Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
401. hozzászólás - 2009.09.16. 10:49:13 (Válasz Otoaak #400 hozzászólására.)
"akinek megvannak a %-os cuccok annak csak dukátfarmra lesz jó"

Arra se, hiszen 10 dukátért választhatsz egy tárgyat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.71
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
402. hozzászólás - 2009.09.16. 10:51:49 (Válasz Ricardo #398 hozzászólására.)
A 2 dolog nem üti egymást, csak úgy tűnik

Ha megnézed egy epik regenjét akkor olyan 30. 35. epikig lazán le tudja nyomni egy 55-ös kari a regenjét, eddigre meg már illenék, hogy legyen akkorra akadémiája a szövinek, hogy aki szeretné az ki tudja nyomni az egyéni spect. Azaz amennyiben 2 kincs közt megmarad a 30-45 nap nagyságrend mire "kifutsz" a mostani lehetőségek közül, már léptél 12 újabb szintet, kb a 3. tárgytol kezdve kell a szakértelem, azaz 100+ nap. Míg v1-en már most is jól jön, mert sokkal előrébb vannak ugye...
Azaz V3-on beszámoltaa fél éves hátrányt, csak ennyi történt
Pontszám: 6
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
403. hozzászólás - 2009.09.16. 10:55:53 (Válasz Birka #402 hozzászólására.)
Ebből én csak annyit látok, hogy az epikus nem lesz kihívás, ráadásul a fontos tárgyakat is csak több hónap múlva kapom meg. Most vagy adjon játékélményt, vagy lehessen vele tápolni. Ha egyik sem lesz, akkor csak egy újabb gomb lesz a szövetségi adatlapon.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.58
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
404. hozzászólás - 2009.09.16. 11:10:39 (Válasz Ricardo #403 hozzászólására.)
Szerinted viccből kezdtek el gombamód növekedni az epikus szövik?
McpPaul nagyon jól leírta, az első tárgyat szinte "instant" meg kéne kapni (Epik szövi 25-30 nap alatt 10*10%-al ad %-os tárgyat!) , és a másodikat is belátható időn belül. Így a 4 fajta "elszállt" kategóriából 50%-os ballance helyrerakást érnénk el. a 45 napos kezdés semmikénem az a dolog, ami meggátolja, vagy értelmetlenné teszi a mostani nagyon negatív tendenciákat

Szerintem egy 20-30-40-50 stb folyamatosan növekvő ciklus korrekt lenne.

Viszont most már meg kéne várni, hogy Miklós hol tart a dologban, mert nagyon kezd szerteágazni az ötletelések iránya
Pontszám: 6
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
405. hozzászólás - 2009.09.16. 11:40:05 (Válasz Birka #397 hozzászólására.)
Szerintem baromira el vagy tévedve.

- A pókok nem bukják a csatáik 20%-át vagyis baromság a 20%-os nyerési esély erősségtől függetlenül. Lehet a, hogy a Tyrant balekokból áll de még a hatékonyabb epik verők is messze vannak attól, hogy 20%-al hozzák a csatákat.

- A "csak" nyerhetek minden esetben fennáll, egy idő után mindenképpen megölöd az epikust ha regen ha nem, mert erősebb leszel szintet lépsz jobb cuccaid lesznek stb. a különbség csak annyi, hogy ha regen az epikus akkor minden alkalommal amikor elakadsz előlröl kell kezdened, vagy a regen miatt automatikusan tovább tart.

- Még mindíg nagyobb kihívás lecsattogni eredmény nélkül az epikusról, és akár rnd-vel nyerni, mit átütni a regent és fix.-en leütni mindent aminek a regenjét át tudod ütni eredménytől függetlenül. Az nem kihívás vagy verseny, hogy ki tud több gyógyítalt venni.

- Sehol nem vettem alapnak, hogy a 40-es karinak epikus spece van nem tudom ezt honnan veszed. Pont az ellenkezőjét irtam 40-es szinten egy szaros térkapus ellenfél ellen senki nem fog epikus spec-re költeni tök fölösleges. 60-as szintű karira irtam a max.-os epikus specet és az is csak példa volt arra, hogy az epikust még magasabb szinten is simán térkapus nehézségen lehet tartani, majndem ugyan azzal a regennel mint 40-es szinten spec. nélkül.


Nekem ezek után inkább az jön le, hogy el se olvastad csak átfutottál rajta, és úgy pontoztál le. A 3 napos korlát is csak kb. akor tudatosult mikor már direkt bemásoltam Miklós hozzászólását. Úgy vettétek mintha nem is lenne.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5.18
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
406. hozzászólás - 2009.09.16. 11:49:21 (Válasz Birka #402 hozzászólására.)
Még a 60. epikus regenjét is leveri, és azzal már (v1-es statok alapján) kb. 20-al előrébb is lesz mint a szövije, a modosított epikus speccel meg még a 80. epikus regenje sem okoz gondot ha elég őskövet LE-t költ piára az erősebbek, ("ős" VF-ezők) még azt is le fogják ütni, legalábbis V1-en.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5.18
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
407. hozzászólás - 2009.09.16. 11:55:09 (Válasz Otoaak #406 hozzászólására.)
Ezért kell berakni a korlátot, hogy karakterszint -10-nél erősebb epikus kincsed nem lehet, és így nem erősödik még tovább néhány nagyon erős ember.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.60
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
408. hozzászólás - 2009.09.16. 11:59:49 (Válasz Mortimer #407 hozzászólására.)
Ööö, akkor az Azúr Légió mihez kezdene az új epikus kincsekkel ? Vagy ez csak az egyéniben szerezhető kincsekre vonatkozik ?
A hozzászólást Ariel módosította 2009.09.16. 12:04:59-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.09
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
409. hozzászólás - 2009.09.16. 12:06:49 (Válasz Ariel #408 hozzászólására.)
Csak egyéni. A Ti előnyötöket senki nem akarja bántani, azért megküzdöttetek.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.98
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
410. hozzászólás - 2009.09.16. 12:19:28 (Válasz Ariel #408 hozzászólására.)
Jaja, csak egyéni.

Finoman szólva sem erős korlát, hiszen így is, már most választhatnál 70-es tárgyakat, 1 hónap múlva pedig, mire bekerül a fejlesztés és lecsapsz pár epiket 75-öset is - elméletben.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.71
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
411. hozzászólás - 2009.09.16. 12:20:17 (Válasz Mortimer #407 hozzászólására.)
Ha nem a regent kell átüsse hanem meg kell verje az epikust már a 60. előtt elakad. Ha nem lép szintet a megfelelő fegyver (sebzés) nélkül sokkal lassabban fog tovább menni és nem is éri meg. 10-20%-os nyerési esély alá aligha van értelme lemenninni 60-80k (a 80.-nál 123k!) életerővel bíró epikushoz akkor már több mint száz csata kell, de a lehetőség még így is nyitott mindenki maga dönti el mennyire kell a jobb cucc neki, és a regeneráló epikussal szemben lassabban ugyan de a VF-es is folyamatosan tud epikusokat ölni, nem kell egy napot sem kihagyni és megállni csak lassabban kell ölni, hogy legyen ideje a karakternek erősödni. Ez a legnagyobb különbség a regen és a nem regen között. Ha csak a regenerációt kell átütni akkor nulláról indulva több epikust tudsz ölni és ha eléred a határaid kifullad az epikus spec. akko akár hosszú időre is meg kell állnod. Ha nem regen ezzel nincs gond ha felvetted a fonalat eldöntötted mi az a nyerési esély ameddig neked megéri akkor ahogy erősödsz folyamatosan tudod őket ölni, aki lassabban erősödik lassabban aki gyorsabban az gyorsabban.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.26
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
412. hozzászólás - 2009.09.16. 12:36:39
Szerintem is nagyon szerteágazóak az ötletek már, mindenkinek megvan a maga érvelése. Én nem is agyalok már rajta amíg nem tudunk valami fixet.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.93
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
413. hozzászólás - 2009.09.16. 13:27:24
Szerintem az egyéni epikusnak (már az epikus szó is érdekesen hangzik ilyen viszonylatban) nem a nagyok tápolását, hanem elsősorban azoknak a karaktereknek a játékélményét kellene szolgálnia, akik alacsony szintjük (későbbi indulás vagy VF) miatt a saját szövetségükben hozzá sem tudnak szólni az erős epikusokhoz, de ebből szövetségből nem akarnak kilépni (a baráti társaság vagy csak szimplán az épületbónuszok miatt). Persze egyszerűbb lenne azt mondani, hogy aki "kevés" az epikushoz, és epikust akar ütni, az csináljon saját szövetséget vagy lépjen át egy gyengébbe, de nyilván nem ez a cél.

Ha a szövetségi epikus lett volna előbb megreformálva, olyan módon, hogy a kisebb karakterek is élvezzék az epikus csatát legalább egy minimális szinten, illetve hogy egy Bufára vagy Zafírcsillagra necsak 10-10 esélye legyen egy klánnak hogy vagy esik vagy nem, hanem jóval több (vagy ha nem borítanák fel a játékegyensúlyt), akkor szerintem senki sem kardoskodott volna az egyéni epikus mellett.

A random meg sajnos random, jóval kevesebb kellett volna talán ebbe a játékba. Viszont az sem lenne szerencsés, ha minden játékosnak automatikusan járna minden, mindenki ugyanannyi manó után kapott volna relikviát (pl. akinek nem esett 300 manó után sem valamelyik relikvia, az követeljen "egyéni zarknodot"?), pontosan ugyanannyi LE-t kapnánk vadászatból, mint mások, ugyanazok a tárgyak esnének epikusból meg térkapuból. Elsősorban maradjon meg játéknak a fejlesztések után is, ne egy végtelenített matekolás legyen értékekben és tárgyakban teljesen megegyező karakterekkel.
Pontszám: 4.49
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
414. hozzászólás - 2009.09.16. 13:34:55
Az epikusok valamikor mostanába megkapták a teljes fizikai sebzésüket, de lehet csak én nem vettem eddig észre. Az ötletelésből nem sok használható elmélet maradt a mai tapasztalataim alapján. Nagyon más most az epikus csata az eddigiekhez képest, legalábbis én eddig nem kaptam 700+ pofonokat közelharcban. ()természetesen nem kritl

Ha jól tudom ez 60-as szinttől van így (10. epikus) így meg kb. nem sokat lehet tudni arról melyik epikus milyen erős, és regen ide vagy oda meddig lehet eljutni.

Milós majd választ valami szimpatikus megoldást, ehhez egy darabig szerintem nem nagyon fogunk tudni mit hozzátenni. (újra végig kéne verni az összes eddigi epikust, hogy kb. tudjuk mi a helyzet)
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.09.16. 13:37:08-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.26
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
415. hozzászólás - 2009.09.16. 13:39:08
Az elején, mikor elkezdtetek az egyéni epikuson ötletelni, játékélmény szinesítés volt a cél, most egyre jobban átmegy az egész Szerezz Triászt,Bufát,Zafír csillagot, gyorsan mozgalomba...

VFeseket meg ne keverjük már megint bele, a játékban rengeteg helyen előnyük van, ebben lehet nem lenne.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.13
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
416. hozzászólás - 2009.09.16. 13:55:10
Kicsit megint elszálltak az ötletelések...
Amit Miklós ajánlott:
1. folyamatosan üthető, nem regeneráló epikus,
2. karakter szinttől függő max epikus
3. 50-es szinttől induló epikusok, de akár 3 szintenkénti ugrással
4. sebgyógyítás mint előfeltétel

Ezekről kéne dönteni, hogy elfogadjuk-e vagy sem, nem pedig megint teljesen új dolgokat kitalálni...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.79
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
417. hozzászólás - 2009.09.16. 14:12:53 (Válasz Ariel #416 hozzászólására.)
Ariel, szerintem nem baj, ha az emberek otletelnek, lehet olyan aspektuasaban vilagitjak meg a kerdest, melyre Miklós se gondolt, és szerinte is sokkal tökéletesebb, mint az üccsó verzió ami megfordult a fejében...

És lássuk be, hogy eddíg nem játékidő optimalizációra ment az ötletelés...

Idézet: Ariel - 2009.09.16. 13:55:10

1. folyamatosan üthető, nem regeneráló epikus,
2. karakter szinttől függő max epikus
3. 50-es szinttől induló epikusok, de akár 3 szintenkénti ugrással
4. sebgyógyítás mint előfeltétel


1. Ez magában sajnos kevés. Ehhez kell az, hogy csak a nyertes csaták számítsanak. (Ami szerintem nem az igazi..)
2. Ez szerintem 100%-os találat. Talán még jobb lenne, ha a kikérhető tárgy szintje lenne így kalibrálva, mint már írtuk, de az alap, hogy akari szintje számitson tökéletes!
3. természetesen csodálatos lenne, ha midnenki egyenlő esélyekkel indulna. Természetesen itt is nem az átugrok epikeket gomb a jobb megoldás, hanem addíg üthetem őket sorba, amíg akarom, de x db után aktivizálódik csak a kiveszem a cuccot, mert ugy gondolom most jó nekem, ha nem veszi ki, akkro üthet tovább amíg megfelel neki az epik szintje.
4. A sebgyógyítást nem egészen értem hogy jött a képbe, különösen, hogy 30-as kötelező amennyiben tartani akarod a blökik morálját, 60 felett meg nem sok értelme van az egész szkinak. Véleményem szerint ez "kukába" kaliberű ötlet...
Pontszám: 5.56
kedvelt tagmajnxNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
418. hozzászólás - 2009.09.16. 14:17:44 (Válasz Ariel #416 hozzászólására.)
5:
Én személy szerint bírnám, ha az epikus spec szaki valamit valahol számítana, ha már epikusról van szó.
Pontszám: 6.26
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
419. hozzászólás - 2009.09.16. 14:18:55 (Válasz Birka #417 hozzászólására.)
1. Miért kellene hogy csak a győztes csaták számítsanak? Ha van szintkorlát amíg el lehet jutni az epikusokkal, akkor nem lehet előrerohanni, és nyugodtan lehet ütni folyamatosan.
3. Miért akarná valaki egyesével sorba ütögetni őket, és gagyi tárgyakat kiszedni, ha sokkal jobbakat is szerezhet? Pláne, ha 3 naponta lehet csak epikust ölni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.18
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
420. hozzászólás - 2009.09.16. 14:44:18 (Válasz Ariel #419 hozzászólására.)
1. Amennyiben egy epik nem regen, és korlátlanúl üthető, úgy csattogással bárkinek megölhető...
2. Ha korlátlanul üthető az egyéni epikus időlimitek nélkűl, akkor mit zavar, hogy 20 vagy 30-at nyomsz le mielőtt az első tárgyat kikéred? Cserébe mindenki azonos esélyeket kap! neked 2 ütés az első epikus, a 30. is max 6 ha nekifeszűlst 2 gyógyitalból az első orában elszaladsz a 20, kov órában a 40. epikusig. és várod a gomb "kiszürkülését" annál az epikusnál, ahol a neked első kellő tárgy esik, mivel van meg pl 18 nap az első kincs felvételéig. Míg más meg leküzdi 20 nap alatt kinkeservesen atz első 15 blökit, és örűl, hogy a kemény munkájáért megkapja az első tárgyát..
Pontszám: 6
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője