Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7401. hozzászólás - 2008.11.19. 23:06:48
Két kezemmel füled fogom s ott csücsülök az orrodon?
Bibircsók
Bukosisak
Szemüveg
Orrlánc


Ez nagyon aranyos.Méééééééég ilyet. Annyit,hogy a mondat végére pont és utána egy:Ki vagyok? kérdés.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.19. 23:10:40-kor
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7402. hozzászólás - 2008.11.19. 23:09:33 (Válasz Roseprincess #7400 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.11.19. 23:05:35
Én még sosem jártam egy sziget fesztiválon sem, de ezt mégis tudom... már csak azért is mert egyik újságban olvastam, egy levlél féleséget, ahol igen csak lehúzták őket... vagyis lehúzták a taknyosok... a Tokio Hotelnak biztos jobban örültek volna... Pedig attól függetlenül, hogy valaki szereti őket vagy nem, azért némi tiszteletet megérdemelnek, mert nem keveset tettek már le az asztalra...


Én megadom a tiszteletet.Nem tiszteletlenség,ha nem tudtam,hogy kik voltak itt a fesztiválon.
Tévedtem a kérdést illetően,megkövetem magam,egy fentebbi hosszászólásomban már írtam erról.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7403. hozzászólás - 2008.11.19. 23:16:25 (Válasz Lanmandragoran #7394 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.19. 22:50:29
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 22:30:49

Melyik együttes volt a 2008-as Sziget Fesztivál nulladik napjának nagy szenzációja?
Iron Maiden
Immortal
Metallica
AC/DC

Ezt tudnom kéne?


Ööö, illene. Ha nem is szereted a rockzenét, és azt sem tudod, mi fán terem a Sziget Fesztivál, elég nagy hírverése volt, hogy jönnek a Vasszüzek a 0. napra; ráadásul a modern zenei világ egyik legsikeresebb, legmeghatározóbb együtteséről van szó, akik lassan 35 éve ugrálnak a színpadon, és kb 75 millió albumot adtak el eddig.


Oké, elfogadom. Másik kérdés:

Ezt tudnom kéne [1 hónap/3 hónap/6 hónap/1 év/másfél év/2 év/5 év](illeszd be azt, amelyikre már "nem" lesz a válasz, de még menni fog a Végzetúr) múlva?
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.19. 23:17:15-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7404. hozzászólás - 2008.11.19. 23:17:27 (Válasz Kortevirag #7402 hozzászólására.)
Ne érts félre, én ezzel nem azt akartam mondani, hogy tiszteletlen vagy, mert nem tudtál a dologról, csak eszembe jutott, amit olvastam, és eléggé felbosszantott. Nem téged akartalak vele bántani Ha nem olvasom azt a "cikket" én sem tudok róluk
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 6.50
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7405. hozzászólás - 2008.11.19. 23:21:11
A Szabadítsátok ki Willy-t című filmben, ki volt Willy?
Gyerek
kutya
Kardszárnyú delfin
Macska

Felesleges a nagy kezdőbetű a válaszokban.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7406. hozzászólás - 2008.11.19. 23:31:56 (Válasz Lanmandragoran #7394 hozzászólására.)
Bocs, hogy beleszólok.
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.19. 22:50:29
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 22:30:49

Melyik együttes volt a 2008-as Sziget Fesztivál nulladik napjának nagy szenzációja?
Iron Maiden
Immortal
Metallica
AC/DC

Ezt tudnom kéne?


Ööö, illene. Ha nem is szereted a rockzenét, és azt sem tudod, mi fán terem a Sziget Fesztivál, elég nagy hírverése volt, hogy jönnek a Vasszüzek a 0. napra; ráadásul a modern zenei világ egyik legsikeresebb, legmeghatározóbb együtteséről van szó, akik lassan 35 éve ugrálnak a színpadon, és kb 75 millió albumot adtak el eddig.
Hasonló esemény, mint mikor kiderült egy hónapja, hogy márciusban jön az AC/DC az új albummal, és végre nem kell Bécsbe menni koncertre. Hány nap alatt fogyott el a több ezer db több tízezer forintos jegy? 3-4 nap, vagy ki se tartott addig?

Lanmandragoran, mond Te tudod, hogy ki volt a woodstocki fesztivál elsőnapján a fellépő?
Vagy netalán meg tudod mondani, hogy ki volt 2007-ben és 2006-ban a Szigeten a 0 napon?
Vagy 2007-ben a Szigeten a harmadik napon a nagy szinpadon ki lépett fel?
Na most kérdezhetnék talán olyat is, ami nem rock zenei kérdés.
Vagy talán tudod, hogy Mozart hol lépett fel legelőször?
Vagy Körtevirág kérdezzen irodalomból, mikor adták ki először Dante Isteni színjátékát?
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7407. hozzászólás - 2008.11.19. 23:32:13 (Válasz Roseprincess #7404 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.11.19. 23:17:27
Ne érts félre, én ezzel nem azt akartam mondani, hogy tiszteletlen vagy, mert nem tudtál a dologról, csak eszembe jutott, amit olvastam, és eléggé felbosszantott. Nem téged akartalak vele bántani Ha nem olvasom azt a "cikket" én sem tudok róluk


Okés.
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7408. hozzászólás - 2008.11.19. 23:33:28
Jaj nekem.Elindítottam egy lavinát.Nem akartam. Minden érintettől bocsánatot kérek.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7409. hozzászólás - 2008.11.19. 23:36:38 (Válasz Hydro Globus #7403 hozzászólására.)
Mikor is volt az idei Sziget? Július vége, aug. eleje? (látod, engem is annyira érdekel a Sziget, hogy azt sem tudom pontosan, mikor tartják) Tehát kis kerekítéssel számolva az első 6 hónap letelt.

De a kérdésre kérdéssel válaszolok inkább. Hányan emlékeznek rá, hogy '86-ban Budapesten járt a Queen, és koncertet adott a Népstadionban? Meg a Tavaszi szél vizet áraszt-ra? Természetesen azok közül, akiket valamelyest foglalkoztat egy ilyen esemény. Az hány éve is volt?

off:
szerintem mi alapvetően hasonló gondolkodásmóddal, és a kérdéselemzés azonos oldalán állva rengetegszer fogunk még szőrszálakról vitázni
on:
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
irritálóEchoFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7410. hozzászólás - 2008.11.19. 23:38:19
udv,

ha valaki a Depeche Mode rol kerdez,akkor legyen szives nezzen utan egy kicsit.
az egyuttes nem 1981 ben alakult!
nekem van mar 79 Bridge house koncertfelvetelem,de itt is utanaolvashat akit erdekel:
http://en.wikipedia.org/wiki/Depeche_Mode
81 ben a Speak and spell c lemezuk jelent meg.
off:
jovore uj lemez es vilag koruli turne:)
peace!
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7411. hozzászólás - 2008.11.19. 23:50:24 (Válasz Edef #7406 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.19. 23:31:56
Vagy Körtevirág kérdezzen irodalomból, mikor adták ki először Dante Isteni színjátékát?


Ezt te ezt,hogy találtad ki,hogy ilyet akarok majd kérdezni?De most komolyan.Ha nem is a Dante poklát,de vmi Nobel-díjas művet fogok kérdezni legközelebb.Uppsz,elárultam magam.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.11.19. 23:51:58-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7412. hozzászólás - 2008.11.20. 00:00:10 (Válasz Edef #7406 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.11.19. 23:31:56

Lanmandragoran, mond Te tudod, hogy ki volt a woodstocki fesztivál elsőnapján a fellépő?
Vagy netalán meg tudod mondani, hogy ki volt 2007-ben és 2006-ban a Szigeten a 0 napon?
Vagy 2007-ben a Szigeten a harmadik napon a nagy szinpadon ki lépett fel?
Na most kérdezhetnék talán olyat is, ami nem rock zenei kérdés.
Vagy talán tudod, hogy Mozart hol lépett fel legelőször?
Vagy Körtevirág kérdezzen irodalomból, mikor adták ki először Dante Isteni színjátékát?


Woodstock? Fogalmam sincs, akkor még nem foglalkoztam rockzenével, meg nem igazán volt vele tele a magyar média.
Sziget 2006.: Nekem úgy rémlik az Illés állt össze egy koncertre, de az lehet hogy már 2005-ben volt.
Sziget 2007.: LGT, itthoni viszonylatban elég nagy név az iparban
Sziget 2007. 3. nap Nagyszínpad: Pontosíthatnánk az órát? Egy nap a Nagyszínpadon ált. 3-4 sztár együttes megfordul.
Mozart: Emlékeim szerint 5 éves korában lépett fel, ha jól sejtem Salzburgban, mivel ott született.
Isteni színjáték: pontos évet nem tudok, de még jóval a könyvnyomdászat feltalálása előtt, kb 1320-1330 között kezdhetett elterjedni kézzel másolt példányokban, a nyomdászat elterjedése után ez volt az egyik első kiadott mű.


Kicsit próbáld értelmezni is amit olvasol. Nem olyan régen megjegyeztem, hogy a mindennapi élet nagy horderejű eseményeinek ismerete igenis hozzátartozik az átlagműveltséghez. Márpedig egy 33 éve létező együttes magyarországi koncertje (amire 4szer volt példa az elmúlt 33 évben) elég nagy horderejű esemény zenei ízléstől függetlenül.

Szerk.: gyenge az elem a billentyűzetemben, két leütés kimaradt.
+ látom valakinek nem tetszettem. Az, hogy felvettem a kesztyűt, vagy az hogy ha valamit nem tudok, akkor rinyálás helyett utánanézek? (Ja, és csak Danténak kellett)
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.11.20. 00:25:10-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7413. hozzászólás - 2008.11.20. 00:08:56
Volt valami kérdés, hogy ki uralkodott Caesar után Rómában.
Claudius
Vespasianus
Augustus
(XY. Nemtom ki volt még)

Augustust fogadta el helyes választként, viszont a kérdésre nézve szerintem nem helyes a válasz. Javítsatok ki, ha tévedek, de volt még a szenátusnak meg Antoniusnak is egy tiszteletköre.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7414. hozzászólás - 2008.11.20. 00:24:50 (Válasz Kisujj #7413 hozzászólására.)
Második triumvirátus. Octavianus, Antonius és Lepidus. Ez hivatalosan köztársaság, ahogy Caesar alatt is volt. De a kérdés ebben a formában a leginkább közérthető, nem javasolnám a megváltoztatását...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7415. hozzászólás - 2008.11.20. 00:32:04 (Válasz Byzon #7414 hozzászólására.)
OFF: Látom, te is kihasználod az aláírásban rejlő lehetőségeket
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7416. hozzászólás - 2008.11.20. 00:32:35 (Válasz Lanmandragoran #7412 hozzászólására.)
Ott a példa:
Woodstockból kibújtál, hogy nem éltél, ne érdekelt még a zene.
Mond szerinted a magyar lakosság hány százalékát érinti, hogy a Sziget 0. napján ki lép fel?
Én csak azt mondtam ezzel, hogy túl speciális.
2007. 0. napján ott voltam, és a koncerten nem sok 20 évest láttam. És garantálom, hogy a 20 évesek közt, ha megkérded nem tudják. Tehát ez nem egy olyan örök értékű műveltségi kérdés, hogy az Iron Maden itt volt a 0. napon.
Mondjuk én sosem voltam a "szűz" rajongója, engem inkább az szomorított el, hogy idén mégsem tudtak megegyezni a Presserrel a 0. napra, bár tavasszal még úgy nézett ki a dolog.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
fórumozóImbandiFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7417. hozzászólás - 2008.11.20. 00:44:19
Mikor tört ki az II. Világháború?
1848
1918
1917
1914

wtf... kérem törölni!
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7418. hozzászólás - 2008.11.20. 00:48:13 (Válasz Edef #7416 hozzászólására.)
Woodstock alól kibújtam, igen. De az hány éve is volt? Jövőre lesz negyven?
Most egy fél évvel ezelőtti eseményről beszélgetünk, amivel kapcsolatban te vagy már megint az egyetlen, aki szerint hű de speciális.
Én sem szeretem a "szüzeket", nekem a Metallica zenéje sokkal jobban bejön, és ha elolvasod a hozzászólásom, azon volt a hangsúly, hogy mekkora hírverést kaptak, ezért nem is olyan elvont tudás, hisz a csapból is az folyt, hogy itt lesznek/vannak/voltak. Ha valamit két héten keresztül naponta 5ször bemondanak az összes nagyobb magyar TV és rádióadón, az szerinted a lakosság mekkora százalékához jut el?

De tovább megyek, Szigeten sem voltam kinn egyszer sem; ha már nyári fesztivál, akkor Tokaj vagy EFOTT.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7419. hozzászólás - 2008.11.20. 00:54:40
Figyuzz Hydro Globus, valamelyik kommentedet kenytelen voltam betenni alairasnak, annyira kellett nevetnem. Ime:
A hozzászólást Kölök módosította 2008.11.20. 00:55:51-kor
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
7420. hozzászólás - 2008.11.20. 01:07:23


Nyugodtan.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője