Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
701. hozzászólás - 2009.09.24. 16:30:30 (Válasz Endyr #699 hozzászólására.)
Ez értelmetlen felvetés. A probléma megoldására nem csak ez a két alternatíva van. Vagy te csak olyan megoldást tartasz elfogadhatónak, ami valakinek káros?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.45
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
702. hozzászólás - 2009.09.24. 16:36:43
A huszas sebgyógyítást még lenyelem valahogy. De fog ez még pluszba kerülni nekünk konkrétan? CSP-t is kell beleölni?!
Hogy őszinte legyek, az aukciós ház tárgyainak 99%-a nem éri meg az árát, zarknod ébresztésébe fektetett LE+CSP+italköltség sem volt kiszámíthatóan megtérülő az emberek 99%-nak. Szívem vágya egy tökéletes gyűrű, majd öljek bele 200CSP-t?
Remélem csak én olvastam félre valamit, mert ha nem, adott a kérdés: lesz egyszer olyan fejlesztés amiért meg is éri küzdeni?
A hozzászólást Impopo módosította 2009.09.24. 16:38:02-kor
Pontszám: 3.10
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
703. hozzászólás - 2009.09.24. 16:46:31
off:
Hamarosan nem lesz értelme vitázni sem, mert elfogynak azok akikkel csak a baj van, azaz a magas szintűek. Ha jól látom Sharpa is feladta már.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
704. hozzászólás - 2009.09.24. 16:51:40 (Válasz Endyr #694 hozzászólására.)
Endyr, én nem akarok új szakértelmet, mindössze annyit, hogy nálam is legyen értelme nyomkodni a gyógyítás gombot
De nem vitatkozom, maradhat így is a gyógyítás, és csak reménykedni tudok, hogy nem klikkelek megint félre, hogy aztán minden állatom hirtelen elkezdjen gyógyulni, és már ne tudjam kennelbe zavarni őket, és reggelre morál nélkül találjam őket
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.09
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
705. hozzászólás - 2009.09.24. 16:53:20 (Válasz Butchman #703 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.09.24. 16:46:31
off:
Hamarosan nem lesz értelme vitázni sem, mert elfogynak azok akikkel csak a baj van,


hidd el, erre vár a többség. hogy akikkel baj van, elfogyjanak.
Pontszám: 2.83
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
706. hozzászólás - 2009.09.24. 16:55:28 (Válasz Butchman #692 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.09.24. 15:11:32
Mi lesz szerencsételn Jóskapistával, aki - Morti felvetése alapján- csak napi háromszor tud belépni, és volt pofája vastagbőr kifejleszteni? Beszopta gondolom, és ő volt a "szükséges áldozat".


mert negatívan gondolkodsz. nem lesz vele semmi. ha epikusozni akar, kifejleszti és nem fog sírni, mert ki kell fejleszteni. a fejlesztést lehetőségként éli meg, s mivel nem volt részese a fórumos érzelemkitöréseknek, örülni fog, hogy ismét gazdagodott a játék.

elhiheted nekem, egy jóskapista így fog reagálni. nem lesz frusztrált. az másnak a jussa. (van egy olyan érzésem, hogy sokak számára még mindig nem tiszta, hogy milyen egy átlagos játékos.)
Pontszám: 5.01
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
707. hozzászólás - 2009.09.24. 16:56:43 (Válasz Ariel #704 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.09.24. 16:51:40
aztán minden állatom hirtelen elkezdjen gyógyulni, és már ne tudjam kennelbe zavarni őket, és reggelre morál nélkül találjam őket


oké, ez mondjuk igaz, mert durva is lenne, ha reggel rájuk kéne költeni némi LE-t. azt nem mindenki engedheti meg magának.
Pontszám: 5.21
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
708. hozzászólás - 2009.09.24. 16:59:00 (Válasz Prisma #695 hozzászólására.)
Prisma, nekem pl a te alternatívád a 16%-kal is tökéletesen megfelel viszont ha már a racionalitást emlegetsz akkor nézzük meg kinek mit jelent ez.
Vannak ugye a küldetések megkövetelnek töménytelen felesleges és szükséges szakértelmet aminek a felét aztán nagy valószínűséggel sosem használod.
küldetés 19 sebgyógyítás/idomítás
küldetés 22 vezetőkészség
küldetés 25 kivégzés
küldetés 27 másodlagos támadás
küldetés 34 lélekenergia sajtolás
küldetés 35 lopás
...

Mindegyikhez kellett egy szakértelem és ha nem akartál megrekedni akkor ráfejlesztettél. Én ezt sem látom másnak hiszen az egyéni förmedvény se kötelező hanem egy választható elfoglaltság. PottomPanna megfogalmazta:
"Jobb lenne, ha kilenne írva az egyéni epikus elé, hogy ha betöltesz 300k LE-t akkor használhatod?Ez az ára," amit csak egyszer kell kicsengetni (persze növeli a többi szakit de ha csak 10-re viszed akkor az nem olyan vészes).
Aki játszani akar az új játékkal annak sajnos be kell tenni a gépbe az érmét. Úgy látszik most ez az érme a sebgyógyítás. Kivéve ha meggyőzitek Miklóst valami mindent ütő érvvel.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.10
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
709. hozzászólás - 2009.09.24. 16:59:28 (Válasz Prisma #689 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.09.24. 14:53:28
Miklós, sajnos egyáltalán nincs igazad. A sebgyógyítást nem lehet összehasonlítani egy új szakértelemmel, mert nem az. Van, aki sebgyógyításra költötte a lét, van, aki másra, pl. vastag bőrre. Azzal, hogy sebgyógyítást kötelezővé teszed, azt mondod, hogy szerinted aki sebgyógyítást fejlesztett, az a te kedved szerint fejlesztette a karakterét, aki vastag bőrt, az meg nem, és ezért ugyanazért a funkcióért az költsön több lét. Mert márpedig a vastag bőrt fejlesztett karakternek többe fog kerülni. Ha viszont a játékvezetés szerint az a helyes, hogy sebgyógyítást kell fejleszteni, akkor miért nincs ez kiírva a szakértelemhez?


uhh, ez a nap mélypont kommentje... ez a tipikus "te ennyire nem érted?"-típusú hozzászólás, ami képtelen saját szemszögből szemlélni, ami szerint csak A meg B van. majd, ha pár nap múlva pukkanást hallasz, az az volt, amikor kihúztad a fejed a csőből.

ez így nem termékeny, ha az, aki ellenérvel nem képes a teljes képet látni és csak csőbe nézve gondolkodik. vannak normális ellenérvek is ahogy olvasom, de ez...
Pontszám: 3.89
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
710. hozzászólás - 2009.09.24. 17:03:55 (Válasz Freez #708 hozzászólására.)
Nem, nem, nem. Ha sebgyógyítás a feltétel, akkor nem ez az ára, hanem ez az ára azok számára, akik nem Miklósnak tetszően fejlesztették a karakterüket. Óriási különbség.

Még mindig nem válaszolt senki arra, hogy mi a baj azzal a megoldással, ami nem fáj senkinek? Vagy muszáj, hogy valakinek rossz legyen?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.07
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
711. hozzászólás - 2009.09.24. 17:04:45
Ha meg elakadtál/kiütötted magadnak a rubintriászt/ráuntál az egész egyéni förmedvényezésre, lefelejted azt a csúnya sebgyógyítást és még kapsz is vissza belőle valamit.
A hozzászólást Trimble2 módosította 2009.09.24. 17:07:08-kor
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 5.10
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
712. hozzászólás - 2009.09.24. 17:13:13 (Válasz winnie #707 hozzászólására.)
Ó igen Winnie, gondolom Te is örülnél egy gombnak az állatok menüpont alatt, amit az égvilágon semmire nem tudsz használni, de ha véletlenül ráklikkelsz, levon tőled 10k LE-t...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.54
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
713. hozzászólás - 2009.09.24. 17:15:40 (Válasz Prisma #710 hozzászólására.)
Mint mondtam nekem semmi gondom az ötleteddel tőlem akármi lehet feltétel én már várom hogy gyepálhassam a drágát(förmedvényt). Prisma, azt az egyet értsd meg, hogy nem mi döntjük el (általában) minek mi az előfeltétele hanem Miklós és igen arra terel amerre ő akar ez tény. Nem tudom neked vannak-e egészségügyi illetve portya gondjaid de ez az előfeltétel egy kicsit mindegyiken segít.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.10
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
714. hozzászólás - 2009.09.24. 17:23:32 (Válasz winnie #705 hozzászólására.)
Akkor kezdheted is...
Pontszám: 7.89
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
715. hozzászólás - 2009.09.24. 17:27:53 (Válasz Freez #713 hozzászólására.)
Természetesen tudom, hogy Miklós dönt ezekben a dolgokban. Azt nem értem, hogy miért nem jó olyan megoldás, ami senkinek nem okoz kárt. Azóta sem tudott senki egyetlen ellenérvet sem írni a 16%-os megoldással szemben, ami pedig senkinek nem fájna. A jelenlegi tervezettel szemben pedig van elég ellenérv.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.98
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
716. hozzászólás - 2009.09.24. 17:37:27
Nekem minden karakterem iszonyaterős állat, valszeg soha nem fejlesztettem volna sebgyógyitást.

De az egyéni epikusért ez egy nevetségesen alacsony ár. Ki se tudom számolni, hogy mennyit ér egy triász, annyira végtelen, míg egy 20 as sebgyógyitás 200K LE, szánalmasan kevés, ennyiért általában nem is turbózók át, hogy elköltsem (igaz, csak V3-on ).
Pontszám: 6.59
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
717. hozzászólás - 2009.09.24. 17:44:58 (Válasz Kundi #716 hozzászólására.)
Senki nem mondta, hogy bele fog rokkanni, olyan sokba kerül. Arról van szó, hogy igazságtalan. Te mit szóltál volna hozzá, hogy a szülinapi tortáért csak neked levontak volna 200 LE-t, míg a többiek ingyen kapják? Azt nem mondhatod, hogy 200 LE-ért nem éri meg. Ugyanakkor ettől még meglehetősen igazságtalan lenne, nemde?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.46
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
718. hozzászólás - 2009.09.24. 17:49:44 (Válasz Prisma #715 hozzászólására.)
Miklos jatekvezetokent ugy dontott, hogy egy szaki az ara a dolognak, pont... Tehette volna azt, hogy ki kell fejlesztenunk egy teljesen ertelmetlen szakit, csak ezert.. Helyette osszevonta egy letezo szakival, ami eleg sok embernek megvan, es hasznalja is.. Melyik a jobb megoldas altalanosan, es nem egy-egy emberre lebontva....?!?!?! Az utobbi jozan ertekeles szerint...
Pontszám: 6.36
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
719. hozzászólás - 2009.09.24. 17:50:51 (Válasz Prisma #715 hozzászólására.)
Miklós ötlete annyival jobb, hogy több portyacélpontot ad. Engem most csaptak le 4 szinttel magasabbról. 1000 ép-t veszítettem 500-at gyógyultam 30-as sebgyógyítással vagyis több embernek nyújtok lehetőséget a portyára irányomban.
Nézzük másfelől a problémát. Számodra elfogadható lenne ha sebgyógyítás helyett 200 Csp-be kerülne ez az újdonság?
Én a következő reakciót képzelem el azok részéről akiknek nagyon sokat jelent a CSP:
Minek nekem egyéni epikus? Nem éri meg! Megvan már minden csökkentős vackom hagyjanak lógva ilyenekkel!
Ezt most csak a példa kedvéért hoztam fel és azért hogy érzékeltetni próbáljam mennyire másfele tud járni az emberek agya.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
720. hozzászólás - 2009.09.24. 17:53:15 (Válasz Butchman #664 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.09.24. 09:27:45
Kóc,
A CSP vesztést Miklós ÉS kapcsolatban akarja a sebgyógyítással, illetve sebgyógyítás nélküli plusz sebzéssel! Eddig fel sem merült a VAGY.
Egyébként pofonegyszerű a dolog a véletlen CSP vesztés elkerülésére, amint fel is vetették: Akit ütöttek az utolsó 5 percben, az nem tud egyéni epikust ütni. Ennyire egyszerű.


Nekem azzal van a bajom, ha mondjuk egy 40-es kari hatarait feszegetve le akar zuzni egy 65-os epikust, akkor bizony elofordulhat, hogy beajul maxEP-bol is. Ezt pedig semmikepp nem tekintenem leveretesnek, es nem buntetnem, illetve nem allitanek az extrem eroforras befektetes utjaban ilyen mesterseges akadalyt.
Pontszám: 8.37
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője