Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
761. hozzászólás - 2008.12.13. 17:03:14 (Válasz Mucmuc #755 hozzászólására.)
Idézet: Mucmuc - 2008.12.13. 16:59:14
Igen mondott ilyet, csak nem magyarul. Ebből kifolyólag te beszélsz hülyeségeket.
Julius Caesar is mondott olyat, hogy "a kocka el van vetve", természetesen nem azt, hogy a "á koszká él ván vétvé", hanem azt, hogy "Alea iacta est". Ezt persze még meg is lehetne itt kérdezni, de akkor hogyan idéznél mondjuk Konfuciustól, ha nem magyarra fordítva? Beírnál ide 1 halom kínai jelet föntről lefelé?
Hagyd abba az okoskodást, mert egyre jobban hülyének néznek itt. Nekem már sikerült.

egy betűvel sem írtam, hogy eredetiül kéne bemásolni, csak azt, hogy ilyet nem mondott.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3.17
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
762. hozzászólás - 2008.12.13. 17:04:15 (Válasz Sir Ny #756 hozzászólására.)
Ez már csak színtiszta kekeckedés, nincs semmi baj azzal a kérdéssel, a km/h egyszerűen csak más nagyságrend de ugyanaz a dimenzió (vagy mi erre a szakszó)
Pontszám: 7.67
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
763. hozzászólás - 2008.12.13. 17:05:39 (Válasz Mucmuc #760 hozzászólására.)
Idézet: Mucmuc - 2008.12.13. 17:03:02
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 16:59:28
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.13. 16:53:29
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 16:43:06


Mi a sebesség mértékegysége?
N
m/s
kpond/m2
m/s2

és a km/h? az nem mértékegység? ahhoz képest, hogy nem SI, elég sokan használják.


Mértékegysége a sebességnek a m/s? Igen.
Mértékegysége a sebességnek a másik három közül bármelyik? Nem.

Köszönjük, leülhet.

Mértékegysége a sebességnek a km/h? Igen.
Akkor a kérdésre több mint 1 helyes válasz van? Igen.



Látsz a kérdésben olyat, hogy km/h? Nem? Te sem? És csak egy jó megoldás van a 4 válasz között? Igne.
Akkor mégiscsak Hydronak van igaza és te csak okostojáskodsz itt.

ha más is jó, ami nem a kérdésben van, akkor az "alábbiak közül" szókapcsolatot használjuk... legalábbis mi, a király többesben lévő Sirnyek, ti meg gondolom a lepontozó gombot használjátok gondolkodás helyett. áh mindegy is.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 1.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
764. hozzászólás - 2008.12.13. 17:06:53 (Válasz Kortevirag #758 hozzászólására.)
Köszi, azt a szűrőt ismerem, mivel kitárgyaltuk már párszor, hogy sajnálatos módon normális szavak is áldozatául esnek a tiltólistának.
Az embernek (a magyarnak különösen) van viszont egy olyan jó szokása, hogy az automatizált korlátozások megkerülésére talál módot.
Így én a másik szűrőt, az adott kérdést elbírálókat illettem kritikával.

-------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------

Sir NY, vedd elő légyszíves a fizikakönyvedet. A sebesség mértékegysége a m/s. A km/h ennek csupán egy nagyobb nagyságrendben kifejezett, egyszerűsített formája. Az útnak is a méter a mértékegysége, hiába használjuk a kilométert is a távolság jelzésére. MIért használjuk? Mert úgy egyszerűbb leírni. De attól még a mértékegység a méter.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.13. 17:12:26-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
765. hozzászólás - 2008.12.13. 17:07:32
A ginisz rekord szernit a 26kínai ember mien kocsiba préselődött be?
Polski fiat
Lada
Suzuki
Mini Cooper

omfg! élesszetek újra...
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
766. hozzászólás - 2008.12.13. 17:07:45
Kedves Hatsepsut. Indítványozom Sir NY átmeneti kikapcsolását, mert csak kötözködik itt többnyire lényegtelen és nyilvánvaló dolgokon feleslegesen és csak borzolja a kedélyeket. Rengeteg hozzászólása után sok fórumozótól kapott már ezért hideget, hát fagyjon is le egy időre.
Pontszám: 7.60
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
767. hozzászólás - 2008.12.13. 17:08:18
Milyen mértékegység a Fényév?
Sebesség
Nincs is ilyen mértékegység
Idó
Távolság*


Erősen duplikált. Ráadásul a másik variáns, amivel találkoztam, sokkal igényesebben van megfogalmazva. Szóval törölni!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
768. hozzászólás - 2008.12.13. 17:08:50 (Válasz Sir Ny #763 hozzászólására.)
Nem pontoztam lefelé senkit, mióta Edef és Kage annyira kiakadt rajta, de ettől még nem értek egyet veled.
Ebben az esetben fölösleges kitétel az "alábbiak közül" az én véleményem szerint, a már leírt okok miatt.
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.13. 17:09:16-kor
Pontszám: 5.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
769. hozzászólás - 2008.12.13. 17:08:50 (Válasz Hydro Globus #736 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.13. 16:28:50
Oké. Akkor minden szemléltető eszközt és analógiát félretéve:

Sir Ny, a legtöbb "rossz kérdés!" postod hülyeség. Kérlek, ne köss bele még abba a kevés jó kérdésbe is, ami maradt a kvízben!

(És igen, visszaszereztem, mert én is "töröltetem" a rossz kérdéseket, ezeket le is pontozták csomóan, de ugyanitt mások (Pl: Lanmandragoran, cirip, Byzon hogy csak néhányat említsek) fölszavazták (külön kérés nélkül). Ennek a folyamatnak sajnos csak az egyik fele jött létre nálad...)
tehát te is felhőcske lennél, ha nem húzzák föl minden hszdet mindig ugyanazok... ez nem ferplély, hanem fríplély... én ilyennel nem dicsekednék. illetve én igen, de te nem hiszem.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
770. hozzászólás - 2008.12.13. 17:09:04 (Válasz Sir Ny #756 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 16:59:28
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.13. 16:53:29
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 16:43:06


Mi a sebesség mértékegysége?
N
m/s
kpond/m2
m/s2

és a km/h? az nem mértékegység? ahhoz képest, hogy nem SI, elég sokan használják.


Mértékegysége a sebességnek a m/s? Igen.
Mértékegysége a sebességnek a másik három közül bármelyik? Nem.

Köszönjük, leülhet.

Mértékegysége a sebességnek a km/h? Igen.
Akkor a kérdésre több mint 1 helyes válasz van? Igen.


A kérdésre végtelen sok jó válasz van, de szerintem Hatsepsutnak a legkisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy mindenhova berakjon egy "alábbiak közül"-t. Ez a kvíz sose lesz tökéletes, szerintem okosabb lenne azért harcolni hogy legalább elfogadható legyen...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 9.17
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
771. hozzászólás - 2008.12.13. 17:13:03 (Válasz Sir Ny #769 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 17:08:50
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.13. 16:28:50
Oké. Akkor minden szemléltető eszközt és analógiát félretéve:

Sir Ny, a legtöbb "rossz kérdés!" postod hülyeség. Kérlek, ne köss bele még abba a kevés jó kérdésbe is, ami maradt a kvízben!

(És igen, visszaszereztem, mert én is "töröltetem" a rossz kérdéseket, ezeket le is pontozták csomóan, de ugyanitt mások (Pl: Lanmandragoran, cirip, Byzon hogy csak néhányat említsek) fölszavazták (külön kérés nélkül). Ennek a folyamatnak sajnos csak az egyik fele jött létre nálad...)
tehát te is felhőcske lennél, ha nem húzzák föl minden hszdet mindig ugyanazok... ez nem ferplély, hanem fríplély... én ilyennel nem dicsekednék. illetve én igen, de te nem hiszem.


Látom, a szavak kiforgatásában nagyon király vagy.

Nyílván azok pontozzák fel a hozzászólásaimat, akik egyetértenek velem. Az ő saját fórumos megnyílvánulásaik miatt gondolom, hogy ők (is) lehetnek. Mint mondtam, sose kértem meg őket, csak felsoroltam néhány nevet, akiket te is épp eleget láttál ahhoz, hogy meggyőződj a véleményük értékéről.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 9
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
772. hozzászólás - 2008.12.13. 17:13:09 (Válasz Sir Ny #769 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 17:08:50
tehát te is felhőcske lennél, ha nem húzzák föl minden hszdet mindig ugyanazok... ez nem ferplély, hanem fríplély... én ilyennel nem dicsekednék. illetve én igen, de te nem hiszem.

Részemről akkor húzom fel valakinek a hsz-et, ha az véleményem szerint indokolatlanul lett lepontozva, nem pedig mert hajh, de jó haver
És ezzel szerintem a többi említett is igy van, legalábbis ebben a topicban. (a kötetlen fecsej már más lapra tartozik)
Pontszám: 7.67
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
773. hozzászólás - 2008.12.13. 17:14:11
következő versenyző:

A Schenker szállítmányozási cég tulajdonosának a fia,melyik együttesben gitározik?
Scorpions
Metallica
Iron Maiden
Möttley Crue
Pontszám: 7.50
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
774. hozzászólás - 2008.12.13. 17:16:21 (Válasz cirip #759 hozzászólására.)
mő. Gondolom most megörültél, hogy vezethetsz traktort Irány a határ!
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
775. hozzászólás - 2008.12.13. 17:16:50 (Válasz Roseprincess #746 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.12.13. 16:49:40
SirNy: nem azért pontozzuk le a legtöbb hsz-ed, mert nem értünk vele egyet... azért pontozunk le, mert olyan kérdésekbe is belekötsz amik teljesen jók, ld: az Einsteines kérdés. Mert az ugye nem is lehetséges, hogy valakinek az okos gondolatait lefordítsák magyarra, hogy a hülye angolul/németül nem beszélő magyar is megértse és felfogja az üzenetét?

tehát akkor egyetértetek a hsz-mmel, és úgy pontozzátok le?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
776. hozzászólás - 2008.12.13. 17:16:58 (Válasz ArkAngyal75 #774 hozzászólására.)
konkrétan igen, bármilyen furán hangzik is
Pontszám: 6.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
777. hozzászólás - 2008.12.13. 17:18:12 (Válasz Sir Ny #769 hozzászólására.)
Mikor nagyritkán ok nélkül pontoznak le, téged is megpróbállak visszapontozni, amennyire lehet. Meg olyanokat is, akiknek egyébként előfordul, hogy másik hsz-ét én pontozom le. Ha nem tartom korrektnek a lepontozást, igyekszem ellensúlyozni azt, bárkiről legyen szó.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
778. hozzászólás - 2008.12.13. 17:24:32 (Válasz Sir Ny #775 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 17:16:50
Idézet: Roseprincess - 2008.12.13. 16:49:40
SirNy: nem azért pontozzuk le a legtöbb hsz-ed, mert nem értünk vele egyet... azért pontozunk le, mert olyan kérdésekbe is belekötsz amik teljesen jók, ld: az Einsteines kérdés. Mert az ugye nem is lehetséges, hogy valakinek az okos gondolatait lefordítsák magyarra, hogy a hülye angolul/németül nem beszélő magyar is megértse és felfogja az üzenetét?

tehát akkor egyetértetek a hsz-mmel, és úgy pontozzátok le?


azért nem szoktam senkit lepontozni, mert nem értek egyet a véleményével, mert mindenkinek joga van saját véleményhez, nem lehet mindenkinek ugyan az... unalmas is lenne, ha mindenki, mint a bólogatós kutya, bólogatna a másik véleményére...
nem akartam ennyire durván kifejezni magam, de azért az elég bosszantó, ha valaki folyton ontja magából a hülyeségeket...
nem azért pontoztunk le mert nem értünk egyet, hanem mert már nem bírjuk elviselni a hülyeséget!

szerk: és nem pontozom le minden hsz-ed, nem azért pontozlak le mert bajom van veled, hisz nem is ismerlek, de vannak hozzászólásaid, amik már a szőrszálhasogatáson is túltesznek...
A hozzászólást Roseprincess módosította 2008.12.13. 17:26:41-kor
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 7.75
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
779. hozzászólás - 2008.12.13. 17:32:09
Ki nem volt filmszinész az alábbiak közül?

Alfred Hichcock--->Rendező
Carlo Pedersoli--->Bud Spencer,gondolom őt nem kell bemutatni...
Ronald Reagan--->Filmszinészből lett az USA elnöke
Arnold Schwarzenegger--->szintén filmsztárból lett politikus,a jó öreg Terminátor

Mi ebben az azonnal törölni?
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.50
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
780. hozzászólás - 2008.12.13. 17:33:53
Ki magyarország miniszterelnöke?
Bill Clinton
Orbán Viktor
Gyurcsány Ferenc
Kovács Béla

Magyarország. Nagy kezdőbetűvel írandó.
Különben is, mikor ki a miniszterelnök?
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője