Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
541. hozzászólás - 2009.09.18. 22:32:05 (Válasz Rokamoka #538 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2009.09.18. 20:51:04
de én örülök a viszonylag pozitív fogadtatásnak, és nagyon remélem, hogy rengeteg plusz portyát hoz majd a konyhára, ha bekerül. Ha úgy tetszik, akkor úgy fogalmazom, hogy sok olyan sírást megspórol, ami az üres portyalisták és a nullás zsákmányok szüleménye.


Max lenne több 0LE-s portya, senki nemfog nekiállni 20-30k LE-vel epikust püfölni.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.73
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
542. hozzászólás - 2009.09.18. 22:42:27 (Válasz PottomPanna #541 hozzászólására.)
Nem, de a felkészülési fázisban kénytelen lesz valamiből összegyűjteni a gyógyitalokra szánt vásárlóeszközt!
Sőt, tovább megyek: mivel viszonylag sok ÉP-t fog igényelni egy megfelelő szintű epikus, talán egyesek arra is vetemednek, hogy pihenjenek, és hasonló botor dolgok!
Esetleg magas szinten lenne ugyanolyan arányú a nullás portyák száma, de tudtommal ott a TP is érték!
Pontszám: 3.01
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
543. hozzászólás - 2009.09.18. 22:49:52 (Válasz Rokamoka #542 hozzászólására.)
Ok. Tegyük fel, hogy előtte vadászok egy 20-as kört,elköltöm és veszek belőle 5-6 gyógyitalt is. Felgyógyulok 0LE van nálam,ha pihenek akkor sem azzal amiből gyógyit vennék,hacsak nem egyesével veszi valaki,de az bolondság.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.74
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
544. hozzászólás - 2009.09.18. 23:07:43 (Válasz PottomPanna #543 hozzászólására.)
Húha, az, hogy kettest kaptam, méltán enged arra következtetni, hogy többen közel sem értik, mire gondolok!
Számomra világos, hogy Te mit mondasz. Inkább nem bonyolódnék bele, nyilván teljesen más tapasztalataink vannak a játékról, és más stratégiával játszunk. Természetesen nem arra céloztam, hogy több ezer LE-vel lesz érdemes párna-üzemmódba váltani, mivel ez abszurd.

Az alapvető szándék, hogy az epikus ne leveretésre szolgáljon - ha az egyéniről vissza lehet gyógyulni, úgy sejtem, a szövetséginél is -, üdvözítő, az pedig, hogy ezzel friss vér pumpálódhat a játék PvP részébe, még inkább.
Pontszám: 8.98
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
545. hozzászólás - 2009.09.18. 23:17:32 (Válasz Rokamoka #544 hozzászólására.)
Sokféle módon leveretheti magát az ember.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.25
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
546. hozzászólás - 2009.09.18. 23:21:38 (Válasz Eliteninja #545 hozzászólására.)
"Változás: Soha semmi sem marad ugyanaz."

Unalmas is lenne...
Pontszám: 6.74
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
547. hozzászólás - 2009.09.18. 23:23:52 (Válasz Butchman #540 hozzászólására.)
Én osztottam szoroztam. Szerintem a magasabb egészség csak kis mértékben alig észrevehetően növeli a célpontok számát. A 15%-ra gyógyulás mindíg ugyan annyi idő vagyis azt semmilyen mértékben nem befolyásolja, a magas egészségnek csak akkor van a célpontok számának növelésében jelentősége ha 15% fölött valaki több csatát is kibír. Ami ha én támadok jó eséllyel működik is hiszen nem olyan célpontot választok aki 2-3k sebzéskülönbséggel megver, de fordított esetben a legtöbb támadó, főleg ha nagy arányban nyer szinte biztosan 15% alá üti a karaktert, és ezen csak az olyan extrém magas egészség segít ami kb. senkinek nincsen, hiszen a karakterek szinte soha vagy csak epikusozás alatt vannak 50-60% életerő fölött. Ezzel szemben egy 20-as sebgyógyítás ha kisül (egyéni epikusnál ugye fix.-en) minden esetben 15% közelébe vagy sok esetben a fölé gyógyítja a karaktert de az 100%, hogy sokkal hamarabb lesz üthető mintha csak simán az egészséget növelte volna.

Nem utolsósorban az volt a terv, hogy az egyéni epikus ne legyen egy újabb leveretési lehetőség és erre a magas egészségnek semmilyen hatása nincs.

Nyilván senki se szereti ha támadják a sebgyógyításnak komoly rákfenéje, hogy ha kell hanem működik, tényleg jó lenne ha karakter harcban különösen háború alatt ki lehetne kapcsolni. Ha a sebgyógyítás marad az egyéni epikus feltétele akkor másba ne kavarjon bele csak az egyéni epikusnál számítson.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 6.35
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
548. hozzászólás - 2009.09.19. 00:44:21
Én meg a hír hallatán, jó munkásember módjára elkezdtem fejleszteni a sebgyógyítást
Ha kiderül, hogy még sem kell kitépem a hajam...
Az előtt 0 volt most 12-es sszúszá sszúszá
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 8.67
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
549. hozzászólás - 2009.09.19. 08:02:10 (Válasz Nabil #548 hozzászólására.)
Majdnem én is

Egyébként csak úgy kíváncsi lennék, hogy ha bedobnának egy kérdőívet, a játékosok milyen arányban húznák le a sebgyógyítást..mert szerintem arányaiban közel sem lenne olyan nagy tiltakozás, mint amit itt művelnek páran
A hozzászólást Offsboy módosította 2009.09.19. 08:02:26-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 4.13
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
550. hozzászólás - 2009.09.19. 08:30:39 (Válasz Offsboy #549 hozzászólására.)
És mert az átlagnak valami nagyon előnyös döntés (mert egy fillérébe sem kerül), azért a "nemátlag" nem mondhatja el a véleményét?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 3.41
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
551. hozzászólás - 2009.09.19. 08:41:35 (Válasz Otoaak #547 hozzászólására.)
Akkor osszál, szorozzál még egy kicsit.

Vegyük Jóskapistát. Mondjuk 10.000 a max életpontja. Ha esetleg teljes ÉP-ről indul, akkor belátható, hogy 1000 ÉP-s ütésből (számoljunk ezzel az alacsony értékkel, hogy könnyebb legyen a dolog) kibír 8 ütést mire 15% alá kerül. Ha összehasonlítjuk Janosss23-al, akinek 5000 a maxÉP-je, akkor már itt látható, hogy csak 4, legfeljebb 5 az amit kibír a karakter. Ha most valaki azzal jön, hogy de ő bizony sosincs maxÉP-n, akkor azt kell válaszoljam, hogy a magasabb maxÉP, percenként több ÉP gyógyulást is eredményez. Ez a gyógyulás csak abban az esetben irreleváns, ha az illető folyamatosan azt várja, hogy 15% felé bukkanjon és leverjen valakit. Ha csak egy kicsit is hagyja, hogy tovább gyógyuljon, akkor már a magasabb maxÉP-s esélye a támadhatóságra megnő.

Például elkezdenek pihenni. (ne mondjátok, hogy ti nem szoktatok, mert ezzel nem lehet mit kezdeni)
Jóskapista 2 óra alatt regenerál (hasraütés) 4000 ÉP-t. Ezalatt Janosss23 csak fele ennyit, azaz 2000-t. Ki fog több 1000 ÉP-s ütést kibírni 15% felett?

Remélem már érthető miért is mondtam, hogy a magasabb maxÉP igenis bővíti a portyalistát.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.01
kedvelt tagAnyukadvanceFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
552. hozzászólás - 2009.09.19. 09:01:46
A legjobb az egészben, hogy aki nem portya karakter, az rendszerint kifejleszti a sebgyógyítást mert nemcsak gyógyítja az állatokat, hanem morált is növel (mellesleg az állatok ritkábban lépnek szintet, mint a POK-oknál ezért több idejük van lesérülni is). Az egyéni epikus feltételeként kilátásba helyezett sebgyógyítás 20. szintje ellen leginkább azok panaszkodnak akik vastag bőr/int kedvenc kombináción vannak és ők főleg portyázásból élnek (azokat portyázzák, akiknek majdnem biztos, hogy kifejlesztették a sebgyógyítást). Ha már egyszer a POK-ok viszik a LE-t tőlünk és közben nekik is érdekük, hogy ne legyünk 15% alatt egyfolytában az egyéni epikus miatt, hogy üthessenek, akkor legalább ennyit hagyjanak meg nekünk, hogy ebben nekünk legyen egy kicsi "előnyünk" és ha már kell feltétel, akkor legyen az a sebgyógyítás (természetesen ha lenne választható mondjuk az Egészség bizonyos szintje feltételként, akkor az teljesen OK, de arra kevés az esély, mert gondolom több munka leprogramozni és akkor is lenne akinek még az sem felelne meg).
Pontszám: 5.62
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
553. hozzászólás - 2009.09.19. 09:04:48 (Válasz Anyukadvance #552 hozzászólására.)
Ingyenélő, szánalmas, és most már POK is vagyok. Hová sűlyedhetek még?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.01
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
554. hozzászólás - 2009.09.19. 09:07:57 (Válasz Anyukadvance #552 hozzászólására.)
Csak egy érdemi megjegyzés:
Az eddigi javaslataim mind VAGY feltétellel íródtak, tehát semmiképp sem szeretném, ha az én javaslatom miatt kellene Nektek mást fejleszteni. Aki ezzel szeretné elérni a "portyalistában maradást" az így oldhassa meg, aki nem az másképp. Ennyi csak a kérés. Ne kelljen MINDENKINEK ugyanazt, pedig ő másképp játszana.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.01
kedvelt tagAnyukadvanceFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
555. hozzászólás - 2009.09.19. 09:12:27 (Válasz Butchman #553 hozzászólására.)
Dehogy vagy ingyenélő szánalmas sem, és még csak azt sem hajtogatom, hogy nincs igazad, mert ez valóban előny azoknak akik a sebgyógyítást már kifejlesztették... a POK az meg nem negatív jelző, csak a LE forrás szerzés szerinti megkülönböztetés (és ehhez kapcsoltam egy szakértelem fejlesztési taktikát, ami valószínűleg az esetek többségében fedi is a valóságot).
Szóval nincs Veled semmi gond, csak gondoltam egy olyan nézőpontot is kifejtek, ami a gyengébb karakterekre jellemzőbb lehet.
Pontszám: 8.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
556. hozzászólás - 2009.09.19. 09:12:44 (Válasz Butchman #551 hozzászólására.)
Szerint a nagy egészség éppen hogy csökkenti a portyalistát. Elmondom miért:

Ha Jóskapista csak 5.000 ép-vel rendelkezne, úgy hogy az epikus 1.000-ret ver bele, a térkapus 500-at és portyából is kap 500-1500 közötti sebet, akkor úgy is iszik gyógyitalt/pihen. Mivel a 750 ép-s 15%-os határ a térkapun kívül semmire nem elegendő, ezért iszik egy gyógyitalt. Felugrik 2000-2500 épre és egyből támadható lesz 5-7 szinttel magasabbról is.
Viszont Jóskapista okosan felvitte magasra az egészségét és 10.000 a maximális ép-je. Ugyanezen kondíciók mellett már a 15%-os ép határon is tud portyázni és epikusozni, amikor fentről még nem látják. HA véletlenül megiszik egy gyógyitalt és felugrik 2000-3000 ép környékére, még akkor sem látják csak azok akik maximum 3 szinttel vannak felette.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.45
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
557. hozzászólás - 2009.09.19. 09:31:13 (Válasz Ricardo #556 hozzászólására.)
Ez a gyógyitalozós dolog eléggé emberfüggő. Neked persze a magas egészség hátrány a kivégzéses, 15%-on támadós taktika miatt. Ezt megértem, de a nagy számok törvénye alapján nem értek egyet. Magasabb egészség = több ÉP = több portya.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.01
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
558. hozzászólás - 2009.09.19. 10:53:58 (Válasz Miklós #449 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.09.16. 23:42:51
- Max. szint-10 epikus kérhető ki. Ez a korlát szerintem fontos, mert különben bizonyos karikkal nagyon elszállhat a ló. El tudom képzelni hogy bizonyos trükközésekkel elérhető, hogy pl. a 30. szintű kari sokkal tovább jusson.


Nyugtassatok meg, hogy ez azt akarja jelenteni, hogy 30. szinten 50+(30-10)=70-edik szintű epikusig el lehet galoppozni!
Mellesleg én nem nagyon tudom elképzelni, milyen "trükközéseket" lehet itt bevetni. V4-en, ahol a karakterek átlag erősebbek voltak, no meg volt majdnem +2M rabolt lém 30. szinten, pont a 20. epikusig jutottunk. Annyira nem volt gyerekjáték...
...sokan sem, nemhogy egyedül.
Szintben egál epikus simán lehetne a határ, aki nagyon keresi a kihívást, hadd tegye!
Pontszám: 8.64
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
559. hozzászólás - 2009.09.19. 11:26:59
Annyi kellene hogy egyéniepikus leveretés után automatikusan 15%-ra tesz vissza a próbálkozót (ezen felül -1 CSP). Pluszba meg mehet a sebgyógyítás. Így nincs rabszolgás leveretés sem amitől Miklós retteg.
Megértem a bosszankodókat már én is elkezdtem tolni a sebgyógyítást, ezért javasolom, hogy a kivégzés patch-hez hasonlóan, itt is legyen néhány hétig lehetőség teljes áron elfelejteni a sebgyógyítást.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.09.19. 11:27:29-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.22
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
560. hozzászólás - 2009.09.19. 12:25:35
Nem tudom teljesen átgondoltátok e ezt a -1 CSP-t: csak még inkább szét fogja szakítani a mezőnyt. A középmezőnyben már most sem számít a CSP, elverik térkapu/turbó gyorsításra, aukciós házra, büntetősök elleni harcra. A topnak érték, ők ilyet nem csinálnak.

Ha az egyéni epikus is ezt szívja, legalább tovább napi 1-2 bukott CSP-t belevehetünk a többségnél. A topnál azért nem, mert itt simán fel lehet gyógyulni max. életpontba (ha Sharpa belém is ver 5ezret, még marad 12ezer), szóval közel sem fenyeget az a veszély, hogy a leverés miatt veszítene az ember CSP-t. Egyszerűen ha kevés az ÉP, nem állok neki ütni egyéni epikust. Viszont lejjebb napi szintű lehet ez a probléma, ezzel a mínusz CSP csak a játék további szétzilálódását segíti.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.74
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!