Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3661. hozzászólás - 2009.01.04. 21:01:30 (Válasz Dell #3647 hozzászólására.)
Szerinem lenne még pár érdekesség ebben. De én is emlékszem valamire, hogy mi is hadban állunk azóta is. Az a háború még tart pár országban. Nem beszélve 1 bizonyosban, akik ebből több milliárdos haszonra tettek szert, de ezt hagyjuk...
Pontszám: 5
irritálóoliwersFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3662. hozzászólás - 2009.01.04. 21:01:51 (Válasz Sir Ny #3651 hozzászólására.)
Na ez már szőrszálhasogatás és nevetséges......a 4 lehetséges válaszból még az is ki tudja választani aki nem is hallott még erről a műről!!

Talán meg kellett volna próbálni és bízni egy kicsit az emberek olvasottságában és nem utolsósorban a logikájában!

De hát biztos hogy könnyebb egy győri "noname" együttes alakulási idejét eltalálni....mért kell ennyire lebutítani az embereket...a google mindkét fenti kérdésre egyből kidobja a választ!!

Nem egy szűk réteg kérdése volt...hanem a magyar irodalomé és abból is a legismertebb írok egyikének művéről volt szó!!

Tényleg nem tudok már mit kérdezni.....mert akármit ezek szerint visszadobtokkkha túl egyszerű akkor banális...ugye?

Legalább az éltalános műveltséggel kapcsolatos kérdédeket nem kellene ROSSZ KÉRDÉS-ként megjelöln!!!
Skandar Graun - Harcos Pap (K&V)
Pontszám: 2.33
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3663. hozzászólás - 2009.01.04. 21:01:57
ArkAngyal75, 3661-es számú hozzászólására reagálva:

A másik amit nem szeretek a kérdéskörrel kapcsolatban az az alábbi: a Herkules név LATIN változat. Héraklész a görög néveredeti és zavar hogy folyamatosan keverik. Mert bár egy személyt takar, de én is úgy szeretem, ha Lászlónak hívnak és nem Basil-nak vagy Vaszilij-nek, a Vladiszlav-ról nem is beszélve .
A hozzászólást Jacsita módosította 2009.01.04. 21:16:10-kor
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 7.50
kedvencLightmanFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3664. hozzászólás - 2009.01.04. 21:02:52
'Hány része van a GTA játéknak?' A válaszlehetőségek pedig: 1,2,3,4
Nos, ha csak a PCs megjelenéseket nézzük (mert ugye azt sem írta milyen platform) a helyes válasz 7.

Grand Theft Auto
Grand Theft Auto: London
Grand Theft Auto 2
Grand Theft Auto III
Grand Theft Auto: Vice City
Grand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto IV



'Mi a szénmonoxid vegyjele?' Helyes válasznak a CO2 volt megadva.
No comment. Hamár kémia, és ha már ilyen alap dolog illene nem elrontani.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3665. hozzászólás - 2009.01.04. 21:09:11 (Válasz Nicaeus #3646 hozzászólására.)
Idézet: Nicaeus - 2009.01.04. 19:00:06
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.01.04. 17:35:18
Idézet: Dell - 2009.01.04. 17:23:46


Két ország egy olajlelőhely miatt sosem zárta le a II. vh-t. Kik?

Szovjetúnió és Amerika
Amerika és Japán
Japán és a Szovjetúnió*
Olaszország és Amerika

Érdekes. Akárki vagy: mesélj!


Sajnos ez így van, hivatalosan a két ország nem kötött békét, így mai napig hadban állnak a Kuril-szigetek miatt. Pár éve jött föl megint a téma közöttük. (csak nem tudom rendesen beidézni:) )


Nos nekem meg úgy tanították az iskolában (bár nem ma volt), hogy mivel az amerikaiak javaslatát a trianoni határokra, finoman szólva is lenézték, a delegáltjaik összecsomagoltak, és hazamentek... Nem írtak alá SEMMIT. (Ergo nem kötöttek békét hivatalosan, velünk sem)
Ne kövezzetek meg, ha nem így van, nekem így rémlik a suliból.


angolosok előnyben: http://en.wikipedia.org/wiki/ Treaty_of_San_Francisco#Soviet_Union.27s_opposition_to_the_Treaty
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 5
kedvelt tagPmasterFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3666. hozzászólás - 2009.01.04. 21:11:40
Egy nem prémium játékosnak maximum hány cselekvéspontja lehet?
100
200*
400
500

Valójában 250.
Pontszám: 5
kedvelt tagThernielleFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3667. hozzászólás - 2009.01.04. 21:20:44 (Válasz Jacsita #3655 hozzászólására.)
Idézet: Jacsita - 2009.01.04. 20:30:30

Apropó: nem lehet olyan módosítást kérni a fejlesztőktől, hogy csak és kizárólag olyanok értékelhessenek új kérdéseket, akiknek már van 5-10 vagy X számú elfogadott kérdésük? Így nem lenne annyi utólagos munka sem a minősíthetetlen, de elfogadott és a rendszerbe már bekerült kérdésekkel...

Maximálisan egyetértek! És nem okozna gondot az új világok indulása sem, mivel az adatbázis közös, ugyanazok a kérdések vannak minden világban, így ha valaki a harmadikban/sokadikban kérdez, azt ugyanúgy tudnák értékelni az első világban már rászolgáltak!

/Ezt egyébként tesztelhetitek, ha van karitok mindkét világban. Ha az egyikkel elmentek vadászni, és kaptok értékelendő kérdést, és utána gyorsan elmentek vadászni a másikkal is, szinte biztos, hogy meg fogjátok kapni ugyanazt a kérdést értékelésre. Velem már többször előfordult!/
Pontszám: 5
népszerűtlenMefistFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3668. hozzászólás - 2009.01.04. 21:21:44 (Válasz Mortu #3568 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2009.01.04. 00:15:45
A világ sorozatgyilkosainak hány százaléka tevékenykedik az Egyesült Államokban?
85%
28%
40%
65%

Kit érdekel? Nagyon fontos lehet, hogy tudjam...


Kaptam 1 ilyen kérdést....

"Kinek a nevéhez fűződik a Kinetikus gázelmélet?" ( Mivan?Mindig is utáltam a kémiát. )

vagy kaptam ilyet is....

"Ki a modern, nagyfelbontású televízió rendszer feltalálója?" ( 7 éve nem nézek tévét.Ami érdekel azt meg megnézem a neten bármiröl legyen szó. )

Mert ezek pont érdekelnek és beletartozik az érdeklődési körömbe.Jah és persze marha fontos lehet,hogy tudjam is.Ezentul akkor úgy értékelem a kérdéseket...
A. Ha nem tudom akkor ez biztos érdektelen lexikális tudás lehet.
B.Ha nem tudom akkor erre csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
C.Ha nem tudom akkor ez 100%,hogy speciális kérdés és csak 1 bizonyos réteg tudja a választ valamint érdektelen lexikális tudás.
D.Jó kérdés.(Ennek az esélye 50% mert vagy tudom vagy nem.)

Nektek igazábol semmilyen kérdést nem lehet feltenni.Kérdeztem már biologiábol,földrajzbol,komolyzenéböl,általános alap tudásbol de úgy látom minden hiába.Ne csodálkozzatok ha olyan kérdéseket kaptok mint amit minap olvastam a fórumon....
"Milyen évet írunk most?"
Hát komolyan mondom ilyen kérdések valók nektek mert aki PL nem tudja mennyi liter vér van az emberi testben (ez nem lexikális tudás) az csak ilyen alapokat érdemel.Ha valamit nem tudtok az nem jelenti azt,hogy speckos kérdés vagy,hogy lexikális tudás.Azért mert más tudja és pont te nem az IJ.Mondjuk neked a földrajz speckos kérdés vagy lexikális tudás és te a bioszban vagy otthon..A másiknak meg pont nem.Bioszbol kuka mint állat viszont földrajbol és töriböl meg penge és neki a biosz speckos kérdés.Remélem érti mindenki mi a szitú.Azért kiváncsi lennék milyen kérdéseket szeretnétek mert ugye ha már kviz játék és valamit nem tudok akkor se kapok a fejemhez,hogy jaj de hülye vagyok ezt mé nem tudom.Nekem vannak ilyenkor barátaim.Az 1ik legjobb spanom a Google!!!Ha már 1 könyvet nem vagytok hajlandóak kinyitni,hogy tágítsátok a látókörötöket akkor legalább ott a net használjátok ki.Megkockáztatom azt is,hogy jobban jártok vele mint 1 könyvel.A következő kérdésem már most tudom mi lesz.
"Hány lába van egy 100%ig egészséges embernek?"
Bár én már most biztosra veszem,hogy azt fogom rá értékelésnek kapni,hogy speckos kérdés vagy,hogy lexikális tudás.De azért 1 probát teszek vele hátha bejön.
A hozzászólást Mefist módosította 2009.01.04. 21:33:46-kor
Pontszám: 3.17
népszerűsharpFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3669. hozzászólás - 2009.01.04. 21:52:22 (Válasz ArkAngyal75 #3565 hozzászólására.)
Nekem sem a gombával volt a bajom.
Hanem, hogy a trombita, róka nem jelzők.
3. oszt.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3670. hozzászólás - 2009.01.04. 22:03:53 (Válasz Mefist #3668 hozzászólására.)
Őszinte leszek, nem értem mit akarsz mondani. Mert a mondandód felével 90%-ban egyetértek. Azért csak a 90%-ával, mert én soha nem fogok azért primitív kérdést feltenni, hogy átmenjen. De a hozzászólásod első fele homlokegyenest az ellenkezője a kirohanásodnak. Nekem ez valahogy nem fér össze. Ha csak ironikusan akartál fogalmazni, akkor csak túl komolyra sikerült.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűAnemetneNő
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3671. hozzászólás - 2009.01.04. 22:13:54
A Formula1-ben kik ülnek a Ferrari autójában 2007 óta az alábbiak közül?

Fernando Alonso/Nelsinho Pique
Heikki Kovalainen/Lewis Hamilton
Robert Kubica/Nick Heidfeld
Kimi Raikkonen/Felipe Massa

Nos, én imádom a Forma-1-et, és nekem ez nem egy egetverően nehéz kérdés, de egyébként specgyanús, azokra is kellene már gondolni, akiket nem érdekel ez.

Ez viszont egész jó, szerintem:
Ki volt az a személy, aki 1989. október 23-án kikiáltotta a Magyar Köztársaságot?

Kádár János
Szűrös Mátyás
Antall József
Horn Gyula
Pontszám: 5
fórumozóImbandiFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3672. hozzászólás - 2009.01.04. 22:21:14
A felsorolt sorozatgyilkosok közül melyikük ölt meg több mint 100 nőt ?
Peter Kürten
Issei Sagawa
Ted Bundy
Zodiákus

ez nem specifikus????
Pontszám: 5
népszerűAnemetneNő
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3673. hozzászólás - 2009.01.04. 23:06:30
Melyik cukrászda nyerte el 2006-ban a Best of Budapest díjat?

a Cziniel Cukrászda
a Horváth Cukrászda
a Faller Cukrászda
a Szamos Marcipán

Igen szép kérdés, csak egy nem budapesti nem biztos, hogy tudja. Tudom, a gugliból rá lehet keresni, de én amit lehet, szeretnék saját kútfőből megoldani.
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3674. hozzászólás - 2009.01.04. 23:21:03
A Columbia nevű űrsikló külső üzemanyagtartályát a sikló 3. repülésénél már nem festették meg. Hány kg-ot takarítottak meg így?
240
4
56
450

Érdektelen tudás lenne, ha tudnám.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3675. hozzászólás - 2009.01.04. 23:31:19 (Válasz Mortu #3674 hozzászólására.)
Érdektelennek éppen nem nevezném, mert egy érdekes információ. De hogy túl speciális az itteni kvízbe az tuti.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3676. hozzászólás - 2009.01.04. 23:49:44
Hány tagállama van az EU-nak jelenleg?
30
27
25
20

Jelenleg még jó kérdés, de el fog avulni.....
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3677. hozzászólás - 2009.01.04. 23:53:11 (Válasz Lanmandragoran #3675 hozzászólására.)
Érdekesnek érdekes, de minek tudni, mennyi festéket nem használtak el valamikor...
Pontszám: 5
utáltCYrilNő
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3678. hozzászólás - 2009.01.05. 00:12:15
Üdv!

Hibás kérdés: hány bajuszszála van a pontynak nem 4! Hanem 1 PÁR!

Van egy Battleteches kérdés hány jelent meg magyarul: ez macerás mert én még 30 at tudtam de már 32 van... ez akár naponta is változhat.

Megsűrűsödtek a speckó kérdések nem tudom pontosan de két válasz között pár nap volt csupán...

Amúgy jóóók tetszenek:D
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3679. hozzászólás - 2009.01.05. 00:31:42 (Válasz Lightman #3664 hozzászólására.)
Idézet: Lightman - 2009.01.04. 21:02:52


'Mi a szénmonoxid vegyjele?' Helyes válasznak a CO2 volt megadva.
No comment. Hamár kémia, és ha már ilyen alap dolog illene nem elrontani.


Nem beszélve arról, hogy az nem vegyjel, hanem képlet. Minek tesz fel olyan kérdést, amihez tökhülye?
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3680. hozzászólás - 2009.01.05. 00:33:37
Hány része van a Call off duty-nak?
6
3
5
4

Nem lehetne hanyagolni már ezeket a játék kérdéseket? Minden évben kiadnak valamit. Ja és of egy f
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!