Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűTitus PulloFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6761. hozzászólás - 2009.02.01. 19:12:28
Melyik megyében található a romániaterületén elhelyezkedő Székelyudvarhely a lent felsoroltak közül?
Galac
Maros
Zilah
Hargita

Egész szép kérdés lenne, ha kicsit magyarosabban és helyesen lenne megfogalmazva a kérdés. (romániaterületén )
Ne legyen törölve, de javítva igen. Ha lehetséges...
"Olvass! Az olvasás kellemes, hasznos, olcsó szórakozás."
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6762. hozzászólás - 2009.02.01. 19:18:19 (Válasz Titus Pullo #6761 hozzászólására.)
Pont ezt akartam én is bemásolni ide. Akkor ettől most eltekintek. Így hangzana normálisan:

Románia melyik megyéjében található Székelyudvarhely?
Pontszám: 5
irritálóGyuryFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6763. hozzászólás - 2009.02.01. 19:19:50
Csak néhány mazsola, amin nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, de remélem csuklik a kérdés feltevője éjjel és nappal is:

Hány éves a kapitány(becsapós)?
10
Annyi mint én
50
100


Megj.: Milyen kapitány???




Travian T3-ban mennyi kuturális pont kell az 59. faluhoz?
19057000
16890000
21178000
18197000


Megj.: Mi az a Travian, meg mi az a T3, talán a Terminator 3-ra céloz? De abban nincs is 59. falu...?????




Hány cylon modell létezik a Battlestar Galactica című sorozatban?
7
12
300
5

Megj.: Megy ilyen sorozat a TV-ben? Télleg, nem is tudtam. Melyik csatornán? Talán a HBO-n, vagy az Euro Sport-on? Én nem tudok róla...talán nincs kábeltévém...
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6764. hozzászólás - 2009.02.01. 19:22:22
Szerinted melyik válasz a jó?
ez se
IGEN ez a jó
ez meg végképp nem
ez nem


No comment.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6765. hozzászólás - 2009.02.01. 19:28:37 (Válasz Drakoon #6759 hozzászólására.)
Idézet: Drakoon - 2009.02.01. 19:11:58
Idézet: Sir Ny - 2009.02.01. 16:00:38
Idézet: Drakoon - 2009.02.01. 15:47:27
Na most durrant be végleg az agyam. Lesz@rom ha ebből kitiltás lesz v. bármi, de azért a primitívség és a butaság látom a tizenévesek közt is tombol. Nagybetűs GRATULA...ezért tartunk ott ahol tartunk.
Kvízkérdésem a következő volt:
A 2008-s adatok szerint mennyi Budapest lakossága?

1.904 millió
1.702 millió*
2.110 millió
1.854 millió

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Hát ha ez a kérdés Érdektelen lexikális tudás, akkor az összes focibuzi, mesetakonykóros retardált gyerek ócska kérdései meg átmennek, akkor kezd nagyon negatív véleményem lenni erről a játékról.
Mi lenne ha olyan emberek értékelnék a kérdéseket akik nem csak a hülyeséget tudják nyomatni, hanem a realitások területén is ott vannak!
SZÁNALMAS!!!!
piszok jó a helyesírásod, mondták már? tudod a kérdő mondatok végére az emberek kérdőjelet szoktak tenni...

a kérdéseddel meg az a baj, hogy egyrészt senkit nem érdekel, másrészt a válasz, amit helyesnek jelöltél meg, az hibás.



Na egy újabb okoska.
ad1.) Ha szerinted helytelen a válaszom írj a Wikipédia-ra...bár te biztos okosabb vagy.
ad2.) Nyisd ki azt a csipás szemedet, ugyanis a feltett kérdés utána VAN kérdőjel!
és nem utolsó sorban
ad.3) Másrészt meg ha a te érdeklődésed csak addig terjed hogy érdektelen vagy fővárosos lakossága iránt akkor szánalmasabb vagy mint gondollak. De tudod mit? Ülj be vmi baromarcú meccs elé, üvöltsd a kedvenc játékosod nevét, és álmodj a kedvenc képregényeddel. Többre úgy sem alkalmas az ilyen genetikai zsákutca!

ad.1) a matematikai esélyed a helyes válaszra az egy a végtelenhez. a tényleges népesség az végtelen lehet, te meg egy számot adtál meg. persze lehet, hogy tényleg 1. ( tizedespont?)702 millióan laknak Budapesten, de nem túl valószínű.
2008-s adatok nincsenek. maximum 2008-asak. mindjárt szebb. de 2008-as adatokból is végtelen van. akkor népszámlálási adatok. de 2008-as népszámlálás is jó sok volt. tehát a 2008-s adatok nagyon nem korrektek.
ad2.) "Mi lenne ha olyan emberek értékelnék a kérdéseket akik nem csak a hülyeséget tudják nyomatni, hanem a realitások területén is ott vannak!" kérlek mutass nekem ebben a mondatokban egy darab kérdőjelet is. ha meg nem kérdőmondatnak szántad, akkor helyesen: Mi lennénk, ha olyan... bár ennek sem lenne túl sok értelme, de nyelvtanilag helyes lenne.
ad.3) engem a fővárosos lakosságának száma a lehető legkevésbé sem érdekel. ott éldegél kb.: 2 millió ember, ezzel a tudattal én tökéletesen megelégszem. és nem ülhetek le meccset nézni, mert sajnos még nem láttam baromarcú meccset , és szerintem nem is fogok. persze ha költő lennél, akkor lehetne megszemélyesítés, de nem hiszem, hogy költő vagy. de ha az lennél, akkor is nagyon béna megszemélyesítés a baromarcú meccs.
"Többre úgy sem alkalmas az ilyen genetikai zsákutca!" gyakorlatilag egy faj vagyunk, (ha tudunk szaporodóképes egyedet nemzeni és hasonló külső és belső tulajdonsággal rendelkezünk), vagyis, ha én zsákutca vagyok, akkor te is.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8
fórumozóEvicusNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6766. hozzászólás - 2009.02.01. 19:30:11
Szerinted melyik válasz a jó?

IGEN ez a jó
ez nem
ez se
ez meg végképp nem

ezt komolyan kérdezi valaki? és még LE-t is kap érte?
Pontszám: 5
népszerűYnovemFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6767. hozzászólás - 2009.02.01. 19:50:37
No, akkor jönnek sorban:
Meik állat (vak) talál szemet a közmondás szerint?
kutya
hal
macska
tyúk*

Nekem kicsit sántít az a "Meik", ennyi erővel írhatok olyan szleng nyelven is amit senki se ért meg, vagy legalábbis az itteni kvízkérdéseket felrakok döntő hányada nem ért...

Melyik út nem porzik sose?
mindegyik porzik
Tejút*
Földút
Azfaltút

Nem vagyok benne biztos, hogy az aszfalt-ot Azfalt-nak kell írni...
A hozzászólást Ynovem módosította 2009.02.01. 19:51:34-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagToscaNő
Végzetúr tehetség
173 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6768. hozzászólás - 2009.02.01. 19:53:47
Na, csak hogy azért tisztázhassan magam, nem a hatványozós kérdések mellet állok, nem is vitatom azt se, hogy nem kvízba való (szerintem egy részük primitív, ami meg nem, azt lehet inkább szivatásnak szánta a beírója).
Csakis az értékelést kérdőjeleztem meg, egyszerűen nem értem, miért spec vlmi, amit már felső tagolatban tanítanak (akár van helye a kvízben, akár nincs).
De nem is szaporítom tovább a szót a témával kapcsolatban, további jó fórumozást mindenkinek!
Pontszám: 5
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6769. hozzászólás - 2009.02.01. 20:11:20 (Válasz Evicus #6766 hozzászólására.)
Idézet: Evicus - 2009.02.01. 19:30:11
Szerinted melyik válasz a jó?

IGEN ez a jó
ez nem
ez se
ez meg végképp nem

ezt komolyan kérdezi valaki? és még LE-t is kap érte?

Az igazán szomorú, hogy a kérdést egyik értékelője sem törölte.
Nekik sem kellene értékelniük soha többé.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6770. hozzászólás - 2009.02.01. 20:22:20
Hány világ háború volt?
1
10
nem volt még
2

Mennyi L.E.-be kerül felépíteni a béke csarnokát?
10000
1000
5000
20000

Melyik lóba tettek parazsat?
vasalóba
paripába
mákdarálóba
vizilóba

vízilóba
Hány lába van a kövidinkának?
4
Nincs is lába!
2
8


Melyik a Beholder Kft lapja?
Alanori Krónikus
Anonim Kormika
Anonim Krónikus
Alanori Krónika

primitív
Hol alkalmazzák a "nulla tolerancia" elvét?
a bevándorlás-politikában
a matematikában
a pszichiátriában
a közlekedésben

Azt zéró-toleranciának nevezik.
Melyik megyében található Homokszentgyörgy ?
Baranya megye
Tolna megye
Somogy megye
Vas megye

És kit érdekel? Újabb 1500 fős falucska...
Az alábbi kvízkérdések közül 3 rossz kérdés értékelést fog kapni, egy pedig jót. Melyik kap jót?
Ki volt az USA második elnöke?
Ki volt ma a híradóban a bemondó?
Ha 46 tizennegyedik hatványából köbgyököt vonunk, majd megszorozzuk 4534-tel, mennyit kapunk?
Meik szin nem szerepel ujfunland zászlojában?

Értékelem, hogy a tartalmilag és helyesírásilag jó válasz volt megjelölve helyesnek, de ilyenekrae akkor semhiszem, hogy szükség van.
Hány lába van egy gepárdnak?
1
8
2
4

Amilyen gyorsan szedi, lehet hogy 8.
Mi furdalhatja az ember oldalát a mondás szerint?
kiváncsiság
kivagyiság
mohóság
bohóság

kíváncsiság
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
irritálóMatiFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6771. hozzászólás - 2009.02.01. 20:30:45
Figyu mán! Feltettem egy kérdést:
"Hogyan nem lehet tükörtojást csinálni?
Serpenyőben
Racletten
Tükörre kenve
Mikrohullámú sütőben"

Mire ez jött: "A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!" Na de mér???? tényleg lehet serpenyőben, racletten és mikróban is, de a tükörre kenve az egy baromság. Akkor mér dobták vissza a kérdést?
Pontszám: 3
népszerűtonyodFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6772. hozzászólás - 2009.02.01. 20:31:11
Hogy kell ÍRNI Oromis sárkányának a nevét?
Glédár
Glaedr
Gleadr
Geladr

Valaki segítsen, mert hiányos a helyesírási szótáram... :S
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6773. hozzászólás - 2009.02.01. 20:32:30
Ki játszott a főszerepet az Egy szoknya egy nadrág c. magyar film újrafeldolgozásában?
Szabó Győző
Kern András
Bajor Imre
Rudolf Péter


Értem én, hogy tegnap volt, de megnézni nem sikerült? Csak mert két felsorolt szereplő is főszerepet jászik. Rudolf és Bajor. Ja igen ez a 30 hibatlan valasz sorban c. küldi 29. kérdése. No mind1, tippelek Rudolfra, talán jellegzeteseb volt.

Huhh meguszva!

Küldi siker!:)

Kérdést azért töröljük.
Pontszám: 3
népszerűtonyodFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6774. hozzászólás - 2009.02.01. 20:33:12 (Válasz Mati #6771 hozzászólására.)
Lehet, hogy baromság, de tükörtojást akár kövön is csinálhatsz, akkor tükrön miért ne? Márpedig ha lehet (még ha nem is szokás), akkor nincs jó válasz szerintem...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6775. hozzászólás - 2009.02.01. 20:36:34 (Válasz tonyod #6774 hozzászólására.)
Sőt, továbbmegyek, abból kiindulva, hogy az emberi bőr hogy le tud égni tükröződő vízfelület közelében, kellően erős napsütés esetén garantált a siker minden egyéb energiaráfordítás nélkül.

Kit nevezünk az orleansi szűznek?
Szent Klára
Boldog Jolánta
Szent Margit
Szent Johanna

Ügyesen megoldotta, hogy Jeanne d'Arc nevét ne kelljen leírnia, de őt orléans-i szűznek nevezzük.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.01. 20:39:19-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
kedvencLightmanFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6776. hozzászólás - 2009.02.01. 20:37:55
Hány FÜLe van egy egészséges EMBERNEK (ezt talán tudjátok..)?
34
53123 gamma
2 (igen, ez a helyes válasz)
4


Ehhe.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6777. hozzászólás - 2009.02.01. 20:57:52
A Seria A 2007-2008-as szezonában ki lett a gólkirály?
Alex Del Piero
Francesco Totti
David Trezeguet
Marco Borriello


Ez nem spec? Kit érdekel ki volt az olasz gólkirály? Ha ez elmegy, akkor lehet majd olyat is kérdezni, hogy ki volt a kenyai, dominikai, vagy mongol? Én szeretem a focit, szeretem a VB-t, de ez már csak a fanatikusokat érdekli.
Pontszám: 5
irritálóMatiFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6778. hozzászólás - 2009.02.01. 21:08:13 (Válasz tonyod #6774 hozzászólására.)
Igazad van a kövel kapcsolatban, de azt meg kellett melegíteni, és az bírja a hőt. A tükör meg üvegből lévén, általában nem viseli el, a nagy hőingadozást.
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6779. hozzászólás - 2009.02.01. 21:25:43 (Válasz Drakoon #6759 hozzászólására.)
Idézet: Drakoon - 2009.02.01. 19:11:58
Idézet: Sir Ny - 2009.02.01. 16:00:38
Idézet: Drakoon - 2009.02.01. 15:47:27
Na most durrant be végleg az agyam. Lesz@rom ha ebből kitiltás lesz v. bármi, de azért a primitívség és a butaság látom a tizenévesek közt is tombol. Nagybetűs GRATULA...ezért tartunk ott ahol tartunk.
Kvízkérdésem a következő volt:
A 2008-s adatok szerint mennyi Budapest lakossága?

1.904 millió
1.702 millió*
2.110 millió
1.854 millió

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Hát ha ez a kérdés Érdektelen lexikális tudás, akkor az összes focibuzi, mesetakonykóros retardált gyerek ócska kérdései meg átmennek, akkor kezd nagyon negatív véleményem lenni erről a játékról.
Mi lenne ha olyan emberek értékelnék a kérdéseket akik nem csak a hülyeséget tudják nyomatni, hanem a realitások területén is ott vannak!
SZÁNALMAS!!!!
piszok jó a helyesírásod, mondták már? tudod a kérdő mondatok végére az emberek kérdőjelet szoktak tenni...

a kérdéseddel meg az a baj, hogy egyrészt senkit nem érdekel, másrészt a válasz, amit helyesnek jelöltél meg, az hibás.



Na egy újabb okoska.
ad1.) Ha szerinted helytelen a válaszom írj a Wikipédia-ra...bár te biztos okosabb vagy.
ad2.) Nyisd ki azt a csipás szemedet, ugyanis a feltett kérdés utána VAN kérdőjel!
és nem utolsó sorban ad.3) Másrészt meg ha a te érdeklődésed csak addig terjed hogy érdektelen vagy fővárosos lakossága iránt akkor szánalmasabb vagy mint gondollak. De tudod mit? Ülj be vmi baromarcú meccs elé, üvöltsd a kedvenc játékosod nevét, és álmodj a kedvenc képregényeddel. Többre úgy sem alkalmas az ilyen genetikai zsákutca!


érdekes ember vagy, meg kell hagyni
én a főváros mellett lakom, mégsem gondolkoztam el rajta soha, h mennyi a lakossága, mert abszolút érdektelen
egy idengenforgalmi szakmenedzsernek persze lehet, h ez fontos, de nekem nem - és ha szerinted ez szánalmas, akkor vállalom szánalmas vagyok, de ezt mond el azoknak is akik gratuláltak akkor, amikor nyertem egy országos bajnokságot (igaz csapatverseny volt és nem én egyedül nyertem meg, de elég fontos szerepem volt benne)
és ha már válogathatok, inkáb nézek 1 érdekes focimeccset, sőt, inkább focizom, minthogy ennek utánanézzek...
továbbá a hangvételed elég sokat elárult, nekem több nem is kell
Pontszám: 6.50
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6780. hozzászólás - 2009.02.01. 21:43:50
Az alábbiak közül melyik egy angol futball klub?
Olimpiqe Lyon
Ac Milan
Fc Barcelona
Chelsea Fc*

helyesen FC Barcelona és Chelsea FC
mivel a nevükben a C a Club-ot jelöli

Kik költenek legtöbbet nyaralásra?
németek
franciák
magyarok
amerikaiak*

nem szoktam sűrűn nyaralni (eddig egész életemben 1-szer voltam nyaralni...) és nem hinném, h ez olyan fontos tudás, h ne tudnék nélküle élni...
persze lehet, h mindenki más szerint fontos tudni azt, h az amerikaiak költik a legtöbbet nyaralásra - igaz kitalálható, elvégre ők mindenre sokat költenek

Minek a rövidítése az ÁSZ (intézmény)?
Általános Szakvizsga
Állatbarátok Szervezete
Állami Számvevőszék*
Átkozott Szeminárium

ezt csak azért mert érdekesnek tartom
intézmény a 4 válasz közül csak a számvevőszék lehet, így igencsak leszűkíti a lehetőségeket, de én örültem a kérdésnek

A "csu-csu" című dalt melyik "együttes" készítette?
Boney M
Zoltán Erika
Voga-Turnovszky duó*
Irigy Hónaljmirigy

az együttes miért van idézőjelben?
egyébként az Irigy Hónaljmirigynek kevés saját száma van, ők inkább paródiákat írtak, így nem hinném, h hiteles válaszként felhozható
vagyis az én értelmezésemben ők nem készítettek számokat, csak átírták őket
(kár, h ismeretlen nekem ez a szám, biztos híres, ha rákérdeztek, csak biztosan túl fiatal vagyok, h ismerjem)
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!