Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
281. hozzászólás - 2009.09.12. 12:38:06
Birka tökéletesen a lényegre tapintott mert az eredeti cél veszik így el, és tényleg jó lenne ha a békés világra is gondolnátok.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 4.75
fórumozóNoe22Nő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
282. hozzászólás - 2009.09.12. 13:06:19
Igen nem lenne probléma ha V3-on is normálisan működne a dolog! Mindenesetre egy epik farm szövi még mindig megoldás bár egy kicsit drága! Sajnos random, de legalább két-három naponta ad tárgyat! 40.sz építéssel és 50.sz manak-val nem is olyan probléma ha az ember össze tudja lopni a kavicsokat . Mindegy izgatottan várjuk a fejleményeket!
Pontszám: 6.56
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
283. hozzászólás - 2009.09.12. 13:10:37
Jól számolom?

Aki a minimum szinten kezdi, vagy kerek 10 esen.
15 epik: választhat a 1. és 2. szériából
30 epik: válasthat a 2. és 3. szériából.

ez igy pont nem jó sztem. Legyen akkor 16.

Vagy amit Birka mondott, "nem veszem fel a jutalmat" gomb. egyszerűen a kövi epiknél kapom meg ezt szten nem nehéz programozni, visszairja a számlálót 14.re azt csá.

És akkor én megöltehek 16 epiket ha van egy kinézett tárgyam, vagy 18-at. Ne kelljen 15 nél választani. Még az se kell hogy felhalmozódjon és 45 után 3-t vehessek. Csak hogy ne kelljen 30 ha elég 17 is.

Edit: helyesirás
A hozzászólást Kundi módosította 2009.09.12. 13:11:04-kor
Pontszám: 7.80
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
284. hozzászólás - 2009.09.12. 16:26:29 (Válasz Kundi #283 hozzászólására.)
Nem tudom volt-e már ez a feltevés, de szerencsés lenne, ha a 15. (30. stb.. ) egyéni epikus legyőzésével, amikor választasz a tárgyak közül, lehessen ezzel teljesíteni a "Vásárolj tárgyat a kincseskamrából" küldit.
Nem lóg ki a sorból (pláne, ha Epikus emlékmű 2. kell majd hozzá), ráadásul segítené a célt, miszerint az alacsonyabb szintű karakterek miatt jött az egész ötlet. Egy alacsonyabb szintű karakternek - míg szövetsége nagy része magasabb szinten van, és csak szurkolni tud az epikusölésben - ne kelljen elkérnie egy értékes tárgyat, csak mert küldetése van..
Elvileg ugye min. 45 naponként lesz alkalom egy-egy tárgy beszerzésére, és ha esetleg nem lehet tolni a "jutalom begyűjtését" még némi színt is visz a játékba a küldetés helyes időzítése.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.71
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
285. hozzászólás - 2009.09.12. 17:54:05 (Válasz Offsboy #284 hozzászólására.)
Ja, látom, hogy Miklós ezzel kapcsolatban kifejetette már az álláspontját.
Kár.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
286. hozzászólás - 2009.09.12. 19:38:34
Idézet: Birka - 2009.09.11. 21:00:42
Miklós, asszem most fogod elrontani az egészet :

Amit irsz, nem teljesen értem, 30. szinten már mindenkinek ultraspeces epikkel kéne szaladgálnia? Eddig nem volt egyéni epikus, és már vannak játékosok 70. szint felett, miért kell ezt a dolgot azonnal, 20 napon belül hozzáférhetővé tenni a 30. szintű karakterek számára? Miért kell a szövetségi epikusölést igénylő küldetéseket ledegradálni és egyszemélyes küldetéssé tenni?

De ha te irod, hogy igy az egész nem jó, elhiszem, akkor elnapoljuk a fejlesztést, és beszéljük át alaposan ezt a dolgot, kérlek fejtsd ki érthetően hogy miért esszenciális hogy a játékban a fejlődési sebességet elinfláljuk.

Idézet: Kundi - 2009.09.12. 13:10:37
Jól számolom?

ez igy pont nem jó sztem. Legyen akkor 16.

Ez egy ésszerű javaslat!
Pontszám: 8
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
287. hozzászólás - 2009.09.12. 21:00:13 (Válasz Miklós #286 hozzászólására.)
Először is köszönöm, hogy kompromisszum képes vagy a témában annak ellenére, hogy kidolgozott "specifikáció" van átadva már Baratynak.

Elmondom mi a szitu jelenleg V3-on, mert én erre látok rá:
-A szövik jelenleg masszív mennyiségű visszafogottat húzó emberrel rendelkeznek, ebből következik, hogy fizikális határa van a szövetség által maximálisan megölhető epikusok számában. (Tippre 50-70 közt meg fog rekedni egész V3...)
-Mivel az RND igencsak rosszalkodik normál epikeknél (nem ad %-os tárgyakat) ezért az a pár "kiválasztott" irtózatos előnyt kap pusztán azért, mert oly szerencsés volt, hogy szerzett 1-2 tárgyat, mely jelenleg nem elérhető mindenkinek.
-Ennek kivédésére jelenleg CSAK az megoldás, hogy alapítasz egy egyéni szövit, és farmolod magadnak az epik cuccokat. Ez sajnos a szövik folyamatos "kiszervezésével" jár, megszűnik a játék társasági jellege, és akik nem hajlandóak "dobbantani" azok sajnos azt tapasztalják, hogy szétesik a szövi alattuk
-A kincspontos rendszer óriási vitákat eredményez, halál igazságtalan az, hogy aki nem vf-ezik (e miatt nem tudja sebezni az epiket, valamint szint miatt kevesebb maxvp-vel rendelkezik és kevesebbet konstruál) az úszik a kincspontban, és önkényesen azt vesz meg amit akar. Kirúgni igazán nem lehet, mert akkor ki veri le az epiket??? A héten majdnem szétesett az Illu e miatt, mely a legösszetartőbb közösségnek hirdeti magát, és folyamatosan maxon van a létszáma!
-Akik nagy szövibe lépnek be, azok nem tudják megcsinálni fizikálisan az említett küldiket. Most akkor a nagy szövik folyamatos lemorzsolódásnak vannak kitéve, és nem bővíthetik a tagjaikat, mert azok nem tudnak epik küldiket csinálni, ha belépnek?

Erre jött az egyéni epikus ötlet, támogattad és mindenki megörült, csakhogy a végfeltételeknek olyanra sikeredtek a végén, melyek igencsak betesznek a problémák nagyjának.

Ha a mostani "specifikáció" valósul meg, akkor:
-maxepik-20 (30-nál tart a TOP szövi!!!) esetén talán az első tárgy megszerezhető egyénileg, utána sajnos az egész fejlesztés megáll. (A VF szétvágja az epikusozást ugye, és a második tárgyhoz 50 szövi blöki kell, amit talán a top2-3 szövi tud teljesíteni 90 napon belűl...)
-A küldetések továbbra is lehetetlen kaliberbe számítanak...
-Sokkal gyorsabb epik szövit alapítani, mint 45 napon át ütni az egyéni epiket egy fix tárgyért! 3 nap után van 10% esélyem egy bufára, 45 nap alatt 15 megölt epikkel van 10*10% tulos és 5*10% szakis cuccra 150% esélyem van, cserébe kapok 130 dukátot is... Akárhogy számolom ez azt eredményezi, hogy kis szövik alapulnak, és szétesnek a nagyok, csökken a lelkesedés, interakció, nő az abbahagyott karakterek mennyisége, csökken a bevételetek...
-Már csak adalék, hogy 5-el osztható a leölt epikek száma, azaz a kincstáblák pont szarul váltanak

Amivel semmit nem kezdtél így:
-%-os tárgyballance az első 135 napban (Akkor eshet a triász leghamarabb!)
-kis szövi farmolja az epikeket, ha esik %-os tárgy, átugrik a farmer, és megveszi a szövitől...
-minimális szintű karik megszerezhetik a top optimalizer 10%-os tárgyakat, nemhogy az általad említett 30. szinten, de már 10. szinten is!

Amit megfontolnék/javasolnék:
-Vettem a koncepciódat, azt, hogy mennyi időt szeretnétek beleforgatni, és mik a lehetőségek. (Ez az eddig felvázolt verzióból, és a témával kapcsolatos hozzászólásaidból eléggé kiderült szerintem.)

1. A nornál epikusokkal párhuzamosan üthető egyéni epikusok.
2. A általános szabályok ugyanazok, az epikus szakértelem ugyanúgy hat rájuk, ellenben a blökik nem fejlődnek a harcok során!
4. Ha legyőztél 11 majd 16; 21 stb ellenfelet, akkor a legyőzött szörnynek megfelelő 20 legjobb kincsből választhatsz egyet 10 aranydukátért.
5. Ha az epikus ájultra ver, veszítesz 1 csp-t és 15% hp-ra gyógyulsz cserébe.
6. Epikus minimum szintje kariszint+(kariszint-50*2), de minimum 50. (Ez is csak a V1-es extrém karik miatt kell, hogy ne galamblövészet legyen nekik!)
7. Epikus maximum szintje = szövi epikus szintje. (Ez nem paradoxon elgondolásoddal szemben, mivel csak 1-3 embert érint maximum egy szöviben, ráadásul ők se tudják lenyomni egy idő után azt az epiket amihez 3 ember összefogása minimum kell, azaz csak a kis szöviket szivatná a -20 és még jobban nyílna az olló!)
8. Az egyéni epikus feltétele az Epikus emlékmű második szintje. (Felvetés: Építési költsége dinamikus, azaz függ a szövi által felépített épületek számától.)

Továbbá küldikhez:
Olyan alternatív küldi lehetőségek, melyek mellékesen javítják az epikus ölési potenciált is!
Gondolok itt a már említett 3 küldire:
-3k sebzés epikusba
-30k sebzés epikusba
-szerezz tárgyat kamrából
Alternatívákra ötlet:
-legyen 150-es egészséged (Tovább bírja az epikus csatákat az illető stbstbstb...)
-legyen epikus spec szakid x-es (Könnyebben öli a blökiket a játékosunk.)
-legyen vastag bőröd x-es (Nem nyírja ki olyan könnyen az epika blökiket.)

Be kellene vezetni még:
-Egy szövibe belépő játékos NEM licitálhat a már futó kamrás licitekre!
-Egy játékos nem vehet fel nagyobb szintű tárgyat mint kariszint+(turbózott kereskedelem)/10

Mit értünk el ezekkel az apró módosításokkal?
-Első tárgy 33 nap, második 81 nap, harmadik 144 (eddíg 45-90-135 volt!), De az első tárgy hamarabb esik ki, pont annyival, hogy az egyéni epikus szövi 10 db 3 napos 10%-os bufája helyett 33 nap után lesz fixen bufája.
-A szintkorlátok ösztönzőek, és kisebb szövikben is lazán teljesíthetőek.
-A tárgyak közti emelkedő epikusszám miatt a nagy szövik tagjai se "farmolják" be magukat, hanem az időlimit kezd bejátszani a témába, így azonos esélyeket kap midnenki...
-Az 5-el nem osztható Epikusszámok miatt nincs probléma a határon lévő csuszatott kincstáblákkal
-Az alap elképzelésed, és programozási elv szinte ugyan az mint ami a "speciben" van, csak a környezeti változók manipulálásával "használhatóbb", és problémamegoldó fejlesztést kapsz.
-Az egyéni epik szövik már csak dukáttermelésben lesznek jobbak, így megalapításuk már nem vetekedhet a szövik az alap szövi szétesésének kockázatával...

Legvégűl:
fejtsd ki érthetően hogy miért esszenciális hogy a játékban a fejlődési sebességet elinfláljuk.


Sajnos inkább én szeretném megtudni, miért tettél be %-os bónuszokat ennyire RND és játékosok közötti interrakció függő eseménybe, mint az epikus, ha tudtad, hogy ez elinfluálja a szerencsés kiválasztottaknál a fejlődési sebességet? Ha tudtad, hogy ezzel kialakítasz egy kis játékos csoportot, akik különbek lesznek a többieknél, ezzel pozitív diszkriminációban részesíted őket, míg a többieket arra kényszeríted ezzel, hogy bármi áron (akár egyéni epikus szövik alapításának árán is!) szerezzenek ilyen tárgyakat amennyiben lépést szeretnének tartani a kedvezményezettekkel? Ez egyéni epikus nem influációt gerjeszt, hanem óriási ballance baklövést pótol, inkább nevezném handkep-nek, semmint influációnak.

Kérlek fontold meg a leírtakat, és inkább egyeztessünk, ha valami nem kerek, semmint olyan fejlesztést tegyetek be a programba, amely egyáltalán nem éri el a céljait!

A többi játékost meg megkérném, hogy jelezze ha valamit kihagytam, vagy a fellegekben járok valamelyik elképzelésemmel!
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.12. 21:55:05-kor
Pontszám: 5.39
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
288. hozzászólás - 2009.09.12. 21:09:01 (Válasz Birka #287 hozzászólására.)
A VF egyéni döntés. Ne kösd már meg az egész játékot, több ezer embert egy szakértelem miatt. Aki epiket akar verni, az felejtse el. Ez mindhárom világon, minden szövetségben így van.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
289. hozzászólás - 2009.09.12. 21:33:14 (Válasz Mortimer #288 hozzászólására.)
Morti, Talán leírnád mire gondolsz?

Szerinted hány olyan szövi van ahol tiltott a VF, azaz meg van kötve a játékosok keze, azaz megszabják nekik, hogy játszanak?
Miklós betette a VF-et, hogy "élvezetesebb" legyen a játék, legyen menekülési lehetőség stb... SEHOL nem írta le, hogy ezzel a játék talán legizgalmasabb eleméből, az epikusból automatikusan ki is esik az illető!

De igazad van, rosszul emeltem ki. Azon szövik, akik sok VF-es taggal, vagy sok újonccal, akik szintje apró az érdemi epikusozáshoz rendelkeznek ez a fejlesztés használhatatlan a most leadott Spec alapján.

Remélem így már korrekt.

Amennyiben érdemben van még valami kifogásod, elvi hibád stb a verziómmal, úgy kérlek arról is nyilatkozz.
Pontszám: 5.60
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
290. hozzászólás - 2009.09.12. 22:20:27 (Válasz Birka #289 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.12. 21:33:14
De igazad van, rosszul emeltem ki. Azon szövik, akik sok VF-es taggal, vagy sok újonccal, akik szintje apró az érdemi epikusozáshoz rendelkeznek ez a fejlesztés használhatatlan a most leadott Spec alapján.


Miert lenne az?
Amugy en azt gondolom, hogy a VF nagyon komoly elonyt ad, ezert illendo a hatranyait is felvallalni.
Pontszám: 6.12
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
291. hozzászólás - 2009.09.12. 22:40:32 (Válasz Kocos #290 hozzászólására.)
a VF semmilyen elönnyel nem jár azoknak akik késöbb fejlesztik ki mint az átlag(sőt igazi elönyt senkinek nem ad csak azoknak akik az átlagnál jelentősen elöbb kifejlesztették) a hátrányait viszont mindenki egyformán megkapja.
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5.98
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
292. hozzászólás - 2009.09.12. 22:43:57
Most leszek csak bazi népszerűtlen , de két dolgot áruljatok el ezzel a témával kapcsolatban:

- a VF hátrányait miért kell ellensúlyozni?
- miért katasztrófa, ha nem esik ki Bufa gyűrűje?

A fentiek azért késztetnek csodálkozásra, mivel:
- játszunk, és nem vérre megy
- megint flash-em van, miszerint olyan dolgok köré próbáljátok(-juk?) csavarni a fejlesztést, ami az utópia határát súrolja.

A végtelenségig mindenki nem lehet egyenlő. Ha egy labirintusba beengedsz 100 egeret, lesz aki bazigyorsan jut sajthoz, ő lesz az alfa-egér, genetikáját pedig a legnagyobb valószinűséggel fogja továbbörökíteni, az összes tulajdonságával együtt. A farkánál húzva ugye nem tartanánk vissza az utolsó kanyarban, hogy: "Hohó! Nem ám kisapám az optimalizátori egód építése! Tessék bevárni a többieket, ők is sajthoz akarnak jutni (az egérlányokról nem is beszélve!)" Basszus, állásom-gyerekem-feleségem-életem van, megvagyok Bufa ujjkarikája és orrszőrcsipesze nélkül is! Jah, hogy MINDENKI akar olyat?!?

** Miklós, plíz általános szaki- vagy tulpontcsökkentést szeretnék kérni, egyszerűen minden legyen 5%-kal olcsóbb! Szerintem hamarabb leprogramozzátok, és MINDENKI elégedett lesz!

A VF-es kedvenc karijaink is fognak ám epikusozni...mondjuk még fél év, míg felnőnek az epikushoz, de a közben tulajdonságokra és szakértelmekre összerabolt LE-t simán be tudják addig fektetni. Mire hozzácombosodnak, mehet nekik a Trufa bokalánca. Vagy nem. (szelaví)

Pedig, Birka, az alapötlet tetszik, lehetne változatosabb a játék általa és sokaknak szerezne örömet ha JÓL össze van rakva...de én (személy szerint) jóval izzadságszagúbbnak érzem előbbretolni a prioritási listán (ha van ilyen), mint mondjuk egy Manóinvázió-jellegű event-et. Esetleg visszaaltathatnánk Zarknod-ot

Kicsit hosszúra nyúltam (mindenkitől bocs!), de teljesen Fertőzés-vita íze van a dolognak, és már túl késő van / túl fáradt vagyok hogy ne szóljak hozzá


U.i.: még mindig kampányolok a RESET-gombért a karakterlapon, hogy ha nem tetszik vmi, visszaállíthassam
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 6.88
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
293. hozzászólás - 2009.09.12. 22:58:12
Én nem igazán értek egy-két dolgot. Birka folyamatosan v3-ra hegyezné ki a dolgot (nem hiába, hiszen ott játszik, neki az a legfontosabb...), pedig akárhogy is nézzük a v1-en és v2-n sokkal régebb óta vannak a %-os tárgyak és nyújthattak ezáltal előnyt... Az egyéni epikus szintjének max-a legyen a szövi epikus szintje? Mert ugye v3-on 32 epikusnál tart csak a top ölő? Csak ha vki ott le tud egyénileg is ölni egy 82. szintű epikust (ugye az a 32.), akkor eddig miért csak 32-nél tartanak szövi szinten (a rubin triász pl. csak 40 db után jön....)vagyis v3-on "csak" bufát vagy zafír csillagot lehetne kitermelni, már ha eljutnának szövi szinten a 35. leölt epikusig...

Miklós meghallgatta az elképezéseket és kb azt rakta bele, amit korábban is mondott, bár meglepő módon sok mindenben elég konstruktívan állt a dolgokhoz.
Először pl. nem is akart egyéni epikust, utána belátta, hogy érdemes lenne. Mint a játék készítőije és megálmodója, kitalálta, hogy milyen legyen. De ugye ez a v3-as top spíler Birkának nem megfelelő, hisz a v3 jóval a v1 és v2 után indult, de azért ott is egyből legyen már optimális, míg pl a másik 2 világon több 100-an vagy 1000-en elég jól tudnák már most is használni, v3-on meg ne adj isten pár hetet kéne várni (ahhoz képest, hogy eredetileg nem is lett volna...)

A küldetésekre nem akarja Miklós, hogy működjön, de lehet idővel belátja ezt is, és ha programozásilag megoldható lesz, akkor beteszi...

Nekem pl jó lenne ha nem 40 szinttől lehetne ütni csak, de ha ez az ára annak hogy legyen egyéni epikus és a többiek már használhassák (nekem még néhány hét a 40. szint), akkor nem fogok sírni Miklósnak, hogy márpedig 35. szinttől lehessen ütni...

Miklós, remélem Birka általános sírása és lehúzása miatt nem napolod el ezt a fejlesztést, ami a legtöbb játékosnak tetszene, még ha nem is a legoptimálisabban lenne kialakítva. Nagyon sok játékos számára új és érdekes játékélményt nyújtana, vmi a %-os tárgyak okozta egyensúlytalanságot (ccsak hogy ne állandóan angol szavakat használjunk) is jelentős mértékben csökkentené.

Egyébként az általam személyesen ismert játékosoknak mondtam is, hogy kifejezetten kellemesen csalódtam Miklósban, mind a Zarknod díjazásában mind az új fejlesztésekben (főleg az egyéni epik....)
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.31
kedvelt tagElhaNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
294. hozzászólás - 2009.09.12. 23:57:13 (Válasz Bumburnyak #293 hozzászólására.)
Én viszont tökéletesen egyet tudok érteni Birkával. Ha már lesz egyéni epkus, akkor nagyjából erre a dallamra lenne érdemes megvalósítani.

De!!!!! Ami az elmúlt néhány percben átfutott rajtam gondolatilag, azt a következő hozzászólásban fogom kifejteni.
Pontszám: 5.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
295. hozzászólás - 2009.09.13. 01:38:03 (Válasz Hauer92 #291 hozzászólására.)
Igazad lenne, HA mindenki kifejlesztene.
Pontszám: 6.74
kedvelt tagElhaNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
296. hozzászólás - 2009.09.13. 01:39:50
Én egy echte végzetúr poronty vagyok, a szövimben is csak egy n+1. rúgós alátét, aki leginkább a játékélményért játszik, és nem akar feltétlenül a Nr.1. lenni. Ha nem is szólok hozzá a nagyok ötleteléséhez és néha már szinte vérre menő vitáihoz, az egyéni epikus téma tőlem merőben szokatlan tevékenységre ösztönzött, ami nem más, mint a gondolkodás

Jelesül nem az adott probléma megoldásán töprengtem el, hanem azon, hogy eleve miként lehetett volna megelőzni a hasonló helyzeteket, vitákat nem csak itt a fórumon, hanem a szövetségeken belül is. Mert ugye a probléma gyökere abban rejlik, hogy az epikus ölésért időnként, de nagyon ritkán és csekély számban kiugróan magas értékű cuccok esnek ki, melyeket természetszerűleg nem birtokolhat mindenki, csak azok, akik az egyenlőek között egyenlőbbek másoknál. Rossz látni és hallani, hogy szöviken belül micsoda konfliktusokat okozott már mindez. Régi barátságok mentek tönkre, jól működő szövik szakadtak ellentétes érdekeket képviselő táborokra, kilépések, törlések történtek. Nem jól van ez így kérem! Valamit tenni kell sürgősen! Az egyéni epikus jó ötlet, de valószínűleg nem végleges és nem tökéletes megoldás.

Ha annak idején az űbertáp tárgyak nem az epikus veréshez lettek volna kötve, nem alakult volna ki ez a helyzet. Rendben van, hogy adta magát a dolog, ha már epikus dögöket lehet agyoncsapni emberfeletti teljesítménnyel, akkor járjon érte valami. Én úgy csináltam volna meg, hogy bizonyos számú epikusig egy olyan tárgycsoportból eshessen valami, melyek ki vannak egyensúlyozva, vagyis nagyjából azonos értéket képviselnek. Semmi bufa, semmi triász, csak common cuccok, melyeken nincs nagy marakodás, könnyen eloszthatóak. Mivel az epikus csata elsősorban közösségi, szövetségi tevékenység, belepakoltam volna sok olyan tárgyat, melynek hasznosítása is közösségi. És itt most a hasamra ütök és mondok pár példát arra, milyen tárgyakra gondolok elméleti síkon:
1. Orglng lélektömlő (x %-kal növeli a szövi lélekkútjának töltöttségét)
2. Moa lélekbomba (maxba tölti a lélekkutat)
3. Esthar agyagtégla (a legkisebb szintű megkezdett épület aktuális szintje befejeződik.)
4. Léleklék (a kútban lévő LÉ 50 %-a elszökik) (csak hogy legyen benne némi szívás lehetőség is, izgalmasabbá téve a játékot
5. Hatalom köve (a feltételek megléte esetén 3. szintű hatalom tornya épül meg)
6. Védelem köve (a védőfal 3 napra 3 szinttel megnő, ha van hova nőnie)
7. Homokzsák (a gyakorlótér szintje megnövekedik 3-mal 3 napra)
Folytathatnám még néhány hasonlóval, de nem az a célom, hogy konkrét ötletet adjak, hanem inkább csak a jellegét megadni a tárgyaknak, erősítendő a szövetségi összefogást.

A tápos cuccokat inkább a küldetéseknél osztanám, nem megváltoztatva a jelenlegi küldetési rendszert. Mindössze annyit történne, hogy bizonyos számú küldetést elérve a hordaparancsnok adna egy jutalomtárgyat is. Az első lehetne mondjuk az 50. teljesített küldinél, hogy azért tényleg legyen kihívás is benne, a második a 100. küldinél és így tovább.
Hogy legyen némi alternatíva is a dologban és kaphassanak lehetőséget a bizonyításra a nem harcos beállítottságú karakterek is, x LÉ építése után is ki lehetne érdemelni ugyanezeket a tárgyakat, feltéve ha már előtte meg nem kapta küldetések teljesítése útján.

El tudnék képzelni néhány, a LÉ-kofa által adható küldetést is, amely elvállalása eleve LÉ-befektetéssel járna. Leginkább a "hozz x db tárgyat" típusú küldetések jöhetnének itt számításba, mint pl. a hozz 5 db ornamentikus gyűrűt. Magas szinten pedig hozz 1 db bufa gyűrűjét.

Tudom, a fent megfogalmazott gondolatok gyakorlati megvalósítása javarészt már nem megoldható, de hátha mégis kiragadhatók és átemelhetők bizonyos szilánkok. Kíváncsi vagyok játékostársaim véleményére, felkészülve a kemény kritikákra. Hangsúlyozom újra, csak egy kis agyalgás volt az egész, nem pedig konkrét fejlesztési javaslat. Azt akartam elsősorban megvilágítani, hogy szövetségi szintű összefogást igénylő feladatok teljesítése után szövetségi erőforrás kellene hogy legyen a jutalom legalább részben, míg az egyéni teljesítmények egyéni tárgyakkal, vagy más dolgokkal lennének elismerve (küldetések pl. nem kizárólag lélekenergiával lennének jutalmazhatók, hanem pl. egy adott szakértelem, vagy tulajdonság növekedésével, extra, kofánál nem kapható fókuszokkal, stb.
Pontszám: 6.83
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
297. hozzászólás - 2009.09.13. 03:04:37 (Válasz Elha #296 hozzászólására.)
"Mert ugye a probléma gyökere abban rejlik, hogy az epikus ölésért időnként, de nagyon ritkán és csekély számban kiugróan magas értékű cuccok esnek ki, melyeket természetszerűleg nem birtokolhat mindenki, csak azok, akik az egyenlőek között egyenlőbbek másoknál. Rossz látni és hallani, hogy szöviken belül micsoda konfliktusokat okozott már mindez. Régi barátságok mentek tönkre, jól működő szövik szakadtak ellentétes érdekeket képviselő táborokra, kilépések, törlések történtek."

Ez szimplán hülyeség. Nálunk a 70. szintűek azon vannak, hogy minél több -10%-os tárgyat üssünk ki a TÖBBIEKNEK. Kiesett már féltucat, de még jöhet bőven, vagyunk harmincan. Nem fogunk összeveszni.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.13. 08:38:25-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.89
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
298. hozzászólás - 2009.09.13. 08:36:01 (Válasz Elha #296 hozzászólására.)
Mortimer látom megint csak a saját szinteden gondolkodsz, a nagy szövikben természetes hogy ha sokat ölnek akkor utánna jut a kicsiknek is, de gondolom az első meg a második ilyen tárgy nem a gyengébb tagjaitoknak jutott hanem az erősebbeknek, ami a jelen rendszerben természetes is mert ugye több a kincspont.

Amúgy nem is annyira az összeveszésen van a hangsúly hanem azon hogy a játék legnagyobb tápjai azért irigységre adnak okot, mert lehetsz akármilyen kocka meg jó játékos de ha megszakadsz se jut neked ilyen akkor lemaradsz.

Elha ötleted kiváló lett volna a játék elején, mert tényleg közösségi cuccok hiányoznak a játékból talán majd lesz egy közösségi event amiben ilyenekhez is juthatunk.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 2.66
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
299. hozzászólás - 2009.09.13. 09:16:22 (Válasz Kocos #295 hozzászólására.)
v3-on nem fejlesztettem ki kiváncsi leszek meddig jutok (megjegyzem az elsőkhőz képest már most lemaradásban vok és a szintem átlaga is lassan de biztosan elhúz mellettem pedig még csak 29-es vagyok )
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7.64
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
300. hozzászólás - 2009.09.13. 09:29:41
Feszültségek nem csak okvetlen abból adódnak, hogy a nagyok happolnak a kicsik elől.
Nálunk pl így működik az epikus kincsosztása:
Egy 10-es szint tárgyaira felmérjük a "kívánságlistát", szinttől, nemtől, kortól, vallási hovatartozástól függetlenül.
Ez állhat fejenként max három tárgyból.
Ha az a bizonyos tárgy kihullik, csak azok licitálhatnak rá eleve, akiknek ez a tárgy szerepelt a kívánságlistáján, illetve ebben egyetlen kivétel van, a mindenkori kincseskamrás küldetéses hozzájuk csatlakozhat még.
Kívánságlistát végig a szint 10 szörnye alatt lehet módosítani, amikor üres a kamra.
Aki megkapja az egyik kívánságos tárgyát, az ebből a tízes pakkból már nem kaphat többet.
A kívánságlisták nyilvánosak, lehet látni mire hány jelentkező van, és nekünk kb mi az esélyünk a tárgy megszerzésére.

Azt hiszem ez egy aránylag demokratikus kincsosztás, kisebb feszültségek mégis akadnak, szerencsére értelmes emberek lévén ezeket megoldjuk hamar.

Alsó szintkorlátot én sem nagyon tennék be, vagy ha igen, azt azért nem 40-re lőném be, mi pl már 30-as szinteken csapkodtuk az epikusok elejét, mivel akkorák voltunk, amikor felépítettük az emlékművet.
Ha nem megy, úgysem fogják erőltetni.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.13. 09:41:06-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.42
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!