Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1601. hozzászólás - 2008.12.20. 00:28:32 (Válasz JohnDoe #1522 hozzászólására.)
Idézet: JohnDoe - 2008.12.19. 09:32:56
Hát...ezt a kérdést nem tudtam mire vélni...szó szerint írom le:

Melyik klán színe a zöld?
Pokollovak
Jádesólymok
Jéghollók
Farkasok
A helyes válasz az a Jádesólymok, de Én momentán ettől se lettem okosabb, hogy milyen klánról van szó!:) Szerintem ezt törölni kéne.

Battletech. Másik univerzum, másik idő... speciális kérdés, momentán csak azért tudom, mert az egyik kedvenc sci-fi sorozatom.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1602. hozzászólás - 2008.12.20. 00:32:51 (Válasz Dell #1535 hozzászólására.)
Idézet: Dell - 2008.12.19. 10:53:31
Fejezd be a mondatot: "Google a barátod, Wiki...".
"... a baratnőd."
"... meg elmehet a fenébe."
"... is jó fej."
"... pedig nem."

barátnőd

Ehhez lehet, hogy csak túl öreg vagyok - de mégis, melyik klasszikusról maradtam le? Segítsetek!

Ez nekem is új, főleg mivel ilyen "riherongy" nem kellene barátnőnek...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1603. hozzászólás - 2008.12.20. 00:35:27 (Válasz JohnDoe #1538 hozzászólására.)
Idézet: JohnDoe - 2008.12.19. 11:20:03
Kérdezném, h ez a kérdés mért kapott érdektelen lexikális tudású értékelést???:o

Kérdés: Mikor jelent meg a Windows XP operációs rendszer?

sztem ez nem igényel túl nagy lexikális tudást! Vagy tévedek?:o

Nem tartozik az alapműveltségbe, bármennyire is szeretnéd. Tudod, elég sokan vannak, akik köszönik szépen, de nem kérnek a (sz)ámítástechnikából. Néha én sem, pedig informatikus vagyok...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5.33
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1604. hozzászólás - 2008.12.20. 00:38:25 (Válasz Zoltanszon #1549 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2008.12.19. 13:15:06
A Föld legmagasabb hegycsúcsa a Mount Everest (Csomolungma), melyik országban található?

Pakisztán
Tibet
Nepál
Kína
Kérhetem Tibet Indiára való cseréjét? Tibet jelenleg nem ország (tagállamnak is nehezen nevezhető) és a kínai kormányzást elnézve ez egy ideig még így marad.

Sajnos...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5.33
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1605. hozzászólás - 2008.12.20. 00:49:15 (Válasz Lady Arkon #1567 hozzászólására.)
Idézet: Lady Arkon - 2008.12.19. 17:39:16
Mikor Halt meg Kalasnyikov (Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov)?
1972. márc.26
Nem halt meg, még él.
1974.febr.15
1984.ápr.18

Ki a Szűzmária ez a Klasnyikov?

http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=tortenelem
Konstruktőrök "menüpont"
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1606. hozzászólás - 2008.12.20. 00:53:54 (Válasz Lanmandragoran #1568 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.19. 17:57:17
Idézet: Thyrly - 2008.12.19. 16:47:48
Üdvözlet mindenkinek!

Nm értem, miért kell nekem szinte mindennap olyan kérdésekre válaszolnom, hogy ki melyik sportegyüttes játékosa volt? Nem érdelel a foci, a többi sport igen, de annyira nem, hogy fejből tudjam. A Wikipediát pedig, ha csak lehet nem használom, hiszen akkor nincs tétje a kérdéseknek. De amire szerintem lényegtelen a válasz, azt megkeresem, a többit vagy tudom, vagy megpróbálom kitalálni. Esetleg tippelek. De nem érdekelnek(de szerintem még sokakat nem) se az autó márkák, se a foci, az ilyet azonnali törlésre jelölöm. Az ötletes kérdésekből tényleg nagyon kevés van, lehetne sokkal több is. Akár tudom rá a választ, akár nem.
Thyrly, Arakys


...a foci pedig világszerte a legnépszerűbb sportág...

Nanana! Te szereted, én momentán rühellem és a szűkebb környezetemben (100 fő) talán ha 20 ember akad, aki kedveli... szerintem is semmi helye a focival kapcsolatos kérdéseknek itt.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 6.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1607. hozzászólás - 2008.12.20. 00:57:16 (Válasz Mortu #1580 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2008.12.19. 19:58:34
Én elmentem a .............. fél pénzel.
botba
fodrászhoz
piacra
vásárba

Beengedőnek is eltiltást. Pénzzel, mi az, hogy botba?

Ugyanaz, mint a "Szín, 3 betű...? ZŐD!"
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1608. hozzászólás - 2008.12.20. 00:58:47 (Válasz Roseprincess #1579 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.12.19. 19:57:55
Idézet: Csirguz - 2008.12.19. 16:21:24


Hány ősköved van amikor elkezded a játékot?
2
3
8
6*

A helyes válasz 0!

Hát akkor szerintem gyorsan nézd meg az őskő egyenleged!
Ugyan is minden játékos 6 őskővel kezd! Én még egy fillért nem költöttem erre a játékra, és mégis van 4, de csak azért mert kettőt már elherdáltam.

De azt a hatot nem a játékba történő regisztrációkor kapod -ami a játék tényleges kezdete-, hanem az első pár lépés után! Tehát valóban nulla őskővel kezdesz...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóJohnDoeFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1609. hozzászólás - 2008.12.20. 01:08:09 (Válasz Kagemusha #1603 hozzászólására.)
Nem kérnek a számítástechnikából? Azért szerintem ez nem olyan kérdés, h pl milyen alkatrészek vannak a számítógépben vagy hogyan kell megírni egy honlapot! Aki netezik vagy csak használja a számítógépet azoknak a nagyobb százaléka használ windows-t! Amúgy meg nem nagy ördőngöség rákeresni, pláne, h a gugliban ha rákeresel akkor az első linknél kiadja a megoldást! Meg szerintem nem kell ahozz tul nagy számtech tudás, h tudja az ember az XP előtt volt a Millenium, ergo amiket megadtam lehetőségeket már 2öt kilehet zárni! De ha még ez is probléma vagy "nagy számítógép ismeret" kell hozzá, akkor se lexikálisnak jelöljék be!
"Only the dead have seen the end of war"
Pontszám: 3
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1610. hozzászólás - 2008.12.20. 01:16:50 (Válasz JohnDoe #1609 hozzászólására.)
Idézet: JohnDoe - 2008.12.20. 01:08:09
Nem kérnek a számítástechnikából? Azért szerintem ez nem olyan kérdés, h pl milyen alkatrészek vannak a számítógépben vagy hogyan kell megírni egy honlapot! Aki netezik vagy csak használja a számítógépet azoknak a nagyobb százaléka használ windows-t! Amúgy meg nem nagy ördőngöség rákeresni, pláne, h a gugliban ha rákeresel akkor az első linknél kiadja a megoldást! Meg szerintem nem kell ahozz tul nagy számtech tudás, h tudja az ember az XP előtt volt a Millenium, ergo amiket megadtam lehetőségeket már 2öt kilehet zárni! De ha még ez is probléma vagy "nagy számítógép ismeret" kell hozzá, akkor se lexikálisnak jelöljék be!

Nem érted! A számítógép alapfokú használata már besorolható az alapműveltségbe, de hogy az XP-t mikor adták ki, az nem. Mint már sokszor elhangzott: ebben a játékban nem csak Magyarországon élő, futballozó informatikusok, stb. játszanak...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóJohnDoeFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1611. hozzászólás - 2008.12.20. 01:42:07 (Válasz Kagemusha #1610 hozzászólására.)
Tehát ilyen HKK-s meg hasonlo kérdések tömkelege lehet, de másmien nem...aham...értem...akkor máskor majd azt teszem föl, h 3+3 az mennyi:D Az talán enm kap lexikális tudást:D
"Only the dead have seen the end of war"
Pontszám: 5
fórumozóSayankyronFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1612. hozzászólás - 2008.12.20. 03:41:54
Akkor most az előző versenyző urat ,hogy megnyugtassam itt egy spec kérdés.

Hogyan nevezik a Túlélők Földjén a kalandozók szervezeteit?
lélektársaságok
harci szövetségek
közös tudatok
vértestvériségek

Jé ez is "HKK-s meg hasonlo kérdés".
Képzeld az ilyet is ki szoktuk szűrni hiába ismerem a HKK-t elég jól akkor is spec és annak semmi helye a kvízben.


Veronica Mars sorozat miről szól?
brazil szappanopera
tini lányos nyomozós
kutyás sorozat
ikrekről


Nem tudom mások hogyan vannak vele ,de nem hiszem ,hogy annyira ismert lenne.
Amúgy tini lányos nyomozós. (eltaláltam)
Pontszám: 5
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Ami a focit illeti
1613. hozzászólás - 2008.12.20. 07:08:31 (Válasz Kagemusha #1606 hozzászólására.)
Üdv!

Ami a focit illeti, ha jól megnézzük, nem szererik annyira és annyian, mint mondod. Hol is népszerű? Európa (kb. férfi lakosság 40%, női lakosság kb 20%) dél-amerikában valamivel jobban, a többi kontinensen pedig jelenleg elhanyagolható a népszerűsége, na jó néhány % afrikában is van. Szóval nyugodtan állíhatjuk hogy jóval többen nem szeretil vagy közömbösek irányában mint akik szeretik. Tehát spec. érdeklődési kör. S akkor vegyük hozzá, hogy nem is annyira a legnépszerű, főleg ha azt vesszük, hogy a futball-rajongóknak "álcázott" huligánok bandái hogyan is viselkednek. S senki se mondja, hogy ez nem igaz, mert akkor nem kellenének az ilyen "sporthoz" rendőri- és egyébb hasonló tipusu intézkedések. Tudom tisztelet a kivételnek, de ha nem ők lennének a kissebbség, akkor nem így lenne. Tehát a foci messze nem tekinthető oly mértékben népszerü sportnak ahogy mondod és amit mindenki kedvel.
Ami pedig a foci híreit illeti annyira tartoznak mindennapos életmhez, de nem én vagyok így vele egyedül hidd el, hogy az újságokban keresztüllapozom az ilyen oldalakat és közben sajnálom, hogy nem tudtak bele helyette valami értelmeset írni. Sajnos az ilyen cikkek nagyrésze se a népszerűségét növeli.

T: Arrakys
A hozzászólást Arrakys módosította 2008.12.20. 07:40:40-kor
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1614. hozzászólás - 2008.12.20. 07:18:21
Na itt van egy ami felbosszant hogy benne van:

Hanyadik Erzsébet uralkodik most angliában:
I Erzsébet
III Erzsébet *
IV Erzsébet
Nem is Erzsébet

Az ég szerelmére! Az angol királynő az most jelenleg II. Erzsébet! Ki volt ez az állat?
Pontszám: 5
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Hozzászólás
1615. hozzászólás - 2008.12.20. 07:33:43 (Válasz Roseprincess #1577 hozzászólására.)
Üdv!

Nos, az igaz hogy a Föld édesvízkészlete nem éri el a legkissebb megadott értéket sem, viszont a környezetszennyezés és egyébb hasinló okokból még folyamatosan csökken is. Tehát nem elég, hogy egy jó megoldás sincs, de még pontatlan is a kérdés. Ráadásul az érték folyamatosan változik, csökken. Szóval szerintem ennek a kérdésnek a kvizben nincs helye, főleg nem ebben a formában. Viszont legalább érdekes. A bolygó lakosságának túlélése szempontjából mindenképp.

T: Arrakys
A hozzászólást Arrakys módosította 2008.12.20. 07:43:29-kor
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 5
közellenségKalapácsFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1616. hozzászólás - 2008.12.20. 07:44:08
Üdv!
Volt egy kédés, miszerint mi a paralelogramma?
A helyes válaszként azt fogadta el a rendszer, hogy "oldalai párhuzamosak"
Pedig ez így nem igaz, mivel oldalai páronként párhuzamosak!!!
Pontszám: 3
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1617. hozzászólás - 2008.12.20. 07:53:28 (Válasz Byzon #1582 hozzászólására.)
Üdv!

Még az csak-csak, hogy melyik futam második helyezettjéröl van szó, vagyis a kérdés messze nem jó. Javasolnám is javításra esetleg törlésre.
Ellenben megkérdezném, ez nem csak a Forma-1 rajongókat érinti? Ezzel az erővel az is beférne, hogy Aurin al Marem pallosa honnan származik. Megfejtésd lásd a M.Á.G.U.S. regények aktuális köteteiben, mégse fért be. Pedig szerintem többen olvasnak küzzülünk könyveket, mint ahányan F-1 futamokra járnak és betéve tudják az ősszes verseny összes helyezettjét, 10 évre visszamenőleg. Akik nem olvasnak ilyet azoktól elnézést, bár ez egy fantasi-játék, ha jól megnézzük, akik meg nem tudnak olvasni, azok meg úgyse játszanak itt.

T: Arrakys
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 3
népszerűGillbatesFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1618. hozzászólás - 2008.12.20. 08:26:30
Ki mondta ezt: A kocka ez van vetve...?
Hannibál
Bonaparte Napoleon
Churchill
Julius Ceasar

Helyesen: A kocka el van vetve...

Egyébként aki jóváhagyta ezt a kérdést az se semmi, mert kb hetvenhétszer szerepel ez vagy ehhez hasonló kérdés.
Pontszám: 7.50
irritálóTrockijFérfi
Végzetúr tehetség
234 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1619. hozzászólás - 2008.12.20. 08:47:06 (Válasz Kagemusha #1605 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2008.12.20. 00:49:15
Idézet: Lady Arkon - 2008.12.19. 17:39:16
Mikor Halt meg Kalasnyikov (Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov)?
1972. márc.26
Nem halt meg, még él.
1974.febr.15
1984.ápr.18

Ki a Szűzmária ez a Klasnyikov?

http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=tortenelem
Konstruktőrök "menüpont"


Megeloztel.. Sztem a Kalasnyikov-fegyvert azert illene majdnem mindenkinek ismernie.. Eleg hires tipusrol van szo..

MAS:

Gillbates: tudomasom szerint a rendszer hagyja jova a kerdest es nem az adminok

MAS 2.:

Az offokat mellozzetek, annak nem itt a helye..

MAS 3.:

Mai kedvencem ( kb igy szolt.. ):

Melyikuk nem enekes az alabbiak kozul?

Rippel Ferenc
Bardosi Sandor
Kelemen Anna
Anonim MC


Nos.. nekem Annatol is van par zenem es Anonimtol is.. De utobbit nem igazan neveznem enekesnek, velemenyem szerint mas mufajban utazik.. Mindenesetre erdekes latasmod..

Udv, T.

edit: kis ertelmezesi javitas
A hozzászólást Trockij módosította 2008.12.20. 08:48:09-kor
Pontszám: 3
népszerűElenNő
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1620. hozzászólás - 2008.12.20. 08:55:12
Melyik nem (volt) szökőév?

1956
2012
2000
1900

Szerintetek melyik nem?? Javítsatok ki, de tudomásom szerint azok az évek, amik maradék nélkül oszthatóak néggyel, azok a szökőévek (valamint a nyári olimpiák évei). 1956:4=489 2012:4=503 2000:4=500 1900:4=475
A helyes válasz amúgy az 1900 volt.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!