Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
341. hozzászólás - 2009.09.14. 19:27:20 (Válasz Rokamoka #339 hozzászólására.)
egint csak hasamra ütvén - mondjuk a legalább:
x^a szintediken*szint
LE differenciával rendelkezők fizessenek PP-vel. 'x' természetesen egy jól bekalibrált szám kell, hogy legyen.


Én sok póknál több lét portyáztam össze, egyszerűen azért mert az én szintemen több jön vadászatból. Ha Galmuszknak meg nekem pp-vel kellene azért fizetnem, amiért másoknak csp-vel, azt hiszem lenne (jogos) felháborodás.

A pókok rendkívül ügyes karakterek, megérdemelnek ennyi bónuszt. (Mindamellett 30. szint felett szerintem a pókok is használnak csp-t, 30. szint alatt meg nem igazán tudnak epikust ütni.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.48
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
342. hozzászólás - 2009.09.14. 19:31:59 (Válasz Tseby'dr akula #338 hozzászólására.)
Már hogy lenne felesleges erre gondolni?
Amiket felsoroltál:
1. Szövi epikus: ezt ledarálja a szövi, 1-2 napig pihi, amíg kincseskamrából elviszik a tárgyat.
2. Térkapu: ebből mindenkinek véges van, és szerintem többen gondolják úgy, hogy inkább szed belőle LE-t, és esetleg cuccot; gyakorlatilag akkor lehet leveretésre használni, ha 1-2 CSP-t elhasználsz, hogy belemenj 3szor is.
3. Kristályhorda: szűk rétegnek elérhető.
Ezzel szemben ott lesz az egyéni epikus, mindenkinek. Bünti nélkül.
Draglov ötlete nem rossz, csak plusz 2 épületet ezért bevezetni nem tudom érdemes-e.
Szerintem még mindig a sebgyógyítás előfeltételen a lényeg. Egy 50. szintű karakter egy 50. szintű epikussal nem tudja leüttetni magát. Egy 70-80. szintűvel viszont igen. Ahhoz viszont, hogy azt meg tudja támadni, arányaiban magasabb sebgyógyítás kelljen majd, így egyszerűen ha csak leveretés miatt támadná az epikusát, egyszrűen nem éri meg majd fejleszteni épp ezért a sebgyógyítását, mert azzal pont az ellenkezőjét éri el!
Ha pl. előfeltételnek mondjuk, hogy legyen a sebgyógításod legalább 1,5*(epikus szint-te szinted) (különben nem támadhatod a lényt), akkor aki leveretésre játszik, nem fogja kifejleszteni csak ezért. Ha meg igen, akkor hosszútávon nem jár jól, mert kevésbé tudja leveretni magát; így az egyéni epikus elérheti az eredeti célját, miszerint CSAK az fogja majd támadni, aki tényleg az epikus megölésére, és relikvia begyűjtésére játszik.
Szerintem ez a legegyszerűbb és elég hatékony lehet, a megfelelő képlet kitesztelésével persze.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.53
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
343. hozzászólás - 2009.09.14. 19:34:48
Én tökre nem értem hogy gondoljátok ezt a "támadásnál is számít a sebgyógyítás" dolgot. Felturbózom a sebgyógyítást, bemegyek, katt, (sebez, visszagyógyulom), katt, katt, meghalt. Mi ennek az értelme?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.47
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
344. hozzászólás - 2009.09.14. 19:34:51 (Válasz Ricardo #341 hozzászólására.)
Igen, ezen a LE diffen én is agyaltam Dutch.
Szerintem ha mindenképp bünti kéne, akkor ne legyen válogatás, nullára vert, vesztesz 2CSP-t és 2 PP-t. Így a megosztott végzetúr társadalomban mindenki szívná a fogát, vagy a CSP-ért, vagy a PP-ért
De szerintem a sebgyógyítós jobb, hosszú távon nemhogy ürülne, de telne a portyaablak, ami meg csak jó a játéknak
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.80
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
345. hozzászólás - 2009.09.14. 19:36:02 (Válasz Ricardo #341 hozzászólására.)
Ezért írtam, hogy "ha".

Szerintem tökéletes, ha marad mindenkinek a CSP, de van egy sejtésem, hogy nem mindenkinek fűlik hozzá a foga!
Pontszám: 8.71
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
346. hozzászólás - 2009.09.14. 19:38:29 (Válasz Mortimer #343 hozzászólására.)
Emiatt lenne logikus egy max 5-10perces újratámadási idő.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.80
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
347. hozzászólás - 2009.09.14. 19:39:13 (Válasz Offsboy #342 hozzászólására.)
egyet kihagytam mégpedig a legfontosabbat, haverokkal szoktuk egymást leüttetni néha igaz V3-on annyira nem érdkel a dolog ott nem lehet sokat rabolni.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 3.04
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
348. hozzászólás - 2009.09.14. 19:41:30 (Válasz Offsboy #346 hozzászólására.)
De akkor megint az van, hogy ha epikust akarok leverni ide vagyok kötve egy órán át a géphez. Miklós épp ezt akarja elkerülni. A fennmaradó 5 percekben mit csináljak? Malmozzak? (Ez egyébként a játék legnagyobb hibája, a baromi sok üresjárat.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.85
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
349. hozzászólás - 2009.09.14. 19:42:25 (Válasz Tseby'dr akula #347 hozzászólására.)
Na hát ja, az ellen nem igazán lehet védekezni
De azért az mégiscsak körülményesebb (pl ha nem vagytok egyszerre gépnél), mint klikkelni egyet az epikusra
Lehet, hogyha bezáródnának a kiskapuk, akkor mindenkinek lenne 1-2 5 szinttelmagasabb ill. alacsonyabb haverja
De az legalább összehozza az embereket; mint a döntetlenes küldi
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.80
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
350. hozzászólás - 2009.09.14. 19:47:34 (Válasz Mortimer #348 hozzászólására.)
Nem vagy lekötve, csak akkor, ha 2 óra alatt akarod ledarálni az epikust. Ha minimális a regenerációja (1/10, 1/20 a szövi epikhez képest), akkor nem sokat regenerál amíg újra gép elé kerülsz, így nem ütsz "potyára" bele, ha csak 3 óra múlva tudsz/akarsz ismét ráütni. Viszont csak azért, hogy valaki leveresse magát, nem fog 15-25 percig ülni a gép előtt. illetve biztos fog, ha nagyon ezt akarja, de ha már nem ez a célja az újításnak, akkor szenvedjen meg kicsit vele
És mivel 2-3 napod van kicsinálni az lényt "lemaradás nélkül", ezért egy jó regenerációs érték belövése jó kompromisszumot teremt.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
351. hozzászólás - 2009.09.14. 20:08:36
Nem volt idom mindent elolvasni, de a csata elejen regeneraljon a monc (vagy a vegen igazabol mind1), amit az epikus spec csokkent, egy igazan remek otletnek tunik. Nem tudom kitol jott, de oszinte gratulaciom.
Meg azt is eleg egyszeru kiszamolni, hogy mennyi legyen az alap regen, hiszen az epikus 24 ora alatt regen maxba, tehat maxEP/24 lehetne a normal regenje 2 csata kozott.
Ez egy olyan huszarvagas ami minden idoproblemat megold.

Ami a sebgyogyitast illeti, felmerult mar korabban is, hogy legyen egy szakertelem koltsege az epikusnak, ez teljesen realis. Hogy most pont a sebgyogyitas vagy valami mas legyen az, igazabol mind1.
Pontszám: 7.84
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
352. hozzászólás - 2009.09.14. 20:20:31 (Válasz Kocos #351 hozzászólására.)
"az epikus 24 ora alatt regen maxba, tehat maxEP/24 lehetne a normal regenje 2 csata kozott."

Ezzel emberek széles tömegét zárod ki, mert már a 30. cirka 50e ÉP-vel mászkál, azaz két ütés között 2ezret regenerálna. Jóval erősebb lenne így az egyéni epikus mint a szövetségi epikus, hiszen utóbbit akár 10 percenként ütheted, ennek megfelelő regenerációval (maxEP/144). Van ennek értelme?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.47
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
353. hozzászólás - 2009.09.14. 20:43:29 (Válasz Mortimer #352 hozzászólására.)
Túl van ez már bonyolítva lassan. Én most gyengébb epikusokat ütök és látom mit tudnak. (semmit) Ha marad ez a rendszer, akkor az epikus kb sosem lesz olyan erős, hogy kihívást jelentsen. Akkor meg simán lehet akkor ütni mikor az ember a szövetségi epikusnak is nekiesik. Egy klikk az egyénire, 1-200 ép bukás, klikk a nagyra, ájulás. Gyógyital, klikk az egyénire, 1-200 ép seb, klikk a nagyra ájulás. Ez mehet 10 percenként.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.96
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
354. hozzászólás - 2009.09.14. 22:00:08
Hát mondtunk pár dolgot, kíváncsi vagyok milyen lesz a vége
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.17
kedvelt tagElhaNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
355. hozzászólás - 2009.09.14. 22:17:03
Lenne egy fölösleges felvetésem a leveretés megakadálsozására.
Mi lenne, ha az egyéni epic monc 15% alá ver, akkor valami ilyet olvasnál a csata végén?

"...Legyengültél, túl sok sebet kaptál. Keresel egy csendes zugot, ahol kipihenheted magad. Egy időre elment a kedved a harctól és a vadászattól is. "

A kényszerpihenőből hátralévő idő 00:00:00 ami megegyezik a 15%-ra való gyógyulásig hátra lévő idővel. Ezt könnyen lehet szerintem kezelni, és amint a karakter ÉP-je a 15% ot eléri, a kényszerpihenőnek vége szakad. Amíg a kényszerpihenő tart, nem mehetsz vadászni és portyázni, képtelen vagy szövetségi epikus csatában és térkapuban harcolni.

Csak kérdés, hogy külön lehet-e választani az egyéni epic monc által okozott leverést a többitől???
Pontszám: 6.42
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
356. hozzászólás - 2009.09.14. 22:39:39 (Válasz Mortimer #352 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.14. 20:20:31
"az epikus 24 ora alatt regen maxba, tehat maxEP/24 lehetne a normal regenje 2 csata kozott."

Ezzel emberek széles tömegét zárod ki, mert már a 30. cirka 50e ÉP-vel mászkál, azaz két ütés között 2ezret regenerálna. Jóval erősebb lenne így az egyéni epikus mint a szövetségi epikus, hiszen utóbbit akár 10 percenként ütheted, ennek megfelelő regenerációval (maxEP/144). Van ennek értelme?


Elsiklottal a masik resze folott, hogy az epikus specko csokkenti a 2 csata kozotti regent. Nyilvan 1/60-addal szentenkent. Pontosan ugyanannyit regenne, mintha minimum ido utan utned meg ujra. Meg nyersz is vele, mert a valosagban lehet, hogy nem azonnal utned ahogy lehet.
Egyebkent a zarnad ki kitetelt nem teljesen ertem, ez nem az en otletem, csak lelkesedek erte.
Pontszám: 6.76
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
357. hozzászólás - 2009.09.14. 22:41:11 (Válasz Offsboy #344 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2009.09.14. 19:34:51
Igen, ezen a LE diffen én is agyaltam Dutch.
Szerintem ha mindenképp bünti kéne, akkor ne legyen válogatás, nullára vert, vesztesz 2CSP-t és 2 PP-t. Így a megosztott végzetúr társadalomban mindenki szívná a fogát, vagy a CSP-ért, vagy a PP-ért
De szerintem a sebgyógyítós jobb, hosszú távon nemhogy ürülne, de telne a portyaablak, ami meg csak jó a játéknak


Csak megjegyzem, hogy akinek a CSP nem szamit, mint eroforras, az nem akarja majd leverteni magat vadaszathoz.
Pontszám: 6.76
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
358. hozzászólás - 2009.09.14. 23:15:53 (Válasz Kocos #357 hozzászólására.)
Jogos
Bár ha valaki azért vereti le magát, mert épp felvesz 3 küldetésnyi LE-t.....
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.17
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
359. hozzászólás - 2009.09.15. 00:46:03
Nekem lenne egy teljesen új ötletem az "egyéni epikusra":

- A történet nem úgy működne ahogy eddig, tehát x időnként ütheted a szörnyet, hanem 3 naponta levadászhatsz egy nagyobb szörnyet. A vadászat egy óráig tartana ami alatt semmi mást nem tudsz tenni. Nem vadászhatsz, nem portyázhatsz, nem támadhatnak. Én nem engedném meg a lélekkufárt sem, de ez már legyen döntés kérdése. Ezek után kapsz egy szörnyet. Természtesen gond hogy nem lehet használni ugyanazt a listát mint eddig, mert mások a paraméterek, de szerintem bizonyára nem tart olyan sokáig szörnyeket generálni. Ezt a szörnyet 1 óra alatt kell leverned! Nincs korlát hogy mennyiszer ütöd, milyen gyakran stb. Ha sikerült jó vagy, ha nem akkor kezdheted előröl 3 nap múlva. Ha nem mehetsz a lélekkufárhoz, akkor ugye fel kellet halmoznod nem kevés gyógyitalt is, illetve új varázsitalok is bekerülhetnek a játékba amik egy órára adnak valami harci bónuszt.

Ezzel a megoldással több probléma kiküszöbölődne:
- Az emberek nem tudnának eltűnni a listáról, mert csak 3 naponta 1 órára tünnének el.
- Nem lenne újabb időrabló event amit csak a sokat játszó játékosok élvezhetnek igazán, mert 3 naponta max 1 órát mindenki tud játszani.
- A játékban ez egy "modul" lenne, mivel ha nem lehet smmit csinálni, akkor nincs bonyolítás, ezidőre kikerül a játékos a játékból, mintha katakombában ülne. Mikor végez, akkor visszatér és levonódnak azok az erőforrások ( ÉP. VP, italok)
Pontszám: 4.61
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
360. hozzászólás - 2009.09.15. 09:36:39 (Válasz Sun13 #359 hozzászólására.)
Idézet: Sun13 - 2009.09.15. 00:46:03
Ezzel a megoldással több probléma kiküszöbölődne:
- Az emberek nem tudnának eltűnni a listáról, mert csak 3 naponta 1 órára tünnének el.


A jelenlegi javaslatok alapján pont hogy megdobni készülünk a portyalistát 15%-on vagy többön leledző áldozatokkal.


Idézet: Sun13 - 2009.09.15. 00:46:03
- Nem lenne újabb időrabló event amit csak a sokat játszó játékosok élvezhetnek igazán, mert 3 naponta max 1 órát mindenki tud játszani.
- A játékban ez egy "modul" lenne, mivel ha nem lehet smmit csinálni, akkor nincs bonyolítás, ezidőre kikerül a játékos a játékból, mintha katakombában ülne. Mikor végez, akkor visszatér és levonódnak azok az erőforrások ( ÉP. VP, italok)


Egy óra üresjárat?
Pontszám: 8.71
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője