Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6801. hozzászólás - 2009.05.16. 20:30:43 (Válasz Byzon #6793 hozzászólására.)
Lan lehetne visszafogottabb is ha akarna, de nehéz olyan ember hozzászólására visszafogottan reagálni, aki a hozzászólásai felében az értékelőket szidja tök ismeretlenül, a másik felében meg jó kérdéseket akar kidobatni "dögöljön a szomszéd tehene is" mentalitással.

----

Nem volt világ alakulására kiható esemény Vercingetorix "felkelése"? Végülis csak Caesar és az egész Római Birodalom sorsa alakult volna másképp, ha a felkelés sikerrel jár. Ááá, tényleg, mi az az aprócska torzsalkodás Európa további történelmében.

És a személyeskedést nem én kezdtem:
Idézet: Építész mérnök - 2009.02.05. 23:13:38

Csak tudnám, hogy ki csinálja, hogy nem fogadja ell. Miért kell mások játékát elrontani?! Csak a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki ezzel aki nem fogadja el jó válasznak azokat amiket ebben a topikban fell vannak sorolva. Nem is idegesítem magam. Ha neki ez jó, akkor sajnálom őt. Gazdagok a leki szegények.


Mivel rendszeresen értékelek, és az adott fórumba nem egy olyan kérdés került már, amiben az én kezem is benne van, nyugodtan magamra vehetem, és kikérem magamnak. Aki minden háttérismeret nélkül, a legelső hozzászólásában egy csomó embert minősít ismeretlenül, köztük engem is, pontosan elég információt szolgáltat magáról ahhoz, hogy levonjam a megfelelő következtetéseket a színvonaláról.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6802. hozzászólás - 2009.05.16. 20:58:12
Az Amerikai Pite című filmben mi a jele a bandának?
Beta
Branermaister
Porthmouth
Intala

Ez meg mi?
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvízárólag pontosítás millyán
6803. hozzászólás - 2009.05.16. 21:07:47
Hol található Károlyi kastély?

Békéscsaba
Nagymágocs:-)
Pusztaföldvár
Orosháza
Jelzett válasz. Törlés.
Milyen nap húzzák az 5-ös lottó számokat?

Vasárnap
Szombat
Péntek
Szerda

Most (2009-ben) szombaton, volt egy idő, amikor pénteken, a jóslás nehéz tudomány, különösen ami a jövőt illeti, emiatt ez időzítést kívánó kérdés. Ha még azt is megjegyzem, hogy van 5-ös lottó húzás kis hazánkon kívül is (lévén ez egy velencei történelmi emlék) emiatt még a helypontosítás is kellene.
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.05.16. 21:08:54-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6804. hozzászólás - 2009.05.16. 21:11:44
mi magyarország hívószáma?
+42
+56
+00
+36

Nagybetűt nem ismered? Ráadásul bekerült...
Pontszám: 5
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6805. hozzászólás - 2009.05.16. 21:16:54 (Válasz Lanmandragoran #6801 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.16. 20:30:43
Lan lehetne visszafogottabb is ha akarna, de nehéz olyan ember hozzászólására visszafogottan reagálni, aki a hozzászólásai felében az értékelőket szidja tök ismeretlenül, a másik felében meg jó kérdéseket akar kidobatni "dögöljön a szomszéd tehene is" mentalitással.


Ha agy kérdőjel elötti szóköz miatt kötözködtök, akkor igenis a rossz, vagy helytelen helyesírással bent lévő kérdéseket is illik törölni. És ez nem a dögöljön meg a szomszéd tehene efektus, hanem a következetesség efektus. Ha valakinek A-t mondtok, akkor a másiknak ne engedjétek a B-t. És nem azért, mert nekem megdöglött a tehenem. Hanem mert ez a szabály. És a szabály mindenkire vonatkozik. Vagy nem?


Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.16. 20:30:43
Nem volt világ alakulására kiható esemény Vercingetorix "felkelése"? Végülis csak Caesar és az egész Római Birodalom sorsa alakult volna másképp, ha a felkelés sikerrel jár. Ááá, tényleg, mi az az aprócska torzsalkodás Európa további történelmében.


Ezt meg azt hiszem elismertem.

Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.16. 20:30:43
És a személyeskedést nem én kezdtem:
Idézet: Építész mérnök - 2009.02.05. 23:13:38

Csak tudnám, hogy ki csinálja, hogy nem fogadja ell. Miért kell mások játékát elrontani?! Csak a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki ezzel aki nem fogadja el jó válasznak azokat amiket ebben a topikban fell vannak sorolva. Nem is idegesítem magam. Ha neki ez jó, akkor sajnálom őt. Gazdagok a leki szegények.


Mivel rendszeresen értékelek, és az adott fórumba nem egy olyan kérdés került már, amiben az én kezem is benne van, nyugodtan magamra vehetem, és kikérem magamnak. Aki minden háttérismeret nélkül, a legelső hozzászólásában egy csomó embert minősít ismeretlenül, köztük engem is, pontosan elég információt szolgáltat magáról ahhoz, hogy levonjam a megfelelő következtetéseket a színvonaláról.


Akkor ezek szerint te is csak olyan vagy mint én.

És részemről itt lezárva az egész. Mert ezek szerint mégis csak vannak egyenlők és egyenlőbbek. Mert a rendszerben lehetenek hibás kérdések. És mégegyszer mondom, ez nem a dögöljön meg a szomszéd tehene, hanem a MINDENKIRE vonatkozó szabály. Helyesírási hibával nem lehet elfogadni a kérdést.

További kellemes fórumozgatást minden kedves játékosnak.
A hozzászólást Építész mérnök módosította 2009.05.16. 21:18:33-kor
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6806. hozzászólás - 2009.05.16. 21:32:21 (Válasz Építész mérnök #6805 hozzászólására.)
Üdv Építész mérnök!

Ha valaki beír ide egy kérdést az még nem feltétlenül ítéltetett törlésre lehet a kérdéseket javítani is (lásd _? vagy MAGUS) ha alapvetően nincs baj a kérdéssel.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6807. hozzászólás - 2009.05.16. 21:44:24
Idézet: Freez - 2009.05.16. 21:32:21
Üdv Építész mérnök!

Ha valaki beír ide egy kérdést az még nem feltétlenül ítéltetett törlésre lehet a kérdéseket javítani is (lásd _? vagy MAGUS) ha alapvetően nincs baj a kérdéssel.


Akkor legyen kijavítva, de a hibás kérdés ne szerepeljen a rendszerbe, ha egy szóköz miatt másik embernek (nem nekem, nem nálam fordult elő) nem engedik.

Lanmandragoran, tehát nem az én tehenem döglött meg, hanem más valaki tehene. Ha már utánna nézel dolgoknak.
A hozzászólást Építész mérnök módosította 2009.05.16. 21:46:55-kor
Pontszám: 5
kedvencLightmanFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6808. hozzászólás - 2009.05.16. 21:49:05
"Melyik az a lény, akit még a Végeturak sem mernek megtámadni, de alig várják a napot?
Gömbpuffancs
Goblin vajákos
Titán
Csápember"

Nos, én kíváncsi lennék, hogy erre a kérdésre a válasz honna derül ki.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6809. hozzászólás - 2009.05.16. 21:57:35 (Válasz Építész mérnök #6805 hozzászólására.)
Idézet: Építész mérnök - 2009.05.16. 21:16:54
Mert ezek szerint mégis csak vannak egyenlők és egyenlőbbek. Mert a rendszerben lehetenek hibás kérdések. És mégegyszer mondom, ez nem a dögöljön meg a szomszéd tehene, hanem a MINDENKIRE vonatkozó szabály. Helyesírási hibával nem lehet elfogadni a kérdést.

További kellemes fórumozgatást minden kedves játékosnak.


A többire nem reagálok, mert részemről is lezárva. Ehhez két gondolat.
1. Nem, nem lehetnek benn rossz kérdések. De sajnos amik a kezdetben bekerültek, csak akkor kerülhetnek törlésre, ha valaki jelzi őket ebben a fórumban. Valamint a frissen megírt szemetet is úgy kapják meg a játékosok, mintha már el lenne fogadva, függetlenül attól, hogy az értékelők még csak az után kapják meg, és dobják vissza. Lehet én vagyok túl optimista, de úgy gondolom, a benn lévő szemét nagy része már kikerült, és a friss, még ellenőrizetlen, nem jutalmazott hulladék az, ami az őrületbe kergeti a játékosokat.
2. Helyesírás tekintetbe maximálisan egyetértek. Mivel a magyar helyesírás szabályai tökéletesen pontos definíciót ad, a legkisebb eltérés is vitathatatlan hiba, amit vissza kell küldeni javításra. (ide is kell hogy kerüljön egy megjegyzés; a játék legelején nem volt olyan, hogy indoklás az értékeléshez, ezért apró hibákkal el lehetett fogadni a kérdést, ugyanis nem volt lehetőség arra hogy javításra küldjük vissza. Mert bármennyire is hiba, túlzás lenne, hogy valaki egy szóköz miatt bukja a LE-t.)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóPetking5Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6810. hozzászólás - 2009.05.16. 22:06:01 (Válasz cirip #6785 hozzászólására.)
Igen bugyuta, de ha "5+5 menyi"nél bonyolultabb kérdést teszek fel, akkor az már spec lesz .
Petking
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6811. hozzászólás - 2009.05.16. 22:09:16 (Válasz Lightman #6808 hozzászólására.)
el kell olvasni a vadászatok szövegét, abban van benne, első szinttől találkozhatsz vele
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6812. hozzászólás - 2009.05.16. 22:10:47 (Válasz Petking5 #6810 hozzászólására.)
valamint túl spec, tele van helyesírási hibával, és nem pontos, hiszen van specializáció, stb

Petking5=Petking6?
A hozzászólást cirip módosította 2009.05.16. 22:17:47-kor
Pontszám: 5
fórumozóPetking5Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6813. hozzászólás - 2009.05.16. 22:13:40 (Válasz Lanmandragoran #6801 hozzászólására.)
Jogos. Nem csak "rossz értékelők" vannak .
Petking
Pontszám: 5
fórumozóPetking5Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6814. hozzászólás - 2009.05.16. 22:20:18 (Válasz Építész mérnök #6797 hozzászólására.)
Én nem a törölném hanem inkább javítanám.
Petking
Pontszám: 5
fórumozóPetking5Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6815. hozzászólás - 2009.05.16. 22:21:35 (Válasz cirip #6812 hozzászólására.)
A kari az öcsémé amit én csináltam neki.
Együtt fejlesztgetünk és ránézünk néha egymásra.
A hozzászólást Petking5 módosította 2009.05.16. 22:22:42-kor
Petking
Pontszám: 5
kedvencLightmanFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6816. hozzászólás - 2009.05.16. 22:26:20 (Válasz cirip #6811 hozzászólására.)
Oké, akkor tegye fel a kezét, aki a vadászatok összes szövegét elolvassa.
Pontszám: 5
népszerűmrlocklearFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6817. hozzászólás - 2009.05.16. 23:12:46
Már megint egy rossz kérdés bent maradt:

Melyik hónapban ünneplik az oroszok az októberi forradalom emlékét?
- Január
- Szeptember
- Október
- November

Októbert fogadja el helyes válasznak, miközben úgy tudom November 7-én ünnepelnek az oroszok. Javítani / Törölni kérem.
Pontszám: 5
fórumozóCarinaNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6818. hozzászólás - 2009.05.17. 00:58:33
Régen kiket égettek meg babonából?
Varázslókat
Mágusokat
Gonosz/ördög által megszállt embereket
Boszorkányokat*


Mind a négy jó válasz.
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6819. hozzászólás - 2009.05.17. 07:39:59
Ki nem szerepel a Rómeó és Júliában?
Lőric barát
Paris
III Richárd
Mercutio

Csapnivaló helyesírás.

mi található az ezer forintos hátulján?
Margit híd
Mátyás Király
Hercules kút
Bethlen Gábor

Ld. előző.

Ki volt "Mária Terézia" apja ?
II. József
III. Károly
I. Ferenc
V. Ferdinánd

Minek ezt idézőjelbe tenni?

Mekkora sebességet képes elérni egy vándorsólyom?
160km/óra
230km/óra
80km/óra
280km/óra

Na igen, támadás közben, zuhanórepülésben. De így te is elérhetsz ennél nagyobb sebességet is, csak nem éled túl...
Pontszám: 5
fórumozóMisikaFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6820. hozzászólás - 2009.05.17. 08:08:36
Melyik tv csatorna sugároz több mesefilmet?
rtl klub
viasat 3
jetixt*
viva

Spec, mert sokan nem hallottak róla + érdektelen

Mi az ezüst rendszáma?
42
65
54
47

Periodusos rendszer nélkül nehéz válaszolni.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője