Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Egyeni epikus
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
241. hozzászólás - 2009.09.07. 12:03:37
Ez gyors volt

Az epikus tárgyakat az aukciós ház 10 aranydukátért vásárolta meg. Itt eszközöltünk egy kisebb változást: az első 10 ilyen tárgyat továbbra is 10 aranydukátért veszik meg, de a 11.-et 9-ért, a 12.-et 8-ért stb. a 20.-tól kezdődően pedig 1 aranydukát jár értük, akárcsak a térkapus kincsekért. Az eddigi eladásokat is számoltuk, tehát a számáló nem mostantól indul, visszamenőleg is érvényes.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
242. hozzászólás - 2009.09.07. 13:02:58 (Válasz Birka #241 hozzászólására.)
Gyors volt de lehet, hogy teljesen fölösleges a 10-es puffer az elején. Aki el tud adni 20 epikus tárgyat mert fölösleges és haszontalan számára, az 1 dukátér is el fogja adni. Normál játékosnak meg nem, hogy 20 fölösleges de kb. 4-5 hasznos se gyűlik összek 1 év alatt.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 6.63
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
243. hozzászólás - 2009.09.07. 19:07:51
Van a 2-es világban valaki 49 epikussal, ha ő nem adta el eddig a kacatjait tuti a falnak ment ma...

És pont az a jó ebben a korlátban, hogy "átlag" játékost egyáltalán nemkorlátoz,csak az extrém kiugró eseteket!
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.07. 19:08:43-kor
Pontszám: 5.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
244. hozzászólás - 2009.09.07. 22:16:17 (Válasz Birka #243 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.09.07. 19:07:51
Van a 2-es világban valaki 49 epikussal, ha ő nem adta el eddig a kacatjait tuti a falnak ment ma...

És pont az a jó ebben a korlátban, hogy "átlag" játékost egyáltalán nemkorlátoz,csak az extrém kiugró eseteket!


Még nem. Nagyon hosszu tavon elvileg korlatozhat atlag karit is.
Pontszám: 6.70
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
245. hozzászólás - 2009.09.07. 22:53:22
Elég késő van már, fáradt is vagyok, de igyekeztem behozni a lemaradásomat ebben a témában. Az eredeti koncepció nem sokat változott, de azért összefoglalom még egyszer:

1. A nornál epikusokkal párhuzamosan üthető egyéni epikusok.
2. A szabályok ugyanazok, az epikus szakértelem ugyanúgy hat rájuk.
3. 3 naponta támadhatsz meg új ellenfelet (Birka javaslata alapján a 3 nap nem a legyőzéstől számitana, hanem mindig 3 naponta lenne)
4. Ha legyőztél 15 ellenfelet, a legyőzött szörnynek megfelelő 20 legjobb kincsből választhatsz egyet 10 aranydukátért.
5. Ha az epikus ájultra ver, veszítesz 1 csp-t. (Ennél talán még jobb ötlet: ha az epikus 15% alá ver, akkor 1 csp árán használod a sebgyógyitást - mint a Zarknod 3. fázisban -, igy a leveretés hatás kicsit csökkenthető).

Felvetések:
- A támadhatósági gyakoriságot egy szakértelem befolyásolja. Ezzel ne komplikáljuk a dolgot, 3 naponta ez elég egyszerű, nem kell új szaki.
- Az egyéni epikus feltétele, kezdőszintje. A minimális feltétel az epikus emlékmű lesz természetesen, berakjuk hogy ezt fel lehet épiteni 2. szintre,
és onnét mehet a móka. Az első ütött epikus minimum szintje karszint-10 (de min. 50), tehát a 70. szintű kari a 60. epikustól kezdi, nem az 50.-től. De ezt a számot majd a programozás során teszteljük és ha kell, módositjuk.
- Az egyéni epikus maximális szintje. Az én javaslatom a szövetség által levert epikus - 20 volt. Megjegyzem, hogy az epikus-20 helyett epikus-0 paradoxon, hiszen ha egyedül le tudja verni azt az epikust, akkor nyilván szövetség szinten is le tudta verni, tehát mindenképpen egy jelentősen alacsonyabb szint szükséges, hogy ennek értelme legyen. Szintén esélytelennek tartom, hogy egy Azúr Légiós egyedül leverjen egy 130. szintű epikust, tehát ez csak egyedül egy elméleti korlát lenne, ami 2 célt szolgál: 1.) a tápos karik azért a közös epiket is ütik a szöviben, és 2.) ha valakinek a karaktere vhogy "nagyon elszáll", akkor sem fog erősebb epikusokat kiütni, mint a szövetsége. Lehetne persze más limitet is adni, pl. egy épületet, de ez a nagy szöviket tápolná jobban. Szerintem ez az egyetlen függő kérdés, a többi már eldőlt.
- Mikorra készül el. Ez mindenképp egy több napos fejlesztés, berakjuk a "queue"-ba, és szerintem 2 héten belül elkészülhet.
- Büntető. Megoldható, hogy az egyéni epikusnál ilyen tárgyat nem lehet választani.

Volt itt azért néhány hozzászólás, hogy mégse ezt az egyéni dolgot kéne erőltetni, hanem maradjunk az eredeti felvetésnél, a többször ölhető epikusnál. Én is jobb szerettem volna, mert ez lényegesen egyszerűbb számunkra, és megoldja a túlzottan haladó szövik problémáját (érzésem szerint a sebzésnövekedés nem fog jelentős lassitást eredményezni a topban). De úgy látom, a többség szeretné az egyéni epikust. Ettől függetlenül, lehet, hogy a másikat IS megvalósitjuk.
Pontszám: 9
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
246. hozzászólás - 2009.09.07. 23:03:25 (Válasz Miklós #245 hozzászólására.)
Nagyon jó.

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a szint - 10es kezdő lény nagyon gyenge. Jelenleg bérepikusozok és egy 15 szinttel nagyobb dögöt (Én 64, a lény 79) 5000-300 arányban verek meg 10 percenként. Ha már úgy is csak 3 naponta tudok újat verni, akkor valami kihivás legyen abban akivel éppen boxolok.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.09
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
247. hozzászólás - 2009.09.07. 23:04:24
Miklós, 2 dolog van ami sántít:
-A sebgyógyítás „szart” se gyógyít azoknál, akik nem fejlesztettek alá semmit, ezért egy fix 10% is használhatóbb megoldás!
-kellene egy „most nem kérem” gomb is, hogy határesetek esetén lehessen elodázni a kincset, és ne kelljen újabb 45 napot várni, mert pont rosszkor indult el az egyéni epik az illetőnek.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
248. hozzászólás - 2009.09.07. 23:06:45 (Válasz Ricardo #246 hozzászólására.)
Az event lényege az lenen, hogy ne csak az überisten pókok tudjanak epik tárgyhoz jutni!
Az első tárgy 45 nap után relatíve könnyen hozzáférhető ezzel mindenkinek, javul a ballance. A második, harmadik tárgynál meg kapaszkodhat az "átlag" te meg hasítasz...
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
249. hozzászólás - 2009.09.07. 23:08:33 (Válasz Ricardo #246 hozzászólására.)
Gondokozz.. Ha magad felett kezded, hamarabb ersz el ahhoz a szintuhoz, amit mar nem tudsz megverni.. Szoval jo ez igy...
Pontszám: 7.74
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
250. hozzászólás - 2009.09.07. 23:08:50 (Válasz Birka #248 hozzászólására.)
Huhh. Sajnos csak egy karakterem van, így nem tudom tesztelni, de nehezen hiszem, hogy egy átlag 60. szintű karakternek gondot jelentene a 70. szintű lény. No de, majd Miklósék kitesztelik.

Szerk: Solina: meggyőztetek, jó ez így.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.09.07. 23:10:06-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.18
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
251. hozzászólás - 2009.09.07. 23:21:49 (Válasz Ricardo #250 hozzászólására.)
Ne légy már ennyire begyepesedett, kérlek!

Minél hamarabb szerez valaki bufát, annál hamarabb „szál” el vele a dolog! Éppen ezért a minimum határt úgy kell meghatározni, hogy „gyengébb” karakterek is megszerezhessék a szajrét!

Kérlek ne csak 65+ szintű, maxolt epikus speces karakterben gondolkozz… Pl v3-on még senkinek nincs akkora akadémiája, sőt a top szint is csak 56! Ráadásnak itt a legnagyobb kiugrási lehetőséget adja egy %-os tárgy!

Szóval 2 hét múlva is az alap 50. szintű epikusról kezd mindenki v3-on –10 szinttel, és komoly kihívás lesz egyeseknek a 15.epikus is a VF miatt
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
252. hozzászólás - 2009.09.07. 23:28:56 (Válasz Birka #251 hozzászólására.)
Bocs, de nem gondolkoztam VF-ben. Nekik mindenhogy szívás lesz. Másfelől az első 15 epikusban úgy sincs bufa, v3-on mindenki a második körben, azaz minimum 90 nap múlva fogja megszerezni. Ez mondjuk 20 szint, VF-fel is 10. Leszel addigra 66. szintű, ha VF-ezel és a 80. szintű szörnyél tartassz majd. A VF miatt erősebb leszel akkor, mint én most, és mint írtam én is agyonverem a +15 szintű lényt.

Ne legyek már begyepesedett azért, mert nem azt akartam, hogy mindenkinek ingyen kiessen a bufa. Így csak időkorláthoz lesz kötve a tárgy. (Ami persze nekem is táp, tudom.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
253. hozzászólás - 2009.09.07. 23:41:36 (Válasz Ricardo #252 hozzászólására.)
Mindenképpen idő korlátos. Rengeteg szövi max 50. epiknél tart ez max 3 tárgy.

Amúgy a bufa elsőszériás, és az első epik 50. szintű, azaz 60. szinttől kezdve lesz csak nehezítés az epikekben.

Azaz aki előröl indul (kisebb mint 60. szint) az első alkalommal választhat a 30 és 35. szintű tárgyak közűl. Majd második körben a 40 és 45. szintű tárgyak jönnek 30 leölt epikussal stb.

Éppen ezért kellene a "most nem kérek jutalmat" gomb, hogy lehessen csúsztatni a listákat, és mondjuk 17. epiknél kikérni a cuccot...
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
254. hozzászólás - 2009.09.08. 00:10:45 (Válasz Ricardo #252 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.09.07. 23:28:56
Bocs, de nem gondolkoztam VF-ben. Nekik mindenhogy szívás lesz.


Az elejen pont, hogy nem, mert a valos erejukhoz merten gyengebb ellenfelrol indulnak.
Pontszám: 6.70
irritálóPke13Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
255. hozzászólás - 2009.09.08. 00:18:12
A 3 nap szerintem nagyon sok, a 2 nap sokat lendítene a dolgon, 45 nap az első tárgyig...

Nekem van egy 54. szintű karakterem és egy triászt szeretnék, mert nem esett egy se, még bufa se, sőt abszolút semmi spec tul csökkentő. Most hogy tudom, hogy nagy eséllyel lesz ilyen tárgyam 14nap(a fejleszés ideje)+ 45-napig vissza kell (érdemes) fognom a fejlesztést,hogy ne pazaroljak le egy csomó lét sőt ha triászt akarok akkor 104 napig? Nagyon sok...
Pontszám: 3.00
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
256. hozzászólás - 2009.09.08. 08:26:36 (Válasz Pke13 #255 hozzászólására.)
De akkor ha eljutsz odáig lesz egy triászod. Ha úgy nézzük, hogy 104nap vagy soha, azért mindjárt jobban hangzik. Legyen benne kihívás. Elveszti az értékét az egész ha pikk pakk meglehet szerezni akármit. Lehetne azt is, hogy megkérjük Miklóst, karácsonyra mindenki kapjon egyet, mert nincs.

Egymagamban a 3nap bőven jó, az mellett, hogy karit is fejlesztek, meg szövi epiket is nyomjuk, meg azért néha alszok is.

Szerk: 104 az a 45.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2009.09.08. 09:21:02-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.40
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
257. hozzászólás - 2009.09.08. 09:04:06 (Válasz Pke13 #255 hozzászólására.)
Ha már ennyire fontosak a számok, akkor remélem meg tudod érteni az alábbi képletet, amivel felvázolom a szituációd:
104 nap < soha
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.89
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
258. hozzászólás - 2009.09.08. 09:36:15
Miklós: egy újabb 10 pontos hozzászólásod, jó lenne ha minél előbb meg tudnátok valósítani és nagyon várjuk. És az is jó, hogy szövetségi epikuson is megpróbáltok változtatni.


Ne kezdjünk már alkudozni a 3 nap, 2 nap vagy 1 nap mennyiségben, Damage nagyon jól felvázolta, hogy így is sokkal hamarabb lehet ilyen cuccod mint a fejlesztés nélkül. Ha annyira tul. fejlesztő csökkentő kell akkor az első körből kiveszed a bufát, ami már javít 5 százalékot, ahhoz képest a triász már csak 4,76%- kall lesz jobb...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.78
irritálóPke13Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
259. hozzászólás - 2009.09.08. 11:44:28
Hát nem mondom hogy meggyőztetek.

1 hát múlva meglesz a 2 hónap egy szöviben küldi ( nem azért mert csak 2 hónapja vagyok benne hanem mert az előtte lévőek addigra lesznek készen)
és lehet hogy ilyen feltételek mellett maradok az eredeti tervnél és csinálok egy epikus farmoló szövit, ott még is csak naponta lehet ütni és dukátot is kapok, igaz már csak kevesebbet és több olyan tárgy is eshet amit megakarok tartani, nem csak egy 45 naponta. Ha 2 naponta lehetne akkor sztem maradnék.
Pontszám: 4.10
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyeni epikus
260. hozzászólás - 2009.09.08. 11:49:20 (Válasz Pke13 #259 hozzászólására.)
Naigen, teljesen logikus döntés, hiába kaptál rá alacsony pontszámot, tökéletesen meg tudom érteni. Baj, hogy ez még mindig csábítóbb lehetőség - és itt nem arra gondolok, hogy még nagyobb büntetéseket kellene még erre adni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.76
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!