozgatóak, valamint NEM Guglizhatóak ki! pl.:

-Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? 47.92%
-Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? 10%
-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
-Ha egy étteremben 17 asztal és asztalonként 6 szék, valamint minden bútornak 4 lába van, akkor a betévedő vendég max. hány lábán ülhet egyszerre? 23.08%
-Ha egy vasúti szerelvény minden tagja 2 zsámolyos, zsámolyonként 2 tengelyes, akkor egy 20 kocsit vontató szerelvény hány kerékkel gurul sínenként? 12.9%
-Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton? 46%
Pontszám: 4.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: ReKvízitum: két hibaponty
2590. hozzászólás - 2009.03.17. 14:48:59 (Válasz Magusocska #2586 hozzászólására.)
Egy csomó ember nevet változtatott élete során Mohamed Alitól


Khmm! MUHAMMAD.
Erről a Lenin nevű fazonról már valahol hallottam, majd kiguglizom...
Akit a pogányok letaszítottak a Kelen-hegyről, az Giorgio Sagredo püspök volt. Őt halála után szentté avatták Szent Gellért néven. Kész. Csak a Szent előtaggal volt bajom, a Gellért püspök teljesen helytálló lett volna. Ne fűrészeljük tovább a f***ot!
Pontszám: 5
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2591. hozzászólás - 2009.03.17. 15:10:53 (Válasz Birka #2589 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.03.17. 14:46:19
Jucus szerinted az a jó kvíz kérés az, amit ki lehet guglizni? Ami nem a szürkedet mozgatja meg, hanem egy egyszerű search-al vagy megtalálod vagy nem, soha nem is érdekelt, és nem is fog érdekelni statisztikai adatok?
Szerintem a jó kvíz kérdés olyan, amit egy érett magyar ember tudhat eddigi tanulmányai, vagy napi ismeretei alapján. Esetlegesen klasszikus műveltséggel beszerezhető információk.

Nem a minim-max buherátor (spongyabob, dragonball stb..)
A tipmix és egyéb fogadó újság mániás (kinek mekkora a lábszaga, melyik évben hányat fingott a sportoló súlyemelés közben stb..)
Esetlegesen a focidrukker (Real, Arzenal, Fradi stb kérdések)
Mozirajongó, és bulvárbajnok (ki hol nem szerepelt, hány Oscart kapott, hány felesége volt stb..)
Hkk, Tf, Végzetúr lvl 40+, Lynux, Starcraft, Wow stb kérdések.

Én is örülök neki, ha általános műveltségű kérdés jön, és olyan dolgok derülnek ki belőle, amiknek érdemes utána olvasni, bar ezek über specek szerintem, de érdekességek, ezért a spec, de talán tartsuk meg kategóriát képviselik...

Természetesen lehetne a kvíz értékelésének alapelve az is, hogy amit a Gugli nem dob ki első 10 találatban, az nem jó kvíz kérdés! Vagy csak arra tehetsz fel kérdést, amely 2 szót a gugli első 2 találatban megválaszolja…

Bjork123: Sajnos már töröltem V2-ről, ahol próbáltam értelmes kérdéseket feltenni, V3-on meg CSAK olyanokat, amik átmennek, és szürkét megmozgatóak, valamint NEM Guglizhatóak ki! pl.:

-Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? 47.92%
-Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? 10%
-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
-Ha egy étteremben 17 asztal és asztalonként 6 szék, valamint minden bútornak 4 lába van, akkor a betévedő vendég max. hány lábán ülhet egyszerre? 23.08%
-Ha egy vasúti szerelvény minden tagja 2 zsámolyos, zsámolyonként 2 tengelyes, akkor egy 20 kocsit vontató szerelvény hány kerékkel gurul sínenként? 12.9%
-Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton? 46%

Birka,
egyetértek a jó kvízkérdés definícióddal és azzal, amit felsorolsz, mint anti kvízkérdés. Az érdekelne, hogy hol húzod meg a határt a napi ismereteknél. Mert a Mátrix főszereplőjének neve szerintem még beleesik, de az már nem, hogy a Keanu Reeves hány Oscart kapott. Más szerint meg az is belefér. Ez eléggé szubjektív, mert valakinek az is benne van a napi ismeretekben, hogy Dundika hány naponta borotválja a szőrét (sic!).
Te nagyon szigorúan ítéled meg a kvízkérdéseket, és sok olyant is kiirtanál, amitől élvezhetőek, színesek lennének ezek a kérdések.
A kérdéseid jók - bár egy kvízolimpián agyhúgykövet kapnék, ha ezek a számolós-logikai kérdések kerülnének elém
Pontszám: 5
fórumozóCosmoFérfi
Végzetúr tehetség
183 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2592. hozzászólás - 2009.03.17. 15:17:30
Milyen színt kapunk a piros és a zöld szín összekeverésével?
fehér
lila
sárga
kék
A kérdező szerint a sárga.Tudtommal (legalábbis az általános iskolában így tanítják) a 3 alapszín a piros, a sárga és a kék, mert egyik sem keverhető ki más színből.A sárga kikeverhető, a lila is, a zöld is.
Pontszám: 5
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2593. hozzászólás - 2009.03.17. 15:21:12
Kit tett fel Géza a (barátokköztben) a melegek Weboldalára?
Lacit
Imit
Botondot
vagy saját magát

ez most valami vicc???
Pontszám: 5
népszerűBlozbangFérfi
Végzetúr mester
341 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2594. hozzászólás - 2009.03.17. 15:24:56
Felcsillant a szemem, feléledt bennem a remény!Talán nem hiába írogatunk ide. 30 kérdésből csak kettőt kifogásolok:
A M.A.G.U.S. világában ki a "Vaskezű" ?
Alex con Arvioni
Kashuka
Airun El Marem
Alyr Arkhon

OK, Magusoztam a koleszban, olvastam 1-2 regényt, de ez azért spec.

Eragonnak melyik volt a szülőfaluja az alábbiak közül?
Daret
Carvahall
Gil'ed
Nädindel

Hurrá! Túlléptünk azon, hogy mely (híres) magyar személy hol született, jöhetnek végre a könyv- filmszereplők!
Muszáj mindig megoldást találni? Nem élvezhetnénk egy kicsit a problémát?
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2595. hozzászólás - 2009.03.17. 15:41:27
Mikor halt meg Mátyás Király?
1490
1300
1487
1501

Szerencsétlennek nem az volt a neve, hogy Király! Kisbetű!

Ki nyerte a 2007-2008-as Bajnokok Ligája kiírást?
Chealsea
Manchester United
Real Madrid
Milan

Nem csak foci van ám a világon, létezik kézilabda BL is.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2596. hozzászólás - 2009.03.17. 15:52:07
A II. világháború idején mikor szálta meg a német hadsereg Magyarországot?

Inkább szállta.

Melyik repülőgéptipus lépte át a hangsebességet,és emiatt kivonták a forgalomból?
Concord
Apache
Boening 747
Boening 743

Repülőgép típus, vessző után szóköz, helyesen Concorde, és ráadásul nem is a sebessége, hanem a 2000-ben bekövetkezett katasztrófa és a 2001-es terrortámadás miatt lett kivonva a forgalomból. Ezen kívül, amiről úgy látszik a kérdező nem is tud, a szovjetek a maguk Concorde-ját előbb elkészítették néhány hónappal, ami szintén elérte a 2500 km/h-s sebességet. Ez volt a Tupoljev TU-144, amit egy katasztrófa után szintén kivontak a forgalomból.
Kicsoda Fábry Sándor?
Énekes
Ír sztepptáncos
Hegedűművész
Showman

Függetlenül attól, hogy fut egy showműsora jó néhány éve, azért ő elsősorban mégiscsak író. Az ír sztepptáncos válasz meg nc
mit jelent a no limit a texas hold'em poker-ben?
nincs tét
nincs se tét se játékos
korlátlan tét lehetőséget
nincs játékos

Mit jelent a nyelvtan egyes az ellenőrződben?
Melyik ország határos Olaszországgal?
Portugália
Svájc
Németország
Belgium

Elférne egy alábbiak közül.
Egy versenyen vesz részt Ön, lehagyja a második helyezettet! Hányadik helyen végez?
Nem ér célba
Első
Második
Harmadik
Amellett, hogy sokszor szereplő kérdés, több tekintetben nem helyes. Ha a második helyezettet úgy érti, hogy a verseny közben második helyen álló, akkor arra a kérdésre, hogy hányadik helyen végez, mind a négy válasz helyes lehet. Ha a második helyezettet úgy érti ahogy hangzik, vagyis a végeredmény szerint második helyezett, akkor aki őt lehagyja, az az első. Ha pedig a helyes választ tekintjük kiindulópontnak, vagyis a "második"-at, akkor arra kiváncsi, hogy a verseny során második helyen állót lehagyva hányadik helyen lesz éppen, de a kérdésben meg nem ez van. Viszont helyesírási hiba nincs benne!
Az alábbiak közül melyik Patrick Süskind regénye?
Csokoládé
Szederbor
Bársony és keserű mandula
A parfüm

A kérdéses regény címe: A parfüm – Egy gyilkos története
Melyik ütő és sújtófegyver?
fokos
lándzsa
pallos
szabja

A szépérzékem azt szabja, hogy ezt töröljük. Pedig szép kérdés is lehetne, de ettől a hibától falra tudok mászni.
Mennyi 9 a harmadikon?
150
27
90
729

számológép


Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:11:08
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.16. 21:30:53
Melyik ország legendás lénye a Loch Ness-i szörny?
Írország
Kanada
SKócia*
Dánia

nc csak 3 hét eltiltás a feltevőnek és az értékelőknek...

Ezzel mi a baj?


Részemről az, hogy a hétköznapi gépelési hiba, a szókezdő két nagybetű teljesen véletlenül a helyes válaszban található, mintegy kiemelve a helyes megfejtést. Feltevőként vagy hiba és nem nézted át, amiért járna egy seggberúgás, vagy szándékos kiemelés hibának álcázva, amiért nem csak egy seggberúgás jár. Az értékelőknek viszont fel kellett volna hogy tűnjön, hogy kiabál a helyes megfejtés, mégis elfogadták.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóGagabolFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2597. hozzászólás - 2009.03.17. 16:03:22
Mit nem illik ajándékozni?
Virágot
Bonbont
Képeslapot
Kést *

...agyhalál...


Melyik Nem a sötételf-trilógia része?
Örökség *
Menedék
Száműzött
Otthon

Salvatore menjen már a búba...én olvastam a regényeit(13 évesen még élveztem is),de ez spec.


Hogyan folytatódik:1 sör nem sör, 2 sör fél sör, 4 sör 1 sör, de...
hazavárnak
1 sör nem sör *
4 sör sem sör
ennyi elég is

ööö...agyhalál 2?
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2598. hozzászólás - 2009.03.17. 16:17:25
Egy egésséges embernek hány ujjperce van, egy kezén?

5
15
14
9

max egészséges
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2599. hozzászólás - 2009.03.17. 16:21:12
Hová utazik Anna Leonowens, a népszerű Anna és a király című regényben/filmben, hogy tanára legyen Mongkut király gyermekeinek?
Sziámba
Japánba
Indiába
Kínába

Nahááát... Megint kimaradtam a sorból egy "híres filmnél"... És nem mondanám hogy népszerű,hiszen még a nemzetközi értékelés is csak 6 pontra osztályozta(IMDB) 13000 szavazat alapján. Erősen átlagos film,a kérdés meg speciális.

Hányszoros Forma 1-es világbajnok Ralf Schumacher?
nulla
öt
kettő
hét

Még mindíg kötelező betéve tudni az éremtáblázatot? A testvérét speciel tudtam,de évek óta nem nézek F1-et... Meg ahogy a hozzászólásokat elnéztem,nem én vagyok az egyetlen.Törölni!

Melyik a legnagyobb utasforgalmú repülőtér Európában?
A Párizsi Charles De Gaulle
A Frankfurti Nemzetközi Repülőtér
A Londoni Heathrow
A Moszkvai Domodedovo

Azonnal törölni! Akár percenként is változhat.Mi van,ha az időjárás közbeszól például?

Az alábbi márkák közül melyik cég foglalkozik számítógépes eszközökkel?
Labello
Hama
Disney
Nivea

Ez itt a reklám helye... Legalább a kvízben ne legyen már könyörgöm!Törölni!

Hogy hívják a zseniális humorista, Jeff Dunham lila bőrű "barátját"?
Peanut
Walter
Malvin
Swalot

A fickó egy zseni,ez tény. DE: hazánkban sosem járt,TV-ben nem szerepelt itthon.Akkor honnan kéne a többségnek ismernie?És ha éppenséggel csak az Achmed bábus előadását látta valaki?
Túl spéci! Törlendő!

Mit jelent a Regina név?
Áldott
Király
Királynő
Riga városából való

A következő majd az Eufrozina meg a Titanilla értelme lesz? Maradjunk meg az egyszerűeknél.Sőt,akár azt is mondhatnánk,hogy kevés olyan ember rohangál az utcán,aki 10nél több név jelentését tudja fejből.Speciális,törölni!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5
népszerűAlmacsutNő
Végzetúr mester
523 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2600. hozzászólás - 2009.03.17. 16:38:19
Melyik Jordánia fovárosa?

Bejrút
Addisz-Abeba
Ammán
Rabat

Ez olyan Pákós
viccet félre téve...fővárosa.
Tudom, hogy fővárosos kérdések tiltva vannak, de elég gázul kerülik ki a tiltást...
A hozzászólást Almacsut módosította 2009.03.17. 16:38:55-kor
Attól mert egy kérdést te jónak ítélsz meg, még nem biztos hogy az.
Használd a Vajon elfogadják-e kérdésemet topicot!

***
Ha nem megy, nem kell erőltetni.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője