Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűtlenPAStheLoDFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7681. hozzászólás - 2009.02.10. 10:07:57 (Válasz JohnDoe #7679 hozzászólására.)
Attól lexikális, hogy a pontos választ nagyon kevesen tudják. Hiszen más "érzésből" mondani egy korszakot, vagy emlékezni egy időintervallumra, mint percre pontosan megmondani egy dátumot.

Mondjuk a kérdésed szerintem túl könnyű (hiszen nyilván nem 300, 2000 akkor marad az 1200 és az 1883, 1200-ban még tatárok rohangáltak és jóval kevesebb költő).

Az ilyen kérdéseket úgy tudnám elképzelni, hogy évszázadra kérdezel, vagy inkább irodalomtörténeti korszakra.
Pontszám: 5.33
népszerűDanaFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7682. hozzászólás - 2009.02.10. 10:08:03
hány évig jársz általános iskolába?
8*
6
7
5

Ez nem igaz, mert negyedik és hatodik után is el lehet menni az általános iskolából.
Pontszám: 5
népszerűtlenPAStheLoDFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7683. hozzászólás - 2009.02.10. 10:10:45 (Válasz Dana #7680 hozzászólására.)
Spec, de google "legenda vagyok kutya" és a harmadik találat leírásában ott van, még kattintani sem kell
Pontszám: 3
irritálóJohnDoeFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7684. hozzászólás - 2009.02.10. 10:13:26 (Válasz PAStheLoD #7681 hozzászólására.)
Érdekes, mert nem egy hasonló kérdést tettem föl és azokat mind elfogadták és elég sokan tudták rá a választ! És mint említetted, direkt olyan alternatívákat adtam meg válaszoknak, hogy aki még nem is tudja az is könnyen kitalálhassa! De mondjuk mókás, hogy a magyar irodalom, amit mindenki tanul az lexikális, de hogy ki nyerte meg tavaly fociban a BL-t vagy a sok HKK meg MAGUS kártyákkal kapcsolatos kérdések, hogy a többit ne is említsem bent maradnak!
"Only the dead have seen the end of war"
Pontszám: 5
népszerűtlenPAStheLoDFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7685. hozzászólás - 2009.02.10. 10:23:03 (Válasz JohnDoe #7684 hozzászólására.)
Igen, szerintem is van még mit csiszolni a kérdések értékelésén. Ráadásul nagyon kíváncsi lennék, hogy hányan tudják pontosan, mit is jelent a lexikális tudás kifejezés, és pontosan mire is gondoltak a játék készítői, amikor a Kvíz menüben azokat a sorokat írták..
Pontszám: 7.50
fórumozóAltharFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7686. hozzászólás - 2009.02.10. 10:29:33
Ez most mi??????

"Mi az USA beli repperek központi ellentéte?

Fekete-Fehér
Kelet-Nyugat
Észak-Dél
4 vagy 5 testőrrel kell járni"

Ilyen kérdést ne hogy már elfogadjunk, ezt most honnan kellett volna tudnom?
Pontszám: 5
irritálóJohnDoeFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7687. hozzászólás - 2009.02.10. 10:30:31 (Válasz PAStheLoD #7685 hozzászólására.)
Amúgy szerintem ez az egész kvíz-es dolog rosszul van megcsinálva! Azért, mert mint Te is mondod, sokan keverik a szezont a fazonnal és mivel emberek vagyunk ezért mindenki másképp értelmezi a "lexikális" szó értelmét! Nem mondom, hogy Én teljesen tisztában vagyok vele, de azért valamennyire van elképzelésem arról, hogy mi tartozhat bele és mi nem! Ezért Én vagy azt csinálnám, hogy elvenném a jogot a játékosoktól, hogy értékelhessenek vagy ami szerintem a legjobb megoldás lenne, hogy lennének kvízadminok! Csak Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem nagyon érdekli a fejlesztőket ez a téma, annak ellenére, hogy ez már a második kvíz toppik és már itt is van vagy 2000 hozzászólás aminek több mint a 80%-a ilyen olyan okból hibás kérdésként lett beküldve...szerintem azért ez már igen csak elgondolkodtato, hogy valamit kéne csinálni a kvíz-el!
"Only the dead have seen the end of war"
Pontszám: 5
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7688. hozzászólás - 2009.02.10. 10:44:02
Melyik filmben szerepélt Földes Hobó László?
Az éneklő kutya
Macskafogó
Kopaszkutya
István a király
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 5
népszerűtlenPAStheLoDFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7689. hozzászólás - 2009.02.10. 10:44:29 (Válasz Althar #7686 hozzászólására.)
Szerintem jó kérdés. Tényleg műveltség. Művészettörténelem méghozzá. A téma még érdekes is lehet, akkor is, ha az adott műfajért nem kifejezetten rajongsz
Pontszám: 3.40
népszerűtlenPAStheLoDFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7690. hozzászólás - 2009.02.10. 10:48:04 (Válasz JohnDoe #7687 hozzászólására.)
Megértem, hogy úgy gondolod, ha lenne egy külön "kvízadmin" csoport, akkor minden gondunk megoldódna, de felhívnám a figyelmedet arra az apró problémára, hogy tökéletesen specifikálni kéne a megengedett kérdések körét, ellenőrizni kéne az adminok munkáját, ellenőrizni az ellenőrzők munkáját .. stb.

Sokkal egyszerűbb lenne, ha a kérdések nyilvánosak lennének, az értékelésük is nyilvános lenne. Ugye felteszel vagy értékelsz egy kérdést, vállald érte a felelősséget, még ha csak virtuálisan is, egy nicknévvel.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7691. hozzászólás - 2009.02.10. 10:51:57 (Válasz PAStheLoD #7683 hozzászólására.)
Azért neked is érdekes szempontjaid vannak. Babits születési dátumánál megindoklod, hogy miért kaphatott lexikálist, pedig nagyon nem z (más kérdés, hogy az mondjuk rajtam se ment volna át, a dedósított válaszlehetőségek miatt, meg már van benn kellemesebb formában), de egy filmre vonatkozó, simán speciális kérdésre rávágod, hogy milyen egyszerűen guglizható. Hogy is van ez? A magyar irodalmat nem kell tudni, de a filmes kérdés úgyis guglizható?
Idézet: PAStheLoD - 2009.02.10. 10:44:29
Szerintem jó kérdés. Tényleg műveltség. Művészettörténelem méghozzá. A téma még érdekes is lehet, akkor is, ha az adott műfajért nem kifejezetten rajongsz


Idézet: Cirmos cica - 2009.02.10. 10:44:02
Melyik filmben szerepélt Földes Hobó László?


Ha magadtól nem tűnik fel, legalább azt vedd észre, amit más kiemelt...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7692. hozzászólás - 2009.02.10. 10:57:02
Hogy hívták régebben a történelem szerint a legendás 7 törzsvezért ?
Álmos,Előd,Ond,Kond,Tas,Huba,Töhötöm
Ferenc,Béla,Árpád,Gergely,Gyula,Ferdinánd,Péter
Nem létezett a 7 törzsvezér!
János,Mátyás,Szergely,Dóra,Tamás,Júdás,Kelemen


Gratulálunk, jutalma törlés.

A Végzetúr nevű játékban hogyan lehet több elfogott állatod?
TP-ért veszek.
Nem lehet.
LE-ért veszek.
Vezetőkészség szakértelemmel 5 szintenként.


Dettó...
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.10. 10:57:24-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűtlenPAStheLoDFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7693. hozzászólás - 2009.02.10. 10:58:39 (Válasz Lanmandragoran #7691 hozzászólására.)
Mikor mondtam, hogy a Babitsos kérdés nem gúglizható? Mikor mondtam, hogy alapvetően rossz kérdés volt? Szerintem könnyű megfejteni. És egy évszám egyértelműen lexikális tudás. Lévén ha ülsz az iskolában és megtudod, hogy Babits mikortól meddig élt, semmilyen mértékben nem fejlődik egyetlen képességed sem (talán kicsit az agy memóriaközpontja). Az más kérdés, hogy alapműveltség-e. Ami pedig ezt az amerikai repperek dolgot illeti, http://hu.wikipedia.org/wiki/Trivia
Pontszám: 3
irritálóJohnDoeFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7694. hozzászólás - 2009.02.10. 11:05:44 (Válasz Lanmandragoran #7691 hozzászólására.)
De mért adtam "dedós" válaszlehetőségeket? Hogy ne keljen google-t használni ahhoz, hogy tudd a választ! Mert ha meg közeli dátumokat adok meg akkor azért került volna ki ha bekerül a körforgásba, mert sokan rossz választ adnak meg!
"Only the dead have seen the end of war"
Pontszám: 5
népszerűtlenPAStheLoDFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7695. hozzászólás - 2009.02.10. 11:07:32 (Válasz JohnDoe #7694 hozzászólására.)
Egy érdekes kérdést többen hajlandóak kikeresni, így a 75%-os szabály ösztönzőleg hat, hogy ne unalmas kérdések tömkelegét kelljen végigkattintani.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7696. hozzászólás - 2009.02.10. 11:14:03
Nem tudom, mi köze az amerikai rapperes kérdésnek a trivia - triviális szó jelentéséhez, de az East Coast - West Coast ellentét elég közismert dolog minden olyan országban ahol vannak zenével foglalkozó tv csatornák, újságok. Ganxstáék is csak ezelőtt 12 évvel énekeltek róla...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóJohnDoeFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7697. hozzászólás - 2009.02.10. 11:17:25 (Válasz PAStheLoD #7690 hozzászólására.)
Idézet: PAStheLoD - 2009.02.10. 10:48:04
Megértem, hogy úgy gondolod, ha lenne egy külön "kvízadmin" csoport, akkor minden gondunk megoldódna, de felhívnám a figyelmedet arra az apró problémára, hogy tökéletesen specifikálni kéne a megengedett kérdések körét, ellenőrizni kéne az adminok munkáját, ellenőrizni az ellenőrzők munkáját .. stb.

Sokkal egyszerűbb lenne, ha a kérdések nyilvánosak lennének, az értékelésük is nyilvános lenne. Ugye felteszel vagy értékelsz egy kérdést, vállald érte a felelősséget, még ha csak virtuálisan is, egy nicknévvel.


Én ezzel tudod mért nem értek egyet?
Ott van a szabályzatban, h nem lehet feltenni HKK meg hozzá hasonlókat! Meg tény, hogy évszámokat se! És ezeket nem tartja be a nagy átlag (köztük valamilyen szinten Én se, de szerintem azt előbb megtudják válaszolni, hogy ki mikor született, mintha pl idéznék valakinek a verséből és azt ki írta)! Akkor ha szűkítve és konkretizálva lennének azok a kérdéskörök amiket feltehetünk, szerinted betartanák, ha már most se tartják be? De ha lennének adminok akik értékelik a kérdéseket és nem a felhasználok az inkább működne! Mondjuk szerintem azon is kéne változtatni, hogy ne 100 helyes válasz után írhassunk kérdést, mert ezt a 100as határt hamar ellehet érni és amennyi játékos van, napi szinten bekerülhet minimum 10-20 kérdés, ez heti szinten 70-140 kérdés, havi szinten meg 300-500 kérdés között lehet (legalább is szerintem), ami azt eredményezi, hogy túl sok a hibás vagy újra feltett kérdés esélye!
"Only the dead have seen the end of war"
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7698. hozzászólás - 2009.02.10. 11:24:21 (Válasz JohnDoe #7694 hozzászólására.)
Ezt értem. De Babits élete kapcsán ha mást nem is, de egy dolgot ILLIK tudni. A Nyugat első nemzedékének tagja, az 1930-as években főszerkesztője.

Ez alapján lehetett volna 3 olyan évszámot megadni, hogy kicsit kelljen gondolkodni is, de könnyedén megmondható legyen, anélkül, hogy három olyan számot adsz meg, ami teljes képtelenség. Mondjuk 1840, 1908, 1927. Három olyan évszám, ami azért gondolkodtató kicsit, mert a kor stimmel, mégis könnyen kilogikázható, hogy az első esetben túl öreg, a második harmadik esetben meg túl fiatal lenne a Nyugathoz. Ez így valós műveltségi kérdés, pedig elég szép intervallum van a négy évszám között.

Eredeti formájában arra emlékeztet a kérdés, mintha hónap-napra kérdeznél rá, de a válaszok közt lenne 3 40-nél nagyobb szám. Érezhető a különbség?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7699. hozzászólás - 2009.02.10. 11:25:03
Melyik évben született Sergio Ramos, a Real Madrid labdarúgója ?
1986
1966
1978
1988


Törölni
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűtlenPAStheLoDFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
7700. hozzászólás - 2009.02.10. 11:27:01 (Válasz Lanmandragoran #7696 hozzászólására.)
Elnézést, az utolsó mondat kicsit kiesett a szövegkörnyezetből.

Annyi, hogy ez az információ (kelet-nyugat ellentét), nem lexikális tudás, hanem trivia. Apróság, nem alapműveltség, de tipikus kvízkérdés. Ilyesmikre gondolom azt, hogy akár "érdekes is lehet" (nyilván lesz, akit egyáltalán nem érdekelne ez a téma, de általánosságban nyitott mindenre), függetlenül attól, hogy beleillik-e az Oktatási Minisztérium által jóváhagyott, a jelenlegi formájában teljesen felesleges, "alapműveltségbe".
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője