Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
141. hozzászólás - 2009.09.06. 09:49:40 (Válasz Byzon #140 hozzászólására.)
Erősödhet, megkaphatja...
Hát szerintem senki sem gyengülni akar, nem az a játékcélja.
Csak míg 10 már triásszal fog rohangálni, és méginkább elhúz, 50 örvendezik a zafírcsillagának.
Ugyanazon a szinten. (durva példa)
Akiknek mindegy, azoknak természetesen mindegy lenne, ha eltűnne az egész epikus is.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.63
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
142. hozzászólás - 2009.09.06. 09:56:21 (Válasz Darah #141 hozzászólására.)
Val'szeg azért, mert az a 10 kiemelkedő karakter. A többiek előtt nyitott a lehetőség, erősödjenek (az epic ereje állandó, nem befogni kell valakit aki szintén keményen erősít) és láss csodát, nekik is lesz...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.35
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
143. hozzászólás - 2009.09.06. 10:00:07 (Válasz Byzon #142 hozzászólására.)
Igen.
Erre mondtam, hogy majd 20 szint múlva már meg is kapja ugyanazt, amit az a másik addig is használ.
Míg a tárgy ritka, pár embernél van, addig nincs gond.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
144. hozzászólás - 2009.09.06. 10:12:18 (Válasz Darah #143 hozzászólására.)
Másképp látjuk a világot. Szerintem az a baj, hogy egy a játékot alapjaiban megváltoztató cucmó csak pár embernek elérhető.
Ha azok csak több szint múlva kapják meg, az azért van, mert eddig nem fordítottak annyi pénzt, időt és főleg gondolkodást a karira mint eddig. Ez a játékos dolga, felelősége, mennyire érdekli a saját karaktere.
A jelenlegi rendszer pedig a puszta szerencsén múlik, ahol a teljesítmény szerepe minimális. Nekem ez tetszik kevésbé.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.92
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
145. hozzászólás - 2009.09.06. 10:32:50
Idézet: Miklós - 2009.08.31. 14:19:57
Esetleg függővé tehetjük attól is, hogy a szövid meddig jutott: maximum szövi által leölt epikus - 20-ast kérhetnél ki. Ekkor továbbra is érdemes lenne szövi szinten csinálni az epikust.


Ez az ami aggasztó. Van erről valahol info hogy az első epikus hányadik szintű, és a többi milyen gyorsan nő? A wikin csak a kipottyanó tárgyak szintje szerepel, ami ugyebár nem egyezik meg magának az epikusnak a szintjével.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 6.52
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
146. hozzászólás - 2009.09.06. 10:44:03 (Válasz Bolsevik #145 hozzászólására.)
Ha jól tudom 50. szintű az első monsztra, amúgy nem nehéz kiszámolni mivel megnézed mennyi epiknél jár a szövitek legyen mondjuk 11 utána megnézed az epiket, ha épp nincs leütve, hogy hanyadik szintű torzszülött, jelen esetben 61 körüli lehet, de lehet hűlyeséget mondok és van ugyanakkora szintű monsztró is...akk sry!

(helyesírás)
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.09.06. 13:19:42-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.16
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
147. hozzászólás - 2009.09.06. 10:49:57 (Válasz Viszok009 #146 hozzászólására.)
Nem mondtál hülyeséget. 50-es az első és 1-el nő állandóan
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.35
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
148. hozzászólás - 2009.09.06. 11:04:59
Jelen magánepikus mindenre nyújt problémát csak pontosan arra nem hogy a kisszintű szövitagok továbbra sem tudnak résztvenni az epikus lények leölésében (min. 40. szint). A szakadék tovább mélyülne, a nagy szövik simán kivernék a 15-20%-os cuccokat fixen, míg egy kp. szövi megszerezné első zafír csillagját.

Objektivitás megint nulla, de megy a lobbi és győz a mohóság.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
149. hozzászólás - 2009.09.06. 11:06:15 (Válasz Bolsevik #145 hozzászólására.)
Az első epikus 50ik szintű, és minden további lény szintje egyel növekszik.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.16
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
150. hozzászólás - 2009.09.06. 11:09:14
Ezt mi is így gondoltuk, de azért gondoltam nem árt megkérdezni, mielőtt nagyon belelovallnám magam. Így hát viszont Darah meglátásai beigazolódtak.

