Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvíz
1. hozzászólás - 2008.09.22. 19:21:06
Amennyiben a kvízzel kapcsolatos kérdésetek, észrevételek van, azt lehetőleg ebben a topicban írjátok le.

Ha helyesírási hibákat, hibás válaszokat találtok, azt esetleg priviben nekem is megüzenhetitek, mivel általában én javítom őket.

És még egy kérés: a kvízkérdések írásakor használjatok magyar ékezetes betűket!
Ha pedig nem kiemelkedően érdekes egy ékezetek nélkül föltett kérdés, nyomjatok rá "Rossz kérdés" értékelést.

Update: Miklós:
Mivel nagyon sokan kérdik, miért lesz egy kérdés rossz vagy jó, írtam egy nagyon részletes összefoglalót az értékelés szempontjairól, érdemes elolvasni, mielőtt ebbe a fórumba postolsz:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,39.0
A hozzászólást Miklós módosította 2008.10.01. 13:19:23-kor
Pontszám: 6.33
fórumozójohhaFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2. hozzászólás - 2008.09.22. 19:50:26
Feltettem én is egy kérdést.
Kb. mikor kerül játékba? Még nem véleményezte senki, és nincs sem jó, sem rossz válasz rá.

Üdv. Johha
Üdv. Johha
Pontszám: 3.20
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
3. hozzászólás - 2008.09.22. 20:17:19 (Válasz johha #2 hozzászólására.)
Csak második szinttől lehet véleményezni és kérdést feltenni.
A kérdésed már bekerült a játékba, de mivel egyelőre kevés a 2. szintű, (nekik pedig kevés a cselekvés pontjuk) picit többet kell várnod a véleményezésre, mint a későbbiekben.

A jó és rossz válaszok száma pedig csak naponta egyszer frissül, tehát ez nem mérvadó.
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4. hozzászólás - 2008.09.22. 20:49:39
A gondom, hogy találtam olyan kvízkérdést, ahol rossz volt a válasz. HA jól emlékszem, a kínai horoszkópos volt. Mondjuk lehetett tippelni, mert csak 1 volt a valós közelében.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 4
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
5. hozzászólás - 2008.09.22. 21:10:28
Mi az, hogy Ukrajna nem kapott Magyarországból területet a Trianoni-békeszerződés során? Hát Kárpátalja mi a fene?
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 4.20
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
6. hozzászólás - 2008.09.22. 21:39:54
Kevered Trianont és a II.vht. Kárpátalja és a Felvidék a cseheké lett oszt összedobták belőlük csehszlovákiát.
Pontszám: 5
fórumozóTileFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7. hozzászólás - 2008.09.22. 22:58:49
Valami olyan kérdés volt melyik növény nem Amerikából származik a válaszok csokoládé, kukorica, cékla meg még valami. Ne haragudjatok de még most is ezen nevetek...
A csokoládé NEM növény.

"A csokoládé alapanyaga a kakaóbab, amely a 12-18 méter magasra megnövő Theobroma cacao nevű fa termése."


Tile
Pontszám: 7.75
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
8. hozzászólás - 2008.09.22. 23:05:00 (Válasz Tile #7 hozzászólására.)
Igaz.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagTierNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
9. hozzászólás - 2008.09.23. 05:54:58
Nem értem ezt a kérdés értékeléses dolgot. Hogyan döntsem el hogy jó-e a kérdés ha nincs elég ismeretem értsd hülye vagyok hozzá de akkor is kötelező egyet kiválasztanom.
A másik ha közben lefut egy vadászat az oldal frissíti magát és a válaszokat megkeveri újra ez elég zavaró bár lehet csak nekem mert amíg gondolkodok az értékelésen már nem ugyanaz a sorrend.
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
10. hozzászólás - 2008.09.23. 06:17:27 (Válasz Tier #9 hozzászólására.)
Idézet: Tier - 2008.09.23. 05:54:58
Nem értem ezt a kérdés értékeléses dolgot. Hogyan döntsem el hogy jó-e a kérdés ha nincs elég ismeretem értsd hülye vagyok hozzá de akkor is kötelező egyet kiválasztanom.
A másik ha közben lefut egy vadászat az oldal frissíti magát és a válaszokat megkeveri újra ez elég zavaró bár lehet csak nekem mert amíg gondolkodok az értékelésen már nem ugyanaz a sorrend.


hat alapvetoen a kerdes ertekelese az alabbiakat jelenti:

- van-e kihivas a kerdesben, pl ha az a kerdes h mennyi 1+1? az nem tul jo kerdes, mert minden gepen van calc.exe

- a masik ertekelendo, ellenorizendo, h szalonkepes-e a kerdes. ez gondolom magatol ertetodo, inkabb nem is irok peldat

alapesetben ha nincs nemiszerv, karomkodas, uszito es hasonlo tartalma a kerdesnek, akkor sztem mehet ra a jo kerdes ertekeles de persze jon majd official support a reszletekkel
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 6.80
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
11. hozzászólás - 2008.09.23. 09:55:14 (Válasz tramenes #6 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.09.22. 21:39:54
Kevered Trianont és a II.vht. Kárpátalja és a Felvidék a cseheké lett oszt összedobták belőlük csehszlovákiát.


Mit keres Kárpátalja a Cseheknél?

A másik: a 24 című sorozat főszereplője nem Jack Bauer, hanem Keifer Sutherland. Bauer a fő szerep, vagy főhős.

Kicsit bosszantó, hogy az eddig bukott 3 kérdésből 2 rosszul lett föltéve vagy rossz a megadott válasz.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
12. hozzászólás - 2008.09.23. 10:13:25 (Válasz Leanthil #11 hozzászólására.)
Leanthil: Tramenesnek igaza van, Trianonnál tényleg a csehek kapták Kárpátalját, és csak később lett a Szovjetunió (és akkor sem Ukrajna) része.
Jack Bauerrel kapcsolatban: szerintem itt 2 helyes válasz lenne, mivel a magyarban mindkettőt jelentheti a főszereplő - ilyenkor érdemes megnyomni a rossz kérdés gombot, ha értékelhetsz. Amúgy a kérdést hamarosan törölni fogom, mert már szerepelt egyszer.
Pontszám: 7.50
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
13. hozzászólás - 2008.09.23. 10:18:50 (Válasz Hatsepsut #12 hozzászólására.)
Oké, akkor rendben.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 3
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
14. hozzászólás - 2008.09.23. 10:40:50
Az értékeléssel kapcsolatban:

1. Azonnal töröljétek: A kérdés trágár, szándékosan rosszindulatú, hiányoznak a válaszok, vagy egyszerűen butaság. (Utóbbira példa: "Ki a legszebb lány az osztályban? )
Ezt egészen biztosan mindenki felismeri.

2. Rossz kérdés: A legegyszerűbb eset, ha a kérdés bárgyúan egyszerű pl. 1+1 (lásd Syck hozzászólása), vagy (5 perc alatt) megoldhatatlanul nehéz pl. Hány pozitív egész osztója van 457689587632-nek? Ez persze nem vonatkozik arra, ha csak egyszerűen nem ismered a választ egy műveltségi kérdésre, és nem tudod, hogyan lehetne kikeresni.
Szintén ide tartozik, ha látod, hogy nem szerepel a jó válasz, ha több jó válasz szerepel, ha a feladó nem használ magyar ékezetes betűket, vagy súlyos helyesírási hibáktól nyüzsög (egy-egy elütés, vesszőhiba és más hasonlók nem tartoznak ide, ezt inkább jelezd a fórumon).
És ide tartoznak a nagyon durván szakterületi kérdések is. Ilyet lehetőleg ne írjatok, csak ha tényleg nagyon érdekesek valami miatt!

3. Jó kérdés: Ezt jelöld meg, ha a kérdés számodra jónak tűnik! Nem számít, ha nem tudod a választ, ha mégsem stimmelne valami, majd jelzik ezen a fórumon azok, akik tudják.
A hozzászólást Hatsepsut módosította 2008.09.23. 11:09:19-kor
Pontszám: 8.33
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
15. hozzászólás - 2008.09.23. 11:14:27
A pekingi Olimpián hanyadik aranyat nyert a vízilabda válogatott kérdés valasza hibás!
A 3. volt a válasz, de ez csak arra válasz, hogy sorban hanyadik, egymás után!!!
Pl 1956 ban is nyertünk!
Pontszám: 5
fórumozóVaBeneFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
16. hozzászólás - 2008.09.23. 12:05:27 (Válasz ATILA2 #15 hozzászólására.)
vagy arra, hogy 1. Vajda, 2. Kovács-Janics, 3. férfi vizilabda...
de nem tudom a pontos szövegét a kérdésnek :-)
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
17. hozzászólás - 2008.09.23. 14:19:34
Írnék kvíz kérdést, de aszarvasmarha szót nem engedélyezi. Tudtok ezen finomítani? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
18. hozzászólás - 2008.09.23. 14:48:29
Ezt a kviiz értékelése dolgot én sem értem igazán. Nem nézi valaki át, mielőtt bekerül? (Vagy miért kell várni vele, hogy bekerüljön?)

Másrészt ettől függetlenül nem bánnám, ha csak a válasz után kellene értékelni, mert előfordulhat, hogy valaki mellényom és hibás választ ad meg.

viszont a kviiz maga tetszik, jó dolog.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
19. hozzászólás - 2008.09.23. 15:23:08 (Válasz ATILA2 #15 hozzászólására.)
Kösz Atila, ezt már kijavítottam úgy, hogy jó legyen.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
20. hozzászólás - 2008.09.23. 15:24:33
Utasítsátok el az olyan választ is, amire csak Google segítséggel tud válaszolni a legtöbb ember. Vagy amikor valaki egy dátumot kétdez, és a választ napra pontosan kéri, 1-2 nap eltéréssel a lehetséges válaszok között. Vagy amikor valaki az elmúlt 50 év nem jelentős eseményét kérdezi (pl. egy koncert), és a válaszok 4 egymást követő év stb. Szóval bánjatok okosan az elutasítással, de ne utasítsatok el valamit csak azért, mert ti nem tudjátok rá a választ kapásból.
Pontszám: 8.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!