Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6881. hozzászólás - 2009.02.02. 22:29:57 (Válasz ArkAngyal75 #6879 hozzászólására.)
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.02.02. 21:43:50

Mikor történt a csernobili atomerőmű balesete?
1982. április 6.
1986. április 26.
1996. október 6.
1989. november 11.

Évszám, tilos.


Hát de azért vannak olyan évszámok, amik igen csak nagy hatással voltak az emberiségre, igen csak mélyen bele nyomták a pecsétjüket az emberi elmébe, amit még évszázadokig, vagy még tovább meg fog érezni az emberiség. Azért az ilyen eseményeknek nem árt tudni az idejét... szóval nem hinném, ha valaki rákérdez valamelyik Vh. kitörésének dátumára, az spec lenne, azt még napra pontosan is illik tudni, illetve a fontosabb fordulatokat, eseményeket. És ilyen igen megrázó, és mély nyomot hagyó esemény Csernobil is... még csak becsülni sem tudjuk mennyi halálos áldozatot követelt és követel még napjainkig is...
Szóval azért az évszámos kérdések közül se mind való kukába, ezt te is beláthatod...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 7
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6882. hozzászólás - 2009.02.02. 22:49:41 (Válasz Csonti_himihumi #6876 hozzászólására.)
Ez tök jó, hogy a lélekkutas kérdést töröltem(az új kérdés feltételének esélyét meghagyva), s aztán a kedves kérdező utána mégegyszer feltette. Ezentúl ilyet csak törölni fogom.
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6883. hozzászólás - 2009.02.02. 22:54:22 (Válasz Roseprincess #6881 hozzászólására.)
A fejlesztők külön kérték, hogy ne kérdezzünk évszámokra. Gondolom, ez azt jelenti, hogy semmilyenre. Csernobil azért hagyott nyomot, mert akarták, hogy nyomot hagyjon. De ettől függetlenül, még ha el is fogadnám, hogy évszám, elég lenne az év, a hónap-nap már tényleg túlzás.
Annyi mást lehet kérdezni, miért muszáj olyat, amit kérnek, hogy ne? Kérdezze meg pl, hogy mennyi 4*3+6-8/3*5, az úgyis divatos Kivágom úgyis az értékelésen...
Pontszám: 2.33
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6884. hozzászólás - 2009.02.02. 22:56:39 (Válasz Aelia #6878 hozzászólására.)
Idézet: Aelia - 2009.02.02. 21:40:15
Szeretnék egy hiba miatt szólni..

A kérdést jó kérdésként értékeltem, de aztán derült ki, hogy egy rossz választ adott meg jónak a kérdésíró, így korrigálnék...


A kérdés az volt, hogy
"Hány gyermeke volt Klopátrának?"

a lehetséges válaszok:

egy sem
1
2
3

A jó válaszként a gép az egyet fogadja el, ez azonban nem igaz.
Kétségkívül, leginkább egy gyermekről, Julius Caesar Caesarionként emlegetett fiáról lehet leginkább hallani, akit Octavianus megöletett.
De rajta kívül született még Marcus Antoniustól egy egy fia és egy lánya (Alexander Héliosz és Kleopátra Szeléné), akik ikrek voltak és nagyrészt hozzájárultak a háború kitöréséhez, hiszen miattuk is tagadta meg végleg M. A. Octavianus húgát és tőle született gyermekét..ű

Szerintem ez elég gázos hiba, mert megint oda lyukadunk ki, hogy a kérdésfelvető megnézte a Kleopátra című filmet és történelmi ismeretek nélkül, vagy egyáltalán utánanézés nélkül feltett egy kérdést..


ráadásul, ha nem elgépelted a kérdést, akkor helyesírási hiba is van benne

Roseprincess hsz-ére (2vel előttem )
szerintem is fontos dátum, igaz a napok nem fontosak annyira (szerintem), de mivel az évszám is változik, szerintem teljes mértékben elfogadható

Ki a legismertebb magyar ember?
Bartók Béla
Kertész Imre
Teller Ede
Puskás Ferenc*

mi alapján a legismertebb?
a legismertebb "láblabdás" az Puskás, de más szempontok szerint már nem ő a legismertebb...

Az amerikai filmekben hogyan kezdődik minden telefonszám?
1212
911
555*
mindegyik máshogy

spec, érdektelen, és szerintem találnék olyan filmet (amerikait) amiben a telefonszám nem 555-tel kezdődik...

Hány ember van egyszerre egy focimeccsen a pályán [az alap és oldalvonalon belül]?
25
20
23
22

ezt csak azért másolom be, mert szerintem rendkívül jó
10+1 az egyik csapat 10+1 a másik csapat +1 bíró
a két partjelző természetesen pályán kívül, akár csak a negyedik játékvezető

Ki volt a zeneszerzője a Conan, a barbár című filmnek?
Basil Poledouris*
Vangelis
Angelo Badalamenti
John Williams

alapműveltség ugyebár

Melyik NEM whisky az alábbiak közül?
Jim Beam
Unicum
Chivas Regal
Black Velvet

az alkohol tiltólistán van még mindig (ráadásul szerintem már szerepelt)
A hozzászólást Csonti_himihumi módosította 2009.02.02. 22:57:26-kor
Pontszám: 5
fórumozóLagolitFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6885. hozzászólás - 2009.02.02. 23:03:07
Ady Endrének ki volt a nagy szerelme,ha Léda volt a neve visszafelé fordítva?
Tünde
Léda*
Szilvia
Anna

Nah ez e totálisan rossz kérdés. Először is tudtommal Ady múzsája Adél volt és a Léda versek kötődnek hozzá, más múzsájáról nem tudok, nem hogy nagy szerelméről. Ráadásul a "visszafelé fordítva" kifejezés is elég értelmetlen. Rég törölni kellett volna a rendszerből
Pontszám: 5.33
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6886. hozzászólás - 2009.02.02. 23:13:43
Ez tipikus magyar gondolkodás: "Igaz, hogy nem szabad, de azért csak csináljuk, és magyarázzuk meg, hogy tulajdonképpen az a hülyeség, hogy tiltják."
Az a szabály, hogy ne legyen évszám, ne legyen HKK, ne legyen reklám, stb. akkor miért kell kitalálni, hogy néhány évszám, HKK és reklám mégis maradhat? Miért nem lehet elfogadni a szabályt és betartani?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6887. hozzászólás - 2009.02.02. 23:21:56
Ajánlom szíves figyelmedbe a többi topicot is, lehet érdekes dolgokat is olvasni a kötözködésen kívül.

Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai
A kvíz elsődleges célja, hogy olyan kérdéseket adjunk fel, amelyeket egy művelt, intelligens ember ismerhet. Szinte bárki. Tehát nem szükséges hozzá túlspecializált szakismeret. Persze lehet mondani, hogy a válasz a gugliban 1 perc alatt megtalálható, de nem az a cél, hogy minden egyes kérdésre a választ keresőprogramokkal kelljen megtalálni. A kérdések egy része olyan legyen, hogy gondolkodsz rajta, és vagy tudod a választ, vagy kizárásos alapon le tudod szűkíteni a lehetőségeket, de legalábbis van egy elképzelésed, tudsz tippelni.

- Lexikális tudás. Bizonyos évszámos kérdések elfogadhatóak, de csakis olyanok, amelyek az első kategóriában felsoroltak. Azt, hogy mikor voltak a világháborúk, mindenkinek illik tudnia, de azt viszont nem feltétlenül, hogy egy alig ismert celeb mikor vásárolta az első biciklijét. Ráadásul, ha évszámos kérdést írtok, akkor sokkal kultúráltabb, ha az évszámok között jelentősebb eltérés van, mintha 1-1 nap eltérés van a 4 dátum között.


Az idézett hozzászólásrészlet melyik részébe nem fér bele a csernobili kérdés szerinted, hogy kivetetnéd? Szerintem mindkét kritériumnak megfelel. Valamint nevetséges arra hivatkozni, hogy minek a hónap nap, elég az évet tudni, amikor egyetlen válaszlehetőségben van 1986-os dátum.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6888. hozzászólás - 2009.02.02. 23:40:25
Melyik nem Neil Gaimen mű?
A Setét Torony*
Tükör és füst
Amerika Istenei
Hó, tükör, almák

Ki az a Neil Gaimen? Jaaaa, Gaiman!!! De akkor is. Ki a franc az?? És miért nincs a wikiben a művei között a Hó, tükör, almák (úristen, ez irodalmi Nobel-díj várományos!), ha ő írta?

Bocs, hogy csak így kiragadom környezetből, de megválaszolom, miért nincs felsorolva a művei között. A Hó, tükör, almák tulajdonképpen egy novella ami a Tükör és füst kötetben jelent meg. (amolyan Hófehérke történet, a mostoha szemszögéből és kicsit furcsán átértelmezve, amúgy érdekes) De ez már tényleg NAGYON SPECIÁLIS kérdés. Így megérdemli a törlést.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
kedvencZelindaNő
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6889. hozzászólás - 2009.02.02. 23:45:34 (Válasz Lagolit #6885 hozzászólására.)
Akkor gondolom Csinszkáról se hallottál még...
Pontszám: 8.75
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6890. hozzászólás - 2009.02.02. 23:56:40 (Válasz Lanmandragoran #6887 hozzászólására.)
Hitelét veszíti az is, amit Miklós mond, a saját maga által hozott szabályt rúgja fel maga. De ha szerintetek ez elfogadható... de akkor minek vannak szabályok? Hiszen úgyse kell betartani őket.
De, hogy válaszoljak a kérdésedre, hogy melyikbe nem fér bele, hát ebbe:
"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót."
Ha megköveteljük a kérdezőktől a pontos kérdéseket, akkor megkövetelhetjük a szabályalkotóktól a pontos, egyértelmű szabályokat, amiknél nem lehet kiskapukat találni.
Persze nem csodálkozok, hogy többen normálisnak találják, hogy kiskapuk útján kijátsszák a szabályokat, sajnos ez a gondolkodás van ebbe a népbe nevelve.
Sajnos nem fogom látni a reakciókat erre a postra, mert megyek aludni, vissza meg nem lesz időm olvasni. Elnézést érte, nem stílusom megfutamodni.
Pontszám: 5
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6891. hozzászólás - 2009.02.03. 00:24:35 (Válasz Sir Ny #6856 hozzászólására.)
Ki volt a McLaren_Mercedes utolsó világbajnoka Lewis Hamilton előtt?
Mika Hakkinen
Ayrton Senna
Fernando Alonso
Kimi Raikkönen

Elavulhat+spec.


Az lehet hogy spec., de ez soha nem avulhat el.
Ugyanis a Lewis Hamilton előtti utolsó McLaren_Mercedes világbajnok személye csakis egy bizonyos személy lehet. Most és mindörökké.
Na ki az? Nem tudod: akkor spec.



Ha feltételezed, hogy nem nyer több világbajnokságot, akkor valóban „Most és mindörökké.”
Ki kell, hogy ábrándítsalak, elavulhat.
A hozzászólást Tezuman módosította 2009.02.03. 00:36:43-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6892. hozzászólás - 2009.02.03. 00:51:12
Nem hitelét veszíti, pontosít. Idézném az előző hsz-részlet első bekezdését:
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai
A kvíz - legnagyobb örömünkre - "játék a játékban"-ná nőtte ki magát, és legalább annyi saát kérdése van, mint a keretjátéknak összesen. Az értékelési irányelveket, és magát az értékelés rendszerét finomítottuk a béta teszten használtakhoz képest, ezeket szeretném megosztani veletek.

Abban esetleg egyetérthetünk, hogy nem teljesen okos dolog az elavult szabályokat bennhagyni, de abban semmiképp, hogy ami évszám az rossz, mert az van leírva. Tudod, csak annyit mondok, hogy műveltség. A művelt ember tudja, hogy milyen mélységig lehet belekérdezni az évszámokban, mi várható el egy másik, szintén általános műveltséggel bíró játékostól, és mi az, amit tényleg nem fog tudni megsaccolni sem fejből. A műveletlen játékosnak pedig egyszerűbb megtiltani, mint körülírni, hogy meddig lehet belemenni.
Tiéd a döntés, hogy melyik csoportba sorolod magad.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6893. hozzászólás - 2009.02.03. 00:58:55 (Válasz Tezuman #6891 hozzászólására.)
Idézet: Tezuman - 2009.02.03. 00:24:35
Ki volt a McLaren_Mercedes utolsó világbajnoka Lewis Hamilton előtt?
Mika Hakkinen
Ayrton Senna
Fernando Alonso
Kimi Raikkönen

Elavulhat+spec.


Az lehet hogy spec., de ez soha nem avulhat el.
Ugyanis a Lewis Hamilton előtti utolsó McLaren_Mercedes világbajnok személye csakis egy bizonyos személy lehet. Most és mindörökké.
Na ki az? Nem tudod: akkor spec.



Ha feltételezed, hogy nem nyer több világbajnokságot, akkor valóban „Most és mindörökké.”
Ki kell, hogy ábrándítsalak, elavulhat.

azért kössük ki azt is, h valakinek nyernie kell egy VB címet a McLarennel, utána Hamiltonnak kell nyernie ismét 1 VB címet, szintén McLarennel

igen szép lenne, ha ez megtörténne, figyelembe véve, h Hamilton mennyire kis dédelgetett emberkéje a McLarennek, szóval ő több mint valószínű, h pályafutása végéig McLarenes lesz
és ilyen helyzetben megverni őt, nem lenne könnyű csapaton belül, persze nem mondom azt se, h ez lehetetlen lenne
szóval a lényeg, h elméletben elvaluhat, de a gyakorlati valószínűsége már nem olyan nagy
ha teszünk esetleg 1 évszámot a dologba, akkor elfogadható, de még mindig felmerül a sportkerűlők által gyakran emlegetett spec. felkiáltás
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6894. hozzászólás - 2009.02.03. 01:07:23
Mi volt a fedőneve a Budapest felmentésére inditott német támadásoknak?
Konrad
Helga
Valhalla
Barbarossa

sokat gondolkoztam és kicsúsztam az időből, én béna
egyébként csak azért másoltam be, mert indított
mondjuk nem könnyű, és szerintem elrontottam volna, de nem tom mennyien mondanák, h spec és mennyien nem

Melyik Jupiter holdat boritja a feltételezések szerint vízjég?
Europa*
Callisto
Io
Ganimédesz

borítja
úgylátom sokaknak okoz gondot a hosszú í használata

Mikor egyesítették Budát és Pestet?
1875. augusztus 20.
1868. szeptember 20.
1860. január. 2.
1873. november 17.*

akkor idézgetek 1 picikét:
1873. január 1-jei hatállyal Pest, Buda és Óbuda egyesült Budapest néven.
November 17-én az új testület átvette az egyesített főváros...
öhm, hogy is van ez?
és miért is a nov. 17 van jó válasznak megjelölve?
na mind1, csak azt tom mondani, mint a Csernobilos kérdésnél: hónap nap nélkül jó kérdés, szerintem azok nem kellenek, és abban az esetben picit távolabb rakva egymástól a válaszokat, már szinte tökéletes

Mi az az aje-aje?
vérrehulló fecskefű
véznaújjú maki*
áramátalakító
közlekedési szabályzat

tőlem maradhat, bár nem hiszem, h túl fontos szerepet tölt be az életünkben
(ha mást nem, annyit elérek vele, h aki olvas fórumot, legalább tudni fogja a jó választ )

Melyik faj nincs a World of Warcraftban?
Human
Blood elf
Rohan*
Troll

hiába játszotam vele, szerintem specnek elmegy-és lehet, h kiadnak majd egy olyan kieg-et, amiben lesz ilyen faj is (igaz ennek a valószínűsége kb egy tízmilliomod, vagy még kevesebb, de akkor is lehet )
Pontszám: 3
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6895. hozzászólás - 2009.02.03. 01:10:36
Hogy ölte meg Dávid Gólátot?
Parittyával fejbe lőtte
Leszurta stilettóval
Kettéharapta
Megette

hümm, én úgy hallottam a sztorit, h Góliáttal küzdött meg
Pontszám: 5
fórumozóSzasz89Férfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6896. hozzászólás - 2009.02.03. 02:11:31 (Válasz Csonti_himihumi #6895 hozzászólására.)
Megkapta már valamelyikőtök is ezt a kérdést?:

Mi a windows live messenger röviditése?
NSN
MSM
MSN*
WLM

Szerintem nagyon humoros. A köznyelvben valóban MSN-ként maradt meg. Azt viszont ne felejtsük el, hogy a Microsofton belül ez WLM-ként él tovább. Nem letisztázódott dolgokra nem szeretem ha rákérdeznek (főleg ha ezen áll vagy bukik egy küldetés).
Esetleg pontosíthatjuk a kérdést, bár ezt már nem győzöm elégszer mondani.
Pontszám: 5
fórumozóEvicusNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6897. hozzászólás - 2009.02.03. 02:21:47
Melyik megyében található Kékestető(1014m)?

Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Csongrád megye
Pest megye
Vas megye

Szerintetek melyik lehet a jo valasz, amikor egyik sem igaz?
Pontszám: 5
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6898. hozzászólás - 2009.02.03. 05:55:33
és még mindig be tudnak sompolyogni ilyenek (bár ebben legalább van némi ihlet a hasonló hangzású szavak miatt):

Mi angolul a kettő?

to
too
number
two
-------------------------------------------
Melyik játékban játszik nagy szerepet a blöffölés?

a rulettben
a billiárdban
a pókerban
a huszonyegyben

egyértelmű, hogy a pókerre gondol az illető, de szerintem nem szerencsés pont a huszonegyet betenni mellé, amiben azért szintén nem zárnám ki a blöff szerepét
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6899. hozzászólás - 2009.02.03. 06:57:33
Hány évig csinálták a GTA 4 játékot.
4 év
1 év 5 nap
3 hónap
5 nap

...nyád!
KB. mikor születet Jézus?
Kr. e. 0
Kr. u. 34
Kr. u. 134
Kr. e. 200

Kb., másfelôl Kr. e. 0 nincs, harmadrészt pedig
a bibliakutatók, teológusok és a történészek régóta vitatkoznak, vitatkoztak arról, hogy mikor is született Jézus Krisztus. A szöveges források elemzése alapján feltehetően időszámításunk előtt történhetett ez. A pontos évet azonban lehetetlen filológiai, szövegkritikai munkák alapján meghatározni – ezek a becslések egyébként időszámításunk előtt 8-tól időszámításunk előtt 3-4-ig terjednek.

Azaz nincs helyes válasz.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6900. hozzászólás - 2009.02.03. 07:18:57 (Válasz Kagemusha #6899 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2009.02.03. 06:57:33

KB. mikor születet Jézus?
Kr. e. 0
Kr. u. 34
Kr. u. 134
Kr. e. 200

Kb., másfelôl Kr. e. 0 nincs, harmadrészt pedig
a bibliakutatók, teológusok és a történészek régóta vitatkoznak, vitatkoztak arról, hogy mikor is született Jézus Krisztus. A szöveges források elemzése alapján feltehetően időszámításunk előtt történhetett ez. A pontos évet azonban lehetetlen filológiai, szövegkritikai munkák alapján meghatározni – ezek a becslések egyébként időszámításunk előtt 8-tól időszámításunk előtt 3-4-ig terjednek.

Azaz nincs helyes válasz.


Te is kiemelted a KB. szócskát - ez a megoldás arra, hogy miért jó a kérdés és helyes a válasz
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője