Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2441. hozzászólás - 2009.03.16. 10:16:12 (Válasz Gazdag #2438 hozzászólására.)
Idézet: Gazdag - 2009.03.16. 09:53:40
Mikor született Radnóti Miklós költö?
1909
1910
1908
1900
Hogy ere a kérdésra miér kaptam.Ezt a kérdést nem lehet tudni a mai fiataloknak.
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Azt hiszem, túl közeli dátumokat adtál meg az értékelők szerint.
Egyébként Radnóti-emlékév van, szóval épp kitalálható.
Egyébként költő, erre, kérdésre, miért.
Egyébként meg ne ide, hanem a megfelelő topikba.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.16. 10:22:33-kor
Pontszám: 7.50
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2442. hozzászólás - 2009.03.16. 10:23:03
Mit jelent a kifejezés -:fizimiska:?
Arc
Nem tudom
Fizikai zsák
Dolgozo Miska


A kettőspontok, meg a "Dolgozó" miatt javítandó lenne, de az idétlen "Nem tudom" válasz miatt törlésre javaslom.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Jó reggel Kvazárok! Csak sugározzatok!
2443. hozzászólás - 2009.03.16. 10:40:25
gelt!
-------
Kinek volt "Evolúciós Elmélete"?

Albert Einstein
Colombus Kristóf
Ameriggo Vespucci
Charles Darvin

Darwin

Hány mutató található az analóg órán?

3 *
4
1
2

Itt a családban vagy 1 mutatóstól 9 mutatósig. Ez kiszerelés kérdése!
Javítás, törlés, gondolkodás!
Melyik igaz állítás az alábbiak közül?

A papírt fűből készítik.
A dinoszauruszok nem haltak ki.
A medúzák akár emberméretűre, vagy nagyobbra is megnőhetnek!!!
A legnagyobb állat a földön a nyest.

Hááát!
Az egyiptomiak a papírt fűből (fűszerű sásból) készítették - ez a papirusz.
A dinoszauruszok nem haltak ki - van olyan elmélet, hogy nem is éltek (sic!), van olyan, ami szerint ma is él egy-két olyan élőlény ami dinónak tekinthető. Vitaalap.
A medúza, mint helyes válasz miért is visel három felkiálltójelet?
A legnagyobb állat a földön a nyest - ez igaz. Beszélgettél már egy nyesttel a végzetúr kvízkédéseiről? Hogy az mekkora állat!
Mit nevezünk kvazárnak ?

A fekete lyuk körüli akkréciós anyagkorongot.
Zongorák egy fajtáját.
Egy ékszertípust.
Csillagszerű rádióforrást. *

Amikor a Juventus rádió csillagként tünt fel, akkor az kvazár volt? Kvi van zárva!
A Wiki szerint A ma ismert kvazároknak csak kb. 1/10-e bocsát ki rádióhullámokat, viszont a definició az idemásolt megoldás. Tehát a kvazárszerű rádióforrások 1/10-e bocsát ki rádióhullámokat? Ez így nekem nem kóser! Nem vagyok csillagész csak logikai ellentmondást érzek. Szóljatok hozzá!

Úgy viszonul a villám a fényhez, mint a mennydörgés a ...

villámhoz
dörgéshez
mennyhez
hanghoz

Úgy viszonulok ehhez a kérdéshez, hogy a hiányzó y-t még megszavazom, de egyébként utálom.
Má mé ne? Há kö szeretni minde kvízkérdést?
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.03.16. 10:42:43-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagAnyukadvanceFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2444. hozzászólás - 2009.03.16. 10:43:50
Az első világban találkoztam egy kvízkérdéssel, amire a megadott válaszok közül nem lehetett jó választ találni.
A kérdés a következő: "Rendszertanilag melyik gyümölcs?"
válaszok:
"-uborka
-paprika
-répa
-paradicsom"

