Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
521. hozzászólás - 2009.09.18. 10:24:41
Mindíg csak a sírás. Egy szakit 20. szintre felhúzni nem nagy kihívás, és nem is nagy ár az egyéni epikusért.
Amúgy meg nem hiszem el, hogy felesleges szakértelem, nem tudom miért nem használjátok. Kell úgyis, mert az epikus szétszedi az állatad, ne mondd, hogy nem jó, ha tudod gyógyítani?

És, ha már itt tartunk, mondhatta volna azt Miklós, hogy ok, akadémia még két szint, és tanulás +4 szint, megveheteted az egyéni epikus szakértelmet amely azt tudja: 20. szakértelem szint után egymagad is megkűzdhetsz epikus ellenféllel, blablabla... esetleg adott volna valami minimum tápot, mondjuk minden epikus csata után visszagyógyulsz 10%-ot az elvesztett épből.

Akkor nem sírnának a játékosok?
A hozzászólást Tiha módosította 2009.09.18. 10:25:25-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.07
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
522. hozzászólás - 2009.09.18. 10:36:42
Jahmmm.. Ha most Miklost vizbe is tudnam folytani eppen, de eddig az egyeni epikus tervezete eleg kiegyensulyozottnak nez ki minden oldalrol, programigeny, szukseges feltetelek, adott tap, jatekido, stb... Aztan majd meglatjuk mikor kesz lesz, es kiteszteljuk, mi lesz a velemeny...
Pontszám: 3.25
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
523. hozzászólás - 2009.09.18. 10:51:46 (Válasz Tiha #521 hozzászólására.)
Miért akarja megmagyarázni valaki is, hogy nekem mi a fontos, ezt sosem értem. Hidd el, hogy nem fontos. És még sok embernek sem az. Ezek szerint halvány gőzöd sincs, hogy hogyan játszok én, és még pár más játékos.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.51
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
524. hozzászólás - 2009.09.18. 11:17:02 (Válasz Butchman #523 hozzászólására.)
Aki nem kap olyan sok támadást és/vagy + TP-t adó tárgyat aggat az állatára annak nincs feltétlenül szüksége a sebgyógyításra.

Ha mindenképpen szakértelemhez akarjuk kötni, akkor vagy legyen tényleg kiegyensúlyozott (30as sebgyógyítás ÉS 30as vasrag bőr), de szokjuk meg, hogy a karakterek még jobban hasonlítani fognak, vagy ne legyen plusz követelmény az új épületen kívül.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.21
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
525. hozzászólás - 2009.09.18. 11:24:32
TLO: sztem erdemes ezen tullendulni. En ertem mi a gondod, az egy strategiaval jatszo jatekosnak tobb aldozatot fog megkivanni az epikus, mint a masiknak. (Tobbieknek: kulonbozo embereknel nem egyforma koltseg jelentkezik, van akinek kevesebbet, van akinek tobbet kell fizetnie ugyanazert.)
Nem egy egetrengeto kulonbseg lepjunk tul rajta. Legalabb a vergagyi sebgyogyitos targyak ara is kicsit felertekelodik.
Pontszám: 6.77
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
526. hozzászólás - 2009.09.18. 11:32:50 (Válasz Kocos #525 hozzászólására.)
Ok, túlléptem. Amit a tömegek úgyis használnak, azt kell majd nekünk is. Ha van értelme, ha nincs.
Biztos vagy benne, hogy fognak számítani a tárgyak a 20-ba? Mert akkor már a turbó is számíthatna. Eredmény ugyanaz lenne, és még az "ingyenélők", mint én, is örülnének egy kicsit.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
527. hozzászólás - 2009.09.18. 11:47:27 (Válasz Butchman #526 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.09.18. 11:32:50
Ok, túlléptem. Amit a tömegek úgyis használnak, azt kell majd nekünk is. Ha van értelme, ha nincs.
Biztos vagy benne, hogy fognak számítani a tárgyak a 20-ba? Mert akkor már a turbó is számíthatna. Eredmény ugyanaz lenne, és még az "ingyenélők", mint én, is örülnének egy kicsit.


Hasznalnod nem kell. ez egy koltseg. Mondhatna azt is Miklos, hogy legyen nalad szint*5000 LE, amikor megnyomod ezt a gombot, es onnantol aktiv az egyeni epikus. Az igazsagosabb lenne, mint ez, de tobb programozassal jar.
Sztem fog szamitani minden, csak amikor kihivos az epikust, akkor nem biztos, hogy praktikus a sebgyogyitast turbozni, meg arra oltozni. Az elso parnal meg nyilvan nem szamit, de kesobb fog.
Pontszám: 6.77
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
528. hozzászólás - 2009.09.18. 13:42:59 (Válasz majnx #519 hozzászólására.)
Ha nincs idő és menyniségi korlát a gyógyításon akkor senki sem fejlesztené ugyan úgy, és a szerver terheltsége is az egekbe szökne, ha több száz sebzést 1-es szakival kezdene mindenki gyógyitani.

A fél órás korlátot úgy lehetne eltörölni ha maximalizáljuk a napi gyógyítások számát kb. 5-re. Az állat ugyan úgy pihenni megy (megfelelő tárgy nélkül) mint egyébként gyógyításonként fél órára, de két gyógyítás között nem kellene várni. Ez +5 morál naponta a gyógyítások számát el lehet arányosan osztani. 1-essel 2x, 10-essel 3x, 20-as szakival 5x lehetne gyógyítani (5nél több nagyon nem lehet különben turbóval nagyon sok lenne az adható morál és a gyógyítás hatásfoka is drasztikusan megnőne).

Így akkor szűkülne azok köre akik szívnak. Már csak azok járnak rosszul akiknek nincs állata (ők valószínű nem azért lesznek sikertelenek mert egy fölösleges 20-as szaki tönkreteszi a karakterüket).

Illetve azok akiknek se a morállal se az állat életerejével nincsen gondjuk, biztos ilyen is van, de mivel az állatokat nem érdemes cserélni, és ugye minél magasabb szintű annál valószínűbb, hogy vagy az életerő vagy a morál gond lesz, előbb utóbb csak veszik majd valami hasznát, hogy van 20-as sebgyógyítás szakijuk.

Ez sem tökéletes megoldás, és még mindíg azok járnak a legjobban akiknek már most is van gyógyításuk, és azok szarul akiknek nem kell, de ez már talán közelit kicsit afelé, hogy mindenki (de legalábbis többen) elégedettek legyenek.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.09.18. 13:48:10-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 4.11
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
529. hozzászólás - 2009.09.18. 14:51:50
Sziasztok, a fórumot folyamatosan követem, úgy látom egyetlen dolgon van csak vita, ez a sebgyógyitás mint feltétel, akkor ezt még a hétvégén átgondolom a javaslataitok alapján. Baraty most úgyis a 4. világ újrainditásán dolgozott, de a jövő héten neki tud látni az egyéni epikus leprogramozásának.
Pontszám: 7.20
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
530. hozzászólás - 2009.09.18. 14:58:44 (Válasz Miklós #529 hozzászólására.)
Előre is köszönöm az átgondolást.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.02
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
531. hozzászólás - 2009.09.18. 15:10:09
Miklós:
köszönjük. Minden feltétel ami a karakterek uniformizálódásához vezet _szerintem_ kerülendő (pl. egyes legyen x szaki/tul z. sznitű küldetések is). Biztosan lesz ennél ötletesebb megoldás. Nem beszélve arról, hogy egy direkt rabszolga karinak (van ilyen? ez elég baj, inkább ezeket kellene hatékonyabban írtani..) semmi nem akadály, nem miattuk kellene a tisztességes pléjereknek feles szakikat kihúzni.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.09.22. 17:41:50-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.11
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
532. hozzászólás - 2009.09.18. 16:36:28 (Válasz Miklós #529 hozzászólására.)
pf, pedig direkt felhúztam 20ra...
Pontszám: 7.79
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
533. hozzászólás - 2009.09.18. 16:46:14
Nemleszek népszerű,de:

Azt nemlehetne, hogy sebgyógyítás vagy valami? Mert akkor talán lenne olyan lehetőség amire 0 LE-t kell költenie mindenkinek. Nem az uniformizálódás a gond ezzel,ne mondjátok már, az, hogy költeni kell rá akinek nincs,és nemakarnak. Lehetne egy új dolog, de itt semmi sem mehet simán, egy semmi szakiba bele tudtok kötni. Triászt mindenkinek a fa alá és jónapot!
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.94
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
534. hozzászólás - 2009.09.18. 17:26:12
Őszintén szólva, ha nem jön elő az uniformizálódás, magamtól eszembe sem jutott volna jelen esetben.
Pedig én is a vastagbőr+kennelbérlet+szintlépésnaponta kombóra esküszöm, de ezt az ötletet jónak és korrektnek tartom. Akinek nincs rá szüksége, annak nyilván van kiken edzenie az állatkáit, ill. nem verik le olyan sokszor, hogy az egyébként kisebb szinteken nem valami lenyűgöző gyógyulásra szüksége legyen.
Úgyhogy az semmiképpen nem indok a hasonló stratégiát alkalmazóktól, hogy "így többször támadhatnak meg". Főleg, hogy ez lenne a cél. Ha marad a büntető CSP és az ájulás utáni azonnali 15%-ra gyógyulás (amiről már egy ideje nem esett szó, ezt a kukába dobtuk? - kár lenne érte..), akkor tökéletesen leveretés-mentes lehetne a dolog, a sebgyóggyal együtt pedig adnánk egy szép löketet a portyalisták bővülésének. Legalábbis szépen csillog eme reménysugár.

20-as sebgyógyítás? 10. szinten már meg lehet(ne) csinálni. 30 v. 40? Ezeket sem nevezném eget rengető költségnek!

Ha szubtéri érzékeléshez vagy más ultramókás szakihoz kötnék, megérteném az ellenszenvet. Sőt! Az első sorban csépelnék, hogy az butaság. Ez még elég sok mindennel így lehetne. A sebgyógyítás sem a világ megváltója, de okos lépésnek tűnik. Ne ezen akadjunk fenn, van még elég megbeszélni való a játékelemmel kapcsolatban!
Pontszám: 6.36
kedvelt tagRoger1984Férfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
535. hozzászólás - 2009.09.18. 20:23:25
Na ne vicceljünk már, nálunk a tagok 80%-a már felvitte min. 20-ra a sebgyógyítást... Ha nem lesz bevezetve, én tuti törlök. Eddig szó nélkül lementem a dolgok mellett de ez már szánalom, hogy sok pöcs sajnálja azt a kis le-t és egyből változtatni kell. Ezek után elvárható, hogy mindenki tudja törölni a szakit és visszakapja az összes le-t... Ez a 250000Le elfért volna máshol is
Pontszám: 3.81
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
536. hozzászólás - 2009.09.18. 20:37:11 (Válasz Roger1984 #535 hozzászólására.)
Nahát, már pöcs is vagyok. Eddig csak ingyenélő voltam. Egyébként tudod mi a szánalmas? Ez a duma. Jelenleg "megbeszélés" alatt van ez az új lehetőség, és SEMMI konkrétum nem volt eddig.
Gondolj arra is, hogy itt azt mondták eddig, hogy enélkül nem lehet játszani, és amúgy is kötelező a sebgyógyítás. Szóval hasznodra válik. Vicces még a tipikus magyar dögöljön meg a szomszéd tehene hozzáállás is.
No comment.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.18
kedvelt tagRoger1984Férfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
537. hozzászólás - 2009.09.18. 20:42:03
Te beszélsz mentalitásról? Valami nem ingyen van akkor már egyből sírni kell miatta? Eleve minek ide epikus? Választhasson havonta mindenki 1 epikus cuccot egyéb menü pont alatt és nincs gond a programozással se... Magyar mentalitás... Akkor az én ötletem: legyen szint *40Le minden egyes egyéni epikus kör, és akkor majd sírhat minden kislány...
Pontszám: 4.07
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
538. hozzászólás - 2009.09.18. 20:51:04
Roger, kérlek ne bomlassz, a különböző álláspontokat próbáljuk összehozni, nem pedig felesleges ellentéteket szülni!
TLO a saját szemszögéből nézve elég jól érvelt, de egyrészt normális stílusban, másrészt pedig nem zárkózott el a dologtól, csak próbált rávilágítani az esetleges hátrányaira.
Tény, hogy derült égből villámcsapásként ért minket az ötlet, de én örülök a viszonylag pozitív fogadtatásnak, és nagyon remélem, hogy rengeteg plusz portyát hoz majd a konyhára, ha bekerül. Ha úgy tetszik, akkor úgy fogalmazom, hogy sok olyan sírást megspórol, ami az üres portyalisták és a nullás zsákmányok szüleménye. De éppenséggel én sem örülnék, ha órákon keresztül a monitort bámulva naponta 'x' alkalommal végre felbukkanna valaki, és hoznék tőle egy zsíros semmit, szóval a sírás talán túlzás.

Az optimalizálásba nem igazán fér bele a sebgyógyítás, ez érthető. Valamit viszont tenni kell azért, hogy játékélményt kapjon az ember. Ha nem így lenne, senki nem háborúzna, mert a gyógyitalt fejlesztésre is lehet fordítani...
Pontszám: 9.04
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
539. hozzászólás - 2009.09.18. 20:57:25
Véleményem szerint nem rossz ötlet a 20-as sebgyógyításhoz (vagy bármi máshoz) kötni az egyéni epikust főleg ha csak ennyi az ára. Nekem mindenképpen megérné. Mondjuk nem vagyok elfogulatlan mivel nekem már egy ideje 30-as (2500-as sebzésből 900-at gyógyulok és az egészségem még nem is igazán van húzva) hiszen anno addig győzködtük Miklóst aminek köszönhetően jól felturbózta a szakit.
Alternatíva: A lélekkufárnál vehető epikus relikvia x LE-be kerülés megvétele után szabaddá válik az egyéni epikus (csak ezt a hatást adja) és nem kell felesleges szakira költeni növelni a többi költségét.
X LE lehetne annyi amennyibe a karinak a sebgyógyítás 20. szintre történő felhúzása kerülne aktuálisan (vagy a fele vagy valamennyi). A relikvia legalább 30. szintű de inkább kicsit felette.

Volt érvelés amellett hogy szint*2 egészség és az is növeli a portyalistában szereplőket. Ezzel ilyen formában nem tudok egyetérteni mert csak többszöri támadást tesz lehetővé ha nem vertek teljesen le míg a sebgyógyítás ép-ot állít vissza.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5.18
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
540. hozzászólás - 2009.09.18. 22:15:43 (Válasz Freez #539 hozzászólására.)
Számolj utána, és megérted, hogy miért növelheti a portyalistában szereplő játékosok számát.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.03
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője