Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8141. hozzászólás - 2009.02.13. 17:47:49
Melyik a Naprendszer hetedik bolygólya??
Jupiter
Uránusz
Neptunusz
Vénusz

Milyen gólya, te szerencsétlen?
Pontszám: 8
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8142. hozzászólás - 2009.02.13. 17:55:51 (Válasz Sadiszlom #8140 hozzászólására.)
Idézet: Sadiszlom - 2009.02.13. 17:44:19
evvel mi a baj??
már nem azért de mi ezt 3. osztályban tanultuk...

1L X celsiusfokos viz 1kg??

X=4(jó válasz)
X=1
X=44
X=-3

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Talán maga a kérdés rossz. A helyesírási hibákról ne is beszéljünk, L=liter, Celsius-fok szerintem így írandó (ha nem is kötőjellel, de semmiképpen sem egybe), a víz hosszú í-vel.
Talán, ha úgy teszed fel a kérdést, hogy "Hány Celsius-fokos az 1 liter űrtartalmú 1 kg tömegű víz?" vagy valami hasonlóan akkor lehet, hogy könnyebben megy át a rostán. Mert így nagyon nem jó.
Ja! És a kérdésedet elég ha 1 db kérdőjellel zárod!
A hozzászólást Jucus módosította 2009.02.13. 17:56:43-kor
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8143. hozzászólás - 2009.02.13. 17:56:04 (Válasz Sadiszlom #8140 hozzászólására.)
Idézet: Sadiszlom - 2009.02.13. 17:44:19
evvel mi a baj??
már nem azért de mi ezt 3. osztályban tanultuk...

1L X celsiusfokos viz 1kg??

X=4(jó válasz)
X=1
X=44
X=-3

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Sok embernek nincs fogalma arról, hogy a 4 °C-os víz a "standard". Meg elég magyartalanul van megfogalmazva a kérdés. Harmadrészt te ezt harmadikosként tanultad, nekem ugyanennyi idôsen, 26 évvel ezelôtt nem volt tananyag, ahogy szerintem másnak sem.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8144. hozzászólás - 2009.02.13. 17:56:24 (Válasz Sadiszlom #8140 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2009.02.13. 13:30:25
Idézet: Atreus - 2009.02.12. 21:05:14
Idézet: Atreus - 2009.02.11. 22:35:01
Valamint, az ilyen jellegű hozzászólásokat kéretik ide írni:
Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?

Köszönjük szépen!
A hozzászólást Atreus módosította 2009.02.13. 18:02:06-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
közellenségFeca1Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8145. hozzászólás - 2009.02.13. 18:03:21 (Válasz Feca1 #8139 hozzászólására.)
Idézet: Feca1 - 2009.02.13. 17:41:41
Épp az előbbi vadászatomra kamtam egy olyan kérdésd a mi azt firtatta hogy "mi okozta régebben a pestist"a válaszok: egy bogár,kutyák,hullák,egerek a kérdés feltevője szerinti helyes válasz az hogy hullák holott ez csak akkor igaz ha az a hulla pestisben halt meg amit ugyebár a patkányok álltal hordozott "Yersinia pestis" nevü baktériummal fertőzött bolha terjesztett régebben ugye mert ez volt a kérdés.És en ma*ha még jó kérdésnek értékeltem feltételezve azt hogy a kérdés írója tud valamit arról amit kérdez AZONNAL TÖRÖLNI!!!


Na és igen étékeld a kérdést mielőtt tudnád hogy tényleg jó e!!
Mert ugye jónak értékelsz egy kérdést amiről ugy gondolod hogy jó az én esetembenn még a helyes válasz is benne van a választási lehetőségekben de az a hiper nagy tudású illető aki ezt a kérdést feltette sajnos ugy gondolta hogy ő jobban tudja és mást jelölt ki jónak na ilyenkor mivan egy nagykupacnyit érő kérdés megint be került a kvízbe.Azért nem ártana néha ellenőrizni a kijelölt válasz helyességét!!!! NEM???Mivel aki értékeli az csak későn tudja meg ha rosz a kérdésre megjelölt helyes válasz!!!! Talán ezen el kellene gondolkodni a játék szerkesztőinek!!!
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8146. hozzászólás - 2009.02.13. 18:03:28
A Die Hard című filmnek eddig(2009) hány része jelent meg?
3
4
2
1

Mely csapat igazolta le David Becham-t 2009-ben?
Porto
Real Madrid
Mikan
Chelsea

Sokáig tart még ez a 2009, éppenhogy csak másfél hónap, ha eltelt, az sem teljesen még.

Milyen színű pöttyök vannak az óriás pöttyös turórudis papíron?

Nos akkor: túrórudis és azt a mûanyag bizbaszt nem nevezném papírnak. Ezen felül kissé reklámízû.

Micsoda nő női főszereplője?

Mi van a egyéb alat?

Mostanában derogál magyarul beszélni? Vagy ahogy korábban olvastam valakitôl: MAGYARUL. TE! BESZÉLSZ?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8147. hozzászólás - 2009.02.13. 18:07:05 (Válasz Feca1 #8145 hozzászólására.)
Idézet: Feca1 - 2009.02.13. 18:03:21
Idézet: Feca1 - 2009.02.13. 17:41:41
Épp az előbbi vadászatomra kamtam egy olyan kérdésd a mi azt firtatta hogy "mi okozta régebben a pestist"a válaszok: egy bogár,kutyák,hullák,egerek a kérdés feltevője szerinti helyes válasz az hogy hullák holott ez csak akkor igaz ha az a hulla pestisben halt meg amit ugyebár a patkányok álltal hordozott "Yersinia pestis" nevü baktériummal fertőzött bolha terjesztett régebben ugye mert ez volt a kérdés.És en ma*ha még jó kérdésnek értékeltem feltételezve azt hogy a kérdés írója tud valamit arról amit kérdez AZONNAL TÖRÖLNI!!!


Na és igen étékeld a kérdést mielőtt tudnád hogy tényleg jó e!!
Mert ugye jónak értékelsz egy kérdést amiről ugy gondolod hogy jó az én esetembenn még a helyes válasz is benne van a választási lehetőségekben de az a hiper nagy tudású illető aki ezt a kérdést feltette sajnos ugy gondolta hogy ő jobban tudja és mást jelölt ki jónak na ilyenkor mivan egy nagykupacnyit érő kérdés megint be került a kvízbe.Azért nem ártana néha ellenőrizni a kijelölt válasz helyességét!!!! NEM???Mivel aki értékeli az csak későn tudja meg ha rosz a kérdésre megjelölt helyes válasz!!!! Talán ezen el kellene gondolkodni a játék szerkesztőinek!!!

Ez az ellenôrzés rád is vonatkozik, csak éppen a helyesírást, nyelvhelyességet kellene megnézned, mielôtt "más szemében a szálkát, magadéban a gerendát sem" veszed észre!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8148. hozzászólás - 2009.02.13. 18:08:35 (Válasz Kagemusha #8146 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2009.02.13. 18:03:28

Micsoda nő női főszereplője?

Mi van a egyéb alat?

Mostanában derogál magyarul beszélni? Vagy ahogy korábban olvastam valakitôl: MAGYARUL. TE! BESZÉLSZ?


Nem hittem volna, hogy még életemben idézni fognak
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8149. hozzászólás - 2009.02.13. 18:09:07
Mit csináltak Jézussal a Rómaiak?
Megcsiklandozták
Jóllakatták
Keresztre feszítették...*
Kényeztették

Ateista vagyok, de erre még nekem is kinyílt a bicska a zsebemben...

Melyik nem tábornoki renfokozat?
őrnagy*
Vezérezredes
Dandártábornok
Altábornagy

Már kezd hagyomány lenni, hogy amelyik válasz rosszul van leírva, az a helyes. És renDfokozat.

Mlyen nagy a hold átmérője?
3467km*
1557km
4231km
2689km

Kicsit hülyén hangzik, nem?

Ki a Metallica alapítója?
Kirk Hammet
Lars Ulrich*
James Hetfield
Jason Newsted

Lars és James együtt alapították, de a nevet Lars nyúlta le egy barátja fanzinjának nevéből.

Melyik ország gyarmata volt Kongó?
Egyiptom
Svédország
Franciaország*
Brazilia

Ezt benézted, öcsém, mert Belgiumé volt...
A hozzászólást csati777 módosította 2009.02.13. 18:11:02-kor
Pontszám: 5
népszerűSadiszlomFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8150. hozzászólás - 2009.02.13. 18:09:48 (Válasz Sadiszlom #8140 hozzászólására.)
(lehet h már volt kérdés) azt nem lehetne megcsinálni h elősszőr válaszolsz a kérdésre, aztán ha télleg a jó válasz van megjelőlve meg minden akkor utána lehessen szavazni róla h "jó kérdés, rossz kérdés stb"
Pontszám: 7.50
közellenségFeca1Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8151. hozzászólás - 2009.02.13. 18:11:49 (Válasz Kagemusha #8143 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2009.02.13. 17:56:04
Idézet: Sadiszlom - 2009.02.13. 17:44:19
evvel mi a baj??
már nem azért de mi ezt 3. osztályban tanultuk...

1L X celsiusfokos viz 1kg??

X=4(jó válasz)
X=1
X=44
X=-3

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Sok embernek nincs fogalma arról, hogy a 4 °C-os víz a "standard". Meg elég magyartalanul van megfogalmazva a kérdés. Harmadrészt te ezt harmadikosként tanultad, nekem ugyanennyi idôsen, 26 évvel ezelôtt nem volt tananyag, ahogy szerintem másnak sem.


Ráadásul lehet hogy 3. osztályban megtanulta hogy a 4°c-os 1liter viz 1kilogramm,de azt nem hogy a "evvel" az valójában ezzel!!!
Pontszám: 2.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8152. hozzászólás - 2009.02.13. 18:13:41 (Válasz Sadiszlom #8150 hozzászólására.)
Utálok kötözködni, de amíg ilyen a helyesírásod, addig ne csodálkozz, ha az összes feltett kérdésed rossz értékelést fog kapni...
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8153. hozzászólás - 2009.02.13. 18:15:35
A bock rendszerű fegyverekben a csövek
egymás mellett vannak
száma 1
egymás hoz képest függőleges helyzetben vannak
száma 4

Mi a parciális tenzió?
Egy adott molekula gőznyomása
Egy adott atom gőznyomása
Egy adott rendszer gőznyomása
Egy adott komponens gőznyomása

Ezen két kérdés elég speciális ismereteket igényel... vagy minden értékelô vadász és fizikus?

Mit jelent a "slambuc" ?
nyírségi étel
kesztyű, nyugat-magyarországi tájszólással
vajdasági gombóc
lurkó, pestiesen

A "slambuc" azt jelenti, hogy "öhöm". Szerencsésebb volna a "Mi a slambuc?" kérdés.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
közellenségFeca1Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8154. hozzászólás - 2009.02.13. 18:20:36 (Válasz Kagemusha #8147 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2009.02.13. 18:07:05
Idézet: Feca1 - 2009.02.13. 18:03:21
Idézet: Feca1 - 2009.02.13. 17:41:41
Épp az előbbi vadászatomra kamtam egy olyan kérdésd a mi azt firtatta hogy "mi okozta régebben a pestist"a válaszok: egy bogár,kutyák,hullák,egerek a kérdés feltevője szerinti helyes válasz az hogy hullák holott ez csak akkor igaz ha az a hulla pestisben halt meg amit ugyebár a patkányok álltal hordozott "Yersinia pestis" nevü baktériummal fertőzött bolha terjesztett régebben ugye mert ez volt a kérdés.És en ma*ha még jó kérdésnek értékeltem feltételezve azt hogy a kérdés írója tud valamit arról amit kérdez AZONNAL TÖRÖLNI!!!


Na és igen étékeld a kérdést mielőtt tudnád hogy tényleg jó e!!
Mert ugye jónak értékelsz egy kérdést amiről ugy gondolod hogy jó az én esetembenn még a helyes válasz is benne van a választási lehetőségekben de az a hiper nagy tudású illető aki ezt a kérdést feltette sajnos ugy gondolta hogy ő jobban tudja és mást jelölt ki jónak na ilyenkor mivan egy nagykupacnyit érő kérdés megint be került a kvízbe.Azért nem ártana néha ellenőrizni a kijelölt válasz helyességét!!!! NEM???Mivel aki értékeli az csak későn tudja meg ha rosz a kérdésre megjelölt helyes válasz!!!! Talán ezen el kellene gondolkodni a játék szerkesztőinek!!!

Ez az ellenôrzés rád is vonatkozik, csak éppen a helyesírást, nyelvhelyességet kellene megnézned, mielôtt "más szemében a szálkát, magadéban a gerendát sem" veszed észre!


Most helyesírásról vagy tudatlanságró beszélünk(csak azért mert én a kérdés feltevő tudatlanságáról beszéltem) mert az egyedüli aki itt szálkát keres az te vagy ÓÓÓÓ mister helyesírás és nyelvhelyessége király?!
Pontszám: 3.17
irritálóGagabolFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8155. hozzászólás - 2009.02.13. 18:22:10
Kinek a műve A Dűne?

Frank Herbert
Steven King
Steven Spielberg
J. R. R. Tolkien

Steven King???Istenkáromlás
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8156. hozzászólás - 2009.02.13. 18:22:32 (Válasz Feca1 #8151 hozzászólására.)
Idézet: Feca1 - 2009.02.13. 18:11:49
Ráadásul lehet hogy 3. osztályban megtanulta hogy a 4°c-os 1liter viz 1kilogramm,de azt nem hogy a "evvel" az valójában ezzel!!!

Mindkét forma helyes...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8157. hozzászólás - 2009.02.13. 18:25:37 (Válasz Feca1 #8154 hozzászólására.)
Ez 1.
A hozzászólást Kagemusha módosította 2009.02.13. 18:25:52-kor
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűSadiszlomFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8158. hozzászólás - 2009.02.13. 18:27:52
ez viszont jó kérdés nem?

Melyik számít egyszerű anyagnak?(kémiában)
hidrogén <---jó
levegő
cukor
víz

na ebben nincs hiba ugye?
Pontszám: 7.50
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8159. hozzászólás - 2009.02.13. 18:33:55 (Válasz Feca1 #8154 hozzászólására.)
Ez a kérdés amúgy is már szerepel az adatbázisban, valamilyen más formában már összefutottam vele.
Pontszám: 5
utáltDanilaciFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8160. hozzászólás - 2009.02.13. 18:38:25
"Az olimpiára való jelentkezés gombját a Kvíz menüpont alatt találod."
Hát nem! Nem találom , mert nincs ott!
Pontszám: 5.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!