Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
fórumozóSayankyronFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2121. hozzászólás - 2008.12.24. 08:43:01
Már kezd nagyon elegem lenni az ilyen könyves kérdésekből.
Mióta tartoznak az ilyen regények az általános tudásba?
Kikeresem én mert ráérek (kivételesen) ,de spec kérdéseket kérem ne.
Ezeket nem ismeri csak pár ember (nem mint a Harry Potter amit utálok ,de még én is tudok róla pár dolgot) kérem a kérdések íróit ,hogy forduljanak inkább a klasszikusok felé amiről bárkinek lehet fogalma.


Hogy hívják a Szamarkandi amulett című könyvben a dzsint?
Nathaniel
John Mandrake
Bartimeus
Kitty

Bartimeus a jó

Melyik könyvet nem Zsoldos Péter írta?
Ellenpont
Kiberiáda
A holtak nem vetnek árnyékot
Távoli tűz

Kiberiáda a jó
Pontszám: 5
fórumozóSpityuFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2122. hozzászólás - 2008.12.24. 08:55:47 (Válasz Edef #1889 hozzászólására.)
Nem lehet, hogy az unikornist azért írta le, mert úgy KELL helyesen írni? Vagyis nem helyes válaszként van jelölve...
Feel the difference!

V2: Spityu - Vörös Sherwood
Pontszám: 5
fórumozóSkozoFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2123. hozzászólás - 2008.12.24. 09:01:38
(6-2·4)+2·(6+7)Mennyi?


28
37
19
Nem tudom


A kérdés írója szerint 28. De HOGYAN?!?!?!
akárhogy is számolom: ha a kérdés írója ha tud számolni, akkor beírja a 24-et, mint helyes megoldást, vagy rosszabb esetben a 42-t, mint egy hibás berögződés után kihozható eredményt.

ROSSZ KÉRDÉS, TÖRÖLNI, a feltevőjét pedig (érettségi) pótvizsgára küldeni, meg az(oka)t is, akik(k) elfogadtá(k)...

az esetleges elírásokért bocs, kicsit érdekes a laptop-billentyűzet reakcióideje...
A hozzászólást Skozo módosította 2008.12.24. 10:22:28-kor
Pontszám: 8.33
fórumozóLily BlackNő
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2124. hozzászólás - 2008.12.24. 09:03:56
Kaptam ma egy kvízkérdést, ahol sehogysem jött ki az állítólag helyes válasz, a 28.

Kérdés: Mennyi (6-2*4)+2*(6+7)?
Mivel ugye a szorzás az elsőbb művelet, mint az összeadás: (6-2*4)=(6-8)= -2
Az összeadás másik fele: 2*(6+7)= 2*13=26
Akárhogy számolom, -2+26=24!!!!!

Márpedig a 24 nem szerepelt a lehetséges válaszok közt.........ha tévednék, én kérek elnézést!
Pontszám: 7.50
fórumozóLily BlackNő
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2125. hozzászólás - 2008.12.24. 09:05:35
Ja, most látom, hogy Skozo is ezért reklamált, bocs, hogy ismételtem a problémát!!!!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2126. hozzászólás - 2008.12.24. 09:05:56
Mennyi 81 köbgyöke?
3
9
1
2

Kivancsi vagyok, hogy a 3-ra vagy a 9-re gondolt-e, kar hogy 81-nek nem egesz szam a kobgyoke...
Pontszám: 8.33
kedvelt tagMotyogóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2127. hozzászólás - 2008.12.24. 09:31:22
Egy sötét szoba sarkában áll egy kályha és egy petróleumlámpa, kezedben gyufa. Melyiket gyújtod meg először?
A gyufát.
Még jó hogy a petróleumlámpát!
Teljesen mindegy!
Hát a kályhát...


Ötletes, csak a stílusa nem megfelelő.
Pontszám: 5
fórumozóSzinvFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2128. hozzászólás - 2008.12.24. 09:52:26
Melyik autótípus szerepelt a Hazárd megye lordjai című filmben?

Chevrolette Corvette
Dodge Charger Rt *
Pontiac GTO
Cadilac Eldorado


A filmben sok autó szerepel. Javítani kellene a kérdést a főszereplők autójára. A Chevrolet is rosszul van írva.
Pontszám: 5
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2129. hozzászólás - 2008.12.24. 10:12:32
Hogy hívták József Attila anyukáját?
Bangó Margit
Szárazföldy Julianna
Károlos Tünde
Bőcze Borbála *

Pőcze.
Pontszám: 5
utáltFeripapaFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2130. hozzászólás - 2008.12.24. 10:19:10
Egy pár kérdést fogalmaztam meg eddig a kvíz lehetőségei között. Több alkalommal kaptam azt a választ, hogy nem tudnak elegen helyesen válaszolni, stb. Tehát rossz a kérdés.Most azt a választ kaptam, hogy a választ csak egy bizonyos réteg tudja, tehát rossz a kérdés. Hát ez a válogatásotok eléggé sajátságos. Találkoztam már nem egy olyan speciális kérdéssel amit jó ideig kellett a net-en megtalálnom. Az nem speciális?? Mostani példám esetében: az, hogy a a Gek párja a Csuk, minden harmadik keresztrejtvényben megtalálható. Annyira speciális, hogy csak a hülye gyerekek, mint réteg, nem tudják. Na ennyi.
Pontszám: 2
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2131. hozzászólás - 2008.12.24. 10:26:06
Két zönge:

#1
Mikor lesz az első Végzetúr találkozó?
2008. nov. 1-én pénteken, 2 órától.
2009. nov. 31-én kedden, 4 órától.
2007. nov. 17-én vasárnap, 11 órától.
2008. nov. 29-én szombaton, 9 órától.*

Először gondoltam érdemes lenne múltidőbe átírni, de látom az egyik válasz pillanatnyilag előremutató, uhogy Hats ... rádbízom...

#2
Mi nem tartozik a hét főbűn közé?
A bujaság
A fösvénység
A kevélység
A lustaság*

Itt szerény tudásom szerint mindegyik a hét főbűn között van, kivéve hogy a lustaság mint "restség" szerepel. Igazából ahogy egy kicsit kutakodtam az a bizonyos "jóra való restség"... hát nem tudom:

"A legtöbb emberi szerencsétlenség, nyomorúság, a reménytelen, szégyenletes és baljós emberi helyzetek igazi oka leggyakrabban nem is az emberek gonoszsága, hanem egyszerűen a tunyaság. Az a bizonyos „jóra való restség”, melyről a Biblia beszél. Egy gyilkos meglehetősen ritka emberi tünemény. A gyilkossághoz már erő kell, egyéniség, képzelőerő, nagy indulatok. Gyilkosok ellen lehet védekezni is. Aki gyakoribb, s aki ellen nem lehet védekezni, s aki az emberi nyomorúságot és tragédiákat milliószámra tenyészti, az a jámbor és tunya ember, aki elfordítja fejét, ha valamilyen aljasságot vagy jogtalanságot lát, nem emeli fel a telefonkagylót, ha segíthetne is e figyelmeztetéssel, óvatosan körüljárja az emberi nyomorúságot és szótlanul odább megy mellőle, holott különösebb áldozat és erőfeszítés nélkül visszaadhatná egy ember kedvét az élethez, vagy segíthetne egy nyomorulton. Az ember, aki harcra kel a világgal a maga zsarnoksága érdekében, nem olyan veszedelmes, mint az udvarias, sunyi és megfontolt középszerűség, a hümmögő középutasság, a gyáva és lusta önzés. Ez a főbűn. Ez a fajta ember csinálja a világot olyanná, amilyen, s neki köszönhetjük, ha e tapasztalatok birtokában különösebb sajnálkozás nélkül búcsúzunk halálunk órájában az emberi világtól." (Füves könyv)

Szóval a kérdés teológiai vita tárgya lehet.

Meglátások?
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2132. hozzászólás - 2008.12.24. 10:27:30 (Válasz Feripapa #2130 hozzászólására.)
Kedves Feripapa!

Köszönöm, hogy hülyének tartasz, csak mert nem szoktam keresztrejtvényt fejteni. Ha nem írtad volna most le, hogy mihez kapcsolódik, akkor ötletem sem lett volna, hogy egyáltalán mit kérdezel (most sem tudok közelebbit, csak annyit, hogy keresztrejtvényekhez kapcsolódik). Ha én kaptam volna meg a kérdésedet értékelésre, akkor én is minden további nélkül "túl speciális rétegtudásnak" minősítem. Egyet értek az értékelő játékosokkal.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.75
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2133. hozzászólás - 2008.12.24. 10:32:42 (Válasz Paralel #2131 hozzászólására.)
Idézet: Paralel - 2008.12.24. 10:26:06

Mi nem tartozik a hét főbűn közé?
A bujaság
A fösvénység
A kevélység
A lustaság*

Itt szerény tudásom szerint mindegyik a hét főbűn között van, kivéve hogy a lustaság mint "restség" szerepel. Igazából ahogy egy kicsit kutakodtam az a bizonyos "jóra való restség"... hát nem tudom:

"A legtöbb emberi szerencsétlenség, nyomorúság, a reménytelen, szégyenletes és baljós emberi helyzetek igazi oka leggyakrabban nem is az emberek gonoszsága, hanem egyszerűen a tunyaság. Az a bizonyos „jóra való restség”, melyről a Biblia beszél. Egy gyilkos meglehetősen ritka emberi tünemény. A gyilkossághoz már erő kell, egyéniség, képzelőerő, nagy indulatok. Gyilkosok ellen lehet védekezni is. Aki gyakoribb, s aki ellen nem lehet védekezni, s aki az emberi nyomorúságot és tragédiákat milliószámra tenyészti, az a jámbor és tunya ember, aki elfordítja fejét, ha valamilyen aljasságot vagy jogtalanságot lát, nem emeli fel a telefonkagylót, ha segíthetne is e figyelmeztetéssel, óvatosan körüljárja az emberi nyomorúságot és szótlanul odább megy mellőle, holott különösebb áldozat és erőfeszítés nélkül visszaadhatná egy ember kedvét az élethez, vagy segíthetne egy nyomorulton. Az ember, aki harcra kel a világgal a maga zsarnoksága érdekében, nem olyan veszedelmes, mint az udvarias, sunyi és megfontolt középszerűség, a hümmögő középutasság, a gyáva és lusta önzés. Ez a főbűn. Ez a fajta ember csinálja a világot olyanná, amilyen, s neki köszönhetjük, ha e tapasztalatok birtokában különösebb sajnálkozás nélkül búcsúzunk halálunk órájában az emberi világtól." (Füves könyv)

Szóval a kérdés teológiai vita tárgya lehet.

Meglátások?


A jóra való restség mint főbűn valóban több mint az egyszerű lustaság, de a lustaság is beletartozik ebbe a fogalomkörbe, így a kérdés szerintem nem jó. Ha lusták vagyunk, azzal is okozhatunk kárt embertársainknak, akiknek azért nem segítünk, mert kényelmünk ellen való. Én nem vagyok teológus, csupán gyakorló keresztény és akolitus (amolyan prédikátor, ha a pap nem ér rá, vagy nem akar prédikálni a misén), amennyit ehhez tanultam, az alapján mondom, hogy nem jó, tehát várjuk meg egy teológus véleményét is.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2134. hozzászólás - 2008.12.24. 10:46:56
Mekkora tanulás szakértelem kell hogy az akadémián tanulhass?
30
40
20
10

Miről beszél?

Mikor vólt a Szoventói vérengzés?
1956.
1902.
1974.
1999.

Erről nem is hallottam, és nem is találtam semmit
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2135. hozzászólás - 2008.12.24. 10:50:24 (Válasz Feripapa #2130 hozzászólására.)
Idézet: Feripapa - 2008.12.24. 10:19:10
Egy pár kérdést fogalmaztam meg eddig a kvíz lehetőségei között. Több alkalommal kaptam azt a választ, hogy nem tudnak elegen helyesen válaszolni, stb. Tehát rossz a kérdés.Most azt a választ kaptam, hogy a választ csak egy bizonyos réteg tudja, tehát rossz a kérdés. Hát ez a válogatásotok eléggé sajátságos. Találkoztam már nem egy olyan speciális kérdéssel amit jó ideig kellett a net-en megtalálnom. Az nem speciális?? Mostani példám esetében: az, hogy a a Gek párja a Csuk, minden harmadik keresztrejtvényben megtalálható. Annyira speciális, hogy csak a hülye gyerekek, mint réteg, nem tudják. Na ennyi.


Töredelmesen bevallom "hülye gyerek" vagyok.
Feripapa elárulnád milyen logikai kapcsolat van a Gek és Csuk között?
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2136. hozzászólás - 2008.12.24. 10:54:19 (Válasz Spityu #2120 hozzászólására.)
Idézet: Spityu - 2008.12.24. 08:23:14
A hosszúlépés milyen arányban tartalmazza összetevőit?
1 dl bor, 2 dl szóda *
2 dl bor, 1 dl szóda
4 dl bor, 1 dl szóda
5 dl bor 0 dl szóda

Ha alkoholos kérdés nem lehet, akkor ez mi?


Itt az újabb verzója:
Mi a 'nagyfröccs' összetevője?
2 dl bor + 1 dl szóda *
1 dl bor + 1 dl szóda
3 dl bor 2 dl szóda
1 dl bor 2 dl szóda
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2137. hozzászólás - 2008.12.24. 11:03:28
Ki vagy mi a HANS?
Nyak és vállvédő a formula 1-ben
Amerikai energetika ipari nagyvállalat
Sziget mikronéziában
Egy bajor felnőtt film sztár


???Az első válasz a jó. Bár nézek F1 et , de csak tippeltem. Elég spec.
A hozzászólást Texex módosította 2008.12.24. 11:04:45-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2138. hozzászólás - 2008.12.24. 11:05:47 (Válasz Byzon #2133 hozzászólására.)
Ha teológusra várunk beismerjük, hogy a kérdés speciális. Pedig nem az, csak ebben a formában kétes. Én csak a mezei játékosok véleményére vagyok kíváncsi...
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2139. hozzászólás - 2008.12.24. 11:06:25
"Mi az AC/DC legújabb lemezének címe?"

Mikor?
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2140. hozzászólás - 2008.12.24. 11:07:07 (Válasz Texex #2137 hozzászólására.)
Viszont ennyivel gazdagabbak lettünk.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője