Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7901. hozzászólás - 2008.11.21. 17:38:10 (Válasz Hydro Globus #7900 hozzászólására.)
Nem.
Mit csináljak, ha csak most vettem észre. Szeretem elolvasni és kijavítani amit írok.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7902. hozzászólás - 2008.11.21. 17:39:30 (Válasz Kagemusha #7898 hozzászólására.)
Hasonlóan gondolkodsz velem!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7903. hozzászólás - 2008.11.21. 17:39:56
Oké, csak nem most először rontottad el... Úgy gondoltam, lehet hogy nem tudod, hogy kell használni. Tévedtem
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7904. hozzászólás - 2008.11.21. 17:41:37 (Válasz Kagemusha #7896 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2008.11.21. 17:00:15
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 16:43:49


Melyik évben vezették be az SI mértékrendszert?

1945
1861
1961
1896

Én 1960ról tudtam


...arról nem is beszélve, hogy hol?
Mert ugye pl. az USA, Ausztrália, Japán, egyes anglofil arab államok a mai napig nem ezt használják, tehát fogalmazhatom úgy, hogy nincs helyes válasz. Mondjuk az ötödik sem...

Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 16:43:49
Mi az ammónia vegyjele?
OH-
Nincs itt a megfelelő képlet!
H2O
NH3

Most akkor vegyjel vagy képlet?


Jah és akkor feltehetem ugyanezt a kokainra (persze nem összekeverve a fogalmakat), az alapmûveltség? Elvégre sokan szedik, majd mindenki ismeri... és mint Lanmandragoran megjegyezte: "Nem feltétlenül azért alapműveltség valami, mert olvastuk, hanem mert olyan horderejű műről van szó, amiről már hallanunk kellett életünk során.", tehát általánosítva...

Félreértés ne essék, tudom, hogy speciális ismereteket igényel, tehát eszem ágában sincs feltenni!


Mivel az SI rendszernél nem volt olyan válaszlehetőség, hogy nincs bevezetve, egyértelmű, hogy nem olyan országokról beszélünk, ahol nincs bevezetve. Európában egyedül az Egyesült Királyságban vezették be később, a többi országban egységesen 1960-ban.

Ha már kiemelted a könyvekre vonatkozó megjegyzésem, így elvonatkoztatva a kokainra. Nem mindegy, hogy hallottunk az adott könyvről, és tudjuk hogy ki írta, vagy hogy a főhősnek milyen típusú fegyvere van. Levetítve a példádra, nem ugyanaz hogy tudjuk, hogy mi az a kokain, vagy hogy mi a képlete. Ugyanabból a témából lehet feltenni általános műveltségre vonatkozó, és speciális kérdést is, a határvonal az, ami mindenkinek máshol van.

(ja, és nem véletlenül igyekszem az általános műveltség fogalmat használni ha nem mást idézek, az általános műveltség az, ami csoportonként kicsit eltérő témákat fed le, az alapműveltség mindenki számára ugyanazt kéne hogy jelentse)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.75
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7905. hozzászólás - 2008.11.21. 17:43:09
Melyik nem majom-ember, a legendák szerint?

Yowie
Ogopogo
big foot
Yeti

Majom-ember??
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7906. hozzászólás - 2008.11.21. 17:46:42 (Válasz Edef #7899 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.21. 17:34:36

én '82-ben érettségiztem, akkor még nem volt kötelező olvasmány.
Tehát kérem nem megszólni az idősebb nemzedéket, azzal kapcsolatban, hogy a mai irodalmat nem tekintik klasszikus műveltségnek. De amit mi idősebbek tudunk, azt sajnos illene nektek is tudni, mert az már megtörtént. Sajnos ilyen az élet rendje.
Bár A legyek ura ma már lassan oda kell tartozzon.


Úgy emlékszem direkt azzal kezdtem, hogy nem szándékozom az idősebbeknek kijáró tiszteletet elhagyni. Ebbe nekem bele tartozik az is, hogy nem szólom meg, amiért más volt a klasszikus irodalom. Amit ti idősebbek tudtok, azt viszont nekünk már sok esetben megint csak máshogy tanítják, ergo ez oda-vissza igaz.
Bár A legyek ura ma már lassan oda kell tartozzon.

De ebben az esetben ahogy látom nagyjából egy oldalt képviselünk.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7907. hozzászólás - 2008.11.21. 17:54:58
Nna, hiszen nincs itt félreértés, csak éppen rávilágítunk egynémely homályos megfogalmazásra... hogy ezt miért nem tudják máshol is így csinálni...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 4.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7908. hozzászólás - 2008.11.21. 18:08:18 (Válasz Lanmandragoran #7904 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.21. 17:41:37

Mivel az SI rendszernél nem volt olyan válaszlehetőség, hogy nincs bevezetve, egyértelmű, hogy nem olyan országokról beszélünk, ahol nincs bevezetve. Európában egyedül az Egyesült Királyságban vezették be később, a többi országban egységesen 1960-ban.

Szerintem nem egyértelmû. Ugyanis a kérdést az egzakt válasz érdekében ki kell egészíteni bármely országgal és ez utóbbi kategóriába a felsoroltak is beleférnek.

Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.21. 17:41:37

Ha már kiemelted a könyvekre vonatkozó megjegyzésem, így elvonatkoztatva a kokainra. Nem mindegy, hogy hallottunk az adott könyvről, és tudjuk hogy ki írta, vagy hogy a főhősnek milyen típusú fegyvere van. Levetítve a példádra, nem ugyanaz hogy tudjuk, hogy mi az a kokain, vagy hogy mi a képlete. Ugyanabból a témából lehet feltenni általános műveltségre vonatkozó, és speciális kérdést is, a határvonal az, ami mindenkinek máshol van.

(ja, és nem véletlenül igyekszem az általános műveltség fogalmat használni ha nem mást idézek, az általános műveltség az, ami csoportonként kicsit eltérő témákat fed le, az alapműveltség mindenki számára ugyanazt kéne hogy jelentse)

Pontosan ez a problémám: nincs egyértelmûen meghatározva az a bizonyos határvonal, csak amolyan elmosódott ködfátyol dereng a helyén.
A háromgarasos és hasonló esetekben a "nevetségesen egyszerû" helyett indokoltabbnak látnám a "kérdésben nem szerepelhet a válasz" kitételt, amivel ez a kategória egybôl ki lenne zárva. Mert ugye értelmezésbôl fakadóan, nekem "nevetségesen egyszerû" a kémia, matematika, informatika tárgyköre -meg momentán a japán kultúra is-, másnak meg kínszenvedés.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 4.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7909. hozzászólás - 2008.11.21. 18:10:30
Itt egy gyöngyszem:
Milyen színű a nemzeti lobogónk?
fehér
piros, fehér, zöld
zöld
piros
Az én nemzetemé nincs itt. ....

Piros-fehér.
jajj, nem Árpád-sávos! De lehet, hogy én nem Magyarországon vagyok?
Ausztria? ... vagy Svájc? vagy vannak csillagok is. (USA)

Ezt a játékot nem csak Magyarországról lehet elérni!!!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 6.40
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7910. hozzászólás - 2008.11.21. 18:17:42 (Válasz Edef #7909 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.21. 18:10:30
Itt egy gyöngyszem:
Milyen színű a nemzeti lobogónk?
fehér
piros, fehér, zöld
zöld
piros
Az én nemzetemé nincs itt. ....

Piros-fehér.
jajj, nem Árpád-sávos! De lehet, hogy én nem Magyarországon vagyok?
Ausztria? ... vagy Svájc? vagy vannak csillagok is. (USA)

Ezt a játékot nem csak Magyarországról lehet elérni!!!


nem nagyon értem ezzel mi a bajod...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 3
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7911. hozzászólás - 2008.11.21. 18:21:17
Az, hogy nem csak magyarok játszhatnak. Edef simán lehet osztrák (esetleg a szülei magyarok voltak, ezért ismeri a nyelvet), vagy egyszerűen nem vallja magát magyarnak. Én (is) a "mi" helyett Magyarország"-ot írtam volna.
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.21. 18:22:50-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 8
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7912. hozzászólás - 2008.11.21. 18:23:31 (Válasz Roseprincess #7910 hozzászólására.)
Ha mondjuk én Romániában, Ausztriában, Szlovákiában, Svájcban, USA-ban, Ausztráliában élek, akkor nincs itt a nemzetem zászlójának színe(i).

Tehát nem pontos a kérdés feltevés. Az interneten nem tehetjük fel ezt a kérdést így!
Vagy ha nekem nem a piros-fehér-zöld, akkor nem vagyok egy nemzetnek sem tagja?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 7
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7913. hozzászólás - 2008.11.21. 18:24:12 (Válasz Hydro Globus #7911 hozzászólására.)
jah, oks, így már értem én is néha megfeledkezem arról, hogy egy játék amit Mo-n játszunk, az nem csak magyarok számára elérhető... és ezzel nem megbántani akarok senkit csak nálam mindenki magyar, akivel tudok magyarul beszélgetni és értenek magyarul
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 8.75
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7914. hozzászólás - 2008.11.21. 18:24:43 (Válasz Roseprincess #7910 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.11.21. 18:17:42
Idézet: Edef - 2008.11.21. 18:10:30
Itt egy gyöngyszem:
Milyen színű a nemzeti lobogónk?
fehér
piros, fehér, zöld
zöld
piros
Az én nemzetemé nincs itt. ....

Piros-fehér.
jajj, nem Árpád-sávos! De lehet, hogy én nem Magyarországon vagyok?
Ausztria? ... vagy Svájc? vagy vannak csillagok is. (USA)

Ezt a játékot nem csak Magyarországról lehet elérni!!!


nem nagyon értem ezzel mi a bajod...


Az a gond a kérdéssel, hogy nem tartalmazza a "magyar" kitételt. Ugyanis ha én történetesen nepáli állampolgár vagyok, de anyanyelvi szinten beszélem a magyart és játszom ezzel a játékkal, akkor a kérdés az én szemszögembôl teljesen értelmetlen. Ezesetben ugyanis az én nemzetem lobogója kék, piros és fehér színeket tartalmaz, ami ugye itt nem szerepel.

Folytassam vagy elég kimerítô a válasz?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3.33
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7915. hozzászólás - 2008.11.21. 18:25:08 (Válasz Edef #7912 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.21. 18:23:31
Ha mondjuk én Romániában, Ausztriában, Szlovákiában, Svájcban, USA-ban, Ausztráliában élek, akkor nincs itt a nemzetem zászlójának színe(i).

Tehát nem pontos a kérdés feltevés. Az interneten nem tehetjük fel ezt a kérdést így!
Vagy ha nekem nem a piros-fehér-zöld, akkor nem vagyok egy nemzetnek sem tagja?


persze, persze igazad van... csak nem gondolkodtam ilyen távlatokban
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7916. hozzászólás - 2008.11.21. 18:27:31 (Válasz Roseprincess #7915 hozzászólására.)
De azért köszi a gondolkodás nélküli lepontozásodat. Fogok még lejjebb is kerülni.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 4.80
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7917. hozzászólás - 2008.11.21. 18:39:33 (Válasz Edef #7916 hozzászólására.)
Bocsi... jóvá tettem valamelyest


egyébként, azt honnan lehet megtudni, hogy ki pontozott és mennyire?
csak mert nem olyan rég napocskás lettem, aztán (pedig jófórmán hozzászólásom sem volt utána) újra napocska félig felhő mögé bújva...
vagy hogy működik ez?
A hozzászólást Roseprincess módosította 2008.11.21. 18:43:34-kor
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7918. hozzászólás - 2008.11.21. 19:02:04
Hogy szaporodik a medúza?
Jó gyorsan!
Igen!
Ivarosan és ivartalanul!
Nem!

Ez igen!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7919. hozzászólás - 2008.11.21. 19:03:17
Hogy szaporodik a medúza?
Ivarosan és ivartalanul!
Nem!
Igen!
Jó gyorsan!

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Jó gyorsan!

Volt szerencsém értékelni. Kár, hogy nem medúza vagyok, talán kipróbálhatnám...

Látom más is beleszaladt...

Mellesleg tőlem "Azonnal törölni!" értékelést kapott.
A hozzászólást Necronis módosította 2008.11.21. 19:04:38-kor
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7920. hozzászólás - 2008.11.21. 19:03:32 (Válasz Zsolesz #7918 hozzászólására.)
Jó gyorsan volt! Remélem nem kérdez többet ez a kedves, jó fej illető!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!