Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2561. hozzászólás - 2008.10.17. 13:11:45 (Válasz Craslorg #2560 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.17. 13:00:01
Idézet: Hatsepsut - 2008.10.17. 12:46:20
Herbal!

Azért ne legyél ilyen radikális, mert akkor letiltódnak a jó értékelők.
Legyenek ezek csak rossz kérdések.
Ne aggódj, a meik, mejik, mijen, mien "szavakat" (az ilyen, olyan rossz változata túl gyakran szerepel más szavakban, nem tudok rákeresni, ezek miatt szóljatok) minden nap szűröm, és a kérdéseket, amelyekben szerepelnek, törlöm, akár kipontozódtak, akár nem. Nagyon-nagyon ritkán fordul elő, hogy annyira jónak találjak egy kérdést, hogy maradandónak ítélve kijavítsam.


Nem baj az, ha radikális. Szerintem egy kérdés feltevésénél legyen annyi ideje az írónak, hogy átnézi. Lehet benne elütés, de azért "ne má azé, ho meik a rosz közüle..."


Teljesen igazad van Craslorg! Természetesen Hatsepsut, Neked is. Te ismered a technikai hátterét a kvíznek.
Én csak attól félek, hogy sok kérdésírónak hiába adnánk a világ összes idejét, akkor sem jönne rá, hogy mi a baj azzal a szöveggel amit begépelt.
De adja Isten, hogy ne nekem legyen igazam, és amit mi itt nap mint nap tapasztalunk az a rohanásnak tudható be, és nem másnak...
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2562. hozzászólás - 2008.10.17. 13:30:03 (Válasz Mogorva #2518 hozzászólására.)
Idézet: Delicatesse - 2008.10.17. 08:44:08
"Hány lóerős egy Bugatti veyron?"

Törlendő, túl specifikus.


Ebbe mi a franc a specifikus? Ne mondd, h nem tudod bemasolni a google - ba..

Idézet: Khetty - 2008.10.17. 12:13:42
Melyik fogalom NEM kapcsolódik a torrentezéshez ?
Seeder
Peer
Leecher
Perk


csak Neked megsugom Perk..

T.
Pontszám: 2
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2563. hozzászólás - 2008.10.17. 13:38:29
Az előbb kaptam egy kérdést amit jónak ítéltem, de most kétségeim támadtak. Ha jól emlékszem ez volt:
Ki nem volt Keresztapa:
Marlon Brando
Al Pacino
Robert De Niro
Andy Garcia

A kérdező Robert De Nirot jelölte helyes válasznak.. Én sajnos már régen láttam a filmet, de ha jól emlékszem Robert De Niro volt keresztapa...
Vagy csak félreértettem a kérdést? Örülnék, ha valaki Keresztapa szakértő felvilágosítana
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűDelicatesseFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2564. hozzászólás - 2008.10.17. 13:48:25
"Melyik Magyarország második legnagyobb területű megyéje"

Az elfogadott válasz szerintem helytelen.
Pontszám: 5
népszerűDelicatesseFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2565. hozzászólás - 2008.10.17. 13:49:06 (Válasz Trockij #2562 hozzászólására.)
Idézet: Trockij - 2008.10.17. 13:30:03
Ebbe mi a franc a specifikus? Ne mondd, h nem tudod bemasolni a google - ba..

Szóval attól lesz valami specifikus hogy nem lehet kiguglizni 1 perc alatt. Aha. Jó.
A hozzászólást Delicatesse módosította 2008.10.17. 13:49:19-kor
Pontszám: 6.50
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2566. hozzászólás - 2008.10.17. 13:54:31
Sajnos egy újabb problémás kérdés, de értékelés alatt, így lehet, hogy törlődik:
Milyen lény a szatír? Válaszok: ember, állat, démon, angyal
Ha jól emlékszem a mitológiai szatír félisteni teremtmény. Ha a valóságban: ember. Ha szerepjátékban (Monster Manual), akkor szörny, de nem démon, mint ahogy ő megadta (jelleme általában semleges).
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 4
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2567. hozzászólás - 2008.10.17. 13:59:34
Ívanhááá!

Én is szok ügyeeni a hejjesírásra, peg a billentjüzeten nincsen is ékezzet, aztat mégiscsak igyexek.

No.

èljen a Török Szultán!
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 2.67
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2568. hozzászólás - 2008.10.17. 14:03:18 (Válasz Rius #2566 hozzászólására.)
Hat igen, belebotlottunk abba a körbe, hogy 5 perc alatt gyakorlatilag barmit le lehet szedni a netröl, s hogy akkor mi szamit specifikus kerdesnek...

At lehetne ezt gondolni, kedves fejlesztök...

Ja, es a 2565-ösre reagaltam
A hozzászólást Kölök módosította 2008.10.17. 14:04:48-kor
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 3.67
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2569. hozzászólás - 2008.10.17. 14:12:21 (Válasz Trockij #2562 hozzászólására.)
Rájöttem az angol szavak jelentéséből, hogy a Perk a helyes... itt inkább a kérés nem tetszett, minthogy a torrentezés - szerintem - jogvédett anyagok lopkodását jelenti... így nem tartom jónak egy ehhez kapcsolódó kérdést egy ilyen játékban....
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5.33
kedvencHerbalFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2570. hozzászólás - 2008.10.17. 14:25:31 (Válasz Atreus #2561 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2008.10.17. 13:11:45
Idézet: Craslorg - 2008.10.17. 13:00:01
Idézet: Hatsepsut - 2008.10.17. 12:46:20
Herbal!

Azért ne legyél ilyen radikális, mert akkor letiltódnak a jó értékelők.
Legyenek ezek csak rossz kérdések.
Ne aggódj, a meik, mejik, mijen, mien "szavakat" (az ilyen, olyan rossz változata túl gyakran szerepel más szavakban, nem tudok rákeresni, ezek miatt szóljatok) minden nap szűröm, és a kérdéseket, amelyekben szerepelnek, törlöm, akár kipontozódtak, akár nem. Nagyon-nagyon ritkán fordul elő, hogy annyira jónak találjak egy kérdést, hogy maradandónak ítélve kijavítsam.


Nem baj az, ha radikális. Szerintem egy kérdés feltevésénél legyen annyi ideje az írónak, hogy átnézi. Lehet benne elütés, de azért "ne má azé, ho meik a rosz közüle..."


Teljesen igazad van Craslorg! Természetesen Hatsepsut, Neked is. Te ismered a technikai hátterét a kvíznek.
Én csak attól félek, hogy sok kérdésírónak hiába adnánk a világ összes idejét, akkor sem jönne rá, hogy mi a baj azzal a szöveggel amit begépelt.
De adja Isten, hogy ne nekem legyen igazam, és amit mi itt nap mint nap tapasztalunk az a rohanásnak tudható be, és nem másnak...


Köszönöm a reakciókat, Ti vagytok azok, akik visszaadják a reményt!
Tudjátok: A lepényhal megy elöl, a reményhal meg utoljára!
Egy olyan ember, aki nem olvas jó könyveket, semmivel sem különb annál, aki nem tudja elolvasni őket.

- Mark Twain
Pontszám: 7.67
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2571. hozzászólás - 2008.10.17. 14:26:29 (Válasz Delicatesse #2565 hozzászólására.)
Idézet: Delicatesse - 2008.10.17. 13:49:06
Idézet: Trockij - 2008.10.17. 13:30:03
Ebbe mi a franc a specifikus? Ne mondd, h nem tudod bemasolni a google - ba..

Szóval attól lesz valami specifikus hogy nem lehet kiguglizni 1 perc alatt. Aha. Jó.


Ne forgasd ki a szavaimat

Khetty: ebben igazad van, bar a mai internetes tarsadalom sztem jo resze torrentezik vagy legalabbis tudja, h mi az..

T.

ui: megint sry az offert..
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2572. hozzászólás - 2008.10.17. 14:29:05 (Válasz Khetty #2569 hozzászólására.)
Na, azért a torrentezés nem feltétlenül lopkodás és illegális tevékenység, de az sem jelenthető ki kategorikusan, hogy csak 100% legális anyagokat lehet letölteni.
Maga a kérdés valóban nem ide tartozik...túl speciális.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencHerbalFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2573. hozzászólás - 2008.10.17. 14:29:18 (Válasz Delicatesse #2565 hozzászólására.)
Idézet: Delicatesse - 2008.10.17. 13:49:06
Idézet: Trockij - 2008.10.17. 13:30:03
Ebbe mi a franc a specifikus? Ne mondd, h nem tudod bemasolni a google - ba..

Szóval attól lesz valami specifikus hogy nem lehet kiguglizni 1 perc alatt. Aha. Jó.


Delicatesse-szel értek egyet. elvileg az általános műveltséghez tartozó kérdéseket teszünk fel és kapunk, nem pedig 'guglizóversenyen' veszünk részt!
A hozzászólást Herbal módosította 2008.10.17. 14:29:52-kor
Egy olyan ember, aki nem olvas jó könyveket, semmivel sem különb annál, aki nem tudja elolvasni őket.

- Mark Twain
Pontszám: 6
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2574. hozzászólás - 2008.10.17. 14:37:58 (Válasz Herbal #2573 hozzászólására.)
Persze, de én például nem egy esetben tettem szert plusz tudásra úgy, hogy valamelyik kérdés miatt rá kellett keresnem egy témára. És én ennek örülök.
Ezért én nem ítélném el azokat a kérdéseket, amihez kell keresgélni.
Pontszám: 7.50
fórumozóIcelady64Nő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2575. hozzászólás - 2008.10.17. 15:08:46
Hogy hívják Brice Willis exfeleségét?

Tudja valaki?

Annyit legalább kellene, hogy ha leírok valamit olvassam át!!!!!
Pontszám: 5
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2576. hozzászólás - 2008.10.17. 15:12:22 (Válasz Icelady64 #2575 hozzászólására.)
Idézet: Icelady64 - 2008.10.17. 15:08:46
Hogy hívják Brice Willis exfeleségét?

Tudja valaki?

Annyit legalább kellene, hogy ha leírok valamit olvassam át!!!!!


Hejjes Irasrol Is Volt Szo Az Elmult Par Oldal Alatt

egyertek cirippel.. a legtobb kerdessel tenyleg tanulsz.. es nem mindenki egyforman "alapmuvelt", mint masok.. azt hiszem eppen erre van kitalalva a google.. nem?
Pontszám: 3
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2577. hozzászólás - 2008.10.17. 15:24:30 (Válasz cirip #2574 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.10.17. 14:37:58
Persze, de én például nem egy esetben tettem szert plusz tudásra úgy, hogy valamelyik kérdés miatt rá kellett keresnem egy témára. És én ennek örülök.
Ezért én nem ítélném el azokat a kérdéseket, amihez kell keresgélni.

Ez rendben is van. Nekem is ezért tetszett meg első látásra a kvíz.
Eleinte még átgondolt, értelmes kérdések voltak, amiknek tényleg érdemes volt utánanézni.
Azóta elkezdtek a játékosok kérdéseket feltenni, és a szinvonal meredek zuhanásba kezdett.
Vannak most is jó kérdések, de inkább csak becsúszik néha 1-1, azok közé, amit elolvasni is kár, nemhogy utánanézni.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
fórumozóIcelady64Nő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2578. hozzászólás - 2008.10.17. 15:36:36
Hogy hívták a Tenkes kapitányát az azonos című könyvben?
Kalapács Károly
Ásó Bence
Gereblye Gábor
Eke Mihály


Ez mind szép és jó, csak nem Eke Mihály, hanem Eke Máté!!!
Pontszám: 8.33
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2579. hozzászólás - 2008.10.17. 15:47:24
Nem az a gond, hogy guglizni kell, hanem az, ha olyasmit kell keresgélni, ami a kutyát sem érdekli.
Szerintem.
Pl. engem nem nagyon izgat a foci (bocs, hogy éppen ezzel jövök), de azért az ismertebb játékosok, csapatok nevét hallottam, és tisztelem az eredményeiket. Ugyanakkor nem látom be, hogy olyan eredményeket, amelyeket még a rendszeres nézők sem tudnak fejből (mondjuk két év múlva) miért kellene kikeresni.
Én sem írok kérdéseket Bliss vagy Ranganathan osztályozási rendszeréről, pedig mindkettőt jól ismerem.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz
2580. hozzászólás - 2008.10.17. 15:54:36 (Válasz Hatsepsut #2579 hozzászólására.)
Okés, de ettől még nem egyértelműen kuka egy olyan kérdés ami mégsem "alapműveltség", vagyis nem tudom rögtön, és használnom kell hozzá a keresőt.
És igen, nehéz megtalálni hol van a határ.
Fociban is volt érdekes kérdés... (kizárás után mégis nyertek) de hogy ki nyerte a 2007-es ilyen olyan vidéki döntőt, na, az valóban érdektelen.
Ezek közül még talán a nagyobb kaliberű versenyekre (világ, de minimum Európa) hajlandó vagyok időt fecsérelni... többi rossz kérdés/túl speciális kategória
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!