Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
201. hozzászólás - 2009.09.06. 18:55:49 (Válasz Darah #137 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.09.06. 09:28:30
A magánepikben mindössze az történne, hogy a legerősebb karik hozzájutnának olyan tárgyakhoz, amihez a többiek nem, vagy 20 szint múlva jutnak hozzá.


A legerosebb kariknak minden szinten erosebb kihivasokkal kell szembenezniuk. (Terkapu, mano, egyeni epikus, portya.) Kivetelt kepez a kozossegi epikus, de ezt majd megreformaljatok jol. Nem relativ, hanem abszolut ertelemben persze. Tehat logikus, hogy mikepp a lelekkufarnal itt is erosebb targyakhoz jutnak hozza. Szerencsere nem lesz olyan gond, hogy csak ok juthatnak a LE termelo targyakhoz, hiszen az eleg hamar elerheto lesz mindenkinek (Triasz), es raadasul a kesobbiekben sem erosodik. Amiben az elorebb jarok tobbet kapnak, az leginkabb a plusz tulos dolgok lesznek, illetve most megjelent a nagyobb detektor, ami az eddig megszokott 5%-kal szemben 6% bonuszt ad szakikra.
Pontszám: 6.70
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
202. hozzászólás - 2009.09.06. 18:58:27 (Válasz Darah #199 hozzászólására.)
Akkor nézzük a legrosszabb esetet, ha egyedül vagy a szövetségben. Addig jutsz előre a szövetségi epikussal, ameddig csak tudsz. Ilyenkor fordul elő az, hogy semmi segitséget nem kapsz a társaidtól, mivel egyedül vagy. Az egyéni epikussal a 20 szint különbség miatt nem tudsz felzárkózni, pedig képes lennél legyőzni őket, hiszen egyszer szövetségi epikusként már leölted őket. Tehát 20 epikus hátrányod lesz a saját képességeidhez képest, ami 1 darab tárgy hátrányt jelent. De mivel nincsenek szövetségi társaid, azért a szövetségi epikus kincsein sem kellett osztozkodnod, máris behoztad azt az egy tárgy elmaradást.

Ugyan ez érvényes akkor is, ha kis szövetségben vagy és nem egyfősben. Lehet, hogy egy tárgyal hátrébb leszel az egyéni epikusban, de kevesebb taggal kell osztozkodnod a normál epikus tárgyain is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
203. hozzászólás - 2009.09.06. 18:59:20 (Válasz Darah #141 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.09.06. 09:49:40
Csak míg 10 már triásszal fog rohangálni, és méginkább elhúz, 50 örvendezik a zafírcsillagának.
Ugyanazon a szinten. (durva példa)


Felhivnam tiszteld figyelmedet, hogy ez most is pont igy van. Sot igyebbul. Pont ezen fog segiteni, hogy idovel fixen mindenki hozzajut. Aki elobb az csak egy temporalis elonyhoz jut, ami termeszetesen elony, de azert nem behozhatatlan.
Jelenleg siman lehet, hogy valakinek 2 ev mulva sem jut 10%-os cucc, ez az egyeni epikussal eltunik, par honapon belul megszerezheti, akinek a szintje megvan hozza.
Pontszám: 6.70
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
204. hozzászólás - 2009.09.06. 19:07:20 (Válasz Kocos #201 hozzászólására.)
Nem a TOPelső karakterekről beszélek, valahol hátrább Byzonnal már tisztáztuk, nagyon nem érdekel, hogy 80-as szinten kin milyen alsó van.

Arról beszélek, hogy míg a velem egy szinten lévőnek az lesz a dolga egy nagy szöviben a magánepikussal, "én úgy sem tudok belebeszélni a közösbe, mert kicsi vagyok", ütheti nyugodtan a magánepikusait, míg azok, akik velem együtt a szövetségük "nagyjai" szintben, előbb fel kell gürcöljék maguknak a szövetségi epikust is, hogy érdemben hozzáfoghassanak a saját magánepikusukhoz.
Hogy már hetet ki tudnék ütni a 15-ből, ami az első tárgyhoz kell, az vígasztaló.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.49
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
205. hozzászólás - 2009.09.06. 19:09:04 (Válasz Ariel #202 hozzászólására.)
Nincs kevesebb tag.
Kisebb tagok vannak, akik ütni nem tudják a közöst, mert már fenn vagyunk vele a világ tetején.
Ezért kellene előbb az alap problémát, a szövetségi üthetőséget megoldani, és aztán, már jólműködő alapra felrakni a magánt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.49
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
206. hozzászólás - 2009.09.06. 19:10:51 (Válasz Kocos #203 hozzászólására.)
Én is felhívnám tisztelt figyelmed, hogy szövinként egy, max két triásszal rohangáltak eddig.
Ha nagyonmákos volt a szövi, akkor hárommal.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.74
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
207. hozzászólás - 2009.09.06. 19:16:09 (Válasz Darah #204 hozzászólására.)
Most komolyan az a problémátok, hogy egy nagy szöviben a kicsiknek nem kell gürcölni a szövetségi epikussal? Ez már tényleg nem más mint kicsinyeskedés. Szerencsétlen játékosnak nem elég, hogy nem tud részt venni az epikus elleni harcban, mert egyből elverik, ezzel kimarad egy szövetségi eseményből, egy funkcióval kevesebb működik a játékából, ráadásul sokkal kevesebb kincspontja van mint a nagyoknak, amit se harccal, se manakonstrukcióval nem tud behozni, ezért tárgyakhoz is sokkal nehezebben jut, még azt mondod, hogy ő van előnyben, mert nem kell gürcölnie a szövetségi epikussal ???
A hozzászólást Ariel módosította 2009.09.06. 19:17:33-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
208. hozzászólás - 2009.09.06. 19:20:46 (Válasz Aurri #148 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.09.06. 11:04:59
Jelen magánepikus mindenre nyújt problémát csak pontosan arra nem hogy a kisszintű szövitagok továbbra sem tudnak résztvenni az epikus lények leölésében (min. 40. szint). A szakadék tovább mélyülne, a nagy szövik simán kivernék a 15-20%-os cuccokat fixen, míg egy kp. szövi megszerezné első zafír csillagját.

Objektivitás megint nulla, de megy a lobbi és győz a mohóság.


Huhh nem is ertem mirol beszelsz. Egyreszt a maganepikus NEM a szovetsegi epikus problemajat hivatott megoldani, sem pedig az ott szukseges megoldast nem hivatott megkerulni vagy helyettesiteni. Igazabol mindaddig amig a maganepikus elo nem kerult a szovetsegi epikus reformalasarol nem is esett szo, igy sztem meg elo is segiti a megoldast.
A 15-20%-os targyak alatt mit ertunk?
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
209. hozzászólás - 2009.09.06. 19:26:50 (Válasz Byzon #153 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.09.06. 11:46:29
Tévedés. Van bőven ismerőseim között aki 100 feletti epikusokat vert agyon egyedül

A jelenlegi -20, vagy bármilyen jelenlegihez viszonyított mindenképpen rossz ötlet. Inkább karakter szintje+X lenne a jó...


Ha jol lattam korabban az volt a gond, hogy majd mindenki letojja a szovetsegi epikust es csak a sajatjat uti, erre volt megoldas a -20-as otlet. Ami lassuk be csupan egy kosza otlet szintjen fogalmazodott meg. Erre jon a masik oldal, hogy nade akkor o nem tudja a neki megfelelo utemben csinalni az epikusokat, mert a szovije nem halad ugy. Realis problema.
A kerdest azon a szinten kene eldonteni, hogy melyik a nagyobb gond - akar hatasa, akar jatektervezesi szempontbol.
A/ Ha valaki azert nem akar szovetsegi epikust utni, mert a szemelyest is le tudja verni.
B/ Ha valaki nem tud haladni mert a szovetsege nem tart eleg elore az epikusban.
En arra hajlok - nem csak a felszolalok alapjan - hogy B, tekintve, hogy ugy erzem, egy igazi szoviben A fel sem merulhet.
Pontszám: 6.70
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
210. hozzászólás - 2009.09.06. 19:32:44 (Válasz Kocos #208 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.09.06. 19:20:46

A 15-20%-os targyak alatt mit ertunk?


gondolom a kesobbi 15% es 20% bonuszt ado targyakat, amik oszinten remelem nem fognak bekerulni a jatekba.
Pontszám: 8.40
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
211. hozzászólás - 2009.09.06. 19:44:12 (Válasz Ariel #207 hozzászólására.)
Egy normálisan működő szövetségben majdnem lényegtelen mennyi a kincspontod, nem a legnagyobb fog elvinni egy portyázós relikviát, mivel egyértelmű, hogy azt a kisebb tag fogja tudni kihasználni.
És az is egyértelmű, hogy nem az a három ember fog elvinni minden relikviát, aki üti az epikust, mert hiszen a többi is ütné, Bolsevik remekül leírta neked, hogyan működik nálunk a kisebbek részéről az epikusozás.
Felkelő napos fejpánt fel, Banzai kiáltás, belebombáz egy párat, meghal.

Nem értem miért lennék kicsinyes, ha _egyenlő_ feltételeket akarok azokkal, akikkel egy szinten vagyok, és nem nehezített verzát csak azért mert én is ugyanakkora vagyok, csak nem kicsi a szövimben, hanem nagy.
Ha ez kicsinyesség, akkor valószínűleg a ti ötletetek a nagyvonalú.
Kérdés kihez.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.08
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
212. hozzászólás - 2009.09.06. 20:21:59 (Válasz Darah #211 hozzászólására.)
A kincspont ott lényegtelen, ahol nem licitálnak a tárgyakra. Ahol licitálnak, ott igenis számít. És pont a legértékesebb tárgyakat fogják a nagyok bezsebelni, nem pedig a kicsik. A rubin triászt a legtöbb szövetségben az viszi, akinek a legtöbb kincspontja van. 50-ik szintűként, a szövetségedben sokkal könnyebben szerzel kincspontot mint a legtöbb tagotok. Sokkal nagyobb esélyed van a már említett rubin triászra, mint egy alacsony szintűnek, azért mert a saját szövidben magas a szinted. Az Azúr Légióban legalább fél évet kéne várnod, mire hozzájutnál egy tulajdonságfejlesztő gyűrűhöz, csak azért, mert nálunk sokkal kevesebb kincspontot szerezhetnél mint a többiek.

Akkor most hol is van az egyenlőség? Eddig sem voltak egyenlő feltételek, sokkal jobb esélyeid voltak, mint nálunk a hozzád hasonló szintű karaktereknek.

Az egyéni epikussal sem romlanak az esélyeid, mindössze annyi történik, hogy részt kell venned a szövetségi epikusban is, aminek jutalmából meg is kapod a részed.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.10
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
213. hozzászólás - 2009.09.06. 20:43:54 (Válasz Ariel #212 hozzászólására.)
Nálatok lehet mindent a legnagyobbak visznek, ez legyen a ti szövibeállítottáságotok kérdése, nálunk nem.
És egy triász még mindig csak egy triász, amit elvisz az egyik ötvenes.
A többi meg megtapsolja?

Szerinted mi mióta ütjük ez epikust?
Két hete?
Pontosan azóta, mióta a szövetségünk, vagyis mióta van epikusunk.

Van egy fairlightom, meg egy vadászgyűrűm.

Nem mindössze annyi történik, hogy részt kell vennem, komolyan, mostmár csak lekottázni fogom tudni.
_Eddig_ is részt vettem, másképp nem járnánk ott sem, ahol járunk.
Míg ti attól bátran ott járnátok, ha a velem azonos szintű tag ott sem lenne, ugyanis nálatok ő a "Banzai" tag.
És _eztán_ sem akarok belőle kimaradni, és messze nem a kincspontért.


Nekünk maradjon csak a közös epikusból jutó holmi, míg a nagy szövetségben, ahol akár 5-6-7 50-es, velem egy szintű karakter is lehet, ütnek maguknak sajátot.

De nekem is lesz, ha harmadmagammal felpüfölöm hozzá +20-ra az epikust, vagy beharácsolok minden értékeset a szövetségből.

Hát én tényleg kicsinyes vagyok.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.49
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
214. hozzászólás - 2009.09.06. 21:17:07 (Válasz Darah #213 hozzászólására.)
Maximum 20 epikus lény előnye lehet veled szemben, ami 1 tárgyat jelent. Miközben ő licitálásokhoz hozzá sem szagol, akkora hátrányban van. Jó eséllyel egyetlen epikus tárgya van csak, az is csak a küldetés miatt. Neked már van kettő, és elöbb meg lesz neked a harmadik, de talán még a negyedik is, mint neki a második.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
215. hozzászólás - 2009.09.06. 21:24:27
Srácok, asszem ez ezerrel a szövi topik témája kéne legyen...

Darah nem kötelezőegyéni epikusozni,nyugodtan le se,ha nem tetszik...
Pontszám: 4.64
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
216. hozzászólás - 2009.09.06. 21:30:29 (Válasz Ariel #214 hozzászólására.)
Nekem már van kettő.
Igen.
A vadászgyűrű nekem is küldetésből, VF-esnek eszelősen értékes.

A Farlight is eszméletlen táp.

És ha mindent elviszek, ami még addig kihullik a szövetségiből, míg a magánhoz érek, akkor még nekem kilenc is lehet addigra!
Elvégre csak én vagyok a szövetségben, nem pedig 21 tag.

Birka, szerintem ez a magánról szól még mindig.

Szerinted majd akkor kellene mondani, hogy ez nem jó, ha már meg lesz csinálva?

Jahogy akinek nem tetszik, az ne csinálja?
Ez is egy remek érv, világos, ezt majd én is alkalmazni fogom alkalomadtán.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.72
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
217. hozzászólás - 2009.09.06. 21:35:36 (Válasz Darah #216 hozzászólására.)
Darah, akkor most az a problémád, hogy aki nagy szövetségben van, az extrém esetekben akár 1 tárgyal többet is össze tud szedni az egyéni epikussal mint Te ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.16
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
218. hozzászólás - 2009.09.06. 21:35:48 (Válasz Ariel #214 hozzászólására.)
- Ön az Azúr Légió tagja, úgy hallom problémája van. Kérem fejtse ki!
- Az alacsonyabb szintű klántársaim hátrányban vannak a kisebb szövetségek tagjaival szemben.
- Hinnye. Miért?
- Mert mi, nagyok elhappoljuk előlük az összes epikus tárgyat.
- Ez valóban komoly probléma. Hány epikus relikviát is ütöttek ki eddig?
- 107et.
- Értem. És nem lehetne hogy esetleg átengedjenek nekik néhányat?
- Nem, hiszen mi licitálunk.
- Értem. Mit szeretne, hogyan kezeljem a problémát?
- Kérem tegye lehetővé hogy a mi tagjaink több magánepikust üthessenek ki mint a kisebb klánok tagjai, akiknek ugyan még csak negyedannyi relikviájuk van, de a jelek szerint csúnyán el fognak húzni tőlünk.
- Értem. Mit gondol, ha kiírom a fórumra, mindez milyen fogadtatásra fog találni?
- Nem tudom, de szerintem már megszokták az ehhez hasonló okfejtéseket.
- Igaza van, rendben, máris intézkedem.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.20
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
219. hozzászólás - 2009.09.06. 21:43:10 (Válasz Ariel #217 hozzászólására.)
Ó.
Hát valóban, a 107 még a 35-el is hárommal remekül osztható...
Lenne.

Ariel, mivel oldalakon keresztül lett ecsetelve, hogy az a tárgy léte, avagy nemléte mekkora táp, és mekkora elhibázott volt ilyen aránytalan tápokat berakni, és mennyit nyer, akinek hamarabb van meg, most azt kéne mondanom, hogy neeeem, hát engem nem zavar, legyen csak nekik, én ráérek?
Nem az zavar, hogy nekik van-lesz.
Hanem hogy ugyanehhez az én gátjaimat egy kisség megszaporították a futópályán.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.70
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
220. hozzászólás - 2009.09.06. 21:43:36 (Válasz Bolsevik #218 hozzászólására.)
Én igen ritkán védem meg az Azúrt, de most úgy érzem nincs igazatok. Egy alacsonyabb szintű tag Náluk sem fogja egyedül agyonütni a 100. magánepikust csak mert lehetősége van rá. Egyszerűen azért, mert oda ahová Ariel, Barrique és a többiek munkája kell, ott egy alacsonyabb szintű tag nem fog egyedül boldogulni.

Szerintem is tökéletesen jó ötlet, hogy nem lehet erősebb epikust ütni, mint ahol éppen a klán tart. Darah szerintem Te sem tudnál egyedül erősebbet összeverni, mit amit a társaiddal együtt tudtok. Vagy tévedek?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.17
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője