Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
fórumozóMorpheusFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5301. hozzászólás - 2009.01.19. 09:32:48
Nah ez hamar ment!

Feltettem azt a kérdést mennyi hatszor nyolc!

A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 71:50:00 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)

Ez sem jó!Ha nehéz törlik ha könnyű törlik?
Mindegy veszek őskövet az jó lesz kedves készítők?Lényeg,hogy fizessek nem akkor jó gyerek leszek mert növelem a bankszámlátokat.

Gratulálok igazi magyar mentalitásotok van nem hazutoljátok meg önmagatokat!
Pontszám: 3.88
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5302. hozzászólás - 2009.01.19. 09:38:27
A szomszédos oldalt a háromszög belső szögének szögfelezője:

a rajta fekvő szögek arányában osztja két részre.
felezi.
a szomszédos oldalak arányában osztja két részre. *
a belőle kiinduló magasság talpontjában metszi.


Nem rossz. Szóval általános műveltséget kérünk. Az általános iskola (ad definitive) általános műveltséget ad. De!
Most Magyarországon ötvennél több fajta általános iskola tanterv van. Csak az olvasást több mint húsz féle módon nem tanítják meg rendesen :-( Én annak idején óvodában tanítottam halmazelméletett (Bool algebrát). Kísérlet volt, de volt. Jókai könyvcímek írásmódját nem tudják a végzetúrtársak. Ezekhez képest ez a geometriai kérdés gyönyörű. Aki feladta, közölné velem (akár magánban is) hogy milyen arányban tudják rá a választ a visszajelzések alapján?
Kösssssz!
Pontszám: 5
fórumozóSzinvFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5303. hozzászólás - 2009.01.19. 09:46:28 (Válasz Morpheus #5301 hozzászólására.)
Idézet: Morpheus - 2009.01.19. 09:32:48
Nah ez hamar ment!

Feltettem azt a kérdést mennyi hatszor nyolc!

A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 71:50:00 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)

Ez sem jó!Ha nehéz törlik ha könnyű törlik?
Mindegy veszek őskövet az jó lesz kedves készítők?Lényeg,hogy fizessek nem akkor jó gyerek leszek mert növelem a bankszámlátokat.

Gratulálok igazi magyar mentalitásotok van nem hazutoljátok meg önmagatokat!


A kérdésedet nem a játék készítői értékelik. Egyébként meg teljesen igaza van annak, aki "azonnal törölni"-re állította. Nyilvánvalóan könnyű dolgokat, mint pl. Milyen színű a tej? stb. ne kérdezzünk már meg.

A kifakadásodat sem értem. Ha értelmes kérdést nem tudsz írni, akkor inkább ne írj. Van 72 órád elgondolkodni a dolgon. Sok törölt kérdés után a jogodat is elveszted a kérdések írására.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5304. hozzászólás - 2009.01.19. 09:46:53 (Válasz Morpheus #5301 hozzászólására.)
Idézet: Morpheus - 2009.01.19. 09:32:48

A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 71:50:00 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)
Ez sem jó!Ha nehéz törlik ha könnyű törlik?


Kedves Morpheus!
Aludj egyet a morgásodra!
A szomorú helyzet az, hogy bizonyos szinten igazad van - ha megnézed én is irogattam, hogy miért vették ki a 75%-os kérdésemet. Még fejleszteni kellene az embereket, és nem a kérdéseket lesűllyeszteni az ő szintjükre. Szerintem is.
Szóval a téma élő - vagy döglődő - de dolgozni kell rajta. Ne add fel!
Most van egy aránylag komolyabb időd egy olyan kérdés kitalálására, ami megfelel a feltételeknek. (Olvastad ugye őket?)
Én szurkolok neked!
Pontszám: 5
fórumozóVulfynn
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5305. hozzászólás - 2009.01.19. 09:51:32 (Válasz Lolita #20 hozzászólására.)
Idézet: Lolita - 2008.12.09. 14:31:25
Ki volt Magyarország első kormányzója?
II Rákóczi Ferenc
Hunyadi János
Horty Miklós
Kossuth Lajos

Nagyon szellemes, könnyen becsapós a kérdés, de sajna a hejesírás! Horthy!


Való igaz, a személynevek heJesírása alapján teljesen egyetértek. (bocs, nem hagyhattam ki :fetreng: )

-------------------------------------------------------------------------------- --

Egy különleges kérésem volna, bár egészen aprócska kérés. Feltettem egy (eddig feltett kérdéseimről alkotott vélemények tapasztalatai alapján) fogós kérdést, de ha jobban megnézitek a neveket, meglátjátok, hogy 6. (bár lehet, azóta már 5. ) osztályos Történelem tananyag alapján könnyedén megválaszolható. Tehát, mielőtt Rossz kérdés megjelölést kapna Érdektelen vagy lexikális tudás címén, vagy utólag ide helyeznétek, használjátok ki az adott öt percet, és olvassátok újra a neveket még néhányszor. Köszönöm, de nem előre.

Az alábbi személyek közül, melyikük lehetett valószínűleg a legendás Artúr király alakját ihlető személy?
Publius Cornelius Scipio Aemilianus Africanus
Ambrosius Aurelianus
Lucius Cornelius Sulla Felix
Gaius Julius Caesar
Pontszám: 5
fórumozóMorpheusFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5306. hozzászólás - 2009.01.19. 09:59:07 (Válasz Szinv #5303 hozzászólására.)
Olvass már vissza egy hozzászólásnyival aztán szövegelj.
Pontszám: 3.60
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5307. hozzászólás - 2009.01.19. 10:01:48
Ti mire értékelnétek ezt a kérdést?

Melyik a legrégebben készült film?
Orion űrhajó (1966)
A Majmok Bolygója (1968)
Csillagok háborúja (1977)
Alfa Holdbázis (1976)


Bár simán megérdemelné az azonnal törölnit a válaszadók teljes mértékű hülyének nézése miatt, kivételesen nem voltam ilyen szőrös szívű, talán az amúgy sem túl szívderítő hétfő reggel miatt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5308. hozzászólás - 2009.01.19. 10:35:36 (Válasz Morpheus #5306 hozzászólására.)
Bár nem nekem címezted azt a kommentet, visszaolvastam.
Kikerül 3 elfogadott kérdésed az adatbázisból, vagyis az értékelők elfogadták jónak, megkaptad érte a LE-t, de kettő utólag túl nehéznek bizonyult a többségnek, van ilyen. A Talmácsis pedig két ok miatt tűnhetett el. Nem tudom hogy tetted fel a kérdést, ha volt benne valami időpontra utaló megjegyzés (mondjuk, hogy 2008-ban), akkor azért került ki, mert ebből a kérdésből több is kering a rendszerben, ha pedig nem volt benne dátum, akkor azért, mert egy rosszul feltett kérdés volt, amit idekinn megreklamált valaki teljes joggal, hogy elavulhat. (Azért szurkolunk, hogy minél előbb elavuljon.) Az eltűnésre azért nem kaptál magyarázatot, mert a rendszer nem teszi lehetővé, hogy az admin, aki bele tud nyúlni az adatbázisba, hogy utólag kivegyen kérdést, nem tud kommetelni, hogy miért vette ki. Az is csak egy nem régi fejlesztés, hogy ha az admin veszi ki a kérdést, manuálisan be tudja állítani, hogy nőjön-e a rossz kérdés számlálód, előtte sajnos az is rossz kérdésnek minősült, ami utólag került ki azért, mert több példány van belőle, pedig nyilván nem várható el egy játékostól sem, hogy tudja, a közel 80k kérdés között mi szerepel már. Ez egy technikai probléma volt, mostanra ki lett küszöbölve.

Ami a mentalitást illeti, ez a hirtelen felindulásból elkövetett szorzótáblás primitív kérdés sokkal inkább tükrözi a magyar mentalitást, hogy ha más szarik bele, akkor én minek szenvedjek meg érte. Sok jó kérdés kerül ki szintén a magyarokra jellemző "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás miatt, holott ennek pont az ellenkezőjére lenne szükség, ha javítani akarjuk a színvonalat.

Személyes véleményem, hogy egy olyan intelligens játékos, aki saját szórakoztatására kvízoldalakon tölti az idejét, nagyobb kreativitással rendelkezik annál, hogy egy az egyben másoljon kérdéseket más kvízoldalakról. Főleg, hogy egy direkte kvízekkel foglalkozó oldalon jóval nehezebb kérdések vannak, mint ami az itteni játékosoktól elvárható, hisz oda az általánosnál műveltebb emberek járnak, konkrétan a kérdőívek miatt, míg ebben a játékban csak egy érdekes plussz játék.

Nem vitatom, hogy sok esetben siralmas a válaszadók értelmi színvonala, olyan kérdések esnek ki, olyanokat reklamálnak meg, hogy csak lesek. Személyes példám:

A Baradlay testvérekről szóló regény írójának melyik műve foglalkozik a kuruc-labanc ellentéttel?
Válaszok: 3 Mikszáth regény, 1 Jókai regény.
Kiesett 75%-on. Szerinted én mit éreztem? De nem tettem fel ez után egy darab 1+1 szintű kérdést sem, mert inkább nem írok, csak havonta egy kérdést, amikor ihletem van, mint hogy lesüllyedjek arra a szintre, ami ellen ebben a topicban, és az értékelések során küzdök.

Nem mondom, hogy teljesen jogos volt a törlés a szorzótáblás kérdésedre, de a három nap pihi jót fog tenni, hogy lehiggadj, mérlegelj, és jó eséllyel rátalálj arra a köztes szintre, ami nem is primitív, de többen fogják tudni, mint 25%. SZVSZ az igazán jó kérdések kb 40-60% között mozognak.
Remélem sikerült olyan érvekkel szolgálnom, hogy kicsit átértékeld ezt a szorzótáblás kitörést.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5309. hozzászólás - 2009.01.19. 10:37:52 (Válasz Vulfynn #5305 hozzászólására.)
Hejesírás? Tudod, irónia.
-----------------------------------------

A kérdésed nagyon jó, kár lenne érte, bár szerintem kicsit még túl könnyű is
Főleg ha valaki látta az Arthur király című filmet.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
fórumozóLacaXFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5310. hozzászólás - 2009.01.19. 11:08:12
Mikor támadta meg Japán Pearl Harbor-t?
1941. december 9-én
1941. december 8-én
1941. december 6-én
1941. december 7-én

A wiki megadja a választ. De miért nem kérdezi meg az órát, percet is? Esetleg az elesettek névsorát?
Pontszám: 3
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5311. hozzászólás - 2009.01.19. 12:02:09
újabb kérdés, ami remekül mutatja, hogy irtó nehéz olyan kérdést feltenni, ami ne menne át a rostán - vagyis a fennakadók ritka rossz kérdések.

Kibe szerelmes Naruto?
Sakura
Bulma
Kagome
Chidori

no komment?
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5312. hozzászólás - 2009.01.19. 12:04:09 (Válasz LacaX #5310 hozzászólására.)
Idézet: LacaX - 2009.01.19. 11:08:12
Mikor támadta meg Japán Pearl Harbor-t?
1941. december 9-én
1941. december 8-én
1941. december 6-én
1941. december 7-én
A wiki megadja a választ. De miért nem kérdezi meg az órát, percet is? Esetleg az elesettek névsorát?

Ne komolytalakodj! Az elesettek névsora nem férhet bele a négy választási lehetőségbe!
Viszont a névsort tartalmazó linkekre rá lehetne kérdezni!
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5313. hozzászólás - 2009.01.19. 12:04:37 (Válasz Morpheus #5301 hozzászólására.)
Idézet: Morpheus - 2009.01.19. 09:32:48
Nah ez hamar ment!

Feltettem azt a kérdést mennyi hatszor nyolc!

Gratulálok igazi magyar mentalitásotok van nem hazutoljátok meg önmagatokat!


a magyar mentalitás az, ha valaki magyar mentalitásra vonatkozik, mert jajj, nem kapott lélekenergiát:) (meg az is, ha valaki arra hivatkozik, hogy magyar mentalitásra hivatkozni magyar mentalitás)

de ennyire nem lehet lassú valaki, hogy felháborodik, hogy miért törlik a játékosokat hülyének néző kérdését... senki nem szereti, ha hülyének nézik. érdekes módon a több ezer játékos zöme nyugodtan írja a kérdéseit és nem jár panaszkodni:)
Pontszám: 3.75
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5314. hozzászólás - 2009.01.19. 12:16:39
Ki adóztatta meg a nyilvános mellékhelyiségeket az ókori Római Birodalomban?
Nero
Julius Cesar
Tiberius
Vespasianus


Gratulalok annak, akinek ez belefer az altalanos muveltsegbe. EN torolnem.
Pontszám: 5
fórumozóLolienFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5315. hozzászólás - 2009.01.19. 12:23:14
Mikor Halt meg Robert Jordan?

2003

2008


A másik kettőre már nem emlékszem, de mindkettő 2003 előtti.
Idézet wikiből "Robert Jordan was the pen name of James Oliver Rigney, Jr. (October 17, 1948 – September 16, 2007)"
Tehát 2007.
Bár 2008-at írtam, és azt helyesnek fogadta el, de azért pontosítsuk.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5316. hozzászólás - 2009.01.19. 12:25:00
Melyik folyó folyik keresztül Magyarországon az alábbiak közül?
Duna
Temze
Nílus
Jangce


NC

Melyik ország NEM Európában található?
Svájc
Kuba
Dánia
Andorra


Ugyancsak.

Melyik nap van szilveszter?
december 14
december 31
december 6
december 24


Mi van ma?

Ki volt a leghíresebb felfedező Tahitin?
James Cook
Madellán
Hell Miksa
Sajnovics János


Igenyes kerdes, igenyes valaszokkal.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5317. hozzászólás - 2009.01.19. 12:27:38 (Válasz Endyr #5314 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.01.19. 12:16:39
Ki adóztatta meg a nyilvános mellékhelyiségeket az ókori Római Birodalomban?
Nero
Julius Cesar
Tiberius
Vespasianus


Gratulalok annak, akinek ez belefer az altalanos muveltsegbe. EN torolnem.


Úgy sem mond semmit, hogy "A pénznek nincs szaga"? Nem én írtam a kérdést, de szerintem simán belefér a kvízbe.
Pontszám: 8.33
irritálóSzlyFérfi
Végzetúr tehetség
156 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5318. hozzászólás - 2009.01.19. 12:32:54
Ki nyert három bronzérmet úszásban a pekingi olimpián ?
Kovács Katalin
Janics Natasa
Vajda Attila
Cseh László

rossz kérdés, senki nem nyert 3 bronzot. Ha lehet ne rövidítsük meg Cseh László érdemeit. Ő három ezüst érmet nyert. Aki a kérdést feltette szégyelheti magát.
Pontszám: 8
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5319. hozzászólás - 2009.01.19. 12:35:41
Idézet: Mormord - 2009.01.19. 12:27:38


Úgy sem mond semmit, hogy "A pénznek nincs szaga"? Nem én írtam a kérdést, de szerintem simán belefér a kvízbe.


Ja, tökéletes kérdés...s jobb is minthogy "ki mondta...". Még ilyeneket!
Smaragd 4 life
Pontszám: 5
közellenségFejexFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5320. hozzászólás - 2009.01.19. 13:10:46
1/2 - nek mennyi a fele?

2
1
1/4- ez a jó válasz
-1

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Miért???

Ez alapvető matek, nem?
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője