Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2361. hozzászólás - 2008.12.25. 12:25:17
Melyik faj nem képviselteti magát a Gyűrűk Urában?
Tünde
Goblin
Ent
Törpe

Móriában a közhiedelemmel ellentétben nem orkok, hanem goblinok élnek, ez a magyar fordítás hibája (viszont a Babó-ban következetesen manóknak hívják őket). De ha a magyar fordítást vesszük alapnak, abban nem szerepelnek törpék, csak törpök.
Pontszám: 5.25
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2362. hozzászólás - 2008.12.25. 14:07:04
Hány zsoltár van az Énekes Könyvben?


Ki egyeztette Arisztotelész filozófiáját az egyházi tanításokkal?


Nem elég a matek és a foci, még a hittant is bele kell keverni? Véletlenül tudom, hogy 150 és Aquinói Szent Tamás, de túl speciális kérdések.
Pontszám: 5.33
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2363. hozzászólás - 2008.12.25. 14:17:48
A Herry Potter hanyadik részében hal meg Dubledore?
4
6*
5
8

Harry...

A naruto című animében ki a főszereplő(naruto) riálisa?
Uchiha Itachi
Uchiha Obito
Uchiha Madara
Uchiha Sasuke

ha a címe, nagy N, ráadásul riválisa

Melyk kristály létezik az alábbiak közül?
Kutyanyelv
Farkasfog
Tyúktoll
Tigrisszem

Melyik

Mikor díszítjük a karácsonyfát?
december1
december24
december 15
december25

szóközök
meg nem lehet, h van aki korábban szokta ezt megtenni?
pár éve én még 23án díszítettem (pontosabban a családom) 2-3 éve megy úgy, h 23án megvesszük a fenyőt és 24én reggel díszítjük..
Pontszám: 5.33
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2364. hozzászólás - 2008.12.25. 14:18:49 (Válasz Gau84 #2360 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2008.12.25. 12:11:27
Idézet: Moon - 2008.12.25. 11:14:41
Hogyne, minden Petőfi, Ady, Arany és sorolhatnám még verset "illik" ismerni. Az összeset. Egytől egyig. Gratulálok.


Hogy Te nem ismered, az nem nekem ciki, hidd el

Amúgy csak a kedvedért:

"Azon áldásnak súlya,
Amellyel engemet
Ipam s napam magoktól
Eleresztettenek. "

by Petőfi


Hát tudod, bunkónak lenni könnyű, meg igy emberkedni fórumon.
De még ha magyar szakos bölcsész vagy akkor se hinném, hogy tudod fejből az összeset. Az, hogy erre az egyre véletlen emlékeztél, igazi zseni vagy tőle.
És a lekezelő stílust meg jó lenne abbahagyni, mert nem szül jó vért.
Pontszám: 3.82
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2365. hozzászólás - 2008.12.25. 14:20:39 (Válasz Sir Ny #2324 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.25. 09:36:17
Idézet: ZheldoR - 2008.12.24. 23:36:30
Van-e olyan bolygó a naprendszerünkben, amit szabad szemmel is láthatunk a Földről ?

Igen, a Vénusz
Igen, a Jupiter
Igen, az Uránusz
Nincs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.



Mi ebben a nem egyértelmű és rossz ???

szóközkérdőjel, és a Föld is.


Ráadásul a felsorolt 3 közül, mint látható szabad szemmel is, de a Vénusz és a Jupiter mindenképpen, ha most is felnéztek az égre akkor a legfényesebb objektum, amit láttok az nem egy csillag, hanem épp a Jupiter!!! És ha valakinél van csak egy szimpla katonai távcső az még egy-két holdját is megpillanthatja Néhány éve mikor csillagász kiránduláson voltunk, akkor nekünk sikerült elkapni az egyik holdját! Hatalmas élmény volt!
De szerintem még az Uránusz is látható szabad szemmel, bár megesküdni nem mernék rá, de a Szaturnuszig biztosan látható minden bolygó szabad szemmel is, azokat még az ókoriak fedezték fel.

Szerk:
Sőt megkockáztatom, hogy még az Uránuszt is ők fedezték fel, és csak a Neptunusz meg a Plútó lett felfedezve az 1900-as évek elején, és ők már úgy, hogy következtettek a létezésükre, valami olyan volt az elmélet, hogy kell még egy nagy tömegű testnek lennie az Uránusz után, ami a pályáján tartja, és ebből következtettek a Plútó létezésére, csak az nem a várt eredményt hozta, mert nagyobb bolygóra számítottak...
A hozzászólást Roseprincess módosította 2008.12.25. 14:24:15-kor
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 7.25
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2366. hozzászólás - 2008.12.25. 14:21:03 (Válasz csati777 #2361 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2008.12.25. 12:25:17
Melyik faj nem képviselteti magát a Gyűrűk Urában?
Tünde
Goblin
Ent
Törpe

Móriában a közhiedelemmel ellentétben nem orkok, hanem goblinok élnek, ez a magyar fordítás hibája (viszont a Babó-ban következetesen manóknak hívják őket). De ha a magyar fordítást vesszük alapnak, abban nem szerepelnek törpék, csak törpök.

a filmben pedig - feltéve, h jól emléxem - Gimli úgy mutatja be a barlangot, mint a törpök hazája, márpedig akkor törpök élnek Móriában, és se orkok, se manók, se goblinok nem élnek ott..
a könyv és a film között általában vannak külömbségek, ezért szerintem az ilyen jellegű kérdésekhez érdemes odaírni, h a könyv, vagy a film alapján
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2367. hozzászólás - 2008.12.25. 14:22:15 (Válasz Csonti_himihumi #2363 hozzászólására.)
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.25. 14:17:48
A Herry Potter hanyadik részében hal meg Dubledore?
4
6*
5
8

Harry...

és hányadik, és Dumbledore
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2368. hozzászólás - 2008.12.25. 14:22:17 (Válasz Moon #2349 hozzászólására.)
És a nem tudom milyen vidéki mulatós dalokat is "illik" ismerni. Hát hogyne. Ez mind általános műveltség. Akkor basszus tényleg a HKK is az. Meg az angol nyelvi kérdések. Olyan réteg ismereteket hoztok fel, hogy csak na.

Pláne hogy ebből a dalból pont nem a jó válasz jönne ki, mert ha sorrendiségben nézed akkor az ipam az az anyós helyén van.


Csak arra akartam célozni, hogy több helyről is tudhatod, mit jelent az ipam, no meg a napam. Velem úgy történt, hogy hallottam a dalt és érdeklődve néztem utánna, hogy miről szól.

"Vidéki mulatós dalok". Ebben igazából a "vidéki" kifejezés utal némi butaságra - remélem félreértem. Ezek magyar mulatós dalok.

Pláne hogy ebből a dalból pont nem a jó válasz jönne ki, mert ha sorrendiségben nézed akkor az ipam az az anyós helyén van.


Így jön ki a rím és a ritmus. Teljesen értelmes így is a dal. A digitális, kölcsönösen egyértelmű világban ez hibának tűnhet, de hidd el: nem az!

Ne vesd öszve anyanyelvünk ismeretét a HKK-val, mert az nem vall magas intelligenciára.
Pontszám: 7.86
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2369. hozzászólás - 2008.12.25. 14:24:52 (Válasz csati777 #2362 hozzászólására.)
Ennek a kérdésnek örülni kell, hisz ezekből lehet tanulni. Sajnálom, nem értek Veled egyet.
Pontszám: 7.75
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2370. hozzászólás - 2008.12.25. 14:25:24 (Válasz Moon #2364 hozzászólására.)
Idézet: Moon - 2008.12.25. 14:18:49
Idézet: Gau84 - 2008.12.25. 12:11:27
Idézet: Moon - 2008.12.25. 11:14:41
Hogyne, minden Petőfi, Ady, Arany és sorolhatnám még verset "illik" ismerni. Az összeset. Egytől egyig. Gratulálok.


Hogy Te nem ismered, az nem nekem ciki, hidd el

Amúgy csak a kedvedért:

"Azon áldásnak súlya,
Amellyel engemet
Ipam s napam magoktól
Eleresztettenek. "

by Petőfi


Hát tudod, bunkónak lenni könnyű, meg igy emberkedni fórumon.
De még ha magyar szakos bölcsész vagy akkor se hinném, hogy tudod fejből az összeset. Az, hogy erre az egyre véletlen emlékeztél, igazi zseni vagy tőle.
És a lekezelő stílust meg jó lenne abbahagyni, mert nem szül jó vért.

moon, nyugi van
ráadásul egyet kell értenem Gauval, mivel ezeket illik ismerni
én sem ismerem mindet, sőt nagy részét nem ismerem, de ez tényleg alapműveltség
nem azt akarom mondani, h mindet fejből, kívülről kell tudni, de illik ismerni őket...
ráadásul a te stílusod a bonkó, és nem Gaué
Pontszám: 8.71
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Horgolatlan Csevej
2371. hozzászólás - 2008.12.25. 14:28:53 (Válasz Csonti_himihumi #2370 hozzászólására.)
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.25. 14:25:24
Idézet: Moon - 2008.12.25. 14:18:49
Idézet: Gau84 - 2008.12.25. 12:11:27
Idézet: Moon - 2008.12.25. 11:14:41
Hogyne, minden Petőfi, Ady, Arany és sorolhatnám még verset "illik" ismerni. Az összeset. Egytől egyig. Gratulálok.


Hogy Te nem ismered, az nem nekem ciki, hidd el

Amúgy csak a kedvedért:

"Azon áldásnak súlya,
Amellyel engemet
Ipam s napam magoktól
Eleresztettenek. "

by Petőfi


Hát tudod, bunkónak lenni könnyű, meg igy emberkedni fórumon.
De még ha magyar szakos bölcsész vagy akkor se hinném, hogy tudod fejből az összeset. Az, hogy erre az egyre véletlen emlékeztél, igazi zseni vagy tőle.
És a lekezelő stílust meg jó lenne abbahagyni, mert nem szül jó vért.

moon, nyugi van
ráadásul egyet kell értenem Gauval, mivel ezeket illik ismerni
én sem ismerem mindet, sőt nagy részét nem ismerem, de ez tényleg alapműveltség
nem azt akarom mondani, h mindet fejből, kívülről kell tudni, de illik ismerni őket...
ráadásul a te stílusod a bonkó, és nem Gaué

szerintem Gau sokkal bonkóbb mint Moon
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 1.80
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2372. hozzászólás - 2008.12.25. 14:33:19
Az AD&D szerepjáték-rendszerben minek a rövidítése a HP?

Hit Point
Hot Point
Harry Potter
Hide Point


No, ez a speciális.

2006 os VB n használt labda (Teamgeist) márkája ?

adidas
nike
mitre
puma


Helyesírás, márkanevek, nagybetűk.

Hány Gigabyte fér el egy normál DVD-r-en?

5 Gigabyte
4,2 Gigabyte
4,7 Gigabyte
10,00001 Gigabyte


Idézem:
A DVD-n tárolható adatok mennyiségére vonatkozó mértékegységek értelmezése nem mindig egyértelmű. Például, egy egyrétegű DVD 4,7 milliárd bájt adatot tárolhat, és nem 4,7 gigabájtnyit (GB). Csupán 4,37 gigabájt adat fér rá. Hasonlóan a kétoldalas, kétrétegű lemez csak 15,9 gigabájt adatot tárolhat, ami 17 milliárd bájtnak felel meg.

Az eltérés abból ered, hogy az SI mértékegységek (kilo, mega, giga) normál helyzetben 1000-es szorzót jelentenek, míg a számítógépek világában - ahol bájtokkal számolnak - 1024-es szorzót. A Windows és a Mac OS is "valódi" megabájtban és gigabájtban jelzi a kötetek kapacitását, nem millió vagy milliárd bájtokban.

A legtöbb DVD-re vonatkozó számadat az 1000-es szorzáson alapul, annak ellenére, hogy a gigabájt és kilobájt mértékegységet használják, amely a hagyományok szerint 1024-es szorzót jelent. A számítógépes DVD írók elterjedésével azonban egyáltalán nem mindegy, hogy valaki valóban ki tud-e írni egy lemezre 4,7 gigabájt adatot, vagy helyette csak 4,37 "préselhető" fel az adathordozóra. Ha valakinek fontosak a pontos értékek, akkor a gyári" adatokat átszámolhatja valódi gigabájtra. Ehhez nem kell mást tennie, mint a megadott "adatokat osztani 1,073741824-mal (gigabájt esetén). A "kilobájt" ugyanis 1024 bájtot, a "megabájt" 1048576 bájtot, a "gigabájt" 1073741824 bájtot jelent.



Törölni?
Pontszám: 7.50
fórumozóSasuke20Férfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2373. hozzászólás - 2008.12.25. 14:34:02
A naruto című animében ki a főszereplő(naruto) riálisa?
Uchiha Itachi
Uchiha Obito
Uchiha Madara
Uchiha Sasuke

Obiton kívül mind a 3 a riválisa
Ez egy rossz kérdés, valószínűleg a kérdező nem igazán jártas a Naruto témában
am az anime sehol nem tart a mangához képest
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese Rólad szól!!!
Pontszám: 5
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2374. hozzászólás - 2008.12.25. 14:36:07 (Válasz Dell #2368 hozzászólására.)
Idézet: Dell - 2008.12.25. 14:22:17
És a nem tudom milyen vidéki mulatós dalokat is "illik" ismerni. Hát hogyne. Ez mind általános műveltség. Akkor basszus tényleg a HKK is az. Meg az angol nyelvi kérdések. Olyan réteg ismereteket hoztok fel, hogy csak na.

Pláne hogy ebből a dalból pont nem a jó válasz jönne ki, mert ha sorrendiségben nézed akkor az ipam az az anyós helyén van.


Csak arra akartam célozni, hogy több helyről is tudhatod, mit jelent az ipam, no meg a napam. Velem úgy történt, hogy hallottam a dalt és érdeklődve néztem utánna, hogy miről szól.

"Vidéki mulatós dalok". Ebben igazából a "vidéki" kifejezés utal némi butaságra - remélem félreértem. Ezek magyar mulatós dalok.

Pláne hogy ebből a dalból pont nem a jó válasz jönne ki, mert ha sorrendiségben nézed akkor az ipam az az anyós helyén van.


Így jön ki a rím és a ritmus. Teljesen értelmes így is a dal. A digitális, kölcsönösen egyértelmű világban ez hibának tűnhet, de hidd el: nem az!

Ne vesd öszve anyanyelvünk ismeretét a HKK-val, mert az nem vall magas intelligenciára.


Magyar mulatós dalok. Persze azok. De már csak vidéken, vagy vidékről elszakadt családoknál, társaságoknál ismertek, énekeltek, hallgatottak.
Nem leszólni akartam őket, hanem elhelyezni abba rétegben, ahol ismerhetik őket. És nem érzem szegénységi bizonyítványnak, hogy nekem az ilyenek kimerültek a 8 általános ének-zene óráin, meg később a népitánc körben, nekem inkább a komolyzene az asztalom.

Ez a szó már nem igazán anyanyelvünk része. Régen az volt, bizonyos helyeken használják még, de már nem forog "közszájon". Nem véletlen vannak ezek a nyelvújítás nevű dolgok időről időre. így pont ugyanugy réteg ismeret mint a HKK. Csak ebben az esetben jóval nagyobb rétegről beszélünk.

És komolyan, csak ezt gondold végig, valami amit 3-4 versből ismerhetünk, amik nem kötelező iskolai anyagok, vagy pár több száz éves regényből ezen kívül, meg még benne van 1-2 népdalban, az innentől általános műveltség?
Mert ha erre igen a válasz akkor nagyon nagyon sok kérdésen feleslegesen akadunk fel, mert azokra is legalább ennyi esély van, hogy tudd a választ, csak neked más az érdeklődési köröd.

Részedről is szeretném kérni a lekezelő stílus mellőzését, én se személyeskedtem senkivel, ugyanezt el is várom viszont egy korrekt vita esetén.
Pontszám: 4.80
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2375. hozzászólás - 2008.12.25. 14:39:49 (Válasz Csonti_himihumi #2370 hozzászólására.)
Nyugodt vagyok teljesen.
Nem én kezdtem ronda módon lekezelő lenni a másikkal.
Ismerek nagyon sok Petőfi verset, és Aranytól is sokat és sokaktól sokat. De miért pont ez az egy, amiben ez a rész benne van, ez az alapműveltség része?
Ha bármit kérdezek ami egy másikban van és nem tudjátok akkor ti is taplok vagytok, mert az is alapműveltség? Vagy ha azt a verset ti pont nem tudjátok, akkor az nem ugyanez a kategória?
Pontszám: 4.14
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Horgolatlan Csevej
2376. hozzászólás - 2008.12.25. 14:42:49 (Válasz Sir Ny #2371 hozzászólására.)
Ízlések és pofonok.
Moon, a megnyilvánulásodra részben nem reagálnék ha nem bánod.
Csupán annyit tennék hozzá, hogy senki sem tudhat fejből mindent. Ám akadnak olyan neves magyar költők és művek, amiket, ill. akik munkásságát tényleg ismerni illik. És egyetértek Dell-el is, aki írta, hogy több helyről, műből, stb ismerhetjük az 'ipam' szót. Én egyet mondtam a sok közül, remélve, hogy egyik legnagyobb magyar költőnk, Petőfi szavai meggyőznek.
Ne azon akadjunk ki, mikor egy szép régi magyar megnevezésre - sőt, néhol ma is használatos, ha jól tudom - kérdeznek rá...
Pontszám: 7.50
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2377. hozzászólás - 2008.12.25. 14:47:54 (Válasz Moon #2374 hozzászólására.)
Nem áll szándékomban lekezelő stílust alkalmazni. Mielőtt viszont a vidéki szót használod, gondold végig a tős-gyökeres városi fogalmát. Én is nagyvárosban élek és rengeteg vidéki munkatársam van - olyan emberek, akiknek a szülei falvakban élnek. Ők használnak néha olyan szavakat, melyekre nekem is rá kell kérdeznem - úgy érzem, hogy tanulok belőle. Belőlem az, ha valaki vidéki, faluból jött - inkább tiszteletet vált ki.

A vidéki dalokat pedig pontosan budapesti stúdiókban rendezik csokorba egy-egy műsorszámhoz. Nem tudom ma hogyan van, de nekünk ének-zene órán is tanították általános iskolában az említett dalt - igaz, az az első és második pun háború környékén lehetett. (Igazából kb. 20 éve).

Személyeskedés? Eddig sem tettem és később sem fogom. Tévedtem már én is (pont Sir Ny győzött meg erről), beláttam. Utánanéztem, tanultam belőle, beépítettem. Javaslom mindenkinek, aki nem ismerte az ipam és napam kifejezéseket, hogy tegyenek hasonlóan.
A hozzászólást Dell módosította 2008.12.25. 14:49:08-kor
Pontszám: 9.29
népszerűZogmundFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2378. hozzászólás - 2008.12.25. 14:48:31
Hányadik szinten kapod meg a móleon lemezpáncélt?
1. nem kapod meg
2. 2.
3. 7. *
4. (erre sajnos nem emlékszem)

Nos, én egyik szinten sem kaptam meg, és mivel a helyes válasz alapján a 7. szinten kellett volna, így kérem a Játékvezetőt, hogy azt mindkét karakterem számára eljuttatni szíveskedjék. Köszönöm.

Tréfát félretéve, lehet, hogy én vagyok túlzottan szőrszálhasogató, de a kérdésre ebben a formában az első a helyes válasz.
Pontszám: 7.50
fórumozóMoonNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Horgolatlan Csevej
2379. hozzászólás - 2008.12.25. 14:54:06 (Válasz Gau84 #2376 hozzászólására.)
Értelek, illik ismerni a munkásságát. De esetünkben te most egy vers egy részével jössz elő. Ami az jelenti, hogy szerinted a munkásság az az összes vers szó szerinti ismerete. És a ha nem ismerem az nem neked ciki, tehát ha nagy költőink összes versét nem tudom fejből szó szerint akkor tanulatlan bunkó vagyok, és érezzem cikinek. Ezen basztam fel az agyam, mert ha valóvan igy gondolkodsz, akkor basszus, szerinted a 10 millió magyar szakos bölcsész országa kellene legyünk. Gyász.
Pontszám: 4.10
irritálóMateusGrandusFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2380. hozzászólás - 2008.12.25. 14:55:15
Hoppá....
Kvízkérdésemet alfogadták de a LE-t nem kaptam meg.
Nem az lenne az első jó kérdésem szal tudom hogy azt átkell venni a Kvíz menüpontban.
De most nincs semmise. Az üzenet megjött hogy elfogadták de a kvíz menüben nincs semmien gomb hogy átvegyem a lélekenergiámat.

+ teganp hirtelen kaptam egy dupla energiafókuszt de az aban a pillanatban hogy elmentem vadászni majd vissza a karakterlapra, elis tünt.
A hozzászólást MateusGrandus módosította 2008.12.25. 14:56:58-kor
Copyright (V1)

Angol vagyok és turista.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!