Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
461. hozzászólás - 2009.09.17. 08:16:11 (Válasz Offsboy #458 hozzászólására.)
Szervusztok!

Offsboy: Tudtommal Miklós szerint nem kellene megcsinálhatóvá tenni az epikusos küldiket ezzel a fejlesztéssel. A gond az, hogy ha ezt ő komolyan gondolja, az egyetlen valóban hasznos funkcióját öli meg a játéknak, és két küldetést fagyaszt be végleg, és megkerülhetetlenül a később odaérőknek.

***

Butchman: Ha te hordázgatsz, akkor a lények egyszerre való gyógyítása miatt jó eséllyel már van 30-as Sebgyógyításod. Ha nem használsz több állatot, akkor az az érdekes kérdés, hogy te miért vagy egy olyan apró korlát ellen, ami neked rossz esetben egy nap alatt kifejleszthető.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.92
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
462. hozzászólás - 2009.09.17. 08:22:07 (Válasz Awenhai #461 hozzászólására.)
"Ha te hordázgatsz, akkor a lények egyszerre való gyógyítása miatt jó eséllyel már van 30-as Sebgyógyításod."
Minek lenne, nekem sincs, tök értelmetlen szakértelem.

De legyen, nekem mind1, csak Otoaaknak igaza van, tényleg a 30-40. szint körüliek szívnak ezzel nagyot.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.85
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
463. hozzászólás - 2009.09.17. 08:23:29 (Válasz Awenhai #455 hozzászólására.)
Szerintem ezzel sokkal könnyebb lesz a szerezz epikus tárgyat küldi, nagyon sok epikus tárgy kerül ezzel a játékba a szövis tárgyakért messze nem lesz akkora verseny mint korábban. Megjegyzem ez sok helyen az építkezési kedv lanyhulásához is vezethet.

Azért azt megnézném, hogy a 27. epikus 7,5k-t lőtt beléd varázslattal ( a 87. epikus amit most öltünk még kritelve sem lő ekkorát), 44-es szinten pedig szerintem még illene tudnod beleverni a 30k-t, főleg, hogy nem egy epikuson kell meglennie a 30k-nak. Ettől függetlenül lehet, hogy van olyan karakter akinek ez lehetetlen küldetés de nem sok ilyen lehet.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
464. hozzászólás - 2009.09.17. 08:27:50 (Válasz Otoaak #463 hozzászólására.)
Nálunk hárman vagy négyen is átmentek kis szövetségbe, hogy megcsinálják az epiksebzős küldetést.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.47
kedvelt tagashtmFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
465. hozzászólás - 2009.09.17. 08:30:22 (Válasz Offsboy #459 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2009.09.17. 07:52:54

A sebgyógyítást azért kell fejleszteni, hogy valamit valamiért. Kevésbé tudd leüttetni magad az epikussal. Az átlagosan magasabb sebgyógyítás azt eredméynezi, hogy többen elsznek előbb utóbb a portyaablakban. Ez csakis jót tesz a játéknak.
Ott van pl. a 6 befogott állatos küldi. 25-s vezetőkészséget kellett tolni hozzá, és aki nem vadászik (még ha szűk is ez a réteg) neki is ki kellett fejleszteni. Ez annál sokkal lazább szerintem.

Szerk.:
hosszútávon nem a "büntetés" (-csp) a hatékonyabb pedagógiai fegyver


Hát a leüttetésnél pont, hogy nem fog számítani, a sebgyógyítás csak akkor működik, ha téged támadnak, leüttetésnél pedig te támadsz.
Ookami /Ronin/
Pontszám: 6.43
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
466. hozzászólás - 2009.09.17. 08:47:49 (Válasz ashtm #465 hozzászólására.)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,216.360#hsz363
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.71
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
467. hozzászólás - 2009.09.17. 08:48:05
Szervusztok!

Szinthuszároknak valószínűleg nincs... és gond, mert a táp beszerzése befektetést is igényel. Alacsonyabb szinteken, ahol az aktuális Ép befolyásolja, hogy mennyit párbajozhat valaki, bizony kell gyógyítani az állatokat. Nem mindenkinek van ugyanis lehetősége/pénze elegendő gyógyitalt venni. Ugyanez a helyzet a Transzcendális projekcióval is. Az élen szükségtelen, de a mezőnyben néhány LE sikeres levédése is komoly előny lehet.

***

Küldetések: Az epikus tárgyat nem mondtam, hogy kell... beszélje le a szövetségével a játékos. (Tudom, az élen vannak olyanok, akiknél a kicsik ilyen segítése nem divat, mert sajátmaguk elől húznák el a forrást. A beírásokból legalábbis ez szűrhető le.)

Én nem tápoltam, nem beszéltem le senkivel semmit. Nagy hátrány, hogy emiatt a rabolj x LE-t küldetések befagyasztanak, mert vagy sikerülnek, vagy sem. Akadt olyan is, hogy a sikeres portyát egy nálam alacsonyabb szintű ellen vertem végig, naponta kétszerütlegelve szegényt. Utána bocsánatot is kértem tőle, mert csúful játékromboló a folyamatos verés.

Ebből kifolyólag az epikus küldetések a majd hamarosan kategóriában vannak... de a szövetségi epikusba nem fogok tudni akkorákat sebezni, amekkorákat kérne. Nekem a sebezz 3000-et az Epikusba fagyos küldi lesz, a másik talán, sokhét alatt teljesíthető... de az előző miatt soha meg nem kaphatott. Ha megkapható, akkor is hónapokra fog megfogni küldiszinten... de ez van. Aki leszervezi magának a küldetést, az meglepődik, ha egy mankó nélküli közli: az élen rohanók miatt a hátszél nélküli játékosok számára akár megoldhatatlan lesz egy küldetés. Ez is ilyen, és a fejezz be két épületet! küldetés is nehézkes lehet, ha a szövetség alól kifutnak a nem lebontható épületek.

Számba belekötést felejtsd el, a klaviatúrára csaptam. Nagyságrendileg nem tudok nekimenni teljes Ép-vel az Epikusnak, vannak felettem játékosok, akik ütnének. Tudod: mindig van nagyobb hal, csak az élen lévő időmilliomosok nem találkoznak vele. (Gonosz megjegyzés: KH az élen állóhoz képest plusz tíz szint, és az elsőharminc karaktert a szintkorláton túl is támadhatja... Ez lenne az a helyzet, ami leképezné részben az alacsonyabban lévő állapotokat. Emellett nektek sem lenne esélyetek olyan egyszerűen Epikusozni.)
1000 Ép környékéről leüt nullára az Epikus, szerencsés esetben a varázslatából, de több Ép-vel nekimenve a támadás lehetetlen, mert mire ütnék, valami camper leüt sok plusz szintről.

Módosítás: Affene, most is pont ráfáztam, hiába vertem el a támadót, gyógyulhatok fel, hogy térkapuzzak, vagy epikezzek. Nem tréfálok, hogy nincs lehetőség alacsonyabb szinteken komoly Ép-t összespórolni Epikütésre, a gyógyitalok LE-be kerülnek, a kevesebből az ember nem erre fog költeni, regen gyakran épp töltődik vissza. :-D
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.09.17. 08:56:15-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.64
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
468. hozzászólás - 2009.09.17. 09:01:20
Awenhai:
Lehet átsiklottam rajta, ha az epikussebzős küldetéseket nem lehet ezzel megcsinálni, nagyon remélem nem így van. Ebben az esetben a jelenlegi helyzet nem sokat változna, ugyanúgy mennének át - ha csak időlegesen is - a szövetségek alacsonyabb tagjai kisebb szövikbe. Ezt nem tudom elképzelni,h ogy egy ilyen fejlesztésnél szándékosan erre játszanának Miklósék, hogy ezt ne küszöböljék ki...
Máskülönben az egész fejlesztés az ég világon semmiről nem fog szólni, csak a cuccszerzésről, márpedig nagyon nem az kéne, hogy a lényeg legyen.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.70
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
469. hozzászólás - 2009.09.17. 09:05:18
Kérdésem az lenne, hogy sebgyógyítás 20 az mennyire biztos, hogy kritérium lesz? Én 51-es szintű vagyok, és 1-es a sebgyógításom, egy-két esetet leszámítva, sose volt rá szükségem hogy állatot gyógyítsak, mert idő elött szintet lépnek, vagy ha meg is döglenek, akkor van másik állatom, azt berakom helyette, amíg az átkennelezi magát kövi szintre....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.48
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
470. hozzászólás - 2009.09.17. 09:05:33 (Válasz Awenhai #467 hozzászólására.)
OFF:

Awenhai, neked a leírásodból egyértelműen lejön, hogy az alacsony egészséggel van problémád. Valóban, 44. szinten 63 tragikusan alacsony. Ha megnöveled 85-90-re (lásd aláírásom), egyből nem lesznek ilyen gondjaid. (Nekem emlékeim szerint a szinted környékén 95 volt, az hónapokig kitartott.)

És most lehet sírni, hogy "nincs rá LE", meg "tervben van, de előbb mást növelek", de akkor is tény, hogy az ÉP szűkében lévő karaktereknek egészséget kell növelnie.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.08
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
471. hozzászólás - 2009.09.17. 09:11:23
nekem szint x 3 az egészségem, most 51-es szintű vagyok, 150-es alap egészséggel, meg még kis tárgybónuszból 8,7 K LE-m van...sztem is fontos a sok egészség, igaz nem egy elsődleges tulajdonság, de ha nincs, akkor csak a szívás van....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.48
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
472. hozzászólás - 2009.09.17. 09:16:43 (Válasz Eardog #469 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2009.09.17. 09:05:18
Kérdésem az lenne, hogy sebgyógyítás 20 az mennyire biztos, hogy kritérium lesz? Én 51-es szintű vagyok, és 1-es a sebgyógításom, egy-két esetet leszámítva, sose volt rá szükségem hogy állatot gyógyítsak, mert idő elött szintet lépnek, vagy ha meg is döglenek, akkor van másik állatom, azt berakom helyette, amíg az átkennelezi magát kövi szintre....


Szerintem 99%, hogy min 20 kell hozzá. De az is lehet, hogy epikus szinttől függő (65-70: 25; 70-75:30)
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.70
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
473. hozzászólás - 2009.09.17. 09:18:17 (Válasz Mortimer #470 hozzászólására.)
Szervusztok!

Mortimer: egyelőre bármekkora Egészséggel Ép-szűkében lennék... Kell még pár szakértelem, mire nekieshetek a tulajdonságnöveléseknek. Az egészségnövelés önmagában nem old meg semmit, csak annyit jelent, hogy többen támadhatnak meg, mire elfogy a támadási lehetőség (Akár Ép, akár egyéb korlát miatt). A támadóim felét verem, szintben kezdek korrekten erős lenni... de a felülről támadás akkor is gond lenne, ha 200-as Egészséggel rohangálnék.

Neked kevésbé van ilyen gondod, elől rohansz. Tedd, de ne feledd: az élen rohanás teljesen más taktikát igényel, mint az átlagszinten való manőverezés. VF nélkül nem lenne esélyem erősödni, a jelenlegi helyzetben már az élhez hozzáerősödni állandó felügyeletet igényelne a játék (szó szerint, alvás esélytelen stílusban, hónapokig), s erre nincs időm. Elől hasznos a sima Egészségnövelés, középtájon, ha nincs mellé megfelelő(nek érzett) szakértelem-, és egyéb tulajdonságszint, csak vízfejet generál, ahogy minden teljesen egyirányú fejlesztés.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.69
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
474. hozzászólás - 2009.09.17. 09:20:35 (Válasz Awenhai #467 hozzászólására.)
Szerintem összekeversz valakivel, akit nem ütnek -2-3k-ra ha véletlen 25% alól kidugja a fejét, 2600ÉP regen a rekordom a sebgyógyítással. (ez egyben célzás is sebgyógyítás és egészség sokat segít) Mindenesetre ez már nagyon off ebben a topicban PM-ben kellene folytatni.

Én konkrétan nem emlékszek, hogy Miklós kategórikusan elzárkózott volna a küldetések teljesíthetőégétől. Az nagyon szar, hogy át kell menni másik szövibe de ez most már nem olyan nagy dolog van ennél (döntetlenes 50-60+ szinten...) sokkal szopatósabb küldi is.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.25
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
475. hozzászólás - 2009.09.17. 09:21:04 (Válasz Eardog #469 hozzászólására.)
azert kell hozza magas (bar ez inkabb kozepes) sebgyogyitas, mert az lenne a cel, hogy ne lehessen agyonveretni magad egyeni epikussal, es a csata vegen gyogyulj fel, hogy maradjon EP portyazasra (foleg, hogy masok tudjanak rad portyazni). Egyebkent meg hasznos dolog az, kesobb jol fog jonni.

No meg persze semmi sem kotelezo, ha nem akarsz aldozni ra nyugodtan kihagyhatod ezt a reszet a jateknak.
Pontszám: 8.40
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
476. hozzászólás - 2009.09.17. 09:21:30 (Válasz Offsboy #472 hozzászólására.)
Írta Miklós, hogy sebgyógy 20kell hozzá. 30-as sebgyógy,harcolhat gyógyítás alatt is kavics, és max épvel lépik a szinteket,nem kell helyettük másik. Csak már jöjjön az egyéni epik.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.01
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
477. hozzászólás - 2009.09.17. 09:22:05 (Válasz Awenhai #473 hozzászólására.)
"Kell még pár szakértelem, mire nekieshetek a tulajdonságnöveléseknek."

Igen, valahogy éreztem hogy ezt a választ fogom kapni...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.08
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
478. hozzászólás - 2009.09.17. 09:24:47
Kedves Mindenki,
Miért is fontos a sebgyógyítás?
-Azért mert félóránként nyomkodhatom a gyógyítás gombot? Esetleg helyette fejlesztettem 50-es vastagbőrt! Igen, mert ez nem vesz el még 2 órát a napomból, amikor Endyr vagy Nasdfil 600-akat sebez az állatomba! Tudod mennyit kéne pöcsölni, mire ezeket kikattingatod? Nem keveset.
-Azért mert maximális inteligens kedvenccel, naponta lépnek szintet az állataim?

Baromira nem értem, hogy miért kell "szinthuszározni", mikor az értelmesen, és sikeresen játszó játékosok 90%-a ezt a sémát követik.
És igenis nekem van akkora egészségem, hogy egész nap (na jó mikor a TiHorda jön óránként, akkor nem igaz) 15% felett vagyok.
Most akkor ez büntetés azoknak, akik "alternatív" megoldást találnak? Én nem akartam osztani az észt, de nekem osztották. Kicsit gondolkozzatok már el!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.01
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
479. hozzászólás - 2009.09.17. 09:30:12 (Válasz Butchman #478 hozzászólására.)
Butchman, a sebgyógyítás NEM a blökik életpontja miatt kell alapvetően, hanem azoknak az embereknek akik aukción nem tudtak venni 2 állat felszerelést ez a szakértelem az, ami fentartja a blökik morálját...

Valaki kérdezte, hogy miért éppen sebgyógyítás, és ez hogy jön a képbe?
Mivel mindenképpen lesz sebgyógyítása az embereknek, ezért a portyalista ürülése lelassul!
Vesztes csatában az is gyógyulni fog ezentúl sebzéskompenzációval, aki eddig nem gyógyult... (Igaz a felszereléssel ezt ki lehet még játszani..) A sebgyógyítás ilyen logika alapján kapcsolódik az egyéni epikhez. Kaptak az emberek egy újabb lesebzó megoldást, cserébe ha kikapnak regennek hp-t, "talán" marad a portyalista mennyiség...
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.17. 09:34:37-kor
Pontszám: 5.90
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
480. hozzászólás - 2009.09.17. 09:35:42 (Válasz Butchman #478 hozzászólására.)
A sebgyógyítással kapcsolatban én is csak egyet tudok érteni, szerintem elég sok játékosnál az általad felvázolt alternaiíva, a vastag bőr.
Tudom, hogy ez elsősorban azért lenne, hogy a karakter regenerálódjon, de mi van azokkal, akiknek semmi szüksége erre?
én speciel 3000 ép alá sose kerülök (még akkor sem, ha epikust ütök), szóval aki nagyon engem keresett a portyalistában az eddig is megtalált és az egyéni epikus bevezetése után is meg fog találni sebgyógyítás nélkül is:)




Pontszám: 5.77
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!