Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2761. hozzászólás - 2008.12.28. 13:48:32 (Válasz Eviciusz #2758 hozzászólására.)
Ezért is imádom ezt a játékot , mert újabb és újabb infókkal leszek gazdagabb
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 6.50
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2762. hozzászólás - 2008.12.28. 13:50:32 (Válasz Dell #2760 hozzászólására.)
Szerintem a csőrt nem kéne összekeverni a foggal . Kicsit hülyén nézne ki egy olyan lény akinek egyébként foga van , pl csőrrel
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 2.33
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2763. hozzászólás - 2008.12.28. 13:54:15 (Válasz Eviciusz #2762 hozzászólására.)
Köszönöm. Az újszülött kacsacsőrű emlős pont ilyen.
Pontszám: 5
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2764. hozzászólás - 2008.12.28. 13:57:06 (Válasz Dell #2763 hozzászólására.)
Igen mellesleg erszényes
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2765. hozzászólás - 2008.12.28. 13:58:23
mi a neve a Garfieldal és johnnal élő kutya neve?
Ubul
Szimat
Eddy Murphy
Blöki


Mi
Garfielddal
Jonnal

De a legegyszerűbb törölni. Legaláb képregény kutyák nevei lehetnének a többiek (jó tudom a Blöki majdnem az).
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2766. hozzászólás - 2008.12.28. 14:01:21 (Válasz Atreus #2725 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2008.12.28. 11:40:14
Mi az RPG (Roll Paying Game)?
Lövöldözős játék
Akció játék
Szerepjáték
Stratégiai játék

"Hogy az a Balatonberényben napvilágot látott, sikoltozásokba öltöztetett, ködmönbe bújtatott, rézhasú, nagyfejű, szultán udvarát megjárt, csőszkunyhóban elrejtett, pikkelypáncélt hordó, fafogú rézfűrésszel megsebzett , bronztérdű, repedtsarkú, büdösszájú, ritkafogú, csempeszobában felneveltetett, mocskos tetves rabló Mari néni!"

Hogy ha Te sem tudod pontosan miről beszélsz, akkor minek teszed fel a kérdést?
Legalább a jó válasz volt bejelölve, de ha történetesen nem tudtam volna, hogy az RPG minek a rövidítése, és csak az általad segítségnek leírt "Roll Playing Game"-re hagyatkozok, akkor bejelölöm az akció játékot, mert az angol jelentése ezt sugallta volna roll=gördülni. A szerepjáték angolul: role playing game!


Roll paying game. Nagyon jo! Ez a munkaadok jateka. (Payroll: fizetési / alklmazotti lista)
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2767. hozzászólás - 2008.12.28. 14:06:27 (Válasz Dell #2728 hozzászólására.)
Idézet: Dell - 2008.12.28. 12:08:34
Ha nem tudsz ékezeteket használni, akkor azt is tudomásul veszem, de akkor ne legyen erkölcsi alapod Grétsy Lászlót játszani.

Remélem nincs harag.


Az internet a gyors pergo, de sulytlan kommunikacio hazaja, ahol a magyar nyelv ekezetmentes hasznalata teljesen elfogadott. Probalj vele egyutt elni! Nyilvan, ha valaki valami maradandot alkot (mint jobb esetben itt egy kvizkerdes), akkor ott mar lesznek ekezetek.
Az ekezetek tudatos hianya semmikepp sem tekintheto helyesirasi hibanak.
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2768. hozzászólás - 2008.12.28. 14:11:57 (Válasz Awenhai #2749 hozzászólására.)
No, segítek:

Rend: nyúlalakúak (Lagomorpha). A paleocén kor végén megjelenő, ma is létező állatcsoport. Legnagyobb fajszámmal a pleisztocén korban képviseltette magát. Eurázsiában, Afrikában, Észak-Amerikában és Dél-Amerika északi részén terjedt el. Fajainak teste kicsi vagy közepes nagyságú, teljes hossza 15 és 70 cm között változik. Kettős metszőfogúaknak is hívják őket, mert a felső állkapcsukban a működő, állandóan növekvő és gyökértelen metszőfogak mögött 1–1 kis metszőfog is van. Farkuk igen rövid, hátsó lábuk általában erőteljes ugróláb. Többségüknek igen hosszú a füle. Csakis növényekkel táplálkoznak, szervezetük is ehhez alkalmazkodott.


Rend: nyúlalakúak (Lagomorpha). A paleocén kor végén megjelenő, ma is létező állatcsoport. Legnagyobb fajszámmal a pleisztocén korban képviseltette magát. Eurázsiában, Afrikában, Észak-Amerikában és Dél-Amerika északi részén terjedt el. Fajainak teste kicsi vagy közepes nagyságú, teljes hossza 15 és 70 cm között változik. Kettős metszőfogúaknak is hívják őket, mert a felső állkapcsukban a működő, állandóan növekvő és gyökértelen metszőfogak mögött 1–1 kis metszőfog is van. Farkuk igen rövid, hátsó lábuk általában erőteljes ugróláb. Többségüknek igen hosszú a füle. Csakis növényekkel táplálkoznak, szervezetük is ehhez alkalmazkodott.

Rend: rágcsálók (Rodentia). Az eocén kor elején megjelent, ma is létező állatcsoport. Az Antarktisz és néhány óceániai sziget kivételével az egész Földön elterjedt. Fajainak többsége talajon él, gyakran járatokat készít, de vannak föld alatt és vízben élők is. Sokuk csak az ember közelében fordul elő. Testméretük 10 és 125 cm között változik.

Fogazatuk igen jellegzetes, metszőfogaik nagyok, vésőszerűek, gyökértelenek, állandóan növekednek, és csak elülső felüket borítja zománc. Szemfoguk nincs. Elő- és utózápfogaik gyökeresek vagy gyökértelenek lehetnek, felszínük mintázata fontos határozási bélyeg. Mellső végtagjukon általában 4, a hátsón 5 ujjuk van. Ezek végén karmok vagy félpaták alakulnak ki.

Fajtól függően évente több alkalommal meglehetősen sok utódot hoznak a világra. Szaporodási rátájuk igen magas, sok faj gradációra hajlamos. Néha annyi lehet belőlük egy-egy területen, hogy komoly károkat okozhatnak (a termés egyharmadát is elpusztíthatják), máskor súlyos betegségeket terjeszthetnek. Az emlősök legnépesebb rendje, a ma élő családok több mint egynegyede, a nemek 35%-a és az ismert fajok 50%-a (kb. 2400) tartozik ebbe a csoportba. Rendszerezésükben még sok a bizonytalanság, az itt következő elsősorban a fogazaton és a koponya szerkezetén alapul.


Az, hogy milyen rendbe sorolható egy állat, nem (csak) a fogtól függ - ugye elég nevetséges lenne, főleg, hogy jónéhánynak nincs is (vagy azok akkor mind egy rendet alkotnak?). Nyílvánvalóan a testfelépítés a domináns - ennek része a fog is.

Mégegyszer: ez az 1950-es évektől van így, tehát nem új dolog.

A nyúl nem rágcsáló. Csókolom.

Forrás: Britannica Hungarica

http://www.vilagtudasa.hu/base.aspx?azonosito=21442&link=donothing% 20&link2=donothing%20&control=371896817502336&command=9912064234800037/%20eml% C5%91s%C3%B6k
A hozzászólást Dell módosította 2008.12.28. 14:13:16-kor
Pontszám: 6.50
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2769. hozzászólás - 2008.12.28. 14:16:40
Egyetlen Magyar aranylabdásunk?
Buzsáky Ákos
Albert Flórián
Puskás Ferenc
Hidegkuti Nándor

Igénytelen kérdésmegfogalmazás, helyesírási hiba, már benn volt ez a kérdés normálisan is.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2770. hozzászólás - 2008.12.28. 14:20:52 (Válasz Blem #2740 hozzászólására.)
Idézet: Blem - 2008.12.28. 13:00:58
Melyik a legnagyobb értékű bemondás ultiban?
Terített betli*
Pisros parti
Ulti
20-100 ulti


Tanulj meg ultizni, megéri, és akkor tudod, hogy ez nem csak specifikus, de kapitális marhaság is. Ha nincs 4ász, akkor a piros terített durchmarsch 20-100 ulti a legnagyobb bemondás, 48 pontért.
Pontszám: 5
irritálóChromecatFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2771. hozzászólás - 2008.12.28. 14:23:19
1. Hogy folytatódik egy híres építmény neve: Phodoszi ...
kolosszus
könyvtár
világitótorony
phanteon

Rhodoszi (kolosszus)

2. Kanada hivatalos nyelve
megadott: francia, angol, stb.
jó: hivatalos kétnyelvűség (kivéve Quebec tartomány) nincs a válaszok között (franciát fogadja el)
http://en.wikipedia.org/wiki/Official_Languages_Act_(Canada)

Kérem, hogy javítsátok ezeket a hibákat.
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2772. hozzászólás - 2008.12.28. 14:27:29 (Válasz Kocos #2767 hozzászólására.)
Az internet a gyors pergo, de sulytlan kommunikacio hazaja, ahol a magyar nyelv ekezetmentes hasznalata teljesen elfogadott.


Gyorsaság: engem az lassít, ha ékezetek nélkül próbálok írni. Ez megszokás kérdése - Te rosszul szoktad meg.

Súlytalan: valóban, azzá teszed - de ez kissé paradox, ha közben azt szeretnéd, hogy a véleményednek súlyt adjak.

Elfogadott: a mennyiség átmehet minőségbe, ebben igazad van. Egy alacsonyabb minőségbe. Tudod mi a minőség? Elvárási szintnek történő megfelelés. Amennyiben csökkentjük az elvárási szintet, valóban megfelelő lehet az ékezetmentes kommunikáció - de legyünk tudatában annak, hogy az egy alacsonyabb nívót képvisel. Nem lehet ez a cél, én tanulni jövök a netre - akár helyesírást is -, nem pedig butulni.
Ugyanakkor elfogadott: én nem fogadom el. Legfeljebb kisebbségben maradok - bár a legtöbb fórumozó itt igényességről tesz bizonyságot, szóval még nem aggódom.

Magyar helyesírás egy létezik és annak a Te stílusod nem tesz eleget.

Az ekezetek tudatos hianya semmikepp sem tekintheto helyesirasi hibanak.


Ok, akko sztem ezse hibás mgfgalmazásmertporogvesporoltam az szókozokelmegbetukel.

Tudatosan helytelenül írni nem helyesírás!

Nem Rád, hanem Érted haragszom.

Helyesen írni - akár a nekem szánt válaszodban is - a tisztelet jele. Tiszteletet pedig csak olyantól várj el, akit Te is tisztelsz!
A hozzászólást Dell módosította 2008.12.28. 14:31:49-kor
Pontszám: 8.33
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2773. hozzászólás - 2008.12.28. 14:30:56 (Válasz Kocos #2770 hozzászólására.)
Jut eszembe: az egyik legnagyobb hiányosságom, hogy nem tudok ultizni. Mennyi beszélgetésből kimaradtam e miatt a hiányosságom miatt!

No, meg is keresem a szabályokat a neten, aztán elnáspángoltatom magam jövőre a haverokkal párszor!
Pontszám: 5
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2774. hozzászólás - 2008.12.28. 14:32:37
Kinyerte az EB-ét?
Románia
Argentína
Német ország
Spanyolország

nem lehetne az ilyen szerencsétleneket végérvényesen eltiltani a kérdésfeltevéstől?? meg mondjuk azokat az iq-bajnokokat is, akik jónak értékelték...
Pontszám: 7.50
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2775. hozzászólás - 2008.12.28. 14:35:19 (Válasz Dell #2772 hozzászólására.)
Dell miért kell ilyenen problémázni, hogy a fórumon valaki ékezet nélkül ír... ha angol billentyűzetet használ valaki, akkor ott csak kódokkal tud ékezetet írni, és az tényleg elég macerás... másik meg ha egy informatikus vagy programozó ír, akkor nekik meg már benne van az ujjukba, hogy ékezet nélkül írjanak, mivel programozni nem lehet ékezettel, az ékezetet nem igazán tudja értelmezni a számítógép.
Szóval ilyenen kár problémázni. Azonkívúl, szerintem senki nem igazán tölti azzal az idejét, hogy minden apró-cseprű hibáját kijavítgassa a fórumon, ha véletlenül kihagy egy betűt, vagy felcseréli, esetleg mellé üt egy betűvel, ilyen alapon akkor senki nem írhatna a fórumra...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5.40
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2776. hozzászólás - 2008.12.28. 14:35:24 (Válasz Eviciusz #2761 hozzászólására.)
Ez számomra egy nagyon szimpatikus megjegyzés (10) - én is tanulok minden alkalommal valami újat itt. Minap Sir Ny okktatott az osztó fogalmáról - jogosan!
Pontszám: 5
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2777. hozzászólás - 2008.12.28. 14:36:58 (Válasz Dell #2776 hozzászólására.)
Sajnálom , ha oktatásnak vetted . Távol álljon tőlem.
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 5
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2778. hozzászólás - 2008.12.28. 14:39:13 (Válasz Roseprincess #2775 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.12.28. 14:35:19
Dell miért kell ilyenen problémázni, hogy a fórumon valaki ékezet nélkül ír... ha angol billentyűzetet használ valaki, akkor ott csak kódokkal tud ékezetet írni, és az tényleg elég macerás... másik meg ha egy informatikus vagy programozó ír, akkor nekik meg már benne van az ujjukba, hogy ékezet nélkül írjanak, mivel programozni nem lehet ékezettel, az ékezetet nem igazán tudja értelmezni a számítógép.
Szóval ilyenen kár problémázni. Azonkívúl, szerintem senki nem igazán tölti azzal az idejét, hogy minden apró-cseprű hibáját kijavítgassa a fórumon, ha véletlenül kihagy egy betűt, vagy felcseréli, esetleg mellé üt egy betűvel, ilyen alapon akkor senki nem írhatna a fórumra...


pontosan. en pl. fejlesztokent angol kiosztasu billentyuzetet hasznalok (a notebookon nemet, az asztali gepen meg magyar szitazassal )
ez nem szepirodalom, siman ertheto ha ekezetek nelkul irok (ugye? )
a kvizkerdeseket mindig szepen, ekezetekkel, stb irom, de forumban siman elfer ez a stilus
Pontszám: 5.40
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2779. hozzászólás - 2008.12.28. 14:41:35 (Válasz Roseprincess #2775 hozzászólására.)
Hát azért nem értek egyet, mert én is programozom (egyre kevesebbet, de úgy három éve csak azt csináltam). :-)
E felett napi 8-10 órát kommunikálok angolul, ebből 3-4 órát írásban. A laptopom magyar billentyűzettel rendelkezik.

Ráadásul (most) angol billentyűzetem van. A kiosztás számít.

Amikor vétek, akkor én megköszönöm, hogy szóltok érte. Másrészről nekem nem az volt a problémám, hogy ékezetek nélkül ír valaki, hanem az, hogy ékezetek nélkül javítja más helyesírását. Amúgy meg ott alább ír ékezetekkel Kocos! Kis huncut!
A hozzászólást Dell módosította 2008.12.28. 15:24:07-kor
Pontszám: 7.50
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2780. hozzászólás - 2008.12.28. 14:47:01 (Válasz Kocos #2766 hozzászólására.)
arhh.. azt meg már meg sem láttam ..
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!