Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
101. hozzászólás - 2009.09.04. 07:40:51 (Válasz Birka #100 hozzászólására.)
Sugok ha el sem talal akkor ut 3K felett varazslattal.
De az EP is hamar kardinalissa valik majd. Marmint az ove. Mert gyogyitalt vehetsz amennyit akarsz, de ha 2000-enkent farigcsalod a 200K-t annak soha nem lesz vege.
Pontszám: 6.71
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
102. hozzászólás - 2009.09.04. 09:39:37 (Válasz Birka #97 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.03. 13:56:15

Amikor megközelíted az oldalbejárót, a Tárgyalás szakértelmedtől füg, hogy milyen sűrűn tudod bekönyörögni magad, azaz lefizetni az őröket, minden esetben 1 dukát értékben. Bent lezajlik a csata, 3 eredmény lehetséges:
-Beájulsz, addig maradsz a padlón, amíg vissza nem regened a hp-d azaz nincs veszteség, és elkullogsz utána…
-Nyersz, de nem esik kincs, ebben az esetben az őrök meglátva hatalmadat inkább visszaadják a dukátot…
-Nyersz, esik kincs, ebben az esetben az őrök annyira kapzsik, hogy csak akkor engednek el a kinccsel, ha újabb 9 dukáttal lefizeted őket…


Ennel valaki irt egy sokkal baratibb megoldast, miszerint 15 epikusonkent valaszthatsz 1 kincset, igy kizarnank innen is a randomot.
Pontszám: 7.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
103. hozzászólás - 2009.09.04. 09:56:22 (Válasz Birka #97 hozzászólására.)
Szerintem nem kell ennyire túlkomplikálni a dolgot.
3 naponta lehetne új epikust ölni, minden 15 leölt lény után az utolsó két kincstáblából egy tárgyat választani.
A dukátozással sem kell foglalkozni, mert ez legjobb esetben is csak 10 dukát 45 nap alatt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.10
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
104. hozzászólás - 2009.09.04. 11:59:38
Van a túlbonyi, elegáns, történettel megáldott szerepjáték ízű megoldás, és van a nyersz számokra vajazó száraz, statisztikai megoldás is. Mindenki eldöntheti, hogy a számok pörgését szereti látni, vagy valami történettel megáldott talán nem monoton megoldást...

Nekem az elsődleges az lenne, hogy minél hamarabb bekerüljön ez a lehetőség

Azaz szerintem a "core"-ja az egésznek:
-Egy gomb a szövi oldlara (csak szövitagok üthetik)
-Egy szaki, mely vagy az idővel mahinál, vagy feltétele hányadik epiket hívhatod ki, feltétele az epikus emlékmű
-2 epik közt megjelenéstől megjelenésig számoljon a timer, ne haláltól megjelenésig
-Leveretés ellen, ájulás helyett -1 dukát, és nincs sebződés cserébe
-Első epik szintje fügjön a kari szintjétől, a maximálisan üthető pedig a szövi teljesítésétől
-Amikor tárgyat kapunk az -10 dukát, és kb 30-45 naponként lehessen kapni
-kincstáblából választhassunk, és ne rnd legyen
-valami védelem, hogy egy Nephi (CSAK PÉLDA NEM SZEMÉLYESKEDÉS!!!) kaliberű esetben ne az legyen, hogy a környezetéhez képest 40 szinttel nagyobb epikeket beverve még nagyobb aránytalanságok legyenek. Kereskedelemmel megvehető szintű tárgyak értelmes korlátnak tűnik. Azaz max kariszint+17 szintű ékszert lehessen felvenni...

Ha valamit kihagytam, kérlek szóljatok, de a körítés innen részletkérdés szerintem! (Miklósnak jó fantáziája van )

Lényeg, hogy 1 szaki 2 timer 1 számláló terhelést adunk csak a szervernek ezzel, cserébe a kicsik is részt vehetnek epik ütésben, és az aránytalanul erős epik tárgyak kiesési randomját jelentősen ballanceoljuk lehetőleg minél kevesebb játékidő ráfordítás növekménnyel!
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.04. 12:01:13-kor
Pontszám: 5.08
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
105. hozzászólás - 2009.09.04. 12:43:03 (Válasz Birka #104 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.04. 11:59:38
-Leveretés ellen, ájulás helyett -1 dukát, és nincs sebződés cserébe


Csp-t kelljen bukni, ha valakinek nincsen dukátja az könnyen kivédhetné ezt a rendszert.

Szerk: és természetesen a sebzés ugyanúgy menjen, ne az legyen, hogy én nulla sebzés mellett ütöm az epiket, ha cserébe áldozom a csp-t/dukátot.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.09.04. 12:43:56-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.12
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
106. hozzászólás - 2009.09.04. 13:16:59
A körítést és a jutalmazást is megoldaná ha helyszínként kezelnénk a dolgot, és nem egyéni epikusban gondolkodnánk. Jó megoldás lenne erre ha mondjuk 10 szintenként megjelenne egy lehetőség egy küldetés szerű dolog aminek a jutalma egy választható epikus tárgy az adott epikus szintig elérhetően. A helyszínen pedig több epikus ellenfél legyőzése esetén juthatnánk a jutalomhoz. Konkrétan valami ilyesmire gondolok:

Sárkány barlang megtisztítása (20-30-as szint) 3 epikus ellenfél az első 1-20 epikusból válogatva 2 tier (1-20 epikus ellenfél kincstáblája) cuccaiból 1 db tetszőleges tárgyjutalom.
.
.
Kutasd fel és derítsd fel Fhtoqaxx citadelláját! (60-70szint) 5 epikus ellenfél 50-60.-ik epikusok közül válogatva tier 5-6 epikus tárgyal
stb.

Technikai szempontból ezt a szinthatárok miatt lehet, hogy bonyolultabb leprogramozni de talán még mindíg egyszerűbb mint úgy kitalálni és egyensúlyba tenni az egészet, hogy lehessen vele folyamatosan haladni de ne szálljanak el a dolgok. Jó lenne ha visszamenőleg is meg lehetne csinálni (minden helyszínt egyszer) de természetesen epikus tárgy jutalom azért már nem járna, csak annyi jutalom lenne amennyi egy ismételhető küldetésér is jár.

Csak a szöveg lenne más mint a sima egyéni epikusnál és mégis sokkal színesebb lenne így mint egy szimpla az epikushoz hasonló megoldásnál, körítés nélkül. A legendában rengeteg olyan helyszín van amit fel kell deríteni vagy el kell érni stb. simán lehetne még 5 szintenként is megfelelő színesítő szöveget találni, és mégis többet kapnánk ezzel mint egy profán epikus vagy térkapus ellenfél, a színesítő szöveget kristálypontér akár a játékosok is írhatnák, az nem igényel külön programozást, technikai szempontból meg tökmindegy mi van a csata bevezetőjébe színesítőnek írva ugyan úgy kell leprogramozni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.91
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
107. hozzászólás - 2009.09.04. 13:20:37 (Válasz Ricardo #105 hozzászólására.)
-A 0 dukát ellen totális védelem az, hogy meg se ütheted az epiket ha nincs dukátod.
A CSP ellen szól az, hogy a szakit így is úgy is húzni kel léből...
-Továbbá alacsony szinten kevesebb csp-je van az embereknek azaz arányaiban több költség a kicsiknek ha csp-t kell bedobni semmint dukátot.
-Dukát mellett szól az is, hogy az aukció influálodik, így valamelyest ez lassul!

-Semmiképpen nem az a cél, hogy lehessen használni leveretésre a mini epiket, azaz a sebződés igen is menjen vissza... Esetleg a blökik se fejlődjenek ha beájúlsz...

De szerintem Miklós igen határozottan el tudja dönteni, hogy mi vonódjon
Pontszám: 4.58
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
108. hozzászólás - 2009.09.04. 13:28:41 (Válasz Birka #107 hozzászólására.)
Minél alacsonyabb szinten szerzed meg az epikus tárgyakat annál többet érnek, ezért szerintem nem baj, ha egy alacsonyabb szintű arányaiban többet fizet értük. A csp veszteség szerintem fájdalmasabb, mint a dukát, ez az új fejlesztés meg akár sikerülhetne nehézre is, hogy legyen benne kihívás, vagy legalább valami veszélyforrás.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
109. hozzászólás - 2009.09.04. 21:30:52
A 30-45 napos ciklus nem elég? 5-6 naponta lépsz szintet, ez begyorsítható akár 3-4 napra is. (vf-el természetesen lassabb, vagy Pók taktikával!)
Azaz 6-9 szint minimum mire az első tárgyat ki lehet szedni, majd a második tárgy már akár hónapok távlata, lehet hogy az extrém erős karakterek még a második tárgyat is ki tudák szedni, de akár erre is lehet tenni egy korlátozást.

Az első tárgy 10 dukát, de a köv. tárgyat csak akkor kérheted ki, ha az előzőt visszaadod! Amennyiben nincs nálad ilyen, akkor term 10 dukát...

Hmm, ez nem is olyan badar ötlet!
Innentől akár minden epik után kérhetünk tárgyat, maximálisan 1 azaz 1 egyéni epikes lehetne nálunk, de így kipróbálhatja midnenki hogy szuperálnak az epikus tárgyak. Lenne egy (leadom az előzőt, kérem az újat), meg egy (passzolom, nem cserélnék most) lehetőség... Hirtelen elég egy kincstáblával bajlódni, és nem kell agyon bonyolítani, előre kalkulálni stb a dolgokat, mert minden leőlt után bárki korrigálhatja az előző tárgyát. Rengeteg sírást megspóról ez a megoldás, ami nem elhanyagolható szempont! Ezt kértem volna, de elklikkeltem, jaj mégse ez kéne stbstbstb...
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.04. 21:36:15-kor
Pontszám: 3.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
110. hozzászólás - 2009.09.04. 21:39:56
Ez egyre jobban tetszik nekem
Így továbbra se veszti el a normál epik a szerepét, mert azokkal lehet több epik tárgyad...
És ezzel a megoldással instant helpet kap az Epik tárgyak okozta ballance probléma! Persze táp szempontból nem annyira hasznos, mintha 30-45 naponta több különböző eróforrást adő tárgyat lehetne kinyerni, de szerintem az se lehet cél,hogy midnenki az összes erőforrást befolyásoló epik cuccban rohangáljon!
Pontszám: 4.08
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
111. hozzászólás - 2009.09.04. 22:43:18 (Válasz Birka #110 hozzászólására.)
Legalább 45 napja lenne a játékosnak, hogy kitalálja, milyen tárgyat akar... Ha ennyi idő alatt sem tud dönteni és hülyeséget választ, akkor megérdemli. És aki egyszer kitalálta, hogy mit akar, az utána sem nagyon váltogatna. Max a szakifejlesztő és tul.fejlesztő között. Ennek nem sok értelmét látom. 10 epikus után lehet, hogy váltana a játékos, de miért jobb ez, mint az, hogy 15 epikusonként lehet plusz egy tárgya?
A hozzászólást Ariel módosította 2009.09.04. 22:43:45-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.46
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
112. hozzászólás - 2009.09.05. 07:13:57 (Válasz Ariel #111 hozzászólására.)
Pár ok, mely miatt esetlegesen jobb lehet:

-Nincs probléma azzal, hogy milyen kincstábla van terítéken.
-Nincs előnye vagy hátránya a karaktereknek erősségük kapcsán. Az elsőt valszeg mindenki meg tudja szerezni, de a második, harmadik stb. tárgy egyeseknek elérhetetlen lesz, míg mások fixen farmolhatják, ezzel még nagyobb diffek lesznek stb...
-45 nap alatt akár 12 szintet is lehet lépni, ezalatt lehet sokkal jobb azonos hatásfoku tárgyakat lehetett volna szerezni egy újabb kincstáblából...
-Megvan a változatosság, több variációs a lehetőségek listája stb. Lehet egyik héten szakit fejlesztes, akkor egy olyan cucc kell, jövőhéten egy tulos stb. ha valaki gyűjtöget, optimalizál, számolgat sokkal változatosabb lesz neki a game.
-Ha nagy epikből hozzá tudsz jutni közben egy azonos, esetlegesen jobb tárgyhoz,mint amit legutóbb vettél, akkor a "joker" lehetőséged nem lesz azonnalértéktelen! Max lecseréled egy másik hasznos stuffra...
-A sírás faktort már írtam. Az emberek képesek voltak "elsajtolni" magukat,törölni,visszaállíttatni stbstbstb... Ha statikus a tárgy, tuti ebből is lesz kismillió sírás...
-Továbbá a nagy epik jelentőssége se sérűl, mert max 1 tárgyad lehet egyszerre kis epikből, de az rnd szerepét sikeresen "optimalizáltuk" ezzel a megoldással.
-És végűl az se elhanyagólható szempont, hogy nem egyen karaktereket gyártunk, mert a 4-es alap fontossági csoportból csak 1 tárgy pótolható egyszerre! Míg ha több tárgyad lehet akkor lehetőleg 4x45 nap-ra mindenki a 4 fajta erőforrás tárgyra fog vajazni ugye.
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.05. 07:15:12-kor
Pontszám: 4.58
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
113. hozzászólás - 2009.09.05. 07:27:56 (Válasz Birka #109 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.04. 21:30:52
Az első tárgy 10 dukát, de a köv. tárgyat csak akkor kérheted ki, ha az előzőt visszaadod! Amennyiben nincs nálad ilyen, akkor term 10 dukát...

Hmm, ez nem is olyan badar ötlet!


De az. Lenyegileg 15/30/45 epikus utan megszunteted a jutalmazast. Nincs jutalom -> nem eri meg csinalni.
Pontszám: 6.69
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
114. hozzászólás - 2009.09.05. 08:04:35 (Válasz Kocos #113 hozzászólására.)
Kocos, miert ne lenne jutalmazas?

Egy +5 os targyat lecserelhetsz +10 re.
Egy 7 lelekszivosat 10-re.
Bajnoki elott kiprobalhatod a +10-15 tamadasos targyat.

stb. Ephogy sokkal izgalmasabb ez a megolás, semmint 1,5 hónapon át gürizek valamiért, ami kiöregszik a karakterről, es eldobhatom, mert sokkal jobbat tudtam venni dukátért pl.

Valamint vannak jatékosok, akik számára közel elérhetetlenek már a második széria tárgyai is.
Tudom az optimalizer élmezőnynek ezzel amegoldással "csökken" a feature "tápszaga". konkrétan valszeg nekem is könyebb lesz megszerezni a 2. 3. széria tárgyát, semmint a szövim 20 szinttel kiesebb tagjának...

Tehát csúsztatásnak érzem,hogy elértékteleníti a featuret ezen megoldás, ha úgy érzi valaki,hogy neki neméri meg, akkor NEM kötelező egyéni epikusozni... (Bár az első itemig mindenkinek megéri szerintem...)
Pontszám: 3.86
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
115. hozzászólás - 2009.09.05. 08:13:37 (Válasz Miklós #29 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.08.31. 14:19:57
függővé tehetjük attól is, hogy a szövid meddig jutott: maximum szövi által leölt epikus - 20-ast kérhetnél ki. Ekkor továbbra is érdemes lenne szövi szinten csinálni az epikust.


Ezzel gyakorlatilag a kisebb szövetségek nagyobb szintű tagjait lehetetlenítenéd el a nagy szövik ugyanakkora szintű tagjaival szemben, akik viszont a saját szövetségükben kicsinek számítanak.
Még a legkisebb epikus csoportot is csak szövetségi 50 teljesített után érhetnénk el.

V1-en most mindössze 9 szövetség van 50 epikus fölött.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.05. 08:24:06-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.55
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
116. hozzászólás - 2009.09.05. 08:28:18 (Válasz Darah #115 hozzászólására.)
Kaptál egy 10-est

Teljesen jó az okfejtésed, de van valami ötleted arra, milyne feltétellellehetne megoldani azt, hogy a közös epiket is üssék a népek?

Mondjuk erre is megoldás az, hogy csak 1 cserélhető tárgya van az embereknek egyéni epikből, mely az ő szintjétől függ, és akármennyi lehet a szövi epikből, ami a szövitől függ...

Amúgy nem viccből piszkálta Miklós az epikeket...
Pontszám: 4.64
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
117. hozzászólás - 2009.09.05. 08:35:29 (Válasz Birka #116 hozzászólására.)
Megoldás lehetne, ha nem lenne ugyan benn szövetségi minuszolás az egyéniekre, viszont bizonyos számú egyéni után nem adná be a következőt a rendszer, amíg szövetségileg nem győzünk le egy epikust, és csak aztán adná vissza opcióként.
Mondjuk legyen ez öt magán után egy szövetségi. De ez persze csak exhas.

A cserélhetős is jó opció szerintem, így ha pl a szövetségiből megszerzem a szakicsökkentőt, egyéniből már csak a tulajdonságcsökkentőkre fogok hajtani.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.55
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
118. hozzászólás - 2009.09.05. 09:39:44 (Válasz Birka #116 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.05. 08:28:18

Teljesen jó az okfejtésed, de van valami ötleted arra, milyne feltétellellehetne megoldani azt, hogy a közös epiket is üssék a népek?


En ezt a kerdest nem is ertem... Kulso feltetel kell ahhoz, hogy egy szovin bellul a tagsag usse a kozos epikust..????? Akkor ott valami nagyon-nagy baj van szovi szinten... Ez belso szabalyozas kerdese, erre nem kell kulso kenyszer szereny velemenyem szerint..
Pontszám: 8.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
119. hozzászólás - 2009.09.05. 09:48:27 (Válasz Solina #118 hozzászólására.)
Viszont arra jó lenne ez az általam írt szabályozás, hogy senkivel ne szaladhasson el az epikus ló, amitől Miklós is tart, és ami miatt a -20-as korlátot be akarja tenni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.56
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
120. hozzászólás - 2009.09.05. 10:57:59
Miklós: Szerintem ebben az esetben nem szabadna befolyásolni hagynod magad . Az epikus a háborúk mellett az egyetlen dolog ami igazán összekovácsolja a szöviket. Nem mellesleg a VU egyik legeltaláltabb rendszere az epikus-kincseskamrás dolog. Nehogy már egyéni táp és darálás legyen belőle, csak mert páran unatkoznak.

Az eredeti elképzelésed -a szöviszinten visszatapsolható epikusok- szerintem nagyságrenddel jobb volt a magánepikázásnál. Azon kellene továbbagyalni úgy vélem. A nagy szövikben lévő kisebb szintű tagoknál ez komoly probléma(nem tudnak beleszólni az epikusverésbe), és a %-ot adó tápok(probléma 2) is nagyobb eséllyel pottyanhatnak.

Még egy javaslat: az epikusok szintjénél sokkal nagyobb szintű karaktetrek NE üthessék az epikusokat.
Ezzel a kisebbektől veszik el azt az érzést amit az epikus legyőzése ad (amikor még kihívás volt), másrészt ha bevezetnétek ezt a szabályt, akkor megszűnnének a direkt epikusszövetségek (ami sztem pontosan azért jöttek létre, mert túl sokat vártok ezen ötlet megvalósításával, és ha tovább vártok vele előbb utóbb midnen valamire való szövetség alapít egy ilyet, ami szerintem nem kívánt cél...)

Köveket nem kérek.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.09.05. 11:02:50-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5.85
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője