Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2661. hozzászólás - 2008.12.27. 21:32:34 (Válasz Dell #2660 hozzászólására.)
Ez,azért dúrva!!!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
fórumozóFmateFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2662. hozzászólás - 2008.12.27. 21:39:58 (Válasz Lanmandragoran #2591 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.27. 14:44:05
Idézet: Fmate - 2008.12.27. 13:50:17
Melyik konzol a legkisebb?

Play Station 3
Xbox 360
Sony PSP
Nintendo DS

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ezekből a konzolokból világszinten /35+22+84+41/ több mint 200 millió darabot adtak el (wikipédia).Ilyen széles körben ismert eszközök fizikai méretére vonatkozó kérdést "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ" így értékelni finoman szólva is nevetséges.Kérem a rossz értékelés eltörlését,mivel így a következő hasonlóan értelmes értékelésnél elveszíteném a kérdésfeltevés lehetőségét,ami pedig számomra fontos eleme a játéknak.(bár fogalmam sincs adminok foglalkoznak -e ezzel itt a fórumon,vagy csak a hülye kérdéseket gyomlálgatják a bejelentések alapján...)

Köszi!


Egyrészt amennyiben azok a fölső számok pontosak, az a több mint kétszáz elég lesz 182 milliónak, másrészt ha ehhez hozzávesszük, hogy a Föld lakossága cirka 6,2 milliárd, akkor gyors számolással megkapjuk, hogy a lakosságnak mondjuk a 3%-a birtokol valamilyen fajta konzolt a felsoroltak közül. Ha hozzávesszük, hogy egy konzolt általában a gyerek kap meg a családban, valamint azt is, hogy az újabbat a régi helyett kapja, azt hiszem 6% teljesen reális becslés.
Szerinted a lakosság 6%-a nem egy kis speciális csoport?
És akkor abba még bele sem mentem, hogy akinek az egyik fajta van, az nagy valószínűséggel szintén nem tudja, hogy a másik fajta kisebb vagy nagyobb. Ha a következő hasonlóan értelmes kérdésednél elveszíted a kérdezés jogát, akkor jobban gondold meg, hogy mi legyen az a kérdés.


Kedves lanman....etc

Értékes posztod láthatóan a szimpla kekeckedés szülte,gondolom a sok csillagot is hasonlókért kaptad,gratulálok,értékes forumózó...Viszont,a kérésem egyértelműen egy adminisztrátornak szántam (gyengébbek kedvéért ezt le is írtam).Na most Te,kedves izé adminisztrátor vagy?Nem?Akkor ülj vissza a helyedre,és tartsd a szád.(ne hápogj, a stílust tőled lestem)

Kösz
Pontszám: 2.86
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2663. hozzászólás - 2008.12.27. 21:45:19 (Válasz Gau84 #2653 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2008.12.27. 20:24:21
Kaptam egy olyan kérdést értékelésre, hogy (nagyjából csak)
"melyiknek nincs felsővezetékes áramszedője?"

Villamos
Trolibusz
Metró
HÉV

Rossz értékelést adtam, mivel igen, kicsiny hazánkban ugyan nem, de azért nem egy városban felsővezetékes metro van. Csak a kérdést kellene kicsit átfogalmazni/pontosítani, és szvsz teljesen jó volna.

(pardon először kétszer írtam villamost )
Sőt nálunk is az M1, a "kis földalatti" szintén felsővezetékes!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 6
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2664. hozzászólás - 2008.12.27. 21:58:29 (Válasz Fmate #2662 hozzászólására.)
No, nekem kevesebb csillagom van - fel sem állok, ülve kérdezem.

Mit takar valójában a kérdés?
Melyik konzol a legkisebb?


Ha ez egyik laposabb, de hosszabb, akkor az kisebb? Avagy ha hosszabb, de keskenyebb, ugyanakkor magasabb? Beszélhetünk a konzolokról úgy, hogy literben adjuk meg azt, hogy pontosan mekkorák? Meglehet, bebizonyítom, hogy fogalmam sincs arról, melyik hogy néz ki, dehát ez az igazság :-)

Igazából nekem azért tűnik speciálisnak a kérdés, mert szerintem erre egy bolti eladó tud a legjobban válaszolni, aki mindegyikkel találkozott már. Esetleg olyanok, akik mindegyiket ismerik, esetleg látták már együtt is őket.

Mielőtt elnyesnéd egy elmés megjegyzéssel libanyakam - ezzel meg gá-gá-gá-gátolva (xuse me), hogy kommunikáljak -, légy szíves olvass vissza, mi volt az én véleményem arról, amit a Lan írt (2604). Igazából a statisztikai részét feszegettem illetve arra kerestem a választ, hogy valóban speciális-e a kérdésed. Nem fogalmaztam meg ellenvéleményt, csupán egy másik szempontot vázoltam. Ne fokozd a gá-gá-gátlásaim! :-)

Nem vagyok én sem admin - ahogy arra utaltam az elején. Ők elvileg nézik ezt a fórumot és aszerint segítik a kvíz tisztitását. Itt véleményeket ütköztetünk. Ha Te csak az admin-al szeretnél beszélni, akkor írj neki üzenetet. Mi csak pór nép vagyunk itten kérem, én ráadásul vidéki vagyok, csak a buszra várok itten kérem!

Gágá!
A hozzászólást Dell módosította 2008.12.27. 22:10:58-kor
Pontszám: 8.33
népszerűRepro
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2665. hozzászólás - 2008.12.27. 22:00:52
Melyik démon ""hitelesített" aláírásával egy papok által írt dokumentumot a monda szerint?

Hogy a mit - a mikor - a merre?
Repro - Moroflex (V1)
Gomba - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Repro - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 6
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2666. hozzászólás - 2008.12.27. 22:00:53
Idézet: Spityu - 2008.12.27. 18:55:34
Idézet: Edef - 2008.12.27. 14:11:06
Idézet: Spityu - 2008.12.27. 08:04:11
Nem elnyújtott... Mert bár nyomon követjük a hat ember életét, és láthatjuk ahogy családjuk, gyerekük, stb. lesz, de minden résznek külön címe és eleje-tartalma-vége van. Mindi mind egy-egy hétköznapi témát dolgoz fel elég viccesen.
A hármat vakkantott dolog egy nagy baromság, mivel az tényleg csak egy részben van, de amíg egy 241 részes sorozatból, kb. 100 részben említik meg, hogy Monica szakács, és kb. 10 rész foglalkozik ezzel a témával, nem igazán lehet speciálisnak mondani. Pláne, hogy a világ egyik legsikeresebb sorozata.


Nem tudom mi a primitív abban, hogy Stan és Pan nem a múlt század közepén volt, hacsak nem az, hogy a múlt század elején (1925 körül).
És az bizony a XX. század, mi pedig 8, lassan 9 éve meg a XXI. században élünk. Tehát max. a közepével lehet gond...
Örülök, hogy az életedből 241 órát azaz 10 egész napot erre bítál szánni, és ettől sokkal okosabbb letél, mert tudod, többek között, hogy Mónika szakácsnő, és főzés közben szereti, ha a szomszéd bámulja az ablakon, és csorgatja a nyálát...
Boldog órákat szereztél a családodnak és szeretteidnek, mert addig is békén hagytad őket, és nem őket szekáltad, nam a kocsmában ültél, bár biztos meg ittál közben legalább 200 üveg sört is. De számoljuk hozzá a még legalább 13 család sorozatot, szappanoperát, és egészen jó az arány.
Fel lehet tenni a sok kvízkérdést a szappanoperákból.


20 perces egy rész, nem 1 óra..
De ritka nagy f..sz vagy.. Hogy mered a családomat a szádra venni? Miből gondolod, hogy sört ittam? (Utálom a sört, plusz nem vagyok alkoholista! Még a szülinapomon sem ittam.) Meg ha valaki egy baleset miatt 2 hónapra ágyba kényszerül, akkor valamivel el kell ütnie az időt...
Meg nem mindenki tapló, engem elvisel és szeret a családom, és ha velük vagyok, se szekálom őket...
Örülök!
De ha belegondolok, hogy egy rész 20 perces, de Te megnézted az összes kereskedelmi csatornán, mert felsoroltad, hogy melyikeken ment le. Tehát figyelemmel kisérted. az 3*20 perc az egy óra.
Megint más, ha bent fekszel egy kórházban, de akkor ne feltételezd, hogy mások is bent fekszenek és megnéznek minden szennyet ami kijön a TV-ből.
A családodat nem bántottam. Olvasd végig még egyszer!
Csak arra céloztam, irónikusan, hogy inkább a családoddal töltsd az idődet, mint a TV filmsorozatainak bámulásával. De ha így van, akkor honnan tudnád hogy ki Mónika? Tudom, kórház...
... de akkor ne tegyél fel sorozatra vonatkozó részletes kérdést, mert én a kórházban inkább könyvet olvasok.
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.27. 22:01:30-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2667. hozzászólás - 2008.12.27. 22:11:52 (Válasz Repro #2665 hozzászólására.)
:-)

Ugyan már, ne hisztizz! Fejlesztd a gondolatolvasási szakértelmed!
Pontszám: 5
népszerűVeloscsontFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2668. hozzászólás - 2008.12.27. 22:17:50
Melyik árfolyam a legerősebb a forinthoz (HUF) képest?
USD
GBP
EUR
HRK

na ez aztán tényleg nem állandó...
Pontszám: 5
népszerűVeloscsontFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2669. hozzászólás - 2008.12.27. 22:18:32
Ki az aktuális köztársasági elnök?
Szili Katalin
Mádl Ferenc
Sólyom László
Gyurcsány Ferenc

mikor??
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2670. hozzászólás - 2008.12.27. 22:25:32
Esztet megasztán jól megaszonta:

Ki az a Füles a mesében?
Micimackó
Sapka
Szamár
Malacka
Pontszám: 3
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2671. hozzászólás - 2008.12.27. 23:21:50
Melyik nem Shaespeare drámája?
Képzelt beteg
Szentivánéji álom
Vízkereszt, vagy amit akartok
Sok hűhó semmiért

Helyesírás, és hát lehetett volna szebben is fogalmazni.
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2672. hozzászólás - 2008.12.27. 23:26:23
Melyik együttes tagja volt Fenyő Miklós a 80-as években?
R-go
Hungária
Modern hungária
Dolly roll

Két helyes válasz is!
Ha nem éltél még akkor, és nem értesz hozzá, akkor kérdezd meg apádat vagy anyádat, mert biztos roptak rá.
Vagy olvasd el a Wiki-ben is.
Kérem, ne tegyenek fel olyanok kérdést, akik nem néznek utána, csak hallottak valamit.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5.33
népszerűCsirguzFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2673. hozzászólás - 2008.12.27. 23:27:43
Miről híres Velke Popovice?
a söréről
a focistáiról
a kecsketejről
a néphagyományairól


Törölni és legalább egy hétig ne írhasson kérdést

----------------------------

Orbán Viktor melyik párt tagja?
MDF
FIDESZ
SZDSZ
MSZP

Politikaaaaaaaa... még itt is...
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2674. hozzászólás - 2008.12.27. 23:29:22
Hogy hívták a világ első "számítógépét"?
HOST
PerCom
ENIAC
Dell

"Gyere ide!"... és hiába hívták, csak nem jött....
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5.33
népszerűCsirguzFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2675. hozzászólás - 2008.12.27. 23:32:19 (Válasz Edef #2674 hozzászólására.)
Maradhat a kérdés, semmi baj nincs vele. Vagy csak poénnak másoltad be?
A hozzászólást Csirguz módosította 2008.12.27. 23:32:45-kor
Pontszám: 5
fórumozóAnatAkhanFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2676. hozzászólás - 2008.12.27. 23:36:30
Sziasztok!

Nekem igazából nem teljes mértékben kvízkérdéssel kapcsolatos a kérdésem. Az elsőm rögtön jó kérdés értékelést kapott.
Viszont, ami nem világos számomra. Kvíz ablakban van egy 405 LE jutalom jó kérdés értékelés esetén. Ezt hányszor vehetem át? Mert ha egyszer rányomok, rányomhatnék még többször is, ezáltal plusz LE-hez jutva. Van erre valami extra szabályozás?
Előre is köszi a válaszotokat,

AA
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2677. hozzászólás - 2008.12.27. 23:37:42 (Válasz Edef #2674 hozzászólására.)
Dell? Nevem hallottam?
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2678. hozzászólás - 2008.12.27. 23:38:11 (Válasz Spityu #2632 hozzászólására.)
Idézet: Spityu - 2008.12.27. 18:49:44
Azért elég nagy butaság a számítógép memóriáját a TV tranzisztorához hasonlítani, főleg, hogy két pattintással ki is lehet cserélni a memóriákat, a tranzisztort meg nem...
De mindegy, hagyjuk is, mert aki csökönyös, azt úgyse lehet meggyőzni.
Nem csak a tranyóról beszéltem, és ma már (és már 15 évvel ezelőtt is) a TV-ben is olyan egyszerűen cserélhető nyáklapok vannak, mint a számítógépedben a memória lapok. Ugyan úgy egy nyáklap-, vagy sok pines csatlakozáson kapcsolódnak az "alaplappal" és ugyan úgy egy patent, vagy egy csavar tartja a helyén. Látod, mindennap használod (tudom, Te nem nézel TV-t), és még sem tudod milyen a belseje, mert ez már SPECIÁLIS!
Ja, és én nem TV szerelő vagyok, bár, ha elromlik, veszem a fáradtságot és kibontom a hátulját, és megnézem nem csak a biztosíték olvadt-e ki benne.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2679. hozzászólás - 2008.12.27. 23:40:02 (Válasz Dell #2677 hozzászólására.)
Nem én szólítottalak, de nem is vagy az első kompjúter.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2680. hozzászólás - 2008.12.27. 23:42:37 (Válasz Csirguz #2675 hozzászólására.)
Poénnak, meg arra hívtam volna fel a figyelmet, hogy nem "hívják", hanem: nevezik!
Igénytelen a kérdés feltevés megfogalmazása.
De mit is várhatunk...
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője