Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ez Kvíz ?
8601. hozzászólás - 2009.02.17. 20:54:19 (Válasz Magusocska #8600 hozzászólására.)
Szerintem ülj le a tévé elé és igyál egy whiskeyt, jót fog tenni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8602. hozzászólás - 2009.02.17. 21:42:30
Mi Danken Meklod másik neve ?
A hegylakó
A meggylakó
A szőrlakó
A szeglakó

Ki enged át ilyeneket? 15 ember??? Asszem annyi kell hozzá. Ennyi idióta ember van?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8603. hozzászólás - 2009.02.17. 21:56:20 (Válasz Cosmo #8597 hozzászólására.)
nekem tetszik ez a kérdés...
az aranymetszést érdemes ismerni, mi az alapján festettük le a falat, igen csinos lett
Amúgy: a:b=(a+b):a
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.17. 21:57:56-kor
Pontszám: 5
irritálóT0m1k4Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8604. hozzászólás - 2009.02.17. 22:19:44
melyik a jelszavam?
egyik se
medve
tigris
mókus

Ismét egy fantasztikus kérdés...
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8605. hozzászólás - 2009.02.17. 22:52:45
Mennyi lesz az értéke három-kettő-egy?
egy
nulla
négy
kettő

Ez már nekem túl magas matematika. Nem jelöltem be a helyes választ, vajon ti eltaláljátok-e?

Mely sportág jeles képviselője Juhász Roland?
Tenisz
Röplabda
Labdarúgás*
Kézilabda

Jó, hogy nem Kovács István. Lefogadom, van ilyen nevű röpis vagy kézilabdás is. Ha Sándor Csikar lenne, azt én is séróból vágnám.

folytasd kéz.....
kezet mos
hajat mos
lábat mos
arcot mos

Nem tudom, ki hogy van vele, az enyém mindegyiket szokta mosni. Ha normálisan tette volna fel a kérdést, nem nyomtam volna a "törlés"-re.
Pontszám: 5
irritálóSzlyFérfi
Végzetúr tehetség
156 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8606. hozzászólás - 2009.02.17. 23:16:42 (Válasz Magusocska #8599 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - 2009.02.17. 20:24:06
Idézet: Mormord - 2009.02.17. 19:44:35
Idézet: Szly - 2009.02.17. 19:30:59
Kinek volt saját főnixe az alábbiak közül?
Daren Shan
Dumbledore
Murtagh
Szauron

Na ezek közül Szauronon kívül egyiket sem ismerem. DE még az ő ismerete sem tartozik az általános műveltséghez, így a kérdés törölhető, túl speciális.

Darren Shan egy félvámpírról szóló naplóregény főszereplője.
Albus Dumbledore egyenesen a Harry Potter könyvekből jött, ott az iskola igazgatója, hozzá tartozik a főnix.
Szauron a Gyűrűk Ura főgonosza, és abból ítélve hogy hány Gyűrűk Urás kérdés van, ezt szinte tekinthetjük általánosan ismertnek. Murtaghról fogalmam sincs, hogy kicsoda, de a kérdés megválaszolásához nem szükséges.

Murtagh vagy az Eragorn vagy a Sötét királynő árnyéka (A kígyóháború legendája sorozat I. kötete) , mindkettőben van ilyen nevű szereplő.


Ez eddig rendben van, de mi a helyes válasz? Szauron ugye kizárva, ha jól sejtem Daren Shan is, de a másik kettő tőlem lehet.
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8607. hozzászólás - 2009.02.17. 23:23:26 (Válasz Szly #8606 hozzászólására.)
Idézet: Mormord - 2009.02.17. 19:44:35
Albus Dumbledore egyenesen a Harry Potter könyvekből jött, ott az iskola igazgatója, hozzá tartozik a főnix..
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8608. hozzászólás - 2009.02.17. 23:49:59 (Válasz Lanmandragoran #8500 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.16. 23:43:31
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28

Mit jelent a spanyol niño szó?
fiú*
öreg
lány
barát

miért olyan nehéz felfogni, h tilos fordítást írni? biztos én vagyok túl hülye....
Az a baj, hogy sehol sincs kiírva, csak itt a fórumon szapuljuk ezeket a kérdéseket.


Lan!

Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai

Rossz kérdések:
...
- idegennyelvi kérdések. Arra rá lehet kérdezni, hogy valamilyen híres dolog mi után kapta a nevét, de az, hogy mit jelent magyarul a "boy" szó, vagy a "szpasziba", rossz kérdések, a nyelvtudás nem tartozik az általános műveltség körébe.
...


Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> A kvíz értékelésének rendszeréről
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8609. hozzászólás - 2009.02.18. 00:11:07 (Válasz Atreus #8608 hozzászólására.)
És ez nem a fórum?
Az a gond, hogy aki nem jön fel a fórumra, és nézi meg az adott topicokat, sose fogja tudni, hogy ne írjon kakukktojásos, alkoholos, fővárosos kérdést, valamint ne használjon "nincs ilyen" típusú válaszlehetőségeket.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8610. hozzászólás - 2009.02.18. 00:13:40 (Válasz Atreus #8608 hozzászólására.)
Én is ezt mondom. Játékon belül látsz valami utalást rá, hogy ezek nem jó kérdések? Én nem. Tehát csak itt a fórumon szapuljuk ezeket a kérdéseket. És mint tudjuk, a játékosoknak csak elenyésző része olvas fórumot.
(helyesbítés, az operátor rovatban van egy link az értékelés rendszeréről szóló topicba, de szerintem azt még annyian se használják mint a fórumot.)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8611. hozzászólás - 2009.02.18. 00:16:15 (Válasz Lanmandragoran #8610 hozzászólására.)
Jaa, hogy így értetted..így igen..vagyis nem, nincs kiírva..
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8612. hozzászólás - 2009.02.18. 01:03:47 (Válasz Lanmandragoran #8500 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.16. 23:43:31
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28

Mit jelent a spanyol niño szó?
fiú*
öreg
lány
barát

miért olyan nehéz felfogni, h tilos fordítást írni? biztos én vagyok túl hülye....
Az a baj, hogy sehol sincs kiírva, csak itt a fórumon szapuljuk ezeket a kérdéseket.
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28

Az antik görög világban mely filózofus követői voltak a peripatetikusok?
Platón
Szókratész
Diogenész
Arisztotelész*

alapműveltség

Nem alap, de tanították. Arisztotelész úgy tartotta az óráit, hogy sétálgattak a tanítványokkal az iskola udvarán a fák között, és ezt a fás, árnyas "lugast" majdnem pont így hívták.

Szerk:
Közben utánanéztem, a "lugast" perípatosznak nevezték, a peripatetikus pedig szó szerinti fordításban körbe sétálót jelent.
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28
ezt nem másoltam, de: Magyarországnak melyik szomszédjával leghosszabb a közös határa?
Szlovákia
Románia
Ausztria
Ukrajna

na hajrá, Szlovák vagy Román, Szlovák vagy Román, Szlovák vagy Román, Szlovák vagy Román, Szlovák vagy Román, én Szlovákra szavaztam, és tévedtem...
Nem te tévedtél, a szlovák határ hatszáz valamennyi, a román csak négyszáz valamennyi kilométer.


hát akkor a kérdés rossz
lusta voltam rákeresni, és azon gondolkoztam, h most a szlovák vízszintesen hosszabb, vagy a román függőlegesen rövidebb, elég nagy túlzásokkal élve
de köszönöm, h ezt megtetted helyettem és rávilágítottál a hibára - legalább tudom, h jól döntöttem igaz ez nem adja vissza azt a ~100 LE-t amit hozott volna a +10%, de úgyis építkeztem volna belőle csak, szóval a szövetség lett kevesebb ennyivel, nem én

Atreusnak meg pár szólással feljebb azt köszönöm, h kiemelte miért is nem szabadna fordítással kapcsolatos kérdéseket feltenni
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8613. hozzászólás - 2009.02.18. 01:16:38
Melyik magyar focicsapat szerepelt a BL csoport körében?
Ferencváros
MTK
UTE
Debrecen

mikor aranyapám? mikor? a 2008/2009es csoportkörben az MTK, de korábban már szerintem mind a 4
igaz jelen pillanatban csak olyan év nem ugrik be, amikor a Debrecen szerepelt, de a másik 3ra egyből van példa

sajnos elpocsékoltam a drága időt keresgéléssel, mivel elég bután fogalmaztam meg a dolgot és gugli barátom eltéved a sok-sok oldal között, aztán amikor kiírt párat, akkor engem is bevitt az erdőbe elég szépen... úgyhogy nem tudom mi van jó válaszként jelölve

Melyik megyénkben található Baktalórántháza város?
Borsod-Abaúj-Zemplén
Szabolcs-Szatmár-Bereg*
Pest
Győr-Moson-Sopron

ez aztán fontos
Pontszám: 3
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8614. hozzászólás - 2009.02.18. 01:22:16
[off]
ennyi gyönyörű kérdés láttán elgondolkozom azon, h mit kéne kérdeznem, ha ezeket is elfogadják...

most például egy paródiát olvasok, az a címe, h Gyűrűkúra
akár abból iskérdezhetnék, hiszen hihetetlenül vicces és ajánlom mindenkinek, de nem hiszem, h megüti a kritérium szintjét...

volna sok más ötletem is, de párat már visszadobtak, úgyhogy most szüneteltetem a dolgot
próbáltam 1 picit debilebbet is, a magyar zászló színeivel, h melyik nem tartozik közé, de visszadobták azt is
állítólag rosszul tettem fel a kérdést, biztos az értékelő találta túl debilnek

úgyhogy se a normál, se a debil nem jött be, mostmár nem merek írni
[on]
Pontszám: 3
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8615. hozzászólás - 2009.02.18. 01:25:13
Folytasd? Hogyha üres az embernek Zsebje: ?
üres a péztárcája is.
üres a tarisznyája is.
Üres annak a szive is.
üres a hasa is.*

Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8616. hozzászólás - 2009.02.18. 02:38:27
Hogy hívják a Him együttes énekesét?
Kid Rock
Axel Rose
Ville Valo*
Deák Bill

nem hiszem, h életbevágó lenne...

Melyik Túlélők Földje személyiség naplója jelent meg éveken keresztül újságokban?
Setét Patkány*
Zoodroo Tint
Toborzásgátló Vlagyimir
Don Caloniú

nc

Mitől függ, hogy milyen színű lesz a fénykard?
a belehelyezett kristálytól*
az energiateleptől
a használójától
a prizmától

ezen már csak mosolyogni tudok
szerencse, h van róla egy könyvem, és homályosan derengett valami a dologról
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8617. hozzászólás - 2009.02.18. 03:15:11
Mi a Sztratoszféra,és hogyan jellemeznéd?
Sarki fény
A Földi légkör egyik rétege,kb11-50km magasságba.Alulról a Tropopauza választja el a Troposzférától
A Földi légkör egyik rétege, ugy 10-20km magasságba,alulróla Tropupa választjael a troposzférátol.
Ózonpajzs

Helyesírási hibák tömkelege..

Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.18. 01:03:47

Atreusnak meg pár szólással feljebb azt köszönöm, h kiemelte miért is nem szabadna fordítással kapcsolatos kérdéseket feltenni


Szívesen! Remélem másnak is hasznára válik, és tanul belőle.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvelt tagPicilanyNő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8618. hozzászólás - 2009.02.18. 05:44:20 (Válasz Szilvike70 #8551 hozzászólására.)
ha valaki belefutna: Havers-csatornák
A tudás abból áll, hogy tudjuk, hogy nem tudunk semmit...
Pontszám: 5
fórumozóEzüsthajuNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8619. hozzászólás - 2009.02.18. 05:49:07
Üdv Mindenkinek!
Avagy Kellemes Aktuális Napszakot!

Ehhez a kvíz-kérdéshez volt "szerencsém":

Melyik tököt nem lehet megenni?
Dísztök
Sütőtök
Lopótök
Csütörtök*

Felhívnám a kedves érintettek figyelmét, hogy lopótöknek hívják azt az eszközt is, amivel a bort a hordóból kiszívják, ha kisebb mennyiséget szeretnének abból kinyerni. A név az alaki hasonlóságból ered, nevezetesen a lopótök nevezetű növényre nézve nagyon hasonló az alakja. Lehet, hogy a kérdés így nézve nem a legjobb?

Tisztelettel: Ezüsthaju Akácméz
Éljen a Fény Útja

Éljen az Őtők Szövetsége
Éljen a Mágia
Éljenek a Smaragdok
Pontszám: 3
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8620. hozzászólás - 2009.02.18. 06:36:48 (Válasz Ezüsthaju #8619 hozzászólására.)
Igen és az régebben tökből volt--->mára meg műanyagból

A lopótök (Lagenaria siceraria), más neveken butykos tök, nyakas tök, szívótök, sáritök, flaskatök a kabakosok (Cucurbitaceae) családjába tartozó kétszikű növény. Ázsiából vagy Afrikából származik. Ez az egyetlen olyan tökfajta, amit Európában már Amerika felfedezése előtt is termesztettek. Merítőedény és csörgő, étel, húros hangszer és borlopó...

Borlopó és vízlopó:

A lopótökből készült hébér vagy más néven borlopó 2-3 év alatt[30] elenyészik, mert belső fala megpuhul, ezért üvegből utánozzák.A mai üvegből készült hébér vagy borlopó elődje Ausztriában és Magyarországon még nem is olyan régen lopótökből készült. A lopótököt úgy készítették elő borszívásra, hogy egy hosszú szárra nevelt termés magjait kivájták, drótot tüzesítettek, azzal fúrták ki a szárat. Használata: A lopó hosszú szárát dugják be a hordóba, rövid végén megszívják, amíg az öblös rész kellően megtelik. Egy-két liter folyadékot lehet vele felszívni. A rövid vég befogása után a lopótök kihúzható a hordóból anélkül, hogy a bor kicsurogna. A felső, rövid vég szabadon hagyásával vagy újra befogásával lehet irányítani, mikor csurogjon ki a bor a alsó végen, mikor ne.


Idézet: http://hu.wikipedia.org/wiki/Lop%C3%B3t%C3%B6k

Boccs egy csöppet, hosszú lett.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.02.18. 06:38:16-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője