Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4161. hozzászólás - 2008.10.28. 15:38:14 (Válasz andrej #4149 hozzászólására.)
Idézet: andrej - 2008.10.28. 14:32:55


Ki O' Neil ezredes?
egy mérnök
egy mesterlövész
az ellenállás vezetője a goauldok elleni háborúban
egy orvos

Hogyan segít Elminster az embereken (D&D)?
Bármerre is halad a célszemély, megtisztítja előtte az utat
Lángoszloppal jelzi, merre nem szabad menni
Furfangos üzeneteket és próbákat állít a célszemély elé
Megváltoztatja a célszemély nemét


Ezek nemcsak speckók de nem is igazak... O'Neill különben is 2 l, ő maga mondja egyszer hogy "Ne feledje, O'Neill. 2 L-lel. Van egy másik O'Neil ezredes a Légierőnél, ő egy "l"-lel írja és neki semmi humora nincs"
De a - gondolom - helyes válasz - az ellenállás vezetője - annyi helyen hibás hogy fel sem sorolom.

Elminster pedig az emberek nagyon-nagyon nagyrészén nem segít sehogy. Ő sem tud egyszerre több helyen lenni...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.28. 15:38:42-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencRainydayNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4162. hozzászólás - 2008.10.28. 15:40:45
Nem tudom, hogy ezt írta-e már valaki: javaslom a "Mikor született Jézus" féle kívkérdés eltörlését, mivel ahány történész, annyi megállapítás létezik erre. Vagy átírni a kérdést, hogy "a fáma szerint mikor született Jézus".
Pontszám: 5.33
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4163. hozzászólás - 2008.10.28. 15:54:57
Délutáni termés:

Az Eragon c. filmbe mi Sapphira?
malac
vitéz
sárkány
ember

Ki volt az az NFL játékos, aki az Ace Ventura című filmben játszott?
Dan Marino
Joe Taffoni
Plxico Burress
Steve Gabbard

Vajon a következő három kérdést lesz aki elrontja, vagy kiesnek a 100%-os szabályon:

Milyen medvefajta nincsen?
Fekete
Jeges
Panda
Irdatlan

Ki nem Micimackó barátja?
Nyuszi
Tigris
Malacka
Kuka

Mi a windows xp ?
szoftver
hüllő
ruha
operációs rendszer
Pontszám: 6
népszerűXallFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4164. hozzászólás - 2008.10.28. 16:02:30
Újabb idiotizmus iróniával:
"Melyiknek nehezebb a súlya 1cm3 jégnek, vagy 1 liter víznek?
1A víz nehezebb
2A jég nehezebb
3Egyenlő súlyúak
4Attól függ mennyire van megfagyva a jég"
Mikor megláttam arra gondoltam, hogy de jó, hogy végre valaki vicces kedvében is tesz fel kérdést és hogy kíváncsi vagyok, hogy hányan képesek bebukni azzal, hogy az egyenlőt jelölik meg...... Nos a kérdés feltevője többek között, mivel helyes válasznak az egyenlő van beállítva. Ami azért nagyon borzalmas, mert ha valaki végiggondolja, elég durva lenne, ha az 1 liter víz (vagyis kb egy kancsó) súlya egyenlő lenne annak az 1cm3 jégnek(kisebb jégkocka)a súlyával, ami a pohárban úszik!
Ha ez így lenne, nem lett volna szükség ágyúgolyóra, csak a telet kellett volna megvárni, és hógolyókkal lehetett volna megdobálni a várfalat.
A hozzászólást Xall módosította 2008.10.29. 13:41:25-kor
Pontszám: 7.67
irritálóLord ArkonFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4165. hozzászólás - 2008.10.28. 16:35:46
Mennyi gomb található egy billentuzeten osszesen ???
114
120
104
68


Na jó de ez így nem helyes mert az enyém momentán multimédiás. Tehát van plusz 18! gombom. Ha ott lenne a kérdésben hogy egy alap általános, és magyar billentyűzeten akkor stimmelne.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4166. hozzászólás - 2008.10.28. 16:46:21
Szerintem az NFL-játékosos kérdés maradhat (bár nem tudom a választ).
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4167. hozzászólás - 2008.10.28. 16:52:57 (Válasz Hydro Globus #4161 hozzászólására.)
Pontosan! 2 "l"-lel kell írni. Arra a részre még én is emlékszem,de erre a kérdére nem lehet helyest választ adni,ha ebben a formában maradunk. Mert eleinte ezredes,mjad később tábornok lesz. De örömmel látom,hogy mások is szeretik
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 3
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4168. hozzászólás - 2008.10.28. 16:54:39
Líthas!

Kocos (4061): Én soha nem TF-eztem, de van HKK-m. Javítson ki valaki ha tévedek, de az összes felsorolt lény szerpel a TF-ben. A kérdést úgy kéne módosítani hogy melyik szerepel KIZÁRLÓLAG a TF-ben? Mivel ha jól tudom a varkaudar Miklósék találmánya, ergó máshol nem találkozhatunk vele, de ettől még nem tipikusabb lény mint az elf, ork vagy troll!
Jeva (4066): ork fan vagyok, ezt nem nézhettem el!
Awenhai (4068): köszönöm a választ! Én sajnos Kirk óta nem láttam egy ST sorozatot se és nem is érzek rá késztetést hogy nézzem. Amúgy én a vetítés sorrendjére gondoltam, bár most divat előzményeket készíteni mindenhez.
Maci (4070): minden legmélyebb tiszteletem a tied! Én se tudtam ezért kimentem a konyhába és átlapoztam a tegnapi újságot és lám! Ott volt a megoldás. És 3 percen belül találtam rá!! És jó lett a válasz! És kaptam +10% LE-t! Részvétem!
Rammstein (4082): sztem hasznos, egyrészt mert a mesenézésre mindenkinek van/volt lehetősége, másrészt... a jó mesék úgy eltűntek! Én örülnék nekik!
cirip (4085): ez ugyan kevésbé ismert és speciális tudás, de a fantasy világok valamelyikében van egy ilyen szörny is hogy "blog". Jah, és kis kezdőbetűvel, mivel ez egy gyűjtőfogalom! (sértődés ne essék, nem neked szóltam be, a kérdés feltevőjének!!!) És a macskaköröm sem tudom mennyire tréfás elnevezés. Mivel nekünk a suliba így mondta a tanár.
Wocsok (4086): jól beugrattad a népet! Ennek még én is bedőltem volna, de most leesett hogy ugye van téli és nyári olimpia, mindkettő négy évente ha ezt felezzük akkor az 2. Sztem ha visszakapod a kérdést, vedd ki a négyet!
andrej és Andia: akkor a főszakács sem szakács???
A motyogók védője (4092): én spec fegyverrajongó vagyok, de... a mesterlövészeknek nincs kaliberük, erre még én se tudnám a választ ha nem ilyen hülyeségek lennének megadva! Én spec még nem hallottam 300-as kaliberű Magnum win töltényről. Sőt, úgy alapvetően 300-asról se. És ha már itt tartunk, a kaliber mindíg ".", vagyis .300 mag win legrosszabb esetben is!
Kölök (4094): A Casablanca-t nem láttam de az idézet a Macska-jajban is elhangzott. Csak hogy ne essen félreértés!
Craslorg (4099): Jó, ebben lehet valami, mert ez megint olyan hogy valaki néz ilyeneket, valaki meg nem. Nekem pl túl spec volt és mivel még nem is hallottam a filmről (mástól se) ezért kérdeztem rá hogy én vagyok ennyire műveletlen!
Kocos (4100): legjobb tudomásom szerint egyedike nincs, csak elseje! :8
Rammstein (4102): kérdezz rá, legfeljebb kihullik a 75-ös rostán.
Rammstein (4132): főleg azért mert az acélkristály és a fenőkő is növeli a sebzést, ez még félrevezető is amellett hogy alacsony szinten nem mindenki tudja rá a választ!
Khetty (4135): Osztom a véleményed. Én láttam anno az elejét a Yasának, de a válaszok kissé félrevezetőek. És mondtam már hogy utálom a HP-t??? Az ilyen kérdéseket diszkriminációnak veszem!
Hydro Globus (4158): lehet tudni első szinten! Nézz Toplistát!
andrej (4163): ha a hejjesírástól eltekintünk akkor az Xp az op rendszer és szoftver is egyszerre. Szerintem!
Elnézést a hosszú reagért. Sokat aludtam!


Darun
Pontszám: 7.50
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4169. hozzászólás - 2008.10.28. 17:01:57
Mennyi ideig tart minimum egy 2700 LE-ért idomítható állat trenírozása 4-es idomítás szakértelemmel? <- Ez hogy került be?

1 meg 1 az mennyi ? <- ...
Pontszám: 5
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4170. hozzászólás - 2008.10.28. 17:10:48 (Válasz Ajgatsz #4126 hozzászólására.)
Na most el kell gondolkodnom... Én is kérdeztem ugyanezt, csak nálam a nem-marvel egy ismertebb animeszereplő... De lehet hogy a válaszaim közt szerepel Superman, Batman... Mondjuk mára már úgy össze van kavarodva, az összes karakter átmászkál mindenhova marveléknél...
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4171. hozzászólás - 2008.10.28. 17:59:48
A Dragonlance krónikákban hogyan hívták az ikerpár mágus tagját?

Caramon
Fistandantilus
Sturm
Raistlin

Nagyon jó kérdés, végre valami kedvemre való!!! De mi van azokkal, akik nem olvasták a könyveket?
A hozzászólást Khetty módosította 2008.10.28. 18:09:45-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 6
irritálóA motyogók védőjeFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4172. hozzászólás - 2008.10.28. 18:04:32
Mennyi Univerzum áll rendelkezésre a Magyar OGame.hu-n ?
10
4
8
6

Aztse tudom mi az
Pontszám: 6
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4173. hozzászólás - 2008.10.28. 18:05:57 (Válasz Khetty #4171 hozzászólására.)
A vicces az hogy a Commodore-os időkbe volt egy ilyen játék is. Én csak innen ismerem őket. Nekem onnan három név is rémlik ami a felsoroltak közt szerepel, a Fistandantilus-t nem tudom hová tenni. Ennek ellenére fogalmam sincs mi a helyes válasz, de ha megkapom, kb 2 perc míg előkeresem azt a könyvet amibe a játék leírása van és megmondom a megfejtést!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4174. hozzászólás - 2008.10.28. 18:07:09 (Válasz Arianne #4170 hozzászólására.)
Az hagyján hogy marveléknál mászkál de vannak konkrétan dc marvel összeugrások is. Ettől még maga a karakter DC vagy Marvel marad.
Hiába ugrált a Pókember Gotham Cityben, attól ő bizony még Marvel karakter. Ettől függetlenül maximum az ismertebbekről, pl a megfilmesítettekről kellene csak kérdést feltenni, a többiek már egyáltalán nem biztos hogy sokakat érdekelnek.

Idézet: Darun - 2008.10.28. 16:54:39
cirip (4085): ez ugyan kevésbé ismert és speciális tudás, de a fantasy világok valamelyikében van egy ilyen szörny is hogy "blog". Jah, és kis kezdőbetűvel, mivel ez egy gyűjtőfogalom! (sértődés ne essék, nem neked szóltam be, a kérdés feltevőjének!!!) És a macskaköröm sem tudom mennyire tréfás elnevezés. Mivel nekünk a suliba így mondta a tanár.

Nem sértődöm meg, főleg mert én is azt írtam hogy kisbetű viszont a blog, mint szörny az új infó

macskaköröm tisztességes neve idézőjel, szal szerintem ez belefér a tréfás elnevezés kategóriába, mint pl a kacsacsőr is (>)
Idézet: Darun - 2008.10.28. 16:54:39
Kölök (4094): A Casablanca-t nem láttam de az idézet a Macska-jajban is elhangzott. Csak hogy ne essen félreértés!

A kérdés az volt hogy hol mondták először. Csak hogy ne essen félreértés!
A hozzászólást cirip módosította 2008.10.28. 18:08:55-kor
Pontszám: 6
fórumozóIcelady64Nő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4175. hozzászólás - 2008.10.28. 18:31:19
Melyik a helyes : Az első vilgágháborúban az antant hatalmakhoz ............. tartozott.
Oroszország, Nagy-Britannia, Franciaország és az USA X
Franciaország, Törökország és Írország
Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia
Oroszország, Nagy-Britannia és Franciaország

Az antant hatalmak rendszere a háromhatalmi antantra épült rá. 1914-re Európában az antant – entente cordiale – szövetségi rendszer tagjai az Egyesült Királyság, Franciaország és Oroszország voltak.

Woodrow Wilson, az USA elnöke miután belépett országa az I. világháborúba és hadat üzent Németországnak, kinyilvánította, hogy az USA nem tagja az antant hatalmak rendszerének, nem nevezhető szövetséges hatalomnak, mivel az Amerikai Egyesült Államok elsősorban Németországgal háborúzik, annak provokatív tengeralattjáró háborúja miatt.

Akkor most mi is van??
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4176. hozzászólás - 2008.10.28. 19:02:37 (Válasz cirip #4174 hozzászólására.)
Azt se neked szántam, csak a te kommentedre reagáltam, ezért jött ki így. A blogot mint szörny az egyik ismerősöm találta ki, nem hivatalos MAGUS kiegészítő. Tudom hogy a macskaköröm eredeti neve idézőjel, de a köznapi használatba így elterjedtebb. De tényleg, legyen igazad, ezen nem veszünk össze. A Casablanca-t ezek szerint benéztem, nem láttam azt hogy szerepelt benne az "először". Nézzétek el a figyelmetlenségemet!

Darun
Pontszám: 5
utáltDdaaFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4177. hozzászólás - 2008.10.28. 19:16:33
Helló

Az van hogy két kérdést is feltettem már és mindkettőre, elsőnek jó értékelést kaptam majd rosszat
pedig nem volt semmi baj a kérdéssel csak valami gyökér rossznak titulálta .

Ezen lehetne javítani?

Mert így nincs értelme kérdéseket feltenni.

Üdv
Pontszám: 2.40
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4178. hozzászólás - 2008.10.28. 19:18:10
ez a kerdes hibas:

Hogyan készül a Tokaji Máslás?
Előző évi Aszúbor és újbor házasítása által készítik.
A szőlő saját súlyától kipréselődő mustból erjesztik.
Előző évi Aszúbor seprűjéből és újborból / mustból áll össze.
Előző évi Aszúbor törkölyéből és újborból / mustból készül.

a megoldas a 3as, jo is lenne, de nem seprű az hanem seprő...
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4179. hozzászólás - 2008.10.28. 19:52:07 (Válasz Repro #4147 hozzászólására.)
Idézet: Repro - 2008.10.28. 13:56:33
Na jó tényleg zárjuk le.
Magyar helyesírás szabályai:

"290. A sorszámnevek után – ha számjegyekkel írjuk őket – pontot teszünk: 1. osztály, 3. sor, 1978. évi, a 10–12. oldalon stb. A pontot a toldalékokat kapcsoló kötőjel előtt is megtartjuk: 3.-nak futott be, a 8.-ba jár, a 10.-kel, a Tutaj u. 4.-ben stb. (A keltezés e tekintetben kivétel; vö. 296.)"

Nem vertek át...



Az itt leírtak igazak, a keltezés kivételével! Én még úgy tudom: 1-jén, 2-án. Pont nélkül, de ehhez egy lektor tudása nem ártana.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
4180. hozzászólás - 2008.10.28. 20:06:20
Kinek a hőse az ilanori bárd, Tier Nan Gorduin?
Wayne Chapman
Alan O’Connor
Jan van den Boomen
Raul Renier

Ezt a kérdést én tettem fel, és most megkaptam. Tudom, hogy ez elvileg kizárt, de kicsi az esélye, hogy más is ugyanígy fogalmazná meg. Na mindegy. Legalább tudom a választ.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!