Vegyük Gipsz Jakabot, akinek a klánja 107 epikust zúzott le, így ő személy szerint a 87. szintű epikusig mehet el, és az ehhez tartozó kincstábláról választhat.

Mellette adott egy másik 40. szintű tag, az ő klánjában viszont még csak 27 epikust öltek le, így ő csak az 57. szintig mehet el. Az eredmény: kizárólag a klántagságból fakadóan Jakab nem kicsi előnyben lesz utóbbi főhősünkkel szemben.

Azzal egyetértek hogy ez a magánepikus jó ötlet, így a viszonylag kisszámú értelmes epikus relikviából nem csak a random kegyeltjeinek és azon belül a kiválasztott keveseknek jutna. Valóban, a Bufa, Zafír csillag, Vérivó-Vörös kristálylánc-Lélekorzó stb. hatalmas előnyt biztosít, amit az ezekhez hozzá nem jutó emberek nem fognak tudni behozni. Viszont ezt a problémát azzal orvosolni hogy a TOP epikusolő klánok tagjait ebből a körből kivesszük, és őket további előnyhöz juttatjuk mindenki mással szemben, hát, nem tudom.

(Mielőtt valaki azzal jönne hogy lehet klánt, hordát váltani, tudom-tudom, ezt a témakört már párszor végigpörgettük.)
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 7.59
népszerűRemandrasNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
151. hozzászólás - 2009.09.06. 11:29:32 (Válasz Bolsevik #150 hozzászólására.)
Én sem tartom szerencsésnek, hogy nem egységesen lesz kezelve az hogy melyik leölt 10-15 epikusért milyen tárgyak közül választhatsz.
Lehet jobb lenne ha mindenkinek az elejéről kellene kezdenie és a leölt 10 epikus után választhatna annak a 10-nek a kincstáblájából.

Gondoljatok bele,hogy egy nagy szövi 40 szintű tagja megöl 10-15 könnyebb epikust és választ egy Vámpírfókuszt, vagy valami hasonló nagyon erős magas szintű epikusból kiüthető tárgyat, ez valószínű eléggé megváltoztatná az eddigi játék egyensúlyt.

Ha mindenki ugyanabból a megölt epikusból ugyan azok a tárgyak közül választhatna akkor nem lenne ilyen probléma. Igaz hogy aki magas szintű annak sokat kellene várnia amíg eljut az igazán erős cuccokhoz, de legalább meglenne az egyensúly és lehetne kicsit gondolkodni hogy kezdő szériából mit érdemes kivenni, melyik szériából érdemes a tul csökkentőt melyikből a szakit, vagy a küldist stb. és legalább nem szaladgána mindenki a legjobb cuccokkal csak közepesekkel...
A hozzászólást Remandras módosította 2009.09.06. 11:45:18-kor
Pontszám: 5.33
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
152. hozzászólás - 2009.09.06. 11:43:59
Szerintem az egyéni epikus problémáját, sőt meg merem kockáztatni, hogy az erősödő epikusok miatti szövetségszétszakadást is megoldaná, ha a szövetség harcolhatna egy másik, kiválasztott szintű epikussal is a "nagyon" kívül. (tagok szintjét hozzáigazítva persze) Ezt kellene elérni! Persze ezt csak összefogással lehetne, amit jelenleg nem nagyon tapasztalok.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.25
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
153. hozzászólás - 2009.09.06. 11:46:29 (Válasz Remandras #151 hozzászólására.)
Tévedés. Van bőven ismerőseim között aki 100 feletti epikusokat vert agyon egyedül

A jelenlegi -20, vagy bármilyen jelenlegihez viszonyított mindenképpen rossz ötlet. Inkább karakter szintje+X lenne a jó...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.90
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
154. hozzászólás - 2009.09.06. 11:54:05 (Válasz Butchman #152 hozzászólására.)
Vagy simán működhetne a szövetségi epikus is manóelven.
Ott is ütheti hetvenes, csakúgy, mint hármas.
Igen, lehet, hogy a hármas nem ütne le róla 2000 ÉP-t, de nem is arról szólna, mint most, hogy ha megpróbálja, akkor ő egyet sem üt, ő viszont maxról kinullázza, meg kinyírja az állatait is.
Ha 200-al tudná segíteni a szövit, annyival, de azt odatehetné.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.25
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
155. hozzászólás - 2009.09.06. 12:11:26 (Válasz Darah #154 hozzászólására.)
Ezt mar felvetettem.. Semmi reakcio, csak Ariel kozolte, hogy nem jo, mert azt is hozzafuztem, hogyha a kicsik is tudjak normalisan utni, akkor novelni kene az ep-jet, hogy ezt azert egyensulyozuk... Igy meg mindegy, hogy uti vagy nem, bar szerintem nem, mert legalabb az elmeny megvan, hogy tudott valamit tenni...
+ Es tudnanak szerezni kincspontot is, ami most aki tudja uti, annak van, aki nem tudja egy sincs.. Csokkentene a nyilo ollot..
A hozzászólást Solina módosította 2009.09.06. 12:28:15-kor
Pontszám: 5.39
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
156. hozzászólás - 2009.09.06. 12:16:10 (Válasz Solina #155 hozzászólására.)
Bocsi Solina, nem láttam a javaslatod.
Miért kellene növelni az ÉP-jét?
Szerintem egyáltalán nem kellene.
Ha 20 40-es szintű van a szöviben, akkor ők 20 40-es szinthez mért sebzést tudnának belevinni.
De ha 10 40-es, meg 10 20-as, akkor csak annyit.
Most akkor büntetni kéne, ahol kisebbek ütik?
Vagy nem értem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.76
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
157. hozzászólás - 2009.09.06. 12:18:13
Megígértem hogy nem írom le többször, de mivel látom kezdenek felnyílni a szemek leírnék egy tervezetet.

Visszatapsolható epikus:

Alapból 3 féle epikus lény lehetséges (uyge 3 féle szörny van midnen szinten): ezért javasolom hogy midnen epikust vissza lehessen hívni pontosan 2x. Ehhez epikus emlékművet kell emelni 2. és 3. szintre (igen költséges, több millás költségért, lásd új épület, esetleg lehet előfeltétle pl mágustorony 10./11. szintje, stb).

Ott megjelennek az új lények a régihez hasonlóan (egy másik verzióban LE-t kellene betölteni a tagoknak az építéshez hasonlóan hogy megjelenjenek, mondjuk lény szintjex10.000 LE-t). Amint eltűnik az aktuális kincs a kamrából 24 óra van hogy a szövetség megszavazza ki legyen az új epik lény (hiszen innetől kezdve mindig 2 v. 3 lesz), ha nem szavaz a sor az előzővel folytatódik. Ez a 24 óra némileg lassítja az epikusok termelődését és közben az alap epikkel sem lehet haladni.

A visszahívható lényeket csak max. (lény szint-10)-ig(-15?) üthetik karakterek. Azaz az első lényt(50. szint) csak 40. szintig érik el a karik, a többiek nem szólhatnak bele. Licitálni a kieső cuccra, csak az licitálhat aki ütötte (vagy esetleg aki belefér a fenti szinthatárba).
A lényeg ez lenne: közösségi élmény marad, de nem elvenni a kihívást és a cuccokat a kicsiktől. Ha nincsen a szöviben legalább 2(3-4?) olyan kari aki eléri a az első eőikust akkor a sor megy tovább egészen az első lényig akit elérnének. A kincstábla vagy a lény saját kincstáblája lenne vagy minden esetben az elsőtől indulna (én ez utóbbit preferálnám inkább).
A másik igényt felmérve %-os cuccok valamivel nagyobb eséllyel potyognának a visszahívható epikekből.
A megnyert licitért 10 dukátot kellene befizetni.
A licitrendszer biztosítaná hogy ne direkt egyéni tápolás legyen a dolgoból.

Kb ennyi, de ez csak egy _vázlat_, ami finomítást igényel.

Nem nagyon akarok érvelgetni, hogy szerintem miért *** a magánepikus, inkább leírom miért jó ez a verza (ami egyébként Miklós eredeti elképzelésével is egybe vág):
- A kicsiknek is lenne így esélye epikuszoni, 30K sebzős küldit megoldani, %-os cuccokat szerezni
- nem kellene epikus szövi
- nem lennének foylamatosan leütve a karik az állandó magánepikázás miatt
- nem direkt tápolás lenne (licitrendszer marad), nem nőne a szakadék,
- megmaradna a közösségi élmény és az epikus-feeling (!)

Magánepikus-félét pedig küldetésekbe iktatnék be, valaki leírta fentebb, szerintem nagyon feldobná a mononton küldik menetét.

Oké akkor most tessék lepontozni, ha tényleg fontosabb az hogy mindenkinek legyen saját +25%-os megatápikusza.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.09.06. 12:27:06-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.30
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
158. hozzászólás - 2009.09.06. 12:31:45 (Válasz Aurri #157 hozzászólására.)
Nem pontozom le, mert legalább ötletelsz, bár vannak benne hibás részek szerintem.
1. Már miért csak lény szintje-10(15) üthesse? Nagy közösségi élmény az biztos... A nagy szöviknek hónapokra le kéne állniuk minden epikussal, mert még a legnagyobbak szintje is messze kisebb az ilyen lényeknél. Én sem vagyok éppen egy übertáp, de +30-35 szintű epic ellen még érdemben bele tudnék szólni. Plusz jelenleg 70 feletti a legnagyobb tagunk, a 35-ös tagnak mit mondasz?
2. Übertápikusz: sajna ezek a tárgyak bekerültek, sajna alapjaiban borítják a játékegyensúlyt, igen, küzdelmes munkával mindenkinek legyen. Pont.
3. LE betöltést felejtsd el, semmit nem ad az epic győzelem, senki nem fogja töltögetni. (Igen, mielőtt megkérdezed ez a játék az optimalizálásról szól!) Esetleg tölti amíg neki nincs übertápikusza, nálam nagyobb számológépek majd utánaszámolnak megérné-e.
4. Összességében jobban tetszene ennél ha Alzanni Mátka jönne (manós erő). Abba tényleg mindenki bele bírna szólni. Ebbe így nem hiszem.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.90
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
159. hozzászólás - 2009.09.06. 12:33:45 (Válasz Remandras #151 hozzászólására.)
Jó ötlet, szerintem is az lenne a megoldás hogy mindenki fullra az elejéről kezdjen. A korlátozást pedig szerintem a karakter saját szintjéhez kéne igazítani a szövetsége helyett, most a hasamra ütve mondjuk a 40. szinten kaphatná meg az első relikviát, 60. szinten a másodikat, stb. (Nem néztem végig hogy pont ezek a számok mennyire reálisak, ezért írom hogy a hasamra ütve)

Ilyen módon azért a 40. szintű kollégák nem feszítenének egytől-egyig rubin triászban, és mivel egy triász azért mégis korrektebb cucc mint egy bufa gyűrűje, továbbra is akadna motiváció a közös ütlegelésére.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 7.53
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
160. hozzászólás - 2009.09.06. 12:34:31 (Válasz Darah #156 hozzászólására.)
A gond az hogy lehet ballance oldalon ez talán játszható lett volna, ha a LEGELEJÉTŐL így működne, de a játék indulása után 1 évvel ilyen drasztikusan megkef.. az epikusokat, miután egyes szövik 100+ megöltnél vannak?

Jelenleg azt mondom a közösségi epikus legyen a rongyrázós, mit bír a szövi mutatvány.
Az egyéni epikus meg legyen ballance/hiánypótló, hogy a kicsik is hozzájuthassanak epik cuccokhoz/epik csatákhoz. Természetesen az első egyéni epik szintje karakterszintről induljon, és a nyeremény folyamatosan cserélhető legyen...

Amennyiben az egész egyéni epik módszert kiütjük, úgy drasztikus "második vonal beli" alap epik módosítás kellene.
Gondolok itt ilyenre:
Az epikus emlékmű további szintekkel bővíthető, de maximum leölt epikek/25 mondjuk.
Minden újabb szint újabb széria epikust jelent. Amint több szintje van az emlékműnek, onnantól egy epiket MAXIMUM egy epik szintje-20 szintű karakter üthet, és csak arra a tárgyra licitálhat valaki, mely nem haladja meg a karakter szintjét...

Ez egy hirtelen gondolat, lehet csámcsogni rajta
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője