Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
441. hozzászólás - 2009.09.16. 17:39:28 (Válasz Ariel #440 hozzászólására.)
Így van, és ha valaki 50. szinten agyonüti a 95. szintű epikust, amíg a szintjén 70 az átlag, akkor miért ne érdemelné meg, hogy magasabb tárgyat kapjon érte?
(Költői kérdés)
A hozzászólást Offsboy módosította 2009.09.16. 17:39:40-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.50
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
442. hozzászólás - 2009.09.16. 17:39:29 (Válasz Offsboy #437 hozzászólására.)
Olvass vissza, 2-3 nappal a karakter gyorsabban erősödik mint az epikus amit meg kell vernie, semmi értelme nincs úgy az egésznek, ugyan azt vagy még annyit se jelent majd mint a térkapus lényeket verni, és 45 naponként fix.-en felmarkolod a tápot.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.25
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
443. hozzászólás - 2009.09.16. 17:41:13 (Válasz Otoaak #442 hozzászólására.)
Csak akkor halad gyorsabban, ha szintenként kéri az epikust, nem?
Ha 2essével szedi őket, akkor már más a helyzet.

Szerk: de ha sűrűbben kérhet új lényt, akkor meg sűrűn potyognak a cuccok, az azért nem igazán jó szerintem.
A hozzászólást Offsboy módosította 2009.09.16. 17:42:43-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.50
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
444. hozzászólás - 2009.09.16. 17:46:09 (Válasz Offsboy #441 hozzászólására.)
Megérdemelné de a 95. epikus elérésénel 3x95 285 nap alatt 40-es szintről nem 50-re fog felérni hanem majdnem 90-re még 10 szint se lesz az epikus meg az ő szintje között, még VF-el is kb 65-70-es szintű leszel. 50-es szinten max. akkor tudsz ilyet csinálni (megpróbálni) ha kb. mindennel teljesen leállsz a portyával és a vadászattal is, de ebben az esetben nem vennék rá mérget, hogy eljutsz a 95. epikusig.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.25
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
445. hozzászólás - 2009.09.16. 17:47:49 (Válasz Offsboy #443 hozzászólására.)
Igen ha nagyobb léptekkel haladunk akkor a jutalmazást is át kell alakítani.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.25
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
446. hozzászólás - 2009.09.16. 17:51:53 (Válasz Otoaak #444 hozzászólására.)
Nana!
95. szintű epikusról beszéltünk, nem a 95. epikusról
Ha 50. szintű az első epikus (márpedig Miklós valahonnan innen akarja indítani), akkor a 95. szintű az a 19. lény, ha hármassával halad.
19*2(3)=38(57) nap, ami max 8-10 szint
Ha ötvenről kezdi a kari és hármassával halad, akkor a 95. szintű lénynél ő 60as lesz.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
447. hozzászólás - 2009.09.16. 17:59:07 (Válasz Dr_Faktor #423 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.09.16. 15:24:47
ez az egész egyéni epikus dolog a totális megcsúfolása mindannak amikor kalandozók kis kiválasztott csoportja elindul hogy akármilyen szörnyet vagy idegen hatalmat a túlvilágra küldjön...ha már egyedül is leölheted őket azmár gagyi vérpistikézés...nem pedig Krónikákba illő legendás összecsapás...


Egyetértek, csak éppen azt felejted el (vagy nem tudsz róla egyáltalán), hogy magas szinten ez már most is így zajlik, a szövetségi epikusnál. Tehát nem velünk vitatkozol, és nem nekünk szólsz be, hanem a Beholdernek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.47
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
448. hozzászólás - 2009.09.16. 18:01:39 (Válasz Offsboy #446 hozzászólására.)
Ok. Ha meg tudja ölni szerintem nem baj ha megölheti.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
449. hozzászólás - 2009.09.16. 23:42:51
Sziasztok,
irtózatosan sok hozzáérkezés érkezett, tegnap sajnos késő estig dolgoztunk, nem tudtam ezt a topicot elolvasni, de most nekiálltam. Rövid összefoglaló, hogy mivel egészitjük ki a jelenleg fejleszői dokumentációt

- Az egyéni epikusok nem regenerálnak a normál módon, helyette minden csata után regenerálnak 1-1,5%-nyit (az epikus szaki ezt csökkenti).
Alternatív felvetés volt, hogy ne legyen regeneráció, hanem csak a győztes csaták számitsanak. Azért a regenerációt választottam, mert az jobban hasonlít az eredeti epikus működéséhez, és talán kevésbé korlátozza a gyengébb karakterek haladását.
- Két támadás közt nem kell időnek eltelnie, bármilyen gyakran lehet ütni az egyéni epikust (persze ha 15% fölött vagy). Az 1 percet feleslegesnek érzem, akkor már lehessen nonstop ütni akár (reméljük a szerver ezt birni fogja).
- Max. szint-10 epikus kérhető ki. Ez a korlát szerintem fontos, mert különben bizonyos karikkal nagyon elszállhat a ló. El tudom képzelni hogy bizonyos trükközésekkel elérhető, hogy pl. a 30. szintű kari sokkal tovább jusson.
- Mindenki a legelsőtől (50. szintű) kezdi az ütésüket, és a következőnek mindig 1-3. szinttel erősebbet kérhet. Az 1-3 azért szükséges, hogy aki erősebbnek érzi magát, hamarabb megszerezhesse a jobb kincset, és ugyanakkor az előző pont miatt kell is, hogy taktikázhasson, meddig tud maximum elmenni.
- 15 epikus után megjelenik a kincs gomb, amivel kikérheted a jutalmat a leölt szörny 10-es kincstáblájából plusz az előző 10-es kincstáblából (szerintem a késleltetés nem szükséges, ha választhatok, hogy 1-3 erősebb epikus jöjjön)
- egyéni epikus feltétele 30. szint és 20-as sebgyógyitás (a sebgyógyitás nyilván meglesz mindenkinek, ezzel csak néhány extrém esetet akarunk kiszűrni, pl. hogy egy "rabszolga" kari folyton leüttesse magát).
- 3 naponta lehet új epikust kérni. (Esetleg Birka verziója, hogy a nyaralással ne lehessen lemaradni). Ez mindenképp szükséges, ellenkező esetben már 1-2 nap alatt akár több epikus kincs is kikérhető. Ez nem cél, szövetségi epikust is 1-2 havonta kaphatsz csak. Az első epikus mindenképp 45 nap lesz, de rajtad múlik, hogy milyen erősségű.
- leveretés: a gyenge epikusok alig fognak sebezni, ott nem lesz probléma. Az erős epikusok ha levernek, bukod a csp-t: szerintem ritka az az eset, amikor 1 csp-nél többet buksz, ha meg tudnak támadni. Egyszerűen nem éri meg csp-t veszteni!
- lélekszivás: ezt azért leellenőrzöm, hogy az egyéni epikusnál se működjön.
- mennyire kihívás ez: valójában, csak egy rövid szakasz lesz, amikor ez kihívást jelent, az elején az epikusok gyengék, amikor pedig eléret a teljesítőképességed határát, akkor már nem kihívás lesz, hanem lehetetlen / túlzott erőforrás pocsékolás. Szóval ez inkább tápolás, hiánypótlás, sikerélmény lesz, mint kihívás.
Pontszám: 9
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
450. hozzászólás - 2009.09.16. 23:49:56 (Válasz Miklós #449 hozzászólására.)
Hát köszönjük, én azért az epikus megjelenésétől epikus megjelenéséig tenném be mindenképpen a 3 napot, és ez se fed le 1 hetet, mert csak 6 napos puffer

Esetleg 11 epikusonként tárgy, és 4 napos ciklusok, hogy a puffert kihasználva meglegyen a 7 napnyi puffer? (jelen esetben 8?)
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.16. 23:52:20-kor
Pontszám: 5
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
451. hozzászólás - 2009.09.17. 06:21:35
Na meglátjuk!
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.70
irritálóUWELFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
452. hozzászólás - 2009.09.17. 06:51:22
én pl tökre nem értem miért is kell sebgyógyítás az egyéni epikushoz
Pontszám: 3.65
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
453. hozzászólás - 2009.09.17. 07:16:04 (Válasz UWEL #452 hozzászólására.)
Azért, mert egyszerűbb egy kevésbé használt szakértelemből kérni egy közepesen alacsony szintet, semmint leprogramozni egy teljesen újat. (És gyprsabb is!)
Örűljünk neki, hogy sebgyógyítás kér, nem valami extrém használhatatlan szakit... (Pl transz projekció, vagy szubtéri érzékelés ...)
Pontszám: 6.44
irritálóUWELFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
454. hozzászólás - 2009.09.17. 07:22:09
hehe

kiváncsi vagyok mikor érem el az 1 átlagot a forumon....

kérem mindenki segítsen benn
Pontszám: 2.32
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
455. hozzászólás - 2009.09.17. 07:31:15
Szervusztok!

Miklós: A küldetések így megoldhatatlanok maradnak. Ez a Sebezz rengeteget az Epikusba, meg a szerezz egy Epikus tárgyat küldetés nem megoldható. Az Epikus tárgy szerzése esetleg, ha hajlik a szövetség a segítésre. A sok sebzés viszont teljességgel megoldhatatlan lesz, mert a szövetségi epikus a kisebb karaktereket egy varázslattal elpihenteti, és gyakran előfordulhat (velem is megtörtént), hogy közli a gép: 0 sebzést okoztál és 7569 sebzést kaptál. Tehát jelenleg a szövetségi Epikus alacsonyabb szintű karakterek számára sebezhetetlen, és a helyzet csak romlani fog.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.92
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
456. hozzászólás - 2009.09.17. 07:37:03 (Válasz Miklós #449 hozzászólására.)
Ez a 20-as sebgyógyítás feltétel kiábrándító. Feleslegesen kell rá pár embernek energiát szánni. Mire kell ez, meg tudod magyarázni? Persze, hogy felgyógyuljon az ember. Nem lehetne egy olyan opció, hogy akinek nincs ez a (számára) értelmetlen szakértelem, az is tudjon részt venni? Akinek nincs, az akkor is veszítsen CSP-t, ha 15, vagy akár 20% alá kerül egyéni epikus csata után. Ez sem elfogadható?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.30
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
457. hozzászólás - 2009.09.17. 07:46:13 (Válasz Birka #450 hozzászólására.)
Jobb lenne ha csak 2 targyjutalom lenne egy 10%-os tulos meg egy 5%-os szakis 15-nél és 30-nál. Utánna meg korlátozás nélkül lehetne haladni, a szintjén legtöbb egyéni epikust ölő karinak meg valami vándor díjat adni, amit nem lehet egyik szintről a másikra vinni, ha valaki szintet lép lepasszolja a díjat az új szinten pedig ha ott is első kapja az újat ill. küzdhet a köv díjért. (A vándor díj szint/20 TÖ mindenre vagy valami hasonló). Ha nincs benne verseny tényleg nem lesz kihívás mindenki csak a tápra fog hajtani.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 4.12
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
458. hozzászólás - 2009.09.17. 07:49:05 (Válasz Awenhai #455 hozzászólására.)
Ez nem így van. Max ha 40 szinttel magasabbepikusnak mész neki. A sebzős küldetések (3000 egy lénybe, 30000 összesen) simán meglesznek ezzel. A kincseskamrásat meg nincs más, valóban a szövivel kell lebeszélned. Nekem is előttem még mind a 3 küldi, zavart is, hogy a kincseskamrásat nem lehet ezzel kiváltani, de valahol jogos; ha már szövetségben van az ember, elvileg azért, mret ott jól érzi magát, és a tagok hajlandóak ennyit áldozni egymásért.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.70
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
459. hozzászólás - 2009.09.17. 07:52:54 (Válasz Butchman #456 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.09.17. 07:37:03
Ez a 20-as sebgyógyítás feltétel kiábrándító. Feleslegesen kell rá pár embernek energiát szánni. Mire kell ez, meg tudod magyarázni? Persze, hogy felgyógyuljon az ember. Nem lehetne egy olyan opció, hogy akinek nincs ez a (számára) értelmetlen szakértelem, az is tudjon részt venni? Akinek nincs, az akkor is veszítsen CSP-t, ha 15, vagy akár 20% alá kerül egyéni epikus csata után. Ez sem elfogadható?


A sebgyógyítást azért kell fejleszteni, hogy valamit valamiért. Kevésbé tudd leüttetni magad az epikussal. Az átlagosan magasabb sebgyógyítás azt eredméynezi, hogy többen elsznek előbb utóbb a portyaablakban. Ez csakis jót tesz a játéknak.
Ott van pl. a 6 befogott állatos küldi. 25-s vezetőkészséget kellett tolni hozzá, és aki nem vadászik (még ha szűk is ez a réteg) neki is ki kellett fejleszteni. Ez annál sokkal lazább szerintem.

Szerk.:
hosszútávon nem a "büntetés" (-csp) a hatékonyabb pedagógiai fegyver
A hozzászólást Offsboy módosította 2009.09.17. 07:54:12-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.70
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
460. hozzászólás - 2009.09.17. 08:06:59 (Válasz Butchman #456 hozzászólására.)
Szerintem egyszerűbb megcsinálni, hogy a KH minden tagjának fix.-en legyen másodlagos varija meg ütése és akkor meg van oldva máris lesz haszna a sebgyógyításnak. Alacsonyabb szinten amúgy is szinte kötelező szaki legalább ebben sem lenne előnyötök.

Szerintem nem a 20-as ssebgyógyítás a kiábrándító, (lehetne bármilyen más kevésbé hasznos szaki ahogy Birka is írta), ez is része az árnak inkább az, hogy ezen olyan kari tulaja van kiakadva, akinek kb. semeddig nem tart ezt megcsinálni. Hozzáteszem a megszerezhető tárgyak mennyisége és 3-asával ugrálva a minősége is bőven többet ér egy szaros 20-as szaki kifejlesztésénél.

Lehetne szintfüggő a sebgyógyítás szintje, 30-as szinten sokkal nehezebb összehozni a 20-as szakit (arányában többe kerül, és ott aztán tényleg van fontosabb szaki is amit fejleszteni kell) mint magasabb szinten, ne mindíg azok szívjanak akiknek alapból lemaradásuk van.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.83
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!