tehetetlenül kénytelen voltam rossz választ bejelölni, mert nem tudok egy tájékozatlan és buta ember fejével gondolkozni. Szerinte a helyes válasz a paradicsom, de azt gondolom nem nézte meg, hogy ha a paradicsom gyümölcs lenne akkor a paprika is az, hiszen mind a kettő a burgonyafélékhez tartozik és mind a kettő bogyótermésű (igaz, hogy az egyik felfújt bogyótermés, de ez a téynen nem változtat). Erre a szomorú idétlenségre létezhet több magyarázat is:
1.: kedves tudatlan barátunk minden tudását romantikus filmekből merítette, és ugye ha egy film a paradicsomról szól az szerinte nem lehet zöldség
2.: kedves tudatlan barátunk nem járt iskolába nem olvasott könyveket nem beszélt senkivel ezen a világon a zöldségek és gyümölcsök lényegiségéről, viszont az elmeintézetben ahol lakik, az édenkertnek (Paradicsomnak) becézik (enyhe gúnnyal) a picinyke szobáját és persze az édenkertek általában gyümölcsöt teremnek, (meg Ádámot és Évát is de az már egy másik kérdés)
3.: kedves tudatlan barátunk idült alkoholista és kedvenc koktélja a Bloody Mary kortyolgatása közben alkotta e kérdésremeket és mivel abban biztos volt, hogy a barackpálinka, az almabor, és a ribizlibor gyümölcsből készül, elkönyvelte magában, hogy szeszes italhoz nem lehet köze a zöldségeknek (képzelhetjük, hogy meg fog lepődni, ha megtudja, hogy a Bloody Mary koktéljában a vodka az GABONÁBÓL van)

Ha ezután kiderül, hogy a paradicsom az tényleg gyümölcs "rendszertanilag", akkor azonnal visszaadom a kertészmérnöki diplomámat, majd bevonulok zártosztályra és elkezdem a szobácskámat Paradicsomnak becézni, és édenkertemben gumifákat fogok nevelgetni

Bocsánat a hosszú írásért, de mivel a kérdésen bukott 10% LE-t úgysem kapom meg ezzel kicsit kárpótolva érzem magam, a kérdést pedig kérem törölni, mert nekem a kertész-becsületembe vág, másokat pedig vagy megkárosít néhány LE-val, vagy tévútra vezet a hibás válasszal! Köszönöm!
Pontszám: 4
kedvelt tagGabrielHunterFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2445. hozzászólás - 2009.03.16. 10:45:47
Szeretnél kapni plusz 10% LE-t erre a vadászatodra?
Nem...
Igen!
Nem.
Nem!


Szeretnél új kérdést feltenni?
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2446. hozzászólás - 2009.03.16. 10:46:24
A kérdés valahogy így szólt: Mi jelenleg a Föld legnagyobb halfaja.

Cetcápa
Fehér cápa
valamilyen bálna
....

Nahh már most utána lehet nézni de hol a fehér cápát, hol a cetcápát jelzik ezzel a jelzővel. Egyébként én a fehéret jelöltem pechemre a kérdés feltevője szerint a cetcápa. Jelzem a 20-ik kérdésem volt egy küldetésnél köszi akárki is voltál kezdhetem előlről
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2447. hozzászólás - 2009.03.16. 10:55:51 (Válasz Anyukadvance #2444 hozzászólására.)
Halkan megjegyzem biológia órán én is azt tanultam, hogy a paradicsom gyümölcs akkor ezek szerint a biológia tanárom sem tudta jól.

Idézet a www.geographic.hu oldalról:

"Igaz-e, hogy a paradicsom gyümölcs, az eper viszont nem az? Mi a helyzet a mogyorófélékkel?


Azt, hogy mit nevezünk zöldségnek, és mit gyümölcsnek, a valós botanikai hovatartozáson kívül a kulturális közeg is befolyásolja. Mert míg például egy zöldségesnél garantáltan a zöldségek között érdemes keresnünk a paradicsomot, az a diák, aki növénytanvizsgán zöldségnek nevezi azt, nem számíthat túl jó jegyre.

Definíció szerint gyümölcsnek nevezik a növény érett, az esetek többségében lédús, húsos magházát vagy magházait.

Botanikailag zöldségnek hívják a növény ehető részeit, így gyökerét (pl. répa), gumóját (burgonya), szárát (zeller), levelét (saláta) vagy bimbóját (kelbimbó).

A legtöbb gyümölcs tartalmaz fruktózt, azaz gyümölcscukrot, ami az édes ízért felelős. A közvélemény általában az édes növényrészeket tartja gyümölcsnek, a nem édeseket pedig zöldségnek. Ez általában stimmel is, de akad jó néhány kivétel.

A paradicsom, uborka, cukkíni, avokádó, a paprikafélék, hüvelyesek és tökfélék a fent leírt definíciók alapján botanikailag gyümölcsnek tekintendők, hiszen ezek mindegyike érett magház.

Szigorúan alkalmazva a fenti szabályt, az eper és az ananász nem gyümölcs, viszont nem is zöldség, mivel mindkét termés több virágrészből tevődik össze. Valójában az eper külső felszínén elhelyezkedő magok tekinthetők gyümölcsnek."
A hozzászólást Kissolyom módosította 2009.03.16. 10:58:32-kor
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 8
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2448. hozzászólás - 2009.03.16. 11:04:53 (Válasz FeketeS #2407 hozzászólására.)
Idézet: FeketeS - 2009.03.15. 21:17:22
Idézet: Over - 2009.03.15. 20:47:37
Mit jelent a "Spleen"?
Az elektromos gitáron egy csúsztatási forma, érdekes hangzást ad.
Egy biciklis trükk neve, ahol az ember az első keréken áll, és úgy hajt
A reneszánsz művészetben létrejött díszítési módszer az építészetben
Magányos, melankólikus állapot, a világtól való elforduló lélekállapot

Nem és nem, nem vagyok két lábon járó idegen nyelv lexikon.

No comment, spec.

Ki játszotta a főszerepet az Amelie csodálatos élete c. filmben?
Audrey Tautou
Audrey Hepburn
Jennifer Lopez
Jennifer Aniston
Film nem rossz, de ne keljen már ilyenekre emlékeznem ki hol szerepelt.

Ismert film, főleg az hogy francia, és innen már könnyű


1. Spleen - Egyáltalán nem speciális tudás. Gimnáziumi irodalomórán találkoztam először a kifejezéssel, és emlékszem még rá, pedig marha régen volt.

2. Amelie csodálatos élete - Ha arra emlékszel, hogy nem rossz film, akkor az nem ugrik be, hogy ki játszott benne? Akkor minek mozizol?
A hozzászólást Bjork123 módosította 2009.03.16. 13:19:10-kor
Pontszám: 5
irritálóSzlyFérfi
Végzetúr tehetség
156 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2449. hozzászólás - 2009.03.16. 11:17:43
Mithril ékszerpenge hányasz szintü fegyver?
23
5
17
12

Rossz a helyesírás, valamint honnan tudhatnák az alacsonyabb szintűek?

Mi volt a neve Raistlin Majere mocsári törpe "védencének" a Sárkánydárda Krónikákban?
Tardi
Bupu
Mocsi
Thordi

Ez aztán az általános műveltség.
Kérem azonnal törölni.
A hozzászólást Szly módosította 2009.03.16. 11:23:34-kor
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2450. hozzászólás - 2009.03.16. 11:20:34 (Válasz Bjork123 #2448 hozzászólására.)
Bjorkkel értek egyet.
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2451. hozzászólás - 2009.03.16. 11:29:23
Mekkorák a kisméretű tömör tégla méretei?

25*12*6,5 cm
10*10*10 cm
30*14*6,5 cm
38*25*23,8 cm


Mekkorák? Akkorák, hogy Te megsérülj, ha netalántalán megdobnak vele!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagAnyukadvanceFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2452. hozzászólás - 2009.03.16. 11:46:09
Kissolyom igazad van abban, hogy valahol így tanítják, valahol pedig úgy, rengeteg szempont létezik és amiket leírtál, az gyakorlatilag mind igaz! Ezek után én nem fogom a paradicsomot gyümölcsnek tekinteni, mint ahogy eddig sem tettem, de ha valaki azt mondja nekem, hogy a paradicsom igenis gyümölcs mert az a növény generatív része, csakúgy, mint a meggy vagy a mogyoró, akkor azt el fogom fogadni, mert olyan szempont szerint is lehet osztályozni... de a kérdés akkor is helytelen, mert ha valaki ezt vallja, akkor ugyanúgy gyümölcsnek kell tartania a paprika termését is sőt az uborkát is, mert az is termés (kabakos) ebben az esetben a répa nem gyümölcs, mert az raktározó gyökér (tehát vegetatív szerv).
Ezért továbbra is fentartom a véleményemet az illető tájékozatlansága felől, mert a kérdés megtévesztő, azt kellett volna kérdeznie inkább, hogy melyik nem termés és akkor egyértelmű a válasz, de így nem tudom elfogadni a kérdést!
A válaszod köszönöm, mert alapos és körültekintő, és belátatta velem, hogy azelőtt csak a saját szempontom szerint vizsgáltam a kérdést (illetve az általam tanultak szerint, ugyanis én általános iskolától kezdve mindenhol zöldségként tanultam róla).

A cápás kérdésről csak annyit, hogy a tudományos feljegyzések szerint mind a fehér cápa, mind a cetcápa átlagos testmérete 3-5 méter, de a cetcápa különleges esetekben akár a 16 méteres hosszt is elérheti, míg a fehér cápa rekordja 6 méter körüli...
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2453. hozzászólás - 2009.03.16. 11:51:31 (Válasz Anyukadvance #2452 hozzászólására.)
Igazad van a kérdés sehol sem jó, csak rá akartam világítani arra amire rájöttél, hogy nem egyértelműen rossz a paradicsom válasz Ami a cápásat illeti nem a rekordot kérdezte így én meg azt nem fogadnám el elég sokat buktam sajna vele mert az illető ahogy elnéztem csak a wiki-t vette alapul Dehát így jártam este indulok egy új fordulóra hátha sikerül
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
kedvelt tagAnyukadvanceFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2454. hozzászólás - 2009.03.16. 12:11:34
Én is buktam az a küldetést egyszer, szerencsére nem az utolsó kérdésnél, hanem félúton... akkor azt a kérdést kaptam, hogy milyen magas az Eiffel-torony és persze a válaszok között ott volt a 300 méter és a 322 méter is másik két válasz mellett. Ez szintén "zenész" mert maga a torony 300 méteres és arra építettek később egy 22 méteres antennát, amiről sok vita is volt már, hogy beszámít-e a magasságába, a helyes válasznak a 322 métert jelölte be a kérdező, ami szerintem nem helyes, mert a toronynak az antenna nem szerves része (a mi családi házunk sem 30 méter magas mert van rajta egy villámhárító )
de az bosszantott igazán, hogy mind a két a szempont szerinti helyes választ beírta a 4 közé, hogy senki sem tudjon biztos jó választ adni, hiszen ha én repülőgép pilóta lennék, a magángépemmel sosem próbálnék elreülni az Eiffel-torony felett 310 méteres magasságban, mert ott az a mocsok antenna tehát a torony 322 méter magas és ezt tiszteletben is tartanám, viszont más szempont szerint az antenna nem a szerves része a toronynak, mert eltér a funkciója a toronyétól, mert az a torony nem rádiótorony, csak egy torony antennával.... egy szó mint száz, szerintem a kérdés és a válasz legyen egyértelmű, ne csak egyes nézetek szerinti igazságot vegyen figyelembe a kérdező, csakis tényeket és csakis objektíven!!
-egy kis sztori ehhez kapcsolóan (ami persze az ismerősöm ismerősével történt aki fotós és mindenki más ismerősének az ismerőse is egyben ) Férj és feleség ment házzé, hogy készítsen képeket róluk... amikor visszamentek a kész képekért, akkor a férj felháborodottan így szólt: "De uram a képeken a feleségem ronda" mire a fotós rámutatott a fényképezőgép lencséjére és mondta: "Minden tiszteletem, de ez itt objektív, nem pedig szubjektív!"
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2455. hozzászólás - 2009.03.16. 12:14:23
Mi jelenleg Sólyom László titulusa Magyrországon?
Országgyülés elnöke
Pártelnök
Köztársasági elnök
Miniszterelnök

Még egy időmegállító..(a helyesírást nem is említeném..)


Hány részes a Harry Potter könyvsorozat?
10
5
2
7

Ez sem változik soha?

Milxen élőlény Aragog ( Harry Pootter)?
kutya
macska
óriás pók
kígyó

Jah, milxen meg Pootter. Olyan a helyesírása annak aki írta.. poo

Pótold be a mesét. Piroska és a .........?
sárkány
három kiskecske
farkas
nyuszi

Lassan ezekkel is eljutunk az 1+1 szintjére..
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 6.50
fórumozóSayankyronFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2456. hozzászólás - 2009.03.16. 12:33:25
Melyik nem papírpénz az alábbiak közül ?

10000
200
50*
20000

Kérem javítani "forgalomban lévő magyar papír pénz" -re.
Nekem még van régi 50 forintos papírpénzem.
Pontszám: 5
fórumozóConcolorNő
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2457. hozzászólás - 2009.03.16. 12:43:00 (Válasz Anyukadvance #2444 hozzászólására.)
Tisztelt kertészmérnök barátom!
Ugyan nen én írtam a kérdést, de neked, mint kertészmérnöknek tudnod kellene, hogy a paradicsom mindig is vita tárgyát képezte ebből a szempontból, és jééééé anno 100 éve már az általános iskolában is azt tanították, hogy valójában gyümölcs, csak zöldségként hasznosítják.
Én személy szerint az ilyen okoskodástól mindig kiakadok, mert pl. épp a napokban hallottam azt az égbekiáltó sületlenséget, hogy a Csicsóka burgonyaféle. Na az is egy kertészmérnök volt, de szerintem még sose látott Csicsókát, mert akkor tudná, hogy roppantul nem az, már csak ha a növény habitusát is megnézem már akkor is látható, hogy kb. 2 méter magas, napraforgójellegű virága van - mellesleg a nemzetsége is napraforgóféle. Az, hogy a gumóját fogyasztjuk, az meg más lapra tartozik.
Ennyit a szaktudásról.
Ezért megkérlek, hogy ne taposd a földbe azt, aki ilyen kérdést tesz fel, mert akár még te is tévedhetsz...
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2458. hozzászólás - 2009.03.16. 12:45:53
A menüben hány féle hejre tudsz elmenni ( ha már beléptél ) ?
25
20
22*
19


Azonkivul hogy ritka idiota kerdes, sem helyesen irni sem szamolni nem tud az illeto (ugyanis 24 lenne a jo valasz)
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2459. hozzászólás - 2009.03.16. 12:52:04
Ki volt József Atila?
nem élt ilyen nevű ember
író
régész
költő

Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2460. hozzászólás - 2009.03.16. 12:59:56
Petőfi Sándor legelőször hol olvasta fel a Nemzeti Dalt?
Egy sörözőben.
Egy stadionban.
A csatatéren.
Egy kávéházban.

a válaszlehetőségek szerintem nos.. gondolom értitek.


Melyik védett hal???
Ponty
Tüskés pikó
Süllő
Harcsa

Én személy szerint egy kérdőjellel is megérteném.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!