Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
641. hozzászólás - 2009.09.23. 15:11:23 (Válasz Birka #638 hozzászólására.)
Nemhogy nem optimális szakértelmet, hanem egy totál felesleges és használhatatlan szakértelmet kelljen kifejleszteni.
Nálam az állatok vagy harcolnak, vagy a kennelben vannak. A gyógyítás egyik esetben sem működik. Miért állnék neki gyógyítgatni félóránként az állatomat, ha helyette a kennelben is gyakorlatozhat, hogy aztán szintet lépve maxba gyógyuljon és még küldetést is teljesítek vele? Minek klikkelgetnék félóránként, ha ájultra veretve az állatomat 12 óra alatt magától gyógyul több ezer ÉP-t.
Ráadásul bugos is a gyógyítás. A minap véletlenül a gyakorlás helyett gyógyításra klikkeltem, és amellett, hogy az összes állatom gyógyult 2 ép-t, fél órára kezelhetetlenné váltak, és mivel már nem tudtam kivárni azt a fél órát, így fél napig a kennelbe sem tudtak menni.
Van még egy kategória, mégpedig azok a játékosok, akik csak napi pár alkalommal tudnak a játékkal foglalkozni. Nekik szintén használhatatlan a gyógyítás.

Ha kötelezővé válik a gyógyítás, akkor legyen használható is egyben.
1. Lehessen a kennelben levő állatokat is gyógyítani
2. Több órára is ki lehessen jelölni a gyógyítást, ne csak 30 percre.

Ezek nélkül a gyógyítás jópár játékos számára használhatatlan, viszont egy ilyen változás mellett szerintem mindenki elfogadná, hogy 20-ra kell fejleszteni a szakértelmet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.63
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
642. hozzászólás - 2009.09.23. 15:13:48 (Válasz Birka #640 hozzászólására.)
Ha nem mehet tőle 15% alá a karakter, akkor minek levonni a csp-t ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
643. hozzászólás - 2009.09.23. 15:18:14 (Válasz Ariel #642 hozzászólására.)
Ariel, ez az "ára" a D.E.M. működésének. Valamint a szinthuszárok nem tudják arra használni, hogy korlátlan tp forrásként ezzel ugorjanak 10-15 szintet csak klikkeléssel...
Pontszám: 6
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
644. hozzászólás - 2009.09.23. 15:24:01 (Válasz Birka #643 hozzászólására.)
Miféle TP??????
Ilyenről nem volt szó hogy TP is lesz......
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 4.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
645. hozzászólás - 2009.09.23. 15:33:21 (Válasz Birka #643 hozzászólására.)
Még mindig nem értem… Hogy lehet ezzel TP-t halmozni? Ráadásul ha meg sem történik a csata, akkor minek bármit is levonni? A levonással csak azt lehet elérni, hogy az megszívja akinek érték a csp, de akinek nem, arra nincs hatással. És mi van ha 0 csp-vel epikusozok? Megy lefelé negatívba?

Túl van már bonyolítva ez az egész.
Annyi kell csak, hogy ha a karakter 15% alá kerül a harcban, akkor az epikus visszagyógyul a csata elötti ép-re, a karakter pedig 15%-ra kerül. Ezzel teljes mértékben elkerülhető a 15% alá veretés, csp levonásra sincs szükség.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.13
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
646. hozzászólás - 2009.09.23. 15:51:12
Prisma ötlete valóban megoldja ezt az egész vitát.
Csak annyival egészíteném ki, hogy x ideig legyen teljes áron felejthető a sebgyógyítás.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 8.72
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
647. hozzászólás - 2009.09.23. 16:03:40 (Válasz Ariel #645 hozzászólására.)
Azért kap TP-t is a CSP-ért, mert akinek nem érték a CSP, az morogni fog a TP-ért...
Ha nem vonna csp-t, akkor nem lenne tétje a csatának, max nekimennék még egyszer, ennyi...
A TP halmozást arra értettem, hogy ha csak TP-t kapnál a D.E.M.-ezésért, de nem vonna csp-t, akkor Tp felhalmozás lenne belőle..

Amennyiben D.E.M.-ezel, akkor 1 csp, és 1 csp-nyi TP-ért nem zajlik le a csata. Ennél jobb ösztönző nincs avilágon, hogy fejlessze mindenki az egészségét, és hogy ne leveretésre használja az epiket, valamint ésszel menjen neki az epikeknek, azaz kőkemény exploit védelem is!

Sok max hp-val sok hp-ról lehet nekimenni, de ésszel, így már kőkemény kihívás, ha valamit elb, akkor viszont fizess mint katonatiszt!
Pontszám: 6.27
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
648. hozzászólás - 2009.09.23. 16:19:10 (Válasz Birka #647 hozzászólására.)
Már most mondom, hogy a csp bukást és a plusz tp-t rengetegen be fogják szívni, sőt még annál is többen. Ez a rendszer arra ösztönöz, hogy sok ép-vel támadj. Megiszod a gyógyitalt, és mennél az epikushoz. Mire ütnéd az epikust, már a lesipuskások le is csaptak úgy, hogy észre sem veszed. Jó esetben 15% alá vertek és már nem tudod ütni az epikust, rosszabb esetben az epikus ver ájultra és bukod a csp-t.
Volt már bőven panasz arra, hogy 15% fölé gyógyult az ember, de mire leverette volna magát az epikussal, már valaki lecsapta. Ezután már a magasabb szintűek is le fogják csapni ezeket a karikat, mert nem egyszerűen 15% fölé kerülnek, hanem 60-80%-ra.

Más alternatíva kell, mert a csp bukás nem látott mennyiségű reklamációt fog szülni...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.04
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
649. hozzászólás - 2009.09.23. 16:53:53 (Válasz Ariel #648 hozzászólására.)
Ariel,
Pont ez volt az alapkoncepció! Ha epikusozol, akkor legyél üthető. Persze tényleg sokan fognak mérgelődni, mert közben leüti valaki őket, és az epikus meg kivégzi majd.
Egyébként kibújt a szög a zsákból: a CSP vesztés, mint ahogy a sebgyógyítás is csak a TOP-ot érdekli. A kicsiket nem. Persze baromira lehúztak minket, hogy mit sírunk, de most hogy felmerül az IGAZI büntetés szükségessége, rögtön más a leányzó fekvése! Hát akkor most én mondom erre, hogy legyen így!
Asszem erre mondják, hogy visszanyalt a fagyi.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.72
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
650. hozzászólás - 2009.09.23. 16:58:09 (Válasz Butchman #649 hozzászólására.)
Azért Téged nem sokan ütnek felülről, még Nálam sorban állnak a karakterek, akik csak arra várnak, hogy 35-40% ép felé érjek. Ez a büntetés ugyanúgy nem egyformán bünteti a különböző szintű karaktereket, csak ez a top-ot nem bünteti annyira.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.75
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
651. hozzászólás - 2009.09.23. 17:03:56 (Válasz Ricardo #650 hozzászólására.)
Off:
Én nem is panaszkodtam. Sajnos a játékstílusodnak köszönhető (esetleg a relikviádnak), hogy sokan támadnak. Én is ezt tenném, sőt szerintem Te is.
On
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.87
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
652. hozzászólás - 2009.09.23. 17:08:35 (Válasz Butchman #651 hozzászólására.)
Persze. (most) én sem panaszkodni akartam, inkább csak éreztetni, hogy alacsonyabb szinten azonnal ütik az embert, ha megfelelő ép határ felé kerül (akár rabol másoktól akár nem) még a Ti szinteken nem ütnek felülről, maximum naponta 3-4szer.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
653. hozzászólás - 2009.09.23. 17:31:03 (Válasz Ariel #648 hozzászólására.)
Ha lesipuskás támad, akkor meg bekattan a sebzéskompenzáció
Mondjuk az életpont "frissítését" is el lehetne csúsztatni, azaz aki gyógyitalt iszik, annak a hp-ját nem frissíti be a rendszer, csak 10-15 mp múlva a portya listákban, azaz nem dobja ki automatikusan, csak ital megivás után 10-15 mp-vel a lesipuskás portyalista frissítő scriptjének

Ennek technikai megoldásában talán a "személyi energiapajzs" elv lenne a legjobb, azaz a fizikai ép nem növekszik azonnal, hanem egy ideiglenes tároló töltődik fel, mely nem lehet nagyobb mint maxép-aktép, és egy ilyen "tároló időtartalma rnd10+10 mpm utána hozzáadódik a valós ép-hez. Ha közben sebzés történik, akkor viszont ezt az ideiglenes tárolót "sebzi" a sebződés először.

De ez szerintem nem ennek a topicknak a témája, és kb 9 hónapja mondtuk már, hogy meg kéne csinálni, nem azért költ az ember 2 őskövet egy italra, hogy a "lesipuskások" levadásszák a 2 őskövet...
Pontszám: 6
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
654. hozzászólás - 2009.09.23. 17:39:22
Az bizony valós probléma, hogy valaki teljesen önhibáján kívül bukna, mert mielőtt rákattintott az epikus támadásra, valaki már le is ütötte. Erre megoldás lehetne az, hogy nem lehetne epikust támadni, ha 5 percen belül volt portyacsata.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.66
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
655. hozzászólás - 2009.09.23. 17:43:52 (Válasz Prisma #654 hozzászólására.)
Ez nagyon jó ötlet.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.88
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
656. hozzászólás - 2009.09.23. 17:47:49 (Válasz Prisma #654 hozzászólására.)
Ennek egyébként normál epikus esetén is van értelme, kár elpazarolni egy támadást, ha egy közvetlenül előtte történt leütés miatt levarázsol az epikus, és meg se lehet emiatt sebezni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.71
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
657. hozzászólás - 2009.09.23. 23:48:02 (Válasz Butchman #649 hozzászólására.)
De miért akarunk egy olyan rendszert, ahol a játékosok jórésze azon morog majd, hogy nem elég, hogy leverik amint megitta a gyógyitalt, az epikus kivégzi, és még csp-t is bukik. Épp elég szívás az, ha lecsapják az ital után, miért kell ezt még azzal tetézni, hogy csp-t is bukjon.

Félreértés ne essék, nem attól félek, hogy velem fordulna elő ez a dolog, de ismerem azokat a trükköket amivel egyesek már abban a pillanatban lecsapják a célpontot ahogy 15% fölé kerül, és még a portyalistát sem kell frissítgetnihozzá. És ez ellen nem nagyon lehet védekezni.

Azt pedig nagyon könnyű kiszúrni, ha valaki epikust öl. Egyik pillanatban még ott van a listában, aztán nincs, pár pillanat és megint ott van, miután megitta az italát, és így tovább.

De mivel itt is elindult a pofára pontozás, többet nem szólok bele a dologba, csak aztán nehogy nekem legyen igazam...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.85
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
658. hozzászólás - 2009.09.24. 02:14:28
Eszembe jutott korábban, mi van, ha valakit akkor ütnek le, amikor már megitta az italt, de még az epikust nem támadta, aztán arra jutottam, hogy ez előfordulhat, de nagyon ritka eset. Felesleges azokat támadni, akik épp ezt csinálják, le nem lesz náluk, főleg egy-két eset után mindenki oda fog figyelni. Akit folyamatosan leütnek ilyen időpontban, az egyszerűen annyira gyengén fejlesztette a karakterét, hogy mindenki Őt támadja. Most ahogy számolgatom, ez az idő, ha valaki minimalizálni akarja, kb 2 másodperc. Ennyiért nehogy már bármit is át kelljen alakítani, amúgy is egyszer fordulhat elő, utána 5 percig nem lehet ugyanazt támadni. CSP vesztés senkinek sem lesz jó, senki nem fog örülni, amikor működésbe lép, még most, előre ki kellene találni valami mást. -% a vadászatra sokkal jobb, hiába vereti le magát, hiába marad meg a CSP, nem megy vele gyakorlatilag semmire, de ne egy órára, hanem 3.5re legyen érvényes.

"eszméletedet még nem nyerted teljesen vissza, a következő 3,5 órában minden vadászatodra -20% LE-t fogsz kapni, és nem válaszolhatsz kvízkérdésekre sem"

elmenne tőle a kedvük

mod: és újra jöhetnének hozzám kivégeztetni magukat
A hozzászólást Rafkós módosította 2009.09.24. 02:16:02-kor
Pontszám: 3.24
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
659. hozzászólás - 2009.09.24. 07:09:44 (Válasz Rafkós #658 hozzászólására.)
Szerintem te még nem találkoztál ezzel a jelenséggel...
Kérdezd meg mondjuk Dutch Schefer-t, hogy milyen gyakori ez a jelenség...
Nem azért lez valaki rendszeresen lecsapva, mert gyengén fejlesztette a karakterét, hanem azért mert 7 szinttel magasabbról fogják leütni. És azokon a szinteken ahol szinte üres a portyalista, le fognak ütni 7 szintet is, mert hiába nem jön belőle LE, a kínzókamrát megtölti.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.57
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
660. hozzászólás - 2009.09.24. 08:19:35
Gondolkodtam ezen a CSP buko megoldason, sztem nem jo. A kisebb karaktereknek, akiknek az epikus viszonylag hamar jelent majd valodi kihivast rendkivuli mertekben csokkenti a taktikai lehetosegeit a CSP bukas. Inkabb legyen az a verzio, hogy tobbet sebez az epikus, ha nincs sebgyogyitas, vagy legyen kotelezo a sebgyogyitas.
Pontszám: 7.12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője