Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
621. hozzászólás - 2009.09.23. 08:04:17 (Válasz Tseby'dr akula #620 hozzászólására.)
sebgyógyítás az egyik legjobb képzettség lenne, ha több állatot lehetne gyógyítani egyszerre ÉS nem kellene félóránként nyomkodni a gombot. aki naponta max 3szor lép be, annak ez a szakértelem bizony teljesen felesleges állatgyógyítás szempontjából.
az már külön pozitívum, hogy magas szakértelem mellett az állatok harcolnak gyógyítás alatt, de mivel a játék egyik legtöbb időt követelő képessége, enyhén idegesítő
Pontszám: 4.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
622. hozzászólás - 2009.09.23. 08:07:39 (Válasz Andaxin #621 hozzászólására.)
"már külön pozitívum, hogy magas szakértelem mellett az állatok harcolnak gyógyítás alatt"
Nem harcolnak. Külön tárgyak vannak erre, pl. átkozott froglok lánc.

"aki naponta max 3szor lép be, annak ez a szakértelem bizony teljesen felesleges állatgyógyítás szempontjából."
Tökéletesen egyetértek.

"a játék egyik legtöbb időt követelő képessége"
Idevehetjük az idomítást is. 20ezres állatokat még magas idomítással is sokszor kell kattintgatni, ráadásul a sajtolásnál ez mind elveszett LE.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.09
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
623. hozzászólás - 2009.09.23. 08:50:44 (Válasz Andaxin #621 hozzászólására.)
30-as sebgyógyítás szakértelemmel, már több állatot lehet egyszerre gyógyítani.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 7.81
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
624. hozzászólás - 2009.09.23. 11:24:57
andaxin tpe71-nek van igaza, és elég régóta így müködik már ez:


Baraty


Re: Végzetúr friss hírek
100. hozzászólás - 2009.07.07. 15:34:43
Ha valakinek legalább 30-as a sebgyógyítás szakértelme, az mostantól több állatot is gyógyíthat egyszerre.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.28
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
625. hozzászólás - 2009.09.23. 12:12:50 (Válasz Tseby'dr akula #624 hozzászólására.)
vágom köszi, nekem keményen nulla
de ha nem kellene félóránként kattintani, akkor talán már régen maximumon lenne

az idomítás nem zavar, az menjen csak félóránként. ha gyorsabban akarsz idomítani, növeled az idomítást. de a sebgyógyítás a jelenlegi formájában sajnos nagyon időigényes. aki kevesebb időt tölt a gépnél, annak talán jobban megérheti a vastag bőr. nem tudom, annyira nem foglalkoztat a probléma, ha kidől az állat, jön a másik
Pontszám: 3.85
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
626. hozzászólás - 2009.09.23. 12:18:26 (Válasz Andaxin #625 hozzászólására.)
Andaxin, a sebgyógyinak nincs maximuma úgyhogy ez eltartana egy darabig. A viccet félre téve ha turbózod a gyógyítást és ha van egy 5-ös bűvös kunyhótok akkor a 30-as szinten a szaki 300 felett gyógyít állatonként ami nem olyan rossz szerintem. Én most látom ennek az előnyét amikor van olyan karakter aki a kataklizmával 400-at ver szegény kis jószágokba. Természetesen jó megoldás a vastag bőr vagy a tartalék állat is.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.08
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
627. hozzászólás - 2009.09.23. 12:33:56 (Válasz Freez #626 hozzászólására.)
Ehez csak annyit, hogy nálunk a rekord az állatsebződésre 1200 fölött van. (játékos lőtte nem epik) Szóval azt a 400-at akár meg is toldhatod kicsit.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.09
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
628. hozzászólás - 2009.09.23. 12:44:37 (Válasz Miklós #449 hozzászólására.)
Akárhogy, hogy is dől el a dolog, hogy most kell-e a sebgyógyítás vagy nem.
Arra szeretném kérni a játékvezetést, hogy a kreatív affinitáshoz és a kivégzéshez hasonlóan, korlátozott ideig a felejtés szakértelem szintjétől függetlenül, ellehessen felejteni a sebgyógyítást.
Sokan kész ténynek vették, köztük én is, hogy a 20-as szintű sebgyógyítás kelleni fog.

Idézet: Miklós - 2009.09.16. 23:42:51

- egyéni epikus feltétele 30. szint és 20-as sebgyógyitás (a sebgyógyitás nyilván meglesz mindenkinek, ezzel csak néhány extrém esetet akarunk


Így elkezdték növelni akár szükségük, volt rá eddig akár nem. Nekem 0-ás volt, ezzel a szakértelemmel csináltam meg a felejtős küldit.
Nincs rá szükségem, az okokat már több előttem szóló elmondta. Mindenesetre a hír hallatán elkezdtem növelni, mert nem akartam lemaradni a rajtról. Egészen 12-es szintig jutottam, mikor egy szövetségi társam aki többet böngészi a nagy fórumot mint én, szólt, hogy még korántsem biztos a sebgyógyítás szüksége az egyéni epikushoz. Rögtön leálltam a fejlesztésével.
Nem tudom, hogy a kreatív affinitás és a kivégzés esetén, hogy volt, de örülnék, ha visszakapnám a teljes fejlesztési költséget.
Ráadásul, most éppen szakértelmeket fejlesztek, és fölöslegesen drágítja a többi szakértelmemet is.

A végén még egy kérdésem lenne nem egészen világos, hogy a mit jelent a "max. szint-10 epikust kérhetsz ki".
Példának veszem magamat, 47-es szintű vagyok. Mínusz 10 az 37.
Szóval 37 darab egyéni epikust verhetek meg? (hármasával haladva, persze gyakorlatban valahol beragadnék, a 155-ös szintű epikusig is elgyalogolhatok?)
Vagy a 87. szintű epikusig bármennyit leverhetek? (ha egyesével haladnék)
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 6.77
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
629. hozzászólás - 2009.09.23. 13:11:17
A fejlesztési dokumentáció elkészült és Baratynál van, nekilátunk a programozásnak.

A sebgyógyitással kapcsolatban. menet közben tesztelni fogjunk, hogy bizonyos szintek és sebgyógyitások esetén mennyi ÉP-t tud visszagyógyulni a játékos egy adott epikusból. A cél az, hogy a leveretés effektet csökkentsük. A jelenlegi alternativák:
1. min. 20-as sebgyógyitás szükséges az egyéni epikushoz
2. "teszteljük" a sebgyógyitást, vagyis, ha lever az epikus 15% alá, és nem tudod magad 15%-ra visszagyógyitani, akkor nem 1, hanem 2 csp-t vesztesz. (Tehát akinek magas egészsége van, annak alacsonyabb sebgyógyitás is elég lesz).
3. A sebgyógyitás nem feltétel, de amennyivel kevesebb a sebgyógyitásod 20-nál, annyi %-kal többet sebez az epikus.
Pontszám: 8.40
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
630. hozzászólás - 2009.09.23. 13:32:45 (Válasz Miklós #629 hozzászólására.)
Nekem tetszik a dolog márminthogy nem feltétel, de erősen ajánlott mivel úgyis meg akartam csinálni 30-ig az állataim miatt.

2 kérdés:

Az epikus specializáció mint szakértelem számítani fog mint valamilyen tényező az egyéniben is avagy sem?
Mert ugye irtad ezt:
Az egyéni epikusok nem regenerálnak a normál módon, helyette minden csata után regenerálnak 1-1,5%-nyit (az epikus szaki ezt csökkenti).
Erről bővebb info ha jönne megköszönném vagyis így van-e még és ha igen milyen mértékben van hatása.

Nem gondolkodtatok még el egy épületen ami mondjuk állatkórház névre hallgatna és ahányas szintű anyiszor tudsz zsínorban gyógyítani, kennelszerűen megoldva, mert sokak örülnének neki.
de akár lehetne új szakértelem is tökmindegy a lényeg hogy szükség van rá.
A hozzászólást Tseby'dr akula módosította 2009.09.23. 13:51:38-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.28
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
631. hozzászólás - 2009.09.23. 13:33:43 (Válasz Miklós #629 hozzászólására.)
Meg lehet tudni, hogy várhatóan mikorra kerül be a játékba? Pár nap, 1 hét, 2 hét?
Az epikus 2. szintje előreláthatólag mennyibe fog kerülni?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.38
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
632. hozzászólás - 2009.09.23. 13:34:57 (Válasz Miklós #629 hozzászólására.)
Szerintem ez elfogadható. Jelenleg biztosan nem fogok sebgyógyítást fejleszteni, de később gondolom saját érdekemben kell majd. Mennyivel jobban hangzik valami, amikor nem azt mondod, hogy muszáj, hanem olyan szabályt hozol, hogy én érezzem a hiányát. Az eredmény ugyanaz, de legalább Te "adtál" választási lehetőséget.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.82
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
633. hozzászólás - 2009.09.23. 13:55:19 (Válasz Miklós #629 hozzászólására.)
Én bevallom férfiasan, őszintén, hogy nem értem az egészet

Sebgyógyítás:
Sebesült állataidat elláthatod, sebeiket meggyógyíhatod. Minél magasabb a szakértelmed, annál többet gyógyítasz rajta egyszerre. Ez azért is fontos szakértelem, mert állataid ÉP-je magától nem nő vissza, csak így tudod növelni. Ha portya során megtámadnak, és ellenfeled legalább háromszoros sebzést okoz annak ellenére, hogy hatalmadnak megfelelő fegyvert és varázslatot használsz, saját magadat is meggyógyítod. A visszanyert ép a sebgyógyítástól és az egészségedtől függ.

Ahányas a sebgyógyítás szakértelmed, a kapott sebzés annyi %-kát gyógyulod vissza az egészségből adódó gyógyulás mellett!


HOGY JÖN EZ AZ EPIKUSHOZ???

Vagy végig sebzéskompenzációról beszélünk, mely akkor kattan be, ha PORTYÁBAN megtámadnak, és vesztek??? Ráadásul csak akkor, ha a felszerelésem is megfelelő?
Pontszám: 6.27
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
634. hozzászólás - 2009.09.23. 13:58:12 (Válasz Birka #633 hozzászólására.)
Sebzéskompenzációról van szó, amit ez a szakértelem ad. Akkor is, ha megtámadod az egyéni epikust, hogy az ne egy újabb leveretőhely legyen.

Én egyébként azt nem értem, hogy a CSP vesztés miért akadályozná meg a leveretést. Az miért lenne büntetés? Most is elszórják az emberek, hogy gyorsabban térkapuzzanak, hol zavarná ez őket?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.28
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
635. hozzászólás - 2009.09.23. 14:05:32 (Válasz Mortimer #634 hozzászólására.)
Mivel VF-ezek meg ahogy írod gyorsítom vele a dolgokat ezért tényleg nem érdekel hogy bukok 1 CSP-t vagy 2-t vagy akár 22-t de ha neadjisten a TP-t megkapnám az már szívás lenne....
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.28
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
636. hozzászólás - 2009.09.23. 14:08:38
A CSP vesztés tényleg nem büntetés. A CSP elvesztése egyáltalán nem gyengíti a karaktert, egyszerűen csak kicsit lassabban fejlődik. LE vesztés, vagy TP kapás az, ami büntető hatású.

Az nem jó megoldás, hogy az egyéni epikus egyszerűen nem tudja 15% alá ütni a karaktert? Ha viszont eléri a 15%-ot, akkor a támadó automatikusan elveszti a csatát.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.87
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
637. hozzászólás - 2009.09.23. 14:15:34 (Válasz Tseby'dr akula #635 hozzászólására.)
Mekkora ötlet

Az egyéni epikusnál ha 15% alá kerül a karakter, veszítsen el egy CSP-t, és kapja meg az érte járó TP-t.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.23. 14:16:23-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.85
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
638. hozzászólás - 2009.09.23. 14:45:24 (Válasz Miklós #629 hozzászólására.)
Na most nézzük a kérdéskört konstruktívan:

Cél egy olyan hatás létrehozása, mely hatására nem leveretés lesz a célja az epiknek, ha jól értem.
Erre egy leprogramozott szakértelmet szeretnénk használni, ezzel csökkentve programozási időt.

A nép "hangja" felhördült a fix szakértelem, mint feltétel ellen. Pár topper nem szeretne egy olyan szakit kifejleszteni feltételnek, mely nem optimális, valamint kis szinten keményen megterhelő egy 20-as, nem 100%-ban hasznos szakértelem kifejlesztése.

Adott a sebgyógyítás szakértelem, betehetjük statikus "korlátnak", mint előfeltétel kb 5 perc programozással, vagy betehetjünk halál bonyi képleteket, autó gyógyulásokat, újabb exploit lehetőségeket stb...

Miklós konstruktív, és hajlandó variálni. Ezzel növelni a programozási időt, valamint a szerver terhelést. Ezen engedékenységével csak kavarodást okozunk, de nézzük mit lehet tenni:

MOD.: Prisma kolléga otlete kenterbe verte fel óra számolást, amit a post írasa közben írt, így del az egész elmélkedés
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.23. 14:58:56-kor
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
639. hozzászólás - 2009.09.23. 14:49:03 (Válasz Birka #638 hozzászólására.)
Akárhány CSP-t veszel el a karaktertől, az még nem büntetés. Megnövelheted azt a 3-mat 5-re is, teljesen lényegtelen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.47
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
640. hozzászólás - 2009.09.23. 14:52:47 (Válasz Prisma #636 hozzászólására.)
Ez mekkora ötlet!!!

Ha a csatában 15% alá menne az illető, akkor az Alanori központi D.E.M. megmenti a csatából (azaz nem zajlik le a csata!) 1 csp-ért, és kompenzációként a mellékhatás 1 csp-nyi TP...

Sebgyógy probléma kilőve, leveretés teljesen kivédve stb...

Kapsz egy tizest rá tőlem
Pontszám: 6.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője