Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
741. hozzászólás - 2009.09.24. 20:29:10
lassan kezdem érezni a megoldást. szint*3.5 mágia, 100as lopás, és kell a ráknak egyénileg az epikus

tényleg valahogy el kéne találni, hogy meg is érje, ráadásul mindenkinek. nekem egy napi bevételem az a sebgyógyítás, aztán a fene tudja meddig nem okoz gondot leverni az egyénit, kicsit kisebbeknek/gyengébbeknek viszont nem egészen így néz ki a dolog. az ár mindenkinek ugyanaz, csak egyik ekkora tortát kap, másik akkorát, enyémen meg marcipán is lesz, egy héttel később meg telefonál a cukrász, hogy mégis inkább többe kerül, megváltoztatjuk az egészet, és aki most kezdi, az fizeti ki az enyémet is. vagy nem volt még ilyen?
Pontszám: 8.60
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
742. hozzászólás - 2009.09.24. 20:34:50 (Válasz Otoaak #736 hozzászólására.)
Nem, nem mindenkinek kerül a torta 200 LE-be.

A sebgyógyítást ugyanis az állat gyógyítására fejlesztették, mások ugyanerre pedig vastag bőrt fejlesztettek. Eddig ugye valóban azonos a költség ugyanarra a funkcióra. Az egyéni epikusnál viszont kiderül, hogy hopp, akinek az egyik út volt szimpatikus, az jól jár, mert ingyen kapja az új funkciót, a másik utat preferáló pedig megszopja, neki 200k-ba kerül.

De nem ez a lényeg, mert mint sokszor írtam nincsen olyan felvetés, hogy milyen szakértelem legyen a feltétel. Olyan felvetés van, hogy hogyan lehet megoldani, hogy ne leveretésre használják. Erre pedig már írtam megoldást, ami sokkal jobb, és nem okoz senkinek sem kárt.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.54
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
743. hozzászólás - 2009.09.24. 20:43:12 (Válasz pityu #740 hozzászólására.)
így lenne jó, amikor visszajössz, feltesz 15%ra és kész.
Pontszám: 7.20
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
744. hozzászólás - 2009.09.24. 20:44:56
Az egész mizériát nem értem.
És ha levereti magát?
Eddig is leverette, illetve nem verette le, kinek hogy ízlett.
Epikussal, ha az nem volt, akkor 15 %-ról térkapuval, ha az sem volt, vagy nem volt elég, akkor felbombázott egy max elérhető legnagyobb szintű karira, és két és fél óra nyugi volt.
Ha eddig el tudtuk kapni a leverődni igyekvőket, pontosan annyi időnk lesz rá most is, míg ő beér a magánepikushoz, és nekiszalad. Semmivel nem romlik a portyalehetőség szerintem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.47
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
745. hozzászólás - 2009.09.24. 21:03:14 (Válasz Darah #744 hozzászólására.)
Igaz, Rafkós is írta már, hogy fel van fújva ez a probléma. De az, hogy egy imaginárius problémára olyan megoldás szülessen, ami ráadásul sokakat megszopat, az kimeríti a dupla nulla fogalmát.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.29
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
746. hozzászólás - 2009.09.24. 21:08:34
róka fogta csuka ez az egész mostmár, rég el lett felejtve az, amiért a sebgyógyítás felmerült, mindenki azért küzd, hogy igaza legyen. talán az a legjobb, amit Miklós írt, vizsgálni kellene a sebgyógyítást, vagyis, ha lever az epik, akkor büntetés lesz, amúgy meg te dolgod, mekkora egészséget-sebgyógyítást fejlesztesz. az már eléggé vicces, hogy azért kell, mert a játékban semmi sincs ingyen, erre ott az épület második szintje. ha már idáig eljutottunk kár ezt ragozni.

mod: kár a leveretést korlátozni, ha valaki akar rendes karaktert, úgy is ez lesz az első dolga, bármelyik szinten.
A hozzászólást Rafkós módosította 2009.09.24. 21:12:45-kor
Pontszám: 8.60
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
747. hozzászólás - 2009.09.24. 21:19:47
Mint páran előttem már itt írták, úgy én is előre dolgoztam és kifejlesztettem.
Hát mit mondjak, ultravacak.
A leghülyébb helyzetekben gyógyítgat vissza, aminek köze nincs az epikushoz.
Jobban örülnék neki, ha simán csak az állatokra vonatkozna, mert oda meg jól jön.
Tudom, ki lehet kerülni, cucckérdés.
De akkor ennyi erővel meg lehet kerülni is cuccal, vagyis semmit nem ér.
Marad a CSP vesztés, és egy újabb bosszúság forrása, meg egy újabb opció, amihez öltöztetgetni kell a karaktert.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.42
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
748. hozzászólás - 2009.09.24. 21:22:59
Látom pár ember még mindig azon rágódik, hogy minek a sebgyógyitás, ha van vastag bőr is. A sebgyógyitás nemcsak az állatokat gyógyitja, hanem a karaktert is, ha leverik, csökkenti a sebződést, és ez itt a lényeg, nem az, hogy naponta 1-2 alkalommal meggyógyitod az állatodat vele. A sebgyógyitás azért is jó választás, mert általánosságban, növeli a potenciális portyacélpontok számát. Az, hogy "szegény jóskapistának milyen nehéz lesz a sebgyógyitást kifejleszteni" sem jó érv, mert "jóskapista" bizony a sebgyógyitás másik 2 funkcióját is használni fogja, ezért talán már meg is van neki a sebgyógyitás.

Egyébként kiteszteltem a másik variációt is, amikor nincs sebgyógyitás követelmény, viszont ha nem gyógyulsz vissza 15% fölé, akkor még 1 csp-t buksz. Ez semmiképp sem lenne jó, nagyon sokszor előfordul, hogy nem megy vissza a gyógyitással sem a karakter 15%-ra, igy a gyengébb karakterek szivnának még inkább.
Pontszám: 6.40
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
749. hozzászólás - 2009.09.24. 21:34:50 (Válasz Miklós #748 hozzászólására.)
Miklós, szerencsésebb, ha mindenki eldöntheti, hogy szeretne-e sebgyógyítást vagy nem. Hiába hasznos szerinted, ha sokak szerint meg nem az. Szerintem pl. a játék egyik leghaszontalanabb szakértelme.

Tényleg kezd komikussá válni, hogy egy nem létező probléma megoldásán rugóznak ennyien, és a végén ráadásul a megoldás is szar lesz. Ismét megkérdezem, mert még mindig nem válaszolt senki:

Miért nem jó az, hogy az egyéni epikus egyszerűen nem tud 16% alá leütni?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.78
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
750. hozzászólás - 2009.09.24. 21:38:59
Egyébként ott a gáz, hogy mindenki 15%-kal van megáldva, holott a pozitív szintkülönbséggel ez jóval több, lehet akár 25-30%-is, attól függ hány szinttel fentebbről jön a támadás. Szóval nem értem miért a 15% a határ, mert ez csak az alulról és azonos szintről jövő támadásoknál jelentős, fentről akkor se tudnak támadni, ha 15%-on van a kari...

Na jó ez egy feltételezett értetlenség, mert értem én, csak azt nem, hogy miért mindenki a 15%-on lovagol. Meg basszus tényleg ott normál epik, a térkapu, vagy valami baszott magas karakter, vagy haveri szövetség valamely erős karaktere, akinél az ember leveretheti magát... Most jönne hozzá mégegy, hát nagy kunszt, asszem a világ nem fog összedölni, bár lehet igen...
A hozzászólást Tyberius06 módosította 2009.09.24. 21:41:09-kor
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 4.18
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
751. hozzászólás - 2009.09.24. 21:41:57 (Válasz Prisma #749 hozzászólására.)
Figyelj elmondok neked egy történetet. Ebben a játékban egy végzeturat irányítasz, akit gyakorlatilag nem lehet megölni. Az életerődet el tudod veszteni, vissza tudod gyógyulni, meghalni nem tudsz. Te most egy olyan dologról ábrándozol hogy egy hatás kapcsán még csak leüttetni sem tudod magad, nemhogy 1 Ép-re kerülni. Érzed a racionalitást? Nonszensz amit írsz ezzel a 16%-oddal.

Érezzétek már át, hogy van egy kis mögöttes is a számok mögött, nem csak a folytonos matek. Tudom szerettek számolni, én is.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 3.66
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
752. hozzászólás - 2009.09.24. 21:57:55
Úgy látom egyértelműsíteni kell. Tehát, amikor azt kérdezem, hogy miért nem jó az, hogy az egyéni epikus egyszerűen nem tud 16% alá leütni, akkor nem hülyeségeket kell rá írni, hanem racionális érvet.

Valóban nem reális, hogy egy szörny nem tud 16% alá ütni, de szerintem a valóságban varázslat sincsen, és persze szörnyek sem. Szóval maradjunk a játéknál. Miért nem jó, hogy az egyéni epikus egyszerűen nem tud 16% alá ütni?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.20
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
753. hozzászólás - 2009.09.24. 22:12:11 (Válasz Prisma #752 hozzászólására.)
alapvetően semmi probléma nincsen vele, de akkor már mértnem a legmagasabb támadó szinthez igazítjuk, miért 15%? Én pl a saját szintemről szinte soha nem kapok támadást, alulról se, felülről viszont 3-7 szinttel magasabbról is. Nah ez a 15-16% nekik semmit se ér, mert ezután se tudják támadni a karaktert, és ha már itt tartunk, mi van ha a karakter 17%-on megy el támadni az epikust, akkor ő sebez mondjuk 2000-et, az epik meg max 200-at, nehogy 16% alá essen a karakter? Ez így viszont már nem kóser...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 3.51
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
754. hozzászólás - 2009.09.24. 22:12:43 (Válasz Prisma #752 hozzászólására.)
Teljesen felesleges fejlesztésnek tartom ezt az "újra ölhessük meg egyedül az epikusokat" sztorit./ idézet tőlem. Már ennek se voltam nagy barátja... szerencsére ez elvetődött.

A játék varázsát veszitek el az ilyen hevenyészett ötletekkel! Maradjunk a játéknál? Egy hatalmas számtani példához kezd hasonlítani az egész játék. Én csak azt látom, te sem akarsz a szomszédba menni egy kis tápért.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 2.17
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
755. hozzászólás - 2009.09.24. 22:13:05 (Válasz Prisma #752 hozzászólására.)
nagyon egyszeru, mert boven elofordulhat, h maxEProl is 15% alatt fejezed be harcot (es akar nyersz is), igy ezt a lehetoseget elvenned. De ami a gyakoribb lesz, h plul 38%rol tamadsz es 11%on befejezed (szamok hasrautesszeruek, de realisak), es ezt a te modszered kizarja
Pontszám: 8.41
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
756. hozzászólás - 2009.09.24. 22:13:52 (Válasz Prisma #752 hozzászólására.)
A válasz egyszerű, mert ha megelőzöd a varázslat körben, akkor gyakorlatilag ép veszteség nélkül kinyírod az epikust.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.08
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
757. hozzászólás - 2009.09.24. 22:14:04 (Válasz Prisma #752 hozzászólására.)
hát, mert nem jó, na. nem jó és kész. amúgysem lehetne jó, ráadásul még rossz is. nem illik a játékba, 1% híjján ez már leveretés, meg amúgyis a te ötleted, egyszóval nem jó. ha teljesen más lenne, akkorsem lenne jó, és mielőtt bárki ugyanezt vagy valami hasonlót, esetleg teljesen mást felvetne, fogadja el, hogy az nem jó.
A hozzászólást Rafkós módosította 2009.09.24. 22:21:13-kor
Pontszám: 7.62
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
758. hozzászólás - 2009.09.24. 22:17:01 (Válasz Rafkós #757 hozzászólására.)
mod: látod, lesz még 500 magyarázat rá, tehát nem jó.
Pontszám: 5.24
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
759. hozzászólás - 2009.09.24. 22:30:56
Csak egy érdekesség: Prisma nem szinthuszár, hanem középmezőnyben lévő teljesen normális karkater, amit ÜGYESEN fejlesztettek. Tehát egyértelműen ez nem csak a TOP-nak VOLT hátrányos. Igen volt, mert ez már eldőlt. Szerencsére nem kell kompenzálni azt sem, aki fejlesztett egy számára haszontalan dolgot.
Részemről ez volt az utolsó hozzászólás a dologhoz.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.12
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
760. hozzászólás - 2009.09.24. 22:55:54
Köszönöm az érdemi hozzászólásokat.

Ariel, ez igaz, de sebgyógyítással is ugyanígy fennáll ez a lehetőség, csak CSP-be kerül. CSP vesztést persze arra is be lehet vezetni, ha valaki 16% alá kerülne. Szerintem egyébként aki konzekvensen meg tudja előzni az epikust varázslattal, az megérdemli, hogy könnyen leverje. Ha pedig nem ennyire jó (márpedig nagyobb epikusokkal szemben nem reális ez a fölény), akkor úgyis elbukja a támadások egy részében a kezdeményezést, és akkor sebződik. Mivel pedig alacsony épével támadt, ezért ő nem is sebez az epikuson, mert egyből elájul. Összességében ez inkább lassítaná az epikus legyőzését. Ezen felül többen írták, hogy csak akkor számítson a csata, ha megnyeri a támadó. Ebben az esetben fel sem merül ez a probléma.

Endyr, szerintem nem gond, hogy aki nem tudja 100-15% ÉP között leverni, annak ne sikerüljön. Ha csak ezen a néhány százalékon múlik a győzelem, akkor pár napi karakterfejlesztéssel úgyis sikerülni fog. Persze az is megoldható, hogy csak akkor bukja a csatát, ha el is ájulna, ha nem mentené meg a határ, de ennek szerintem nincsen nagy jelentősége.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.27
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!