Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7981. hozzászólás - 2009.02.12. 13:25:14 (Válasz Kapik #7980 hozzászólására.)
Ki kell, hogy ábrándítsalak. Csakhogy példát hozzak. Mond Neked valamit az, hogy sahnszi agyaghadsereg? Azok máz nélküli agyagszobor, terrakották.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7982. hozzászólás - 2009.02.12. 13:27:38
Számomra a mai nap gyöngyszeme és el van fogadva

Melyik szám nagyobb?
8
5
7
6

Arról nem is beszélve, ha nagyon kötekedni akarok nem a szám értékét kérdezte ergo láthatom úgyis, hogy egyforma nagyságban vannak leírva
A hozzászólást Kissolyom módosította 2009.02.12. 13:29:05-kor
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7983. hozzászólás - 2009.02.12. 13:33:09
Igen ezt te tudtad ami nagyon is jó dolog.
De 100 megkérdezetből hány darab jó választ kapnánk ha nem tippelnének,hanem biztos tudásukra hagyatkoznánk?

Nah de nem kötelszem,inkább megyek játszani.Sziasztok
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7984. hozzászólás - 2009.02.12. 13:35:57 (Válasz Kapik #7983 hozzászólására.)
A terracotta (jelentése: égetett föld) szó maga is elég sokszor kerül elő ahhoz, hogy ismerni lehessen.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7985. hozzászólás - 2009.02.12. 13:54:41
Mi az együttes teljes neve AC/?

/DC
/DG
/DB
/DN
Szóval AC//DC? meg amúgy is...

Melyik a Windows legújab operációs rendszere?

XP home
XP professional
NT
Vista
Még igen, de hamarosan jön a következő remekmű

Ki találta fel a telefont?

Alexander Graham Bell
John Taylor Phone
Thomas Alva Edison
Otto Von Tele
Ezt tudtam, hogy nem jó, de hogy wikit idézzem (ott jobban van megfogalmazva):
Legtöbben úgy tudják, hogy Alexander Graham Bell találta fel, majd építette meg az elsőt telefont 1876-ban, az amerikai Massachusetts államban. Rajtuk kívül voltak még sokan mások, akik rendkívül fontosak voltak a telefon kifejlesztésében. Az alapokat Morse találmánya, a távíró fektette le, ez volt ugyanis az első, elektromos jeleket továbbító hálózat.1854-ben egy francia távíró, Charles Borseul felvetette annak lehetőségét, hogy hangot is lehetne valahogy a hálózaton továbbítani. Ebben az időszakban kísérletezett még a már említetteken kívül Johann Philipp Reis és Elisha Gray.Az Amerikában élő Bell egy olasz feltaláló, Antonio Meucci nyomdokain indult el. Gyakorlatilag amit Meucci 1874-ben anyagi nehézségek miatt nem tudott szabadalmaztatni, azt két évvel később Bell megtette. Ennek ellenére Antonio Meuccio hírnevét öregbíti, hogy 2002-ben az Egyesült Államok képviselőháza nyilatkozatot fogadott el, melyben az olasz tudóst ismeri el a telefon feltalálójaként. Végül Alexander Graham Bell és az ő csapata építette meg a telefont, ami végül 1876 után Bostonból kiindulva meghódította a világot.


Mi a Miniszter Gyurcsány kereszt neve?

Norbi
Ferenc
Pál
Kati
miniszter (márcsak azért is, mert a szó eredeti jelentése ugye szolga) kisbetű keresztneve egybeírandó, és jelenleg nem miniszter, hanem miniszterelnök, ráadásul, ha a következő ciklusban nem nyernek (amire azért eleggé nagy esély van) akkor egyik sem lesz.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7986. hozzászólás - 2009.02.12. 14:04:49
Három kérdésembe is hibát vétettem remélem itt kell jelezni ha javíttatni szeretném:
eredeti:
A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a DS9 sorozat idején a Födeációval? 55.25%
javított:
A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a DS9 sorozat idején a Föderációval?

eredeti:
Egy energiaörvény a galaxis tulsó oldalára röpíti az űrhajót, ahonnan megpróbálnak hazajutni a sorozazatban. Melyik válaszra legjellemzőbb az állítás? A kérdésre eddig 37 jó és 20 rossz válasz érkezett.
javított:
Egy energiaörvény a galaxis túlsó oldalára röpíti az űrhajót, ahonnan megpróbálnak hazajutni a sorozatban. Melyik válaszra legjellemzőbb az állítás?

eredeti:
Melyik az a sorozat ahol a gyolkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük? A kérdésre eddig 40 jó és 25 rossz válasz érkezett.
javított:
Melyik az a sorozat ahol a gyilkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük?

Remélem megoldható a javítás. Amennyiben rossz helyre írtam légyszíves irányítsatok másik topicba.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűDeckerFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7987. hozzászólás - 2009.02.12. 14:10:51
"Mi az a kokilla?

Bütyökkel a fejtetőre mért ütés.
Fémből készített öntőforma. *
A kókusz rostokban gazdag héja.
Nem tudom. Mi az?


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."


Megmondaná valaki, ebben mi a nem egyértelmű, illetve rossz?!
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7988. hozzászólás - 2009.02.12. 14:15:23 (Válasz Decker #7987 hozzászólására.)
Ha a "Nem tudom. Mi az?" szerinted nem rossz válasz, akkor inkább hanyagold a kérdésírást, mert sűrűn fogsz csalódni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7989. hozzászólás - 2009.02.12. 14:15:51 (Válasz Decker #7987 hozzászólására.)
Ne írj olyat válaszlehetőségbe, hogy "Nem tudom". Ez ugyanis helyes, ha egyszer tényleg nem tudom. Meg igénytelen is, mert arra utal, hogy a kérdező lusta volt kitalálni még egy lehetőséget.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7990. hozzászólás - 2009.02.12. 14:21:08 (Válasz Freez #7986 hozzászólására.)
Idézet: Freez - 2009.02.12. 14:04:49
Három kérdésembe is hibát vétettem remélem itt kell jelezni ha javíttatni szeretném:
eredeti:
A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a DS9 sorozat idején a Födeációval? 55.25%
javított:
A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a DS9 sorozat idején a Föderációval?

eredeti:
Egy energiaörvény a galaxis tulsó oldalára röpíti az űrhajót, ahonnan megpróbálnak hazajutni a sorozazatban. Melyik válaszra legjellemzőbb az állítás? A kérdésre eddig 37 jó és 20 rossz válasz érkezett.
javított:
Egy energiaörvény a galaxis túlsó oldalára röpíti az űrhajót, ahonnan megpróbálnak hazajutni a sorozatban. Melyik válaszra legjellemzőbb az állítás?

eredeti:
Melyik az a sorozat ahol a gyolkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük? A kérdésre eddig 40 jó és 25 rossz válasz érkezett.
javított:
Melyik az a sorozat ahol a gyilkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük?

Remélem megoldható a javítás. Amennyiben rossz helyre írtam légyszíves irányítsatok másik topicba.


Ha már javítasz, ne végezz fél munkát.

A Star Trek világában mely faj képviselői viszonyulnak ellenségesen a Deep Space Nine sorozat idején a Föderációhoz?

Melyik az a sorozat, ahol a gyilkosokra/sorozatgyilkosokra egy vérnyomelemző vadászik, majd végez velük?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7991. hozzászólás - 2009.02.12. 14:25:45
Off: Köszönöm így tényleg jobban hangzanak és nyelvtanilag is helyesebbek a kérdéseim!
A hozzászólást Freez módosította 2009.02.12. 14:26:28-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7992. hozzászólás - 2009.02.12. 14:32:05
Hány őskövet tudunk venni 900 Ft - ért?

25
30
35
20
Utána kellett néznem mire visszaléptem, már valaki valószínűleg elfogadta. Hiányzik onnét az, hogy sms-ben. Az kicsit drágább

Melyik nem Chuck Norris-os tény?

Chuck Norris elszámolt végtelenig - kétszer.
Nem létezik a globális felmelegedés, csak Chuck Norris fázott, és feltekerte a napot.
Chuck Norris miatt mosolyog a Mona Lisa.
Chuck Norris megadta magát amikor egyszerre 10 ninja támadta.
Poénnak jó, de amúgy...
Mindenesetre nem irigyellek Hatsepsut
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
közellenségSardFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7993. hozzászólás - 2009.02.12. 14:56:38
Hány éves Gafield, a híres képregény macska ?
30 éves (1978)
10 éves (1998)
50 éves (1958)
100 éves (1908)

es pontatlan is a kerdesfelteves.
Pontszám: 5
kedvelt tagRolikFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7994. hozzászólás - 2009.02.12. 15:29:37 (Válasz Magusocska #7973 hozzászólására.)
Idézet: Meszy86 - 2009.02.11. 17:21:54
Melyik szám nem osztható 4-el az alábbiak közül?
142
236
1000
172

Én Úgy látszik túl sok iskolát végeztem mert én mindegyiket eltudom osztani 4-l.

Ahhoz túl sokat, hogy eloszd, de ahhoz keveset, hogy le is tudd írni! (4-gyel)

Idézet: Magusocska - 2009.02.12. 11:17:50
Mikor kezdődött a második világháború?

1944
1939 *
1937
1940

A második világháború Ázsiában 1937. június 7-én , Európában 1939. szeptember 1-jén kezdődött.


Azt látom, hogy Wiki ezt írja, de nyugtassatok meg, hogy ezt a '37-es kezdést nem tanítják iskolában!

Ez egy harci előzménye a világháborúnak, akárcsak a spanyol polgárháború! A Te gondolatmeneted szerint akkor Európában 1936-ban kezdődött a VH.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7995. hozzászólás - 2009.02.12. 15:38:16

Milyen színűek a hupiKÉK törpikék?

Kék
Piros
Zöld
Rózsaszín


Mi a görög "hérosz" szó magyar jelentése?

HŐS
gyors
hűs
kicsi

Rendes a kérdezőtől, hogy szép nagy betűkkel segít, nehogy elrontsa valaki a kérését, de ez így nem kvízbe való.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7996. hozzászólás - 2009.02.12. 15:40:33
Melyik Magyarország legkissebb lakott települése?
Múcsony
Szuhakálló
Szanticska
Tiszanekeresd

ad 1. legkisebb
ad 2. Mi alapján? Népesség vagy terület?
ad 3. Széles körben elterjedt vélekedés szerint Magyarország legkisebb lakott települése. A vélekedés pedig nem egyenlô a ténnyel.
Melyik országban nem Euró a fizetőeszköz?
Spanyolország
Magyarország
Franciaország
Olaszország

Aktualitását veszítheti.
Mi a neve a Birodalmi lepegetonek (Star Wars)?
AT-ST
AT-AT
R2-D2
[...]

Bejelölöm az AT-AT-t erre:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: AT-AT

Anyád!
Ki az első, levegőnél nehezebb repülőgép feltalálója?
Thomas Alva Edison
Puskás Tivadar
Orville Wright
Bíró László

Ketten voltak és vitatott!
A Wright fivérek, Orville Wright (1871. augusztus 19. – 1948. január 30.) és Wilbur Wright (1867. április 16. – 1912. május 30.) nevét elsősorban az első, gyakorlatban működő repülőgép megtervezésével és megépítésével kapcsolatban, és az első irányítható, motorral hajtott, levegőnél nehezebb eszközzel való repülés kapcsán ismerhetjük, sok más repülési mérföldkő mellett. Ennek ellenére a kezdetektől egészen napjainkig vitatja néhány ember és ország, hogy valóban ők építették az első repülőgépet.
A hozzászólást Kagemusha módosította 2009.02.12. 15:56:13-kor
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7997. hozzászólás - 2009.02.12. 15:43:46 (Válasz Kagemusha #7996 hozzászólására.)
?
Na de tényleg 18 ősköve lesz, meg marad 21 kiégett őskő.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7998. hozzászólás - 2009.02.12. 15:54:55 (Válasz Kagemusha #7996 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2009.02.12. 15:40:33
Ki az első, levegőnél nehezebb repülőgép feltalálója?
Thomas Alva Edison
Puskás Tivadar
Orville Wright
Bíró László

Ketten voltak és vitatott!
A Wright fivérek, Orville Wright (1871. augusztus 19. – 1948. január 30.) és Wilbur Wright (1867. április 16. – 1912. május 30.) nevét elsősorban az első, gyakorlatban működő repülőgép megtervezésével és megépítésével kapcsolatban, és az első irányítható, motorral hajtott, levegőnél nehezebb eszközzel való repülés kapcsán ismerhetjük, sok más repülési mérföldkő mellett. Ennek ellenére a kezdetektől egészen napjainkig vitatja néhány ember és ország, hogy valóban ők építették az első repülőgépet.
A Wright fivérek az első motorral ellátott gépet tervezték. A legkorábbi levegőnél nehezebb repülőgéptervrajz még a XVI. századból maradt ránk Michelangelo Buonarroti tollából, ceruzájából.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7999. hozzászólás - 2009.02.12. 15:56:32 (Válasz cirip #7997 hozzászólására.)
Igaz, ezt benéztem...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8000. hozzászólás - 2009.02.12. 15:57:21 (Válasz Zoltanszon #7998 hozzászólására.)
Hát akkor meg fôleg nem jó egyetlen válasz sem.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!