Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
181. hozzászólás - 2009.09.06. 13:48:08 (Válasz Ariel #178 hozzászólására.)

Hidd el, hogy nálunk sem úgy működik az epikus ütés, hogy én máma ütök egyet, mert kedvem van, én meg holnap kettőt, mert akkor van kedvem...
Napokkal előtte már szervezzük.
Ez az összevissza ne üssétek ez megint olyan... inkább nem is véleményezem.

Két hárman max ti tudjátok nagyok leütni az epikust, lejjebbi szinteken ez nem jellemző.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
182. hozzászólás - 2009.09.06. 14:35:08 (Válasz Ariel #173 hozzászólására.)
Igen, nálunk elég szervezetten megy az epikázás, és a tagok többsége a maga szintjén mondhatni egészen viselhető erejű. Én magam szervezetten szoktam felölteni a felkelő napot mintázó fejpántomat, és hangos "Banzai!"-üvöltéssel rontok neki a most 77. szintű epikusunknak, van úgy hogy még egy közelharci kört is kibírok ellene elájulás előtt. Legutóbb már rekordsebzést, valami 400at el is könyvelhettem ellene.

A tagjaink többsége picinyke, így nem tudunk érdemben segíteni a nagyobbaknak. Emiatt viszont ők komoly hátrányba kerülnének a magánepikusozában.

(Még mindig tudom hogy nekik is lehet klánt, hordát váltani.)
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.20
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
183. hozzászólás - 2009.09.06. 15:18:28
Egy baj van az epikussal a top szövikben: (főleg azoknál, akik visszafogottan fejlődnek)
Van egy réteg, akik szintben magasabbak, és erősebbek, ők tudják ütni az epikust. Nekünk, akik szintben visszamaradtunk (ez 10 szint eltérés is lehet!) már nagyon kemény az epikus. Nálunk az epikus szintje már 150 felett van, mi meg 61. szintűek vagyunk... esélyünk sincs ellene. A legutóbbinál 7500-at sebzett rajtam, én meg mindössze 500-at. Így én nem tudom ütni, mert nincs értelme, viszont a többiek haladnának. Ha nem szállok be akkor ég a pofám, a kincsre sem érzem jogosnak licitálnom. De a következő epikussal még jobban nyílik az olló.

Az egyéni epikus ezért lenne jó, mert magam osztom be mikor tudum, és akarom ütni. És nem hinném én sem, hogy ez a plusz lehetőség bármivel is befolyásolná a szövetségi epikus elleni kűzdelmet...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 8.33
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
184. hozzászólás - 2009.09.06. 15:36:31
148.-as epikus:

Charadin, az óriásdémon mormol, és mielőtt megakadályozhatnád, eltalál egy kristályfelhő. 6171 pontnyit sebzett. A varázslat hatással van rád: -25 Védekezés, -24 Kritikus sebzés, -24 Elnyelés.

Azért ezzel már nehéz kezdeni bármit az én szintemen....
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
185. hozzászólás - 2009.09.06. 16:46:58
Ötleteltünk 3-4 napon át, most kellene valami álláspont Miklós részéről azthiszem
Megköpködtük jobbról, megrágcsáltuk balról, de vajon hol tartunk most?
Pontszám: 5.90
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
186. hozzászólás - 2009.09.06. 16:56:56 (Válasz Darah #181 hozzászólására.)
Ha 4-5 karakter összefogva nem tudja legyőzni az X-edik epikust, akkor egyenként sem képesek legyőzni az X-20-ikat.
Az epikus leölése leginkább a karakter szintjétől függ. Lehetnek eltérések, és a visszafogottan fejlődők illetve pókok valamennyivel több epikust ki tudnak majd ütni a többiekhez képest a saját szintjükön, de nem az fogja behatárolni őket, hogy meddig jutottak el csapat szinten. Ha Egy karakternek nagyon könnyű még az egyéni epikus, de nem tud továbbmenni, mert a szövetség nem jutott előrébb, akkor ott valószínüleg nem tettek meg mindent a győzelem érdekében. Egy olyan szövetségben, ahol nincsenek hatalmas különbségek a karakterek között, ott egy 50-ik szintű epikust egyedül nehezebb leölni, mint egy 70-ik szintűt a szövetség számára.

Persze lehetnek olyan esetek, ahol 10db 20-ik szintű karakter mellett van egy 60-ik szintű karakter, ő lehet, hogy lassabban fog haladni az epikussal egyénileg is, mint ott, ahol 11db 60-as karakterből áll a szövetség.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.10
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
187. hozzászólás - 2009.09.06. 17:37:13 (Válasz Ariel #186 hozzászólására.)
Az ilyen szövik nem "lehet" kategóriásak, hanem a normál felállású szövik.
A ritka az, ahol a tagok egy keskeny szintskálán mozognak.
Kicsit lejjebb kéne látni, ahol még nincs 0 fertőzés, túlfejlesztett szakik, meg egyéb finomságok.

Nálunk pl 3 db 50-es karakter van, a legnagyobbak, ebből egy építő, és a 77-es szintű epikust ütjük. Ebből is látszik mennyire nem teszünk meg mindent.
Miért feltételezed, hogy aki kisebb szöviben van, az hülye, vagy nem szervez, vagy egyéb?

A szöviepikus szinthez kötéssel nem az kapná meg a tárgyakat elsősorban, aki maga elbír velük, hanem az, akinek csak azzal kell elbírni, és nem magával a szövetségi epikussal is.
Az a "lehet", hogy lemaradnának az nem lehet, hanem biztos.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.06. 17:38:03-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.87
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
188. hozzászólás - 2009.09.06. 18:04:23 (Válasz Darah #187 hozzászólására.)
Kb 10x olvastam el amit írtál, és még mindig nem értem a problémád...
Tehát van 3 db 50-es karakter nálatok és szerinted hátrányban lennének azért mert még csak a 77-es szintű epikust ölitek, míg más szöviben mondjuk a 107-es szintűt? És így ők csak 57-es egyéni epikusig juthatnak, míg a másik szöviben 87-ig?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.10
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
189. hozzászólás - 2009.09.06. 18:08:03 (Válasz Ariel #188 hozzászólására.)
Hát mivel 15 epikusonként esik egy tárgy,
kb semeddig sem jutnánk, nem?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
190. hozzászólás - 2009.09.06. 18:11:38 (Válasz Darah #189 hozzászólására.)
És úgy gondolod, hogy a 3db 50-es karakter nálatok egyenként le tudna győzni 1-1 65-ös epikust, de hárman összefogva, illetve a többi taggal együtt 45 nap alatt nem tudtok eljutni a 85-ös epikusig ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.10
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
191. hozzászólás - 2009.09.06. 18:12:47 (Válasz Darah #189 hozzászólására.)
MIért 15 epikusonként esne tárgy? (Nem követem folyamatosan ezt a topicot, de az nagyon soknak tűnik egy első hallásra.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.12
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
192. hozzászólás - 2009.09.06. 18:13:41 (Válasz Ariel #190 hozzászólására.)
Ez had múljon már a karakteren, és nem azon, hogy nekem ehhez előbb fel kell ütnöm a szöviepikust akárhanyas szintre.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
193. hozzászólás - 2009.09.06. 18:13:58
Srácok, meg kellene várni a sok pro-kontra érv után hol tart most Miklós...

Egy dologban mindenki egyet ért, minél hamarabb kellene valami!
Pontszám: 4.44
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
194. hozzászólás - 2009.09.06. 18:16:00 (Válasz Birka #193 hozzászólására.)
Jogos.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
195. hozzászólás - 2009.09.06. 18:21:05 (Válasz Darah #192 hozzászólására.)
Pedig pont ezért maradna mozgásban a szövetségi epikus is. Ha ez nincs, akkor nem fog foglalkozni vele senki, mert ott random a tárgy, ráadásul csak egy esik 20-30 főre és licitálni is kell rá.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.16
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
196. hozzászólás - 2009.09.06. 18:27:02 (Válasz Ariel #195 hozzászólására.)
Nem okvetlen.
Ha minden ötödik magán után csak úgy folytatódna, ha egy szövetségi is legyőzetik, már lenne benne korlát, lenne miért ütni a szövetségit, de nem függene annyira a szöviepik szinttől.

Node mostmár tényleg várjuk meg Miklóst.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
197. hozzászólás - 2009.09.06. 18:36:32 (Válasz Darah #196 hozzászólására.)
tehát két hetente kellene legyőzni egy szövetségi epikust ?
Ez pár hónap alatt bohóckodásba menne át, és ez a bizonyos 3db 50-es kari nálatok egymaga kiütné a szövetségi epikust két óra alatt.
Az egyéni epikusnak nem célja a szövetségi epikus degradálása. A célja az, hogy könnyebben elérhető legyen mindenki számára az az 1-2 kulcsfontosságú tárgy amit dobnak az epikusok. Miért jó az, hogy minden jelentőségétől megfosztjuk a szövetségi epikust?
A hozzászólást Ariel módosította 2009.09.06. 18:37:04-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.16
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
198. hozzászólás - 2009.09.06. 18:44:37
A V1-en a 20 szintes módosítóval már most több mint 530 karakternek lenne elérhető az első tárgy, és több mint 200-an vannak 10 epikuson belül...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.10
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
199. hozzászólás - 2009.09.06. 18:49:20 (Válasz Ariel #197 hozzászólására.)
De nem lesz mindenkinek elérhető a 20-as korlátoddal.
Hanem majd csak nagyon sokára, és nem az egyéni karaktertől függ meddig juthat el.
Nem kell ötnek lennie okvetlen, ez is csak egy ötlet.
Lehet az három is, és már mindjárt 5 szövetségi kell egy magántárgyhoz.

És azt hiszem ki vannak annyira hegyezve a végsőkig az epikusok, hogy az sem lenne sétagalopp.

Hogy a később az epikusba becsatlakozó szövetségeknél (eztán épül az emlékmű) ez hogyan oldódjon meg, azon még nem gondolkodtam, de majd fogok.

Ez szerinted ledegradálná, a másik meg szerintem nagyon beszűkítené a karakterek lehetőségeit, és nem magán lenne, hanem abszolut szövifüggő, és annak függvénye, te minek számítasz a szövetségedben, kicsinek, vagy nagynak.

Edit:
Az 530 hogyan jött ki?
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.06. 18:51:43-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4.37
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
200. hozzászólás - 2009.09.06. 18:50:41 (Válasz Birka #134 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.06. 09:06:29
Okés, tételezzük fel, hogy kap egy teljes reformot az eddigi epikus.


No akkor engem elzavartak a harcrendszer topikbol (joggal), en is megkernem a szovetsegi epikus reformaloit, hogy menjenek egy kulon topikba, mert ez a topik az egyeni epikusrol szol. Ami nem a szovetsegi helyett lesz, hanem egy uj egyeni kihivas. A szovetsegi epikus megvitatasa egy fontos, de ettol fuggetlen tema, ami egy sajat topikot megerdemel.
Pontszám: 7.80
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője