Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
681. hozzászólás - 2009.09.24. 13:42:37
Szerintem kifejezetten rossz ötlet a sebgyógyítás mint feltétel. A sebgyógyítás rengeteg játékos számára tökéletesen értelmetlen szakértelem. Már elnézést, de ez is olyan arrogáns dolog, mint Zarknodnál a VP felezés volt. Ez olyan "akkor is azt csinálod, amit mondok, vagy megbüntetlek" jellegű. Nem értem, hogy miért nem lehet úgy megoldani ezt, hogy ne kényszerítsünk sokakat olyanra, amit nem akarnak.

Már javasoltam, és többen azt írták, hogy jó ötlet, de leírom még egyszer, mert látom elsikkadt:
Az egyéni epikus ne tudjon 15% alá ütni. Ennyire egyszerű. Nincsen szükség büntetésre sem, sem pedig arra, hogy bármilyen feltétele legyen a csatának. Ez az egész vita azért indult, hogy ne lehessen leveretésre használni. Ha az egyéni epikus csak 16%-ig tud leütni, az egy csapásra megoldja a problémát. Ha pedig ilyenkor vesztettnek minősül a csata, akkor van negatív visszacsatolás is.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.82
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
682. hozzászólás - 2009.09.24. 13:44:57 (Válasz Ariel #678 hozzászólására.)
Én is azt számolgattam épp hogy a 300-400 CSP az nálam 650-850K LE (56. szint). Az azért elég súlyos ár egy epikus kincsért, még ha kb. 250 tulajdonságpont fejlesztése után már hozza vissza az árát, akkor is.
Pontszám: 5.74
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
683. hozzászólás - 2009.09.24. 13:48:16 (Válasz Miklós #677 hozzászólására.)
Miklós, értem én a viccet, természetesen olyan szakértelem mint a gyógyítás (soha nem használom), van még jópár. Viszont ha már mindenkinek kötelező, akkor miért ne lehetne annyit változtatni rajta, hogy mindenkinek egyformán használható is legyen. Lehessen kennelben is gyógyítani, és ne kelljen félóránként klikkelgetni.
Az idomításnál azt hiszem az volt az indokod a félórás dologra, hogy ha hosszabb időtartamot is meg lehetne adni neki, nem csak fél órát, akkor senki nem fejlesztené, 1-es szakival automatikusan beidomítódna az állat. Ezzel egyet is tudok érteni, és eddig ugyan ez volt érvényes az állatok gyógyítására is. De most, hogy kötelezővé válik a 20-as gyógyítás, igazán lehetne annyit változtatni rajta, hogy ne kelljen félóránként nyomkodni a gyógyítást, hanem akár több órán át is gyógyuljon az állat, akár a kennelben is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.09
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
684. hozzászólás - 2009.09.24. 14:17:21 (Válasz Ariel #683 hozzászólására.)
Sebgyógyítást tényleg meg kéne kicsit változtatni, de nem hiszem hogy a kennel lenne erre a jó megoldás, gyógyít és fejleszt is, inkább legyen alternatíva vagy fejlődik vagy gyógyul de a gyógyítást is lehessen több órára benyomni ha nem megy másképp akár egy új épület árán hasonlóan a kennelhez.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.23
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
685. hozzászólás - 2009.09.24. 14:33:32 (Válasz Tseby'dr akula #684 hozzászólására.)
Kössük a büdös kunyhóhoz, minek új épület. Az úgyis direkt erre van, kap egy új funkciót is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.59
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
686. hozzászólás - 2009.09.24. 14:33:39
wikiről

"Baraty Re: Végzetúr friss hírek
100. hozzászólás - Ma, 15:34:43
Ha valakinek legalább 30-as a sebgyógyítás szakértelme, az mostantól több állatot is gyógyíthat egyszerre."
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 2.48
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
687. hozzászólás - 2009.09.24. 14:45:28 (Válasz Trimble2 #686 hozzászólására.)
A gond az, hogy aki naponta 3-szor lép be, annak számára ez használhatatlan szakértelem. A sebgyógyításhoz itt kell ülni, és rendszeresen, akár órákon át kattintgatni, mert még 30-asnál is alig 300-at gyógyul az állat, míg egy varázslattól ennek dupláját kapja simán.

De egyébként is ideje lenne levenni a főlapról a reklámszöveget :"Nem igényel sok időt".
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.45
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
688. hozzászólás - 2009.09.24. 14:45:34
Butchman, Ariel: ezt többen elmagyarázták már itt, de akkor leirom én is, talán úgy nagyobb hitele lesz számotokra.

Az egyéni epikus egy tápolási lehetőség. Mint minden tápnak, ennek is kell, hogy legyen egy ára. Ez az ár egy szakértelem adott szintre fejlesztése. A szakértelem szintnek 20-at választottuk (ha akarod, turbózhatod is, igy csak 10-re kell fejleszteni). Ez minimális LE befektetést igényel, bárki számára elérhető. A szakértelmet hivhatnánk úgy is, hogy "egyéni epikus szakértelem". De ehelyett úgy hivjuk, hogy sebgyógyitás. Nektek tökmind1 hogy melyik variáció, a szakértelem nektek csak erre jó, hogy tudjátok ütni az egyéni epikust. Viszont mivel nem egy új szakértelmet vettünk fel, hanem egy meglevőt kérünk, sok játékos - aki kénytelen volt a sebgyógyitást kifejleszteni, mert őket ütik fentről (titeket meg nem) - jobban fog járni. Ez igy ebben a formában tehát egy igen pozitiv dolog a játékosok túlnyomó többsége számára. Sokkal pozitivabb, mintha egy új szakit kéne kifejleszteniük, ami semmire sem jó.

És természetesen nem hasraütésszerüen döntöttem igy, hanem a postok végigolvasása után.
Pontszám: 8.08
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
689. hozzászólás - 2009.09.24. 14:53:28 (Válasz Miklós #688 hozzászólására.)
Miklós, sajnos egyáltalán nincs igazad. A sebgyógyítást nem lehet összehasonlítani egy új szakértelemmel, mert nem az. Van, aki sebgyógyításra költötte a lét, van, aki másra, pl. vastag bőrre. Azzal, hogy sebgyógyítást kötelezővé teszed, azt mondod, hogy szerinted aki sebgyógyítást fejlesztett, az a te kedved szerint fejlesztette a karakterét, aki vastag bőrt, az meg nem, és ezért ugyanazért a funkcióért az költsön több lét. Mert márpedig a vastag bőrt fejlesztett karakternek többe fog kerülni. Ha viszont a játékvezetés szerint az a helyes, hogy sebgyógyítást kell fejleszteni, akkor miért nincs ez kiírva a szakértelemhez?

Továbbra sem értem, hogy miért nem megoldás az, hogy csak 16%-ig üt le az egyéni epikus?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.34
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
690. hozzászólás - 2009.09.24. 14:59:57
Jobb lenne, ha kilenne írva az egyéni epikus elé, hogy ha betöltesz 300k LE-t akkor használhatod? Ez az ára, nemlehet mindenkinek ugyanolyan jó,ahhoz sokan vagyunk.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5.57
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
691. hozzászólás - 2009.09.24. 15:02:51 (Válasz PottomPanna #690 hozzászólására.)
Már hogyne lehetne megoldani úgy, hogy mindenkinek jó legyen? Pl. úgy, hogy csak 16%-ig üt le az egyéni epikus. Akkor nem kell büntetés, mégsem lehet leveretésre használni. Kezd az az érzésem lenni, hogy sokan nem is akarják, hogy úgy legyen megoldva, hogy mindenki elégedett legyen.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.87
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
692. hozzászólás - 2009.09.24. 15:11:32 (Válasz Prisma #689 hozzászólására.)
Prisma teljesen jól megfogalmazta a véleményemet. Nincs itt miről beszélni. Értem, hogy ez a TOP számára sarc, a "szegény szétvert tömegeknek" meg mindegy.
Vonatkoztassunk már el tőle, hogy mi szemét szinthuszár, tápos top játékosok vagyunk. Mi lesz szerencsételn Jóskapistával, aki - Morti felvetése alapján- csak napi háromszor tud belépni, és volt pofája vastagbőr kifejleszteni? Beszopta gondolom, és ő volt a "szükséges áldozat". Egyébként baromira nem érdekel már. Kifejlesztem, mert Tihor főisten megmutatta az utat, és elindított a megvilágosodás ösvényén.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 3.47
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
693. hozzászólás - 2009.09.24. 15:14:19 (Válasz Butchman #692 hozzászólására.)
Akkor már nem vagy elveszett?
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9.13
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
694. hozzászólás - 2009.09.24. 15:16:58
Ha jol ertem a dolgot akkor mindossze azert szeretnetek a sebgyogyitas helyett egy uj szakertelmet, hogy ha mar nektek nem jo, akkor szivjon a tobbi is. Mert egy X szakit ugyis ki kell fejleszteni 20ra, akkor nem mindegy melyik az?


szomszed tehene...remlik?
Pontszám: 6.83
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
695. hozzászólás - 2009.09.24. 15:24:34
Helyezzük racionális alapokra ezt a dolgot.

A probléma:
Az egyéni epikust leveretésre lehetne használni.

1. megoldás
- Kötelezővé válik a 20-as sebgyógyítás.
- Akit ájultra ver az egyéni epikus, CSP-t veszt (és a sebgyógyítás visszagyógyítja).
Előny: megoldódik a probléma
Hátrány: aki sebgyógyítás helyett mást fejlesztett, az megszívja, és feleslegesen kell kifejlesztenie egy értelmetlen szakértelmet. Ezen kívül pedig aki figyelmetlen, az CSP-t is veszít epikusozás közben.

2. megoldás
- Az egyéni epikus csak 16%-ig tud leütni, és ilyenkor a csata vesztettnek nyilvánul.
Előny: megoldódik a probléma
Hátrány: nincs.

Könyörgök, valaki írjon már érveket, hogy ennek fényében miért jobb az első megoldás? Csak azért, hogy a játékosok egy részének üröm vegyüljön az örömébe? Ha az eredeti problámát akarnánk megoldani, akkor fel sem merülne az 1. megoldás tényleges bevezetése.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.00
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
696. hozzászólás - 2009.09.24. 15:30:29
Így kvázi ingyen van az egyéni epikus.

Semmi bajom a TOP játékosokkal,eddig sem volt, sok közöm sincs hozzájuk, így én a "szegény szétvert tömeg"-be tartozok. Csak azért írtam, mert felvetődött egy feltétele ennek az egésznek,és elkezdődött, hogy az ennek-annak nemjó, mert addig mást fejlesztett. Akármelyik szakit teszik be, lesz valaki akinek az fölösleges. Nem akartam senkit megbántani, sajnálom.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.19
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
697. hozzászólás - 2009.09.24. 15:32:31
Túléltünk egy kreatív affinitás és egy kivégzés reformot, szerintem ezt sebgyógyítás mumust is legyűritek majd, nem lesz gond fiúk!
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 4.98
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
698. hozzászólás - 2009.09.24. 16:19:10 (Válasz Endyr #694 hozzászólására.)
Nem!
Azt szeretném, ha lenne ALTERNATÍVA. Érzel némi különbséget?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.22
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
699. hozzászólás - 2009.09.24. 16:24:44 (Válasz Butchman #698 hozzászólására.)
es most oszinten:
ha lenne egy egyeni epikus szaki, amit 20ra kellene felhuzni (nem tudna mast, csak hogy uthetned az egyenit), akkor te inkabb a 20as sebgyogyitast vagy a 20as egyeni epikus szakit valasztanad?
Pontszám: 6.03
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
700. hozzászólás - 2009.09.24. 16:30:26 (Válasz Endyr #699 hozzászólására.)
"most őszintén, ha választhatnál hogy Paris Hilton vagy Orbán Viktor rúg tökön, te Paris Hiltont vagy Orbán Viktort választanád?"
Pontszám: 4.72
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője