Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
81. hozzászólás - 2009.09.02. 11:43:16 (Válasz Birka #80 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.02. 10:22:19
A Mohir beáldozta 2 -5%-os tárgyát Dorinának, mely 20-25 szint alatt azt eredményezte, hogy 8677476
Léegyenértéket tudott elkölteni tulokra, míg a 3 szinttel magasabb, második helyezett RAIN csak 7601950-et.


Nem beáldozta a Mohír a tárgyakat. Honnan veszed ezt a hülyeséget? Ott voltál? Nem. Az elsőt megvette, sok építés árán, versenyhelyzetben, a másiknál meg éppen küldetése volt és szerencséjére ez esett.


Idézet: Birka - 2009.09.02. 10:22:19
Ha ehez hozzávesszük, hogy Dorina alig protyázik, csak hébe-hóba online, míg RAIN napi kocka, akkor igen is kinyílik a bicska a zsebekben.



Látom nagyon követed, hogy mikor online. Hogy lehet, hogy hajnal 2-kor csak vele beszélgetek? Azt se értem, hogy akkor reggel, miért ír a fórumra, ha csak hébe hóba nézz be? A bicska nem ettől nyilik a zsebekben, hanem az építkezős haveroktól inkább. Hallottam olyan szövikről, ahol vannak ilyen tagok.
Pontszám: 4.12
kedvelt tagQwyxy
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
82. hozzászólás - 2009.09.02. 11:50:14
Birka!
Mint szemelyesen erintett szeretnek en is megszolalni! Ha valamivel nem vagy tisztaban akkor ne irj mar hulyesegeket!
Ha utananeztel/kerdeztel volna akkor tudhatnad, hogy a Szoviben 3 Bufa es 2 zafir csillag is van es az egvilagon senki sem aldozta be miattam magat. En a 3. Bufat vittem el nem kis aldozatok aran. Kozel 1 heti LE-met epitettem be akkor a 2 nap alatt, hogy hozzajuthassak. Igaz, csak par kincsponttal, de enyem lett. A zafir csillaggal meg makom volt, elore meg volt beszelve, hogy a kovetkezo epic targy az enyem, mivel kuldetesem volt. Ezt dobta, van ilyen!
Gyarthatsz mindenfele osszeeskuves elmeletet, hogy megmagyarazd nekem miert van Neked meg miert nincs Bufa gyurud, attol meg nem biztos, hogy igazad lesz, sot...
Pontszám: 7.28
fórumozóGeorgeeFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
83. hozzászólás - 2009.09.02. 11:53:25
Nahát ez már télleg lázító!
Dorina jobban teszed, ha ezentúl eladod a cuccaidat, és éled a
kőművesek nyugodt életét!
Mit képzelsz Dorina, hogy tönkreteszed olyan becsületes játékosok
játékát, mint ... ; ... ; ... ?
Kit érdekel az, hogy hónapokig keményen melóztál, és elviselted, hogy megcsapkodnak,
majd megveszed a hipertáp cumókat, és még az epikus is neked "tejelt"?
Igaz nekem is van Zafír Csillagom, de Nekem járt, mert küldi volt...
Ja Neked is küldi volt? Elfogadhatatlan!
Hm... Bufa-gyűrű meg 3 is van a csapatban, De Neked nem jár Te céda!

Nem, nem élvezheted a munkád gyümölcsét, nem lehetsz első ebben a játékban, mert
a matematikusok kiszámolták... Megtiltom! Kiregelek! Ja nem, te regelj ki!

"Minél feljebb húzod a nadrágod, annál gyorsabban tudsz futni!"
Pontszám: 5.60
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
84. hozzászólás - 2009.09.02. 12:07:33
Szrem Birka mondanivalója az volt, hogy irdatlan elkalibrált és inbalancedek a tul fejlesztés és szaki fejlesztés csökkentő dolgok. Kicsit tullőtt a célon, mert köze nincs senkinek mi megy egy másik szöviben még, ha ajiba kapta is akkor is kit érdekel.

A lényeg, hogy ezért van szükség az egyéni epikusra. Mint ahogy én is irtam a 10% spectul megszerzésére fogja használni mindnki legalábbis arra kéne. Miklós azt irta, hogy nem cél, hogy mindnekinek legyen spectulcsökkentős gyűrű, meg szakicsökkentős...

Most öszintén, az aki nem ezekért a tárgyakért megy, ha van rá lehetőség és nincs neki, az nem hiszem, hogy fejlesztette úgy a karakterét hogy le tudjon győzni 15 mini epikust.
Pontszám: 7.46
kedvelt tagQwyxy
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
85. hozzászólás - 2009.09.02. 12:11:56
Eszembe jutott meg valami! Talan te is emlexel ra, hogy 34. szintig egyszal buzogany volt a komplett felszerelesem. Nem vettem targyakat, nem noveltem tulajdonsagot, kizarolag szakertelmeket fejlesztettem aminek koszonhetoen 25. szintre meg lett az 57-es fuzio, a 70-es spektralis, a 30-as csapdakeszites, a 30-as sajtolas es melle a 60-as turbo, amikkel kimaxoltam a vadaszatbol szerezheto LE szerzest. Talan itt nem keves LE elonyt tudtam elerni azokkal szemben akik ezt joval kesobb tettek meg, illetve felszerelesre elkoltottek rengeteg LE-t elotte. Az, hogy honapokig annyibol allt szamomra a jatek, hogy vadasztam es elkoltottem a LE-t, nem jartam portyazni mikozben a jatekosok egymassal versenyeztek ki verjen le? 1401 alkalommal tortent ez meg, de nem zavart. Most elkezdett beerni annak a gyumolcse amit csinaltam. Te is megcsinalhattad volna, nem tetted, mas utat valasztottal.
Pontszám: 6.26
kedvelt tagQwyxy
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
86. hozzászólás - 2009.09.02. 12:17:19 (Válasz Kundi #84 hozzászólására.)
Idézet: Kundi - 2009.09.02. 12:07:33
Szrem Birka mondanivalója az volt, hogy irdatlan elkalibrált és inbalancedek a tul fejlesztés és szaki fejlesztés csökkentő dolgok. Kicsit tullőtt a célon, mert köze nincs senkinek mi megy egy másik szöviben még, ha ajiba kapta is akkor is kit érdekel.


Valoban, csak Birka mar kemenyen altvaltott szemelyeskedesbe okfejtesei soran, amit talan nem kellene eroltetni. Pechemre en voltam az akirol szo volt es ugy ereztem muszaj valaszolnom az idonkent minden alapot nelkulozo vadaskodasaira, teoriaira.
Reszemrol ennyi, itt nem igazan szoktam forumozni, most is csak azert neztem fel, mert Szovetsegi tarsaim felhivtak ra a figyelmemet, hogy sokadik alkalommal vagyok neven nevezve Birka altal a hozzaszolasaiban.
Pontszám: 5.87
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
87. hozzászólás - 2009.09.02. 12:47:12
Huh...

Ezer bocsi először is! NEM DORINA ellenesnek készült a hozzászólásom és most se ez a célom!
Az összeesküvés elmélet játszhat, vagy is valós alapokra adhat okot, ha valaki alá építenek egy szövit. Teljesen beadom a derekam, és BOCSÁNAT, hogy nem kérdeztem utána, és így húztam rá egy elképzelhető, valós modelre a dolgot!

Amúgy mely tiszteletem az összehozott karakter előtt, ezt személyesen is megírtam már. Nekem nem lett volna türelmem x szinten át lapítani stbstbstb...

Viszont a karakter ideálisan mutatja azt, hogy mekkora előnyt lehet csinálni a %-os cucokkal, és mennyire esélytelen a környezete, amennyiben nincs ilyenje!
A Mohir-Kod-Illu 3-as tökéletesen mutatja azt, hogy akár 2 szövivel is kibabrálhat annyira a random, hogy 2-nek semmi egynek akár 3 bufa is esik!
Sajnos a "Dorina" példa se maxos, mert nem köré van építve a szövi, és nem 2. szinten kapta meg ezen tárgyakat

Még egyszer bocsi, a modell lenne a lényeg, nem a konkrét eset! (Az építésról meg szálljunk le sos, miután felejtés korlát előtt behúztatok törlő karakterekből nem kevés lélekkutat... Kéretik ezt magánban folytatni! Messze nem ez lenne ennek a topicknak a lényege!!!)
Pontszám: 4.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
88. hozzászólás - 2009.09.02. 13:03:46 (Válasz Georgee #83 hozzászólására.)
Georgee, gratula... A fun topicban igazán jó hozzászólás lett volna, de itt nem igazán

De pont rávilágítottál arra, hogy egyesek hogy éreznek amikor azt látják, hogy az RND kipécézte őket.

De Neked nem jár Te céda!


Éppen ezért lenne fontos, hogy legalább az alap tápot be lehessen gyűjteni valahogy. NEM cél, hogy mindenkinek legyen 10% tulk, -5% skill, +15% kuldi és +10 vagy mennyi % lélekszívás. De az cél, hogy 1-2 tárgy ebből meglegyen, és ne Orbitális, behozhatatlan előnye legyen annak aki megszerzi az egész settet, csak jelentős...
Pontszám: 4.50
kedvelt tagQwyxy
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
89. hozzászólás - 2009.09.02. 13:29:10 (Válasz Birka #87 hozzászólására.)
Bocsanatkeres elfogadva, tobbit maganban!
Pontszám: 5.21
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
90. hozzászólás - 2009.09.02. 13:36:05 (Válasz Birka #80 hozzászólására.)
Na, bagoly mondja verébnek tipikus esete. Nézzél már magadba mielőtt ilyenekkel dobálózol, hogy ki a kocka meg hogy ki alá építettek szövetséget

Az a bizonyos bicska maximum a te zsebedben nyílik ki. Nem veszed te túl komolyan ezt a játékot, főleg úgy, hogy toronymagasan vezeted a rabolt LE listát V3on? Kész hiszti

Tény, hogy egy korán megszerzett tulajdonság/szakértelem olcsóbbító epikus tárgy nagyban hozzájárul, hogy kiemelkedj a környezetedből. Lehetne korlátozást behozni, hogy első szintű karakternek ne lehessen mondjuk Zafír csillaga, de minek. Ugyanolyan lehetőség barátok segítségével ezt megjátszani, mint szinteken keresztül a haverokkal építtetni. Előbbi is, utóbbi is megfelel a játék jelenlegi szabályainak, még ha "némi" gond is van vele.

Az egyéni epikussal meg egyrészt mindenki kap még egy pár lehetőséget, hogy megszerezze az óhajtott tárgyat, másrészt azok is élvezhetik az epikus csatát, akik alacsonyabb szintűként nem tudnak érvényesülni ezen a téren egy nagyobb szövetségben.
Pontszám: 5.27
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
91. hozzászólás - 2009.09.02. 14:17:05 (Válasz Andaxin #90 hozzászólására.)
Idézet: Andaxin - 2009.09.02. 13:36:05


Az egyéni epikussal meg egyrészt mindenki kap még egy pár lehetőséget, hogy megszerezze az óhajtott tárgyat, másrészt azok is élvezhetik az epikus csatát, akik alacsonyabb szintűként nem tudnak érvényesülni ezen a téren egy nagyobb szövetségben.


Hát igen, ezért is lenne jó az egyéni epikus. Egyszerűen meg sem bírom ütni az epikusokat, míg Rain egyedül le tudja ölni őket. Nekem már túl erősek.

És azt sem bánnám, ha egyéni epikussal lehetne kincspontot is gyűjteni (ne keverje össze senki a dukáttal).
Pontszám: 6.81
fórumozóGeorgeeFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
92. hozzászólás - 2009.09.02. 16:13:08
Birka, tudom, az a gond, hogy Egy elég erős karakternek még olyan tárgyak is estek,
amivel a szakit és tul-t tudja könnyebben fejleszteni, és ez így együtt már eléggé behozhatatlan a fejlődése.
Annyiszor beszéltünk már a Beho-s randomról, hogy ezt is csak ennek számlájára tudjuk írni.
Igen ezzel még erősebb lesz valaki. Kicsi volt az esélye, hogy pont zafír csillag hullik az ölébe, ráadásul 2 epikus egymás után ugyanezt dobta. Az 1. az Enyém lett és a 2. Q-é...
Nékünk mondjuk egy nyomi Sheran ékköve is megtette volna...
Ezt el kell fogadni, mint ahogy sok más nem tetsző dolgot.
Talán a random az, ami megkülönbözteti a karaktereket itt a játékban.
A hozzászólást Georgee módosította 2009.09.02. 16:14:39-kor
"Minél feljebb húzod a nadrágod, annál gyorsabban tudsz futni!"
Pontszám: 4.03
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
93. hozzászólás - 2009.09.02. 16:27:13 (Válasz Georgee #92 hozzászólására.)
Szerintem egyáltalán nem gond, hogy esett neki 2 ilyen cucc, ináb az a gond, hogy ezek a cuccok olyan hatást adnak, melyek a többi epikus cucchoz képest összehasonlíthatatlan léelőnyt generálnak, és csak bizonyos embereknek elérhetőek (akik az rnd kegyeltjei), a mass népességnek nem igazán...

Szerintem ha nem lenne +-% vagy direkt létermelés az epikus tárgyakban, akkor senkinek semmi sírási alapja nem lehetne. Minden +1-2 tulajdonság különbséget léből vagy csp-ből lehet kompenzálni, de a "tucat" játékos számára elérhetetlen léelőny igen is farmokat generál.
Tudom, hogy az 5%-os tárgyak "csak" napi 2,5 csp-t generálnak, ami egy jobb ütéssel 1 portyában ellensúlyozható számomra. Éppen ezért nem alapvetően magamért harcolok, hanem azon játékosokért, akik lusták feljönni fórumra elmondani, hogy WTF van...

Valamint a homlokomra fel van vésve, hogy "SZIVAT AZ RND", így én személy szerint szeretek olyan megoldásokat, amelyek esetlegesen több melóval, de biztosítani tudják ugyan azon alapokat, melyeket mások "bemákolással" megszerezhetnek. Persze ez is lépés hátrányt, de nem behozhatatlan, esetlegesen konzerválható hátrányt jelent.

term építő jellegü javaslattal kellene most előállni, de azt majd otthonról A térkapu hirtelen ötlet nagyon hirtelen ötlet volt, most rajzolgatom papíron a tutit, melyet nem lehet 1 mozdulattal lesöpörni az aztalról
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.02. 16:28:04-kor
Pontszám: 4.77
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
94. hozzászólás - 2009.09.02. 16:54:41 (Válasz Birka #93 hozzászólására.)
Ha ezt ilyen patent modon atlatod, akkor mar csak azt nem ertem, h miert ajanlottad az egyik ilyen LE termelo targyat a szoviben annak, akinek?
Illetve miert nem vetted meg?
Vagy naprol-napra valtoznak a dolgok?
Anno felszolaltam ezzel kapcsolatban en is, es nem igazan alltal ki mellettem, sot!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.85
fórumozóGeorgeeFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
95. hozzászólás - 2009.09.02. 21:24:34 (Válasz Birka #93 hozzászólására.)
Nem hozod be az előnyt?
Hiszen máris + 1 M lével vagy mindenki előtt...
Szerintem, hogy ki van elúszva a többiekhez képest, ezt a kérdést ne feszegessük...
Egyébként Engem nem zavar, örülök, hogy így megy a dolgod, hiszen
ezt a portyázással érted el, amiért külön grat!
A hozzászólást Georgee módosította 2009.09.02. 21:28:37-kor
"Minél feljebb húzod a nadrágod, annál gyorsabban tudsz futni!"
Pontszám: 5.58
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
96. hozzászólás - 2009.09.02. 22:27:11
Tudtátok, hogy van egyébként egy V3 topic is?
Az egyéni epikus kérdéskörét illetően nem hiszem, hogy túlzottan releváns a Birka szövetségében levő építőrabszolgák darabszáma vagy ilyesmik. Pont ezért sikkad el minden jó ötlet, és ezért nem szólnak hozzá sokan érdemileg a témákhoz, amikor lenne építő mondanivalójuk, mert egyetlen témába vágó hozzászólásért legalább két oldalnyi oviflémet kellene átfutni.
Kéne már pár moderátor...
(Tudom, itt vetettem fel az ötletet, de ezt SE itt beszéljük ki, jó? )
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 7.58
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
97. hozzászólás - 2009.09.03. 13:56:15
Próbáljuk meg visszaterelni topicunkat az eredeti medrébe…

Rászántam egy kis időt, és a 2 napon át alkotott jegyzeteimet összegyúrtam:

Alap felvetések:
-Kellene egyéni epikus, mert a kisebb tagok nem igazán tudják élvezni a közös epikeket.
-Vannak epikus tárgyak, melyek ballance sértő volta miatt FIX, RND független módon hozzáférhetőeknek kellene lennie
-Nem az a cél, hogy tovább növeljük a játékra fordítandó időt!
-Nem az a cél, hogy újabb leveretési metódust tegyünk a játékba!
-Nem szeretnénk, hogy a „közös” epikusok ezentúl elveszítsék lényegüket.
-Dukát exploit, epik tárgy exploit mindenképpen kiküszöbölendő
-Természetesen minimális programozással, lehetőleg minimalizálva az adatbázis terhelést kellene megoldani

Íme a gondolatmenet ennek alapján:

-Nézzük a feltétel oldalt:
Szeretnénk, ha az epikus olyan lenne, mint a „nagy” epikus, így mindenképpen függjön össze az epikus emlékművel. Baráti lenne, ha egyéni épületet kellene „húzni” hozzá, melyről Miklósnak teljesen igaza van, hogy a szakértelmek ilyenek. Továbbá azt is tudjuk, hogy technikailag megoldott már a szakértelem kontzra épület feltétel. (A tanulás szakértelem ilyen!) Innen adott feltételnek egy szakértelem, melynek kifejlesztési feltétele az epikus emlékmű!
-Nézzük a játékidő oldalt:
Egy epikus ütése minimum óránkénti odafigyelést, és az epikus regenjének „átütését” jelenti. Így első körben adja magát, hogy az epikus spec. szakértelem hasson a dologra. (Ez egyértelmű volt eddig is szerintem.) Azaz óránként üthető, de ezt csökkenti az epikus spec. szakértelem. (Ide kell egy timer sajnos…)
Viszont komoly versenyhelyzetet teremt a dolog, azaz mivel nem szeretnénk egyéni epikus pontokat, időbeni függőséget, de szeretnénk pufferelést így ki kell találni valamit. Anno térkapunál is ez volt az elsődleges probléma, utána lettek bevezetve a térkapu pontok is, tanuljunk az eddigiekből! Hogy lehet ezt kikerülni? A „mini” epik feltételez egy újra teremtődési ciklust, azaz tetszik, nem tetszik kell ide is egy timer! Tovább boncolgatva x óránként teremtődő, y órán át üthető epik esetén fizikailag képtelenség x+y időn belül lenyomni az epiket. Innen picike lépés, és megvan a megoldás! Nem gyiloktól-teremtődésig adjunk időt a ciklusnak, hanem termetődéstől teremtődésig. Azaz hirtelen szabad kezet kap az illető, hogy amikor ráér x+y időn belül, akkor nyomja le, sőt egy 2 elemű puffert is kapunk, mely 2x+2y időn belül enged lenyomni 2 epiket. Ez így elsőre iszonyat bonyinak tűnik, nézzünk egy példát:
Amennyiben 24 óránként üthető egy epikus, és a leütéséhez 8 óra kell, úgy amint lejár a 24 óra azonnal neki kell kezdeni ütni, hogy a következő 24 órás ciklus minél hamarabb elkezdődhessen. Ez egy komoly idő függőséget okoz!
Ha az van megszabva, hogy 32 óránként termelődik az epik, úgy 32 órán belül bármikor lenyomhatom, az idő függőség elmúlt.
Míg, ha a 24 óra hajnali 3-kor jár le, és onnan üthetném úgy kénytelen vagyok 3-kor felkelni, hogy ne kerüljek hátrányba, mert van 8 órám ütni. Viszont, ha hajnali 3 tól kezdve a köv 32 órában van időm leverni amikor csak van rá 8 órám, úgy nincs gond.
Továbbá 24+8+24+8 stb. ciklusnál 24 órát lehet „pihenni”, azaz maximum 24 órát lehetek távol a gamétől. Viszont 32+32+32+32 ciklusnál megcsinálhatom, hogy egy ciklus elején, majd a következő ciklus végén áldozok rá megint 8 órát azaz 48 órára felnőtt a 24 óra! Természetesen egyik esetben se ölhetem sűrűbben az epikusokat, mint 32 óra ugye!!!
Azaz a megjelenési Timer megjelenéstől számoljon vissza köv. megjelenésig. Term, ha közben nem öli le az illető az epiket, akkor amint megöli azonnal ölheti a következőt!
-Játékidő+szakértelem összefüggései:
Nem szeretnénk belőle napi rutint, de azért jól esne az, ha valaki többet áldoz egyéni epikre, az sűrűbben üthesse őket… Viszont semmiképpen nem lehet cél az, hogy idővel begyorsuljon a dolog, azaz aki nem áldoz rá, annak lassítsuk a lehetőséget! Gondolok itt ilyenre a jelenlegi epikust alapul véve: 48 óránként jelenik meg, egy „átlagos” karakter a vele azonosan erős, vagy esetleg gyengébb epiket 8 óra alatt illik, hogy lenyomja. Azaz 56 órás ciklus indulónak korrekt, melyre minden megölt epik ad +4 órát, és a szakértelem minden szintje ad -2 órát. Term. akárhányas a szakértelem a 56 óránál hamarabb nem jelenhet meg a köv. epikus! Viszont ez felvet egy újabb problémát… Tárolni kellene azt, hogy mennyi epiket nyomott le az illető. Ez sajnos egy újabb adat az adatbázisnak. Ez akár jó is lehet! Újabb versenyhelyzetet teremt a játékosok közt, és ha valamelyik toplistába szorítunk neki egy oszlopot, úgy még jót is tettünk vele!
-Leveretés, hp, sebződés, dukátexploit, tárgyexploit stb… :
Kezdjük a dukáttal! Ez elég egyszerűnek tűnik, ha kiesik egy tárgy -10 dukát.
Leveretés: tkp, csp lé stb értelmetlennek tűnnek, DE a dukát eddig nem volt a lehetőségek közt! Sok helyről lehet szerezni dukátot, minden esetben erőforrást kell áldozni rá, így szinte ideális választásnak tűnik. Ráadásul folyamatosan influálódik (legalább is nekem így tűnik) az aukció, ezen is segítünk picit. Technikailag viszont visszafelé kellene megoldani! Minden esetben 1 dukát a csata letéti díja, amennyiben beájul az illető, úgy az ájulás ideje alatt elveszlik a dukát, sőt visszagyógyul a csata kezdeti ÉP-jére. Persze így rengeteg dukát árán sok ájulással is le lehet nyomni egy igen erős epiket, de aki erre hajlandó áldozni nem kevés dukátot, az megérdemli…
Sebződés/hp kérdéssel nem foglalkoznék. Tessék egészséget és epikus spec szakit fejleszteni…
A tárgyexploit megint egy jó témakör. Sőőt üthetünk 2 legyet egy csapásra! Aki kifejleszti a szükséges szakértelmet, az bevállalja azt, hogy ezentúl nem tud kf-elni magasabb szintű ékszert, mint az ő szintje+2x a kereskedelme/10 (max 17). Cserébe VÁLASZTHAT a szövetség által ütött epikus szintjéig bármilyen tárgyból! Term. ez sem tökéletes elsőre, javaslom, hogy csak az „értelmes” tárgyak legyenek a listában! -szaki% -tulajdonság% +küldilé% +lélekszívás% (Van bármi másnak értelme?) És így összevontuk a 3 problémát! Érdemes ütni a közös epiket, hogy bővüljön a „kincstábla”, mindenki szabadon eldöntheti, hogy a jövőre alapoz, vagy most használja ki a bónuszt, valamint a szintjüknél SOKKAL erősebb karakterek nem tudnak további extra előnyt szerezni azzal, hogy 30-40 szinttel magasabb epikeket is le tudják nyomni!

A hány epikusonként, hányadik szinttől üthetik stb… dolgokat szerintem a játékvezetés úgy is eldönti, és nem hiszem hogy bármi beleszólásunk lenne 
A konkrét számok, idők stb tekintetében ugyan ez a helyzet.

A magyarázat/technikai oldala hogy nézne ki? (Tudom hogy Miklós majd kitalálja, de szeretek ötletelni!)

A szövi oldalon az epikus emlékmű alá egy gomb, mely az epikus oldalbejáró nevet kapná. (Így megoldva, hogy csak akkor lehet ütni epiket, ha olyan szöviben vagy, melynek van epikus emlékműve!)
Amikor megközelíted az oldalbejárót, a Tárgyalás szakértelmedtől füg, hogy milyen sűrűn tudod bekönyörögni magad, azaz lefizetni az őröket, minden esetben 1 dukát értékben. Bent lezajlik a csata, 3 eredmény lehetséges:
-Beájulsz, addig maradsz a padlón, amíg vissza nem regened a hp-d azaz nincs veszteség, és elkullogsz utána…
-Nyersz, de nem esik kincs, ebben az esetben az őrök meglátva hatalmadat inkább visszaadják a dukátot…
-Nyersz, esik kincs, ebben az esetben az őrök annyira kapzsik, hogy csak akkor engednek el a kinccsel, ha újabb 9 dukáttal lefizeted őket…

Köszönöm azoktól a türelmet, akik elolvasták! Várom a hidegzuhanyt!

Esetleg egy tömör kivonatot lehet ki kéne tenni egy kis postba a lustábbaknak?
Pontszám: 7.04
irritálóSnittFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
98. hozzászólás - 2009.09.03. 15:25:56
2 epikus közötti időre túlzottan kézenfekvő megoldás a kincseskamra? Kész van,le van szabályozva,működik. Persze bejön a képbe,h az erősebb szövetségek tagjai mégnagyobb előnybe kerülnek,de azok a tagok vagy aktívan hozzájárultak az építéshez,vagy új belépőként rengeteget kell építeniük,ha nem tették meg korábbi szövetségükben. Mondom ezt úgy,hogy van karakterem top szövetségben,más világban pedig kicsiben és egyikkel sem érezném igazságtalannak. A tárgyak pedig ha 30asoktól indulnak,akkor legalább 2 tábla kellene (30,35) mire odaér az ember a választáshoz,hogy mindenki maga dönthesse el tulosat,vagy szakisat szeretne (nem beszélve küldetéses,fertőzéses vagy lélekszívós tárgyakról) kinek mi fontos alapon.
Szeretném megkérni az összes idióta barátomat, hogy pontozzon le, ezáltal elérhetek végre valami negatív rekordot is
Pontszám: 4.34
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
99. hozzászólás - 2009.09.03. 21:47:31 (Válasz Birka #97 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.03. 13:56:15
Esetleg egy tömör kivonatot lehet ki kéne tenni egy kis postba a lustábbaknak?


Szep okfejtes, es tetszetos meglatasok. Amit en erosen remelek, hogy a problema azrt nem fog elokerulni, mert az epikus ereje es nem termelodesenek ideje lesz a korlat egy ido utan. Legalabbis illene, ha legjobb esetben is 2 szintlepes alatt max 3 epikust lehetne leverni nagyon hosszu tavon.
Pontszám: 6.71
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
100. hozzászólás - 2009.09.04. 06:56:31 (Válasz Kocos #99 hozzászólására.)
Az epikusok erősssége folyamatosan nő. A karakterek fejlődési sebessége statikus (5-6 nap/szint Vf nélkűl). Azaz időveleljutunk arra a pontra, hogy az egyéni epikus ölése oly mennyiségű erőforrást használ, melyet megfinanszirozni drágább, mint lépni 2-3 szintet... Ha le akarod nyomni azt az epiket, mely csatánként beléd nyom 2-3k hp-t varázslatból, az igencsak sok gyógyital, de ha lépsz 2-3 szintet lehet el se talál varázslattal ugye...

Sajnos a termelődési időlimit mindenképpen kell,különben az elején nagyon elszaladhat a ló.
Pontszám: 4.64
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője