Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8861. hozzászólás - 2009.02.19. 15:28:53
amúgy nem lehetne megoldani hogy a játékosok által feltett kérdések ne egyből vadászatnál kerüljenek kiértékelésre?? mert a 10% elvesztése még nem is annyira zavaró de mikor küldetések múlnak rajta akkor már igen... ma2x buktam el majdnem a küldim idióta kérdések miatt... szerintem kéne a kvíz menüpontba csinálni egy ilyet ahol a beérkező kvízeket értékelhetné mindenki aki akarja... még lehet ígyis átmenne pár marhaság de azért mégis kevesebb zseniális kérdés kerülne be éles-be...
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8862. hozzászólás - 2009.02.19. 15:45:27
Milyen meseadó nem létezik?
Jetix
Minimax
Főnix*
Carton Network

Carton Network sem létezik, csak Cartoon.
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8863. hozzászólás - 2009.02.19. 15:55:08
Ki találta fel a gőzgépet?
Márk Opóló
Na Pali
Albert Eintsejn
James Watt

A kérdés jó, a válaszok siralmasak. Javítani kell vagy eltüntetni...


Egy újszülöttet milyen időszakonként tanácsos etetni.
1-2 óránként
Élső 1-2 hónapban mindíg igény szerint. Utána kb 2-3 óránként.
2-3 óránként.
1/2 óránként.

Kérdés kérdőjel nélkül? Első(nem értem hogy lehet élsőt ütni,mikor állati messze van a két karakter egymástól), a mindig pedig rövid i-vel helyes... Egyébként meg azért ne kelljen már mindenkinek tudni ezt a dolgot.Itt gyerekek is játszanak,az ő tudásukat meghaladja.Gyakorló szülőknél oké hogy van sejtésük,de ez akkor sem általános...

Mikor kezdődött a középkor?
475
476
477
474

Ki szerint,plusz évszámos tiltást tökéletesen megszegi.Főleg így a 4 egymás utáni évvel. Törölni,a kérdezőt pedig megróni.

Hányszoros Bek (Bl) gyöztes a Real Madrid?
10
9
20
7

Ez olyan nagy hír,hogy tananyaggá kéne tenni?Túl spec. , törölni!

Mi a World of Warcraft MMORPG játék legújabb kiegészítője?
The Frozen Throne
nincs kiegészítő hozzá
The Wrath of the Lich King
The Burning Crusade

Ma még igen,de ki tudja mit hoz a holnap.Arról csak óvatosan szólok,hogy nem közismert,sőt erősen szubkulturális tudás.WOWozz kevesebbet és tanulj többet,pajti,akkor talán menni fognak az értelmes kérdések is! Törlendő.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8864. hozzászólás - 2009.02.19. 15:58:49
Arról nem is beszélve, hogy a mostanában divatos nézetek szerint (pár éve már így van) az igény szerinti etetést nyílvánították megfelelőnek és nem csak az első 1-2hónapban, de igaz ez nagyon speciális. És kb 5éve pedig még a 3órás volt divat-megfelelő akkor lehet, hogy akár holnap már más lesz a tanácsos.
A hozzászólást Kissolyom módosította 2009.02.19. 16:00:50-kor
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8865. hozzászólás - 2009.02.19. 16:08:39
Melyik évben született Sergio Ramos, a Real Madrid labdarúgója ?
1978
1986
1988
1966

Ezt biztos kötelező tudni mindenkinek?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8866. hozzászólás - 2009.02.19. 16:10:09
Az Agria Volán ZRt. melyik megyénkhez kapcsolódóan lát el helyközi-távolsági autóbusz-közlekedést?
Heves
Békés
Jász-Nagykun-Szolnok
Hajdú-Bihar

Ez elég érdektelen...

____________
Ezt még tudtam értékelni, csak úgy mutatóba, játékostársaink naprakészségét tekintve.
Legalább megnézte volna hogy mik az újak, hiszen nem csak az akadémia került be, hanem több új épület, valamint a szakértelmek is, amiket ugyan még elég kevesen látnak, de azért léteznek...

2009.02.19-én milyen fejlesztés került be a játékba?
semmi
új menüpont
nem fejlesztik a játkékot
akadémia
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8867. hozzászólás - 2009.02.19. 16:55:42
Melyik az az előadó a következők közül aki nem hunyt el?
Aaliyah
Tupac
Eazy-E
Ludacris

Hát nem tudom, szerintem ez elég érdektelen, ezek közül csak az elsőt "ismerem" mivel ő volt a Kárhozottak királynője című filmben Akasha, és a film az ő emlékére lett felajánlva, és talán még egy-két számába is bele botlottam, de a másik három... akár anime hősök is lehetnének...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8868. hozzászólás - 2009.02.19. 16:58:47 (Válasz Roseprincess #8867 hozzászólására.)
Tupac lelövése is elég nagy port vert fel, de a másik kettő nekem is kérdőjel
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8869. hozzászólás - 2009.02.19. 17:12:04 (Válasz Roseprincess #8867 hozzászólására.)
Nem kenyerem a rap-zene, de Ludacris mintha Halálos iramban filmzenéket is csinált volna, meg asszem pár hónapja jelent meg albuma. Eazy-E pedig az afro rap-zene egyik atyja volt Dr Dre és Ice Cube mellett, de róla csak ennyi érintőleges tudásom van.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencCloudFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8870. hozzászólás - 2009.02.19. 17:21:17
Milyen közvetítőközeggel működnek a pneumatikus eszközök?
Nem tudom, de nem a sűrített levegős a helyes válasz
Vákuummal
Sűrített levegővel
Olajnyomással

Hm.
Pontszám: 5
népszerűtonyodFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8871. hozzászólás - 2009.02.19. 17:21:31
Hány pohár pálinkától lesz részeg egy magyar ember?
Mi van?
Egytől. - Az utolsótól.
Nem iszom pálinkát.
5

Én az első három lehetőségen gondolkodtam, végül megjelöltem a másodikat... Eltaláltam, de ettől még törölném a kérdést.
Pontszám: 5
népszerűtonyodFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8872. hozzászólás - 2009.02.19. 17:22:51 (Válasz Reelmc #8861 hozzászólására.)
Támogatom az ötletet
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8873. hozzászólás - 2009.02.19. 17:26:09
Melyik egy szerepjáték neve?

Froggy Run
Homerun
Run
Shadowrun *

Igénytelen, gyenge szójáték (run-run). Javításra javaslom!
A második a Simpson apuka ásítós főszereplésével (Homer un) egy baseball meccsen kezdődik, ahol egy hazafutás (homerun) vitájába cseppenünk bele.

Hány részből áll a Mátrix című mozifilm sorozat?

3 *
Nincs is ilyen mozifilm!
2
4

Mindenképpen törlendő a Nincs is ilyen kitétel miatt.
Engem becsapott, mert én négy részt tartok itthon belőle:
Mátrix (The Matrix) (1999)
Mátrix - Újratöltve (The Matrix Reloaded) (2003)
Mátrix - Forradalmak (The Matrix Revolutions) (2003)
Animatrix - Osiris utolsó útja (The Animatrix - The Final Flight of the Osiris) (2003)
és nem veszem közéjük a Buhera mátrix (2007)-t .

Hol rendezik meg minden évben a Paprikafesztivált?

Bugyi
Kisbér
Nagybánhegyes
Jászkarajenő

Úgy érted, hogy a Szegedin kívül? Mondjuk Baján. A felsorolt nagyközségek között is elképzelhető. És Marcsi néni melyik bográcsot vágja hozzád ha felpaprikázod?
Így nekem nem tetszik. Javítandó!
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8874. hozzászólás - 2009.02.19. 17:36:40
Ki fordította magyarra a gyűrűk úra trilógiát?
Göncz Árpád
Tóth Árpád
József Atilla
Lőrinc L. László

nc

Melyik a két nagy SPANYOL futball rivális?
Aston Villa-Villa Real
FC Barcelona-Villa Real
Real Madrid-Villa real
Real Madrid-FC Barcelona

Miért kell kiabálni?
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8875. hozzászólás - 2009.02.19. 17:37:51
Hogy hívják a kislányt az Óz, a nagy varázsló című regényben?
Felicity King
Momo
Dorka
Alice

Dorothy, vazze, ha megpusztulsz, akkor is Dorothy!!!
Neveket nem fordítunk!
Tímár Mihály sem lesz Michael Tanner (Jókai Mór: Az arany ember című regényének főhőse, ha valki nem tudná), ha lefordítják angolra.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8876. hozzászólás - 2009.02.19. 18:04:39
Aaliyah-t ismerhetitek még az Öld meg Rómeót-ból is (Jet Li-s film... Aliyah volt abban is a fószereplő illetve ahhoz is írta betétdalt: Try Again) illetve nem utolsó sorban nagyonjó hangja volt és ahhoz képest hogy fiatalon halt meg sok zenéje...
Easy-E: ennek a műfajnak az ősatyái közé tartozik... még aki nem mai korosztály az is halhatott az N.W.A.-ről, aminek tagja volt (a már említett Dr. Dre és Ice Cube mellett)... bár róla túl sokat nemtudok... sajnos zenéjéből is kevés van meg... majd pótlom egyszer
Ludacris: a Halálosabb Iramban-nak csinálta a zenéjét sőt szerepelt is benne (ő volt a főkópé aki az elején összehozza a gyorsulást, illetve végig csinálja a versenyeket) szal ez helyes megállapítás csak gondoltam kiegészítem... és valóban ő van még életben közülük...
Tupac: Tupac Amaru Shakur-t pedig sajnálattal hallom hogy van olyan aki nem ismeri... keressetek rá a Changes (nekem ez volt az első szám amit RAP-ből hallottam és megszerettem) nevű számára vagy a California Love esteleg Dear Mama - ezek amiket rádióban is sokat játszottak illetve a halála után elkészült Runnin' valószínüleg ezeket a nagytöbbség már halotta... és sajnos tényleg halott... 1996. szept. 13-án halt meg (a lövöldözés enyhe a kivégzés/leszámolás találóbb :S...) mai napig vezet nem egy eladási listát amit azóta se döntött meg senki...

am bocsi hogy így belelendültem... csak a téma közel áll hozzám főleg Tupac... gondoltam kiegészítem az említett dolgokat... illetve tobvábbra is unatkozok... de nyugi nemsoká lépek edzésre addig legalább csendbe leszek... xD
Pontszám: 8.33
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8877. hozzászólás - 2009.02.19. 18:10:33
Melyik gyémánt színe a legfinomabb kékes-fehér?
river
top wesselton
top crystal
cape

Durvan spec.
Pontszám: 5
irritálóFirdauszNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8878. hozzászólás - 2009.02.19. 18:15:58 (Válasz Cosmo #8745 hozzászólására.)
Akkor íme egy kis ízelítő a C vitamin történetéből! Szerintem nagyon érdekes és remélem nem sértelek vele, ha leírom, miért nem értek egyet a feltalálással.
A skorbut vagy tengeri pestis már az ókor óta ismert, de Európában az 1500-as években lángolt fel igazán amikor elkezdtek hajókat építeni és elindultak a felfedezők. Becslések szerint kb. kétmillió tengerész halt meg ekkoriban. Amikor Kolumbusz elindult hajóival, hajóraktárosa (Vespucci)nagyobb mennyiségű savanyúkáposztát vételezett, így a legénységet elkerülte a járvány. Később Vespucci hajóján néhány tengerész megbetegedett. (Nem tanult saját raktárosi multjából.) Kirakta tengerészeit egy lakatlan szigetre, s a hazafelé tartó úton meglepve tapasztalta, hogy élnek. (A sziget bővelkedett gyümölcsökben). Vasco de Gamma is hasonló tapasztalatokra tett szert, amikor beteg legénységével kikötött a Jóreménység fokánál, narancsot cserélt a lakosokkal, hajósai pedig 1 hét alatt meggyógyultak. Ekkor már sejtették, hogy a rejtélyes kórt valaminek a hiánya okozza. 1617-be Woodall orvosi kézikönyvében már megjelentette, hogy milyen zöldségek, gyümölcsök hatásosak a skorbut ellen. De sajnos sokáig nem foglalkoztak vele és több százezer embernek kellett meghalnia.
1911-ben Funk előállította a bénulást okozó beriberi ellenszerét, a benne lévő anyagot elnevezte vitaminnak. Elkezdtek a hiánybetegségekkel foglalkozni. Amerikában és Angliában elkezdtek kutatni a C-faktor után. ( A c a citrusfélékből származik.) Reménytelenül, hiszen egy vegyület akkor van igazán felfedezve, ha sikerül megállapítani a szerkezeti képletét. Ezt pedig lehetetlenné tette az a tény, hogy évek alatt is csak csekély mennyiséget sikerült előállítani.
És most jön a csavar!
Szent-Györgyi Albertet nem érdekelték a vitaminok (Olyannyira, hogy a vitaminhiányokat szakácsoknak való feladatnak tartotta!), a mellékveséből akart előállítani egy redukáló hatású hormont. Talált is valamit és elnevezte hexuránsav-nak. Kisérletei megbuktak, elkeseredésében a pályát is elakarta hagyni, aztán elkezdte vizsgálni a burgonya majd a káposzta légzését, s mint mindenhol ezekben is a hexuránsavat kereste, mondhatni megszállotjává vált. Ekkoriban egy magyar gyökerekkel bíró tudós Svirbely látogatta meg, aki viszont a C-vitamint kereste. Szent-Györgyi Albert kollégája kezébe nyomta a kristályt, mondván, hogy nézze meg hátha van valami köze a C-vitaminhoz. S az állatkisérletek azt bizonyították, hogy hexuránsav= Cvitamin.
Amiért 5 éve folyt Amerikában a küzdelem, ott porosodott Szent-Györgyi polcán, régen előállítva.
Svirbely megírta mesterének King-nek, aki azonnal megjelentetett egy cikket, amelyben magának tulajdonította a felfedezést! Az elsőbbségi vitát 1937-ben a Nobel-díj bizottság döntötte el.
A vacsora és a paprika történetét gondolom mindenki ismeri, nem írom le csak azt, hogy 1 hét alatt 1,5 kg C-vitamint állított elő. (Korábban egy év alatt 30 g sikerült a mellékveséből.) A keresztelő pedig Haworth-tal történt, aszkorbinsan az anti-skorbut szóból.
Pontszám: 7.50
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8879. hozzászólás - 2009.02.19. 18:23:00 (Válasz Reelmc #8876 hozzászólására.)
Köszi az infókat. Én valóban csak Aaliyah-t "ismerem" de csak a már általam említett filmből. Ez a zenei stílus, amit ők képviselnek soha nem volt a szívem csücske, ezért nem is ismerem őket. Persze felőlelm maradhat, ha Hatse is úgy gondolja.
De még egyszer köszi az infókat
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
irritálóFirdauszNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
8880. hozzászólás - 2009.02.19. 18:23:22 (Válasz Firdausz #8878 hozzászólására.)
Szerintem Szent-Györgyi megérdemli, hogy ezt tudjuk róla!
A hozzászólást Firdausz módosította 2009.02.19. 18:25:23-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!