Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
141. hozzászólás - 2008.12.09. 23:50:04 (Válasz ArkAngyal75 #140 hozzászólására.)
jahogy kakukkfű, na ez nekem nem esett le
Pontszám: 5.33
népszerűAkhilleuszFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
142. hozzászólás - 2008.12.09. 23:50:13
Nem ciki ez egy kicsit? Még kerekítettem is, nehogy valakit megzavarjon

Mennyi 1 liter 4 Celziusz-fokos víz súlya SI mértékegységben?

1 kilogramm
10 newton***********!!!!!!!!!!
2,20462247 font
35,211267 uncia

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


Jó nem 10 és kilopnd is lehetett volna, de azért azt hiszem, hogy ez alap alap alap alap alap

Az bezzeg megy, hogy az xy álomvilágban a kimondhatatlan nevű varázsló 3. gólemjét ki varázsolta elffé. Az bent marad, mert jó kérdés, hiszen sokan tudják rá a választ. Arra, hogy a kilogramm az tömeg, nem súly...
ááááh

Kicsit bosszant.

Majd lenyugszom és írok szebbeket.

Mi sötétebb?

Égbolt éjjel
Hold árnyékos oldala
Fekete lyuk
Az elméd

Fogadjunk ez is okoz majd fejtörést bőven
A hozzászólást Akhilleusz módosította 2008.12.09. 23:59:55-kor
Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még NEM SAS!
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
143. hozzászólás - 2008.12.09. 23:55:45 (Válasz Akhilleusz #142 hozzászólására.)
Tudok, aki évtizedekkel ezelőtt tanulta, és esetleg nem is volt jóban a fizikával, az összekeveri. Nem mondomhogy mocsokság volt betenni az 1kg-ot a válaszok közé, mert a kiesett kérdések topicban világosan látható, hogy én is milyen mocsok vagyok, tehát nincs jogom ilyenért bírálni, de ha előre tudod, hogy raksz be egy olyen választ, ami megtévesztheti a játszókat, akkor ne lepődj meg ennyire az eredményen.

A másikkal kapcsolatban én inkább arra fogadnék, hogy utána lenne időd egy darabig normális kérdéseken törni a fejed.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.09. 23:56:36-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
144. hozzászólás - 2008.12.10. 00:03:18
Hol van az NYME székhelye?
Sopron
Győr
Veszprém
Pécs

NYME ennek nincs rendes neve?
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
145. hozzászólás - 2008.12.10. 00:05:43 (Válasz cirip #138 hozzászólására.)
Én daitora tippeltem,így megjelöltem a daikot, amit rosszul tettem.
mivel az egy kétkezes kard a japánoknál. Hát ezt benéztem.
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
népszerűAkhilleuszFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
146. hozzászólás - 2008.12.10. 00:05:45 (Válasz Lanmandragoran #143 hozzászólására.)
Látod, az ember mindíg tanul.

Most például azt, hogy van "kiesett kérdések" topic.

Nos akkor ez oda való és bocsi!

Ettől még bárdolatlannak tartom, aki nem gyanakszik legalább egy kicsit, ha nem baromság a többi válasz és túl kézenfekvőnek tűnik az első.

No mind 1.
Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még NEM SAS!
Pontszám: 7.50
fórumozóCosmoFérfi
Végzetúr tehetség
183 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
147. hozzászólás - 2008.12.10. 00:11:54 (Válasz Roseprincess #43 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.12.09. 16:51:00
Akkor a hét vezér, ahogy annó meg kellett őket tanulni:
Álmos, Előd, Ond, Kond, Tas, Huba és Töhötöm

Hmmm, szerintem Álmossal jön ki a 7.


Lányok! Én is úgy tanultam,hogy Álmos. A tanárom elfogadta az Árpád választ is, lévén a fia volt.
De ennél a kérdésnél nem is ő volt a kakukktojás, hanem Kund, aki igazából Kond lenne.
A hozzászólást Cosmo módosította 2008.12.10. 00:13:04-kor
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
148. hozzászólás - 2008.12.10. 00:25:59 (Válasz Zoltanszon #139 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2008.12.09. 23:45:31
Idézet: Kortevirag - 2008.12.09. 23:35:35
Hol játszották először a ma is népszerű DARTS (dobónyil) játékot?
Lovagi tornán mint a bátorság próbája
A városi kirakodóvásáron mint látványosság
Egy kiskocsma melegében és kényelmében
A Mayflower fedélzetén útban az Újvilág felé

mondatok végére pont
Tovabbá én úgy hallottam, hogy a "lovagkorban" (pl. a 100 éves háború alatt) harcok "szüneteiben" illetve a táborokban ütötték el a katonák az időt azzal, hogy nyílvesszőket dobáltak át egy karikán. Ebből alakult ki...


Én a kirakodóvásárra tippeltem,de a kérdező szerint a kocsma melege a helyes.Elég hülyeség szerintem,de elfelejtettem írni.
Pontszám: 5
népszerűAkhilleuszFérfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
149. hozzászólás - 2008.12.10. 00:26:41 (Válasz Cosmo #147 hozzászólására.)
Idézet: Cosmo - 2008.12.10. 00:11:54
Idézet: Roseprincess - 2008.12.09. 16:51:00
Akkor a hét vezér, ahogy annó meg kellett őket tanulni:
Álmos, Előd, Ond, Kond, Tas, Huba és Töhötöm

Hmmm, szerintem Álmossal jön ki a 7.


Lányok! Én is úgy tanultam,hogy Álmos. A tanárom elfogadta az Árpád választ is, lévén a fia volt.
De ennél a kérdésnél nem is ő volt a kakukktojás, hanem Kund, aki igazából Kond lenne.



Én meg úgy emlékszem, hogy: Álmos, Előd, Ond, Kond, Hapci, Vidor, Kuka
Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még NEM SAS!
Pontszám: 3
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
150. hozzászólás - 2008.12.10. 00:36:18
Mi az a SHISHA?
Gyógynövény
Vízipipa*
Márka
Hallucinogén

ez mióta alapműveltség? valamiért nem érzem a késztetést arra, h a vízipipákról készítsek egy tanulmányt...
attól függetlenül érdekességnek, jó de nem kvíznek...
(meg akiknek még a helyesírásban probléma volt, engem mongyuk nem zavar: a válaszokat ha nagy betűvel kezdte, akkor pont a végére)
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
151. hozzászólás - 2008.12.10. 00:43:02
Egyre többször olvasom hogy, ha a fantasy, sci-fi, kérdések jók, akkor az én sport kérdésem miért spec.?
A válasz egyszerű, kérlek nézd meg hogy milyen játék is ez?
Ha majd focistákat kell cseleztetni a játékba és azért kapod a pontot , és abból fejleszted a gyorsaságát, pontosságát, rúgó képességet, szakértelemnek meg a szimulálást és hasonlókat, akkor ezek a kérdések tökéletesek lesznek ott. Viszont addig itt egy fantasy játékban , ami a Túlélők Földje, HKK, majd Ősök Városából ered, hadd lehessen már inkább ilyen kérdéseket feltenni. Ráadásul a Beholder adja ki ma az egyik legtöbb ilyen jellegű könyvet, és övé a TF, HKK, ŐV is/nézz képernyő bal oldalára a hirdetésre :-) / , talán érthető ha át megy jó pár ilyen kérdés is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy 100példnyában meg jelent könyv, amiről senki se hallott a kérdezőn kívül /saját mű?/ az nem spec. , de talán a több nyelvre is lefordított sikeres írókat csak azért mert te nem ismered kizárni azért mert fantasy nem itt kéne.
A hozzászólást Texex módosította 2008.12.10. 00:45:05-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5.33
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
152. hozzászólás - 2008.12.10. 00:52:27 (Válasz Texex #151 hozzászólására.)
Idézet: Texex - 2008.12.10. 00:43:02
Egyre többször olvasom hogy, ha a fantasy, sci-fi, kérdések jók, akkor az én sport kérdésem miért spec.?
A válasz egyszerű, kérlek nézd meg hogy milyen játék is ez?
Ha majd focistákat kell cseleztetni a játékba és azért kapod a pontot , és abból fejleszted a gyorsaságát, pontosságát, rúgó képességet, szakértelemnek meg a szimulálást és hasonlókat, akkor ezek a kérdések tökéletesek lesznek ott. Viszont addig itt egy fantasy játékban , ami a Túlélők Földje, HKK, majd Ősök Városából ered, hadd lehessen már inkább ilyen kérdéseket feltenni. Ráadásul a Beholder adja ki ma az egyik legtöbb ilyen jellegű könyvet, és övé a TF, HKK, ŐV is/nézz képernyő bal oldalára a hirdetésre :-) / , talán érthető ha át megy jó pár ilyen kérdés is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy 100példnyában meg jelent könyv, amiről senki se hallott a kérdezőn kívül /saját mű?/ az nem spec. , de talán a több nyelvre is lefordított sikeres írókat csak azért mert te nem ismered kizárni azért mert fantasy nem itt kéne.

akkor én kérek elnézést, h volt merszem elkezdeni ezt a játékot...
én nem vagyok nagy fantasy-fan, a játék viszont megtetszett, és még ennek hatására sem érzem magamban a késztetést, h olvasgassak fantasykat... és szerintem nem vagyok egyedül evvel
nekünk, laikusoknak ezek a kérdések über speciálisak
van úgy gondoljuk, h feldobunk 1 olyan kérdést, amit 3 hétig baszogattak a híradóban, akkor azt azért csak tudják az emberek
és ezek után még mi vagyunk lebaszva, h megint speciális kérdést teszünk fel (jó, persze a foci az sokaknak eléggé spec, meg változhat is sokminden benne, de pl. Puskás Ferencről is meg kellett tudnom, h nem Öcsi volt a beceneve, hanem Pancho)
szóval azt elismerem, h vannak spec. kérdések, de azért az értelmes kérdéseinket ne dobálják vissza a 3 fantasy kérdés mellől
Pontszám: 6.80
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
153. hozzászólás - 2008.12.10. 01:08:00
Hányadik The Sims sorozat fok megjeleni 2009-ben?
4
3
1
2

fog
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűClannerFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
154. hozzászólás - 2008.12.10. 04:54:14 (Válasz Texex #153 hozzászólására.)
Idézet: Texex - 2008.12.10. 01:08:00
Hányadik The Sims sorozat fok megjeleni 2009-ben?
4
3
1
2

fog

és megjelenni
Pontszám: 5
irritálóVyeldaarFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
155. hozzászólás - 2008.12.10. 06:04:41 (Válasz Edef #9 hozzászólására.)
Hogy folytatódik a szöveg? Egy Gyűrű mind felett.....
Egy a sötétbe zár
Egy Gyűrű kegyetlen
Egy Gyűrű uralkodik
Egy Gyűrű halálos

Gondolom kisbetűvel folytatódik, tehát egyik sem Vagy vers?



Edef, ne haragudj, de erre a hozzáészólásra én a helyedben nem lennék. Büszke. A Gyűrűk urát azért tényleg illik ismerni, így túl a könyv ötvenedik "születésnapján". És azt se mondja sdenki, hogy rétegfilm készült belőle.
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
156. hozzászólás - 2008.12.10. 06:12:04 (Válasz Vyeldaar #155 hozzászólására.)
Igazad van.
Jóreggelt!
A filmet egyszer láttam, de a könyvet nem olvastam. Még akkor sem, ha 50 éves.
És még az 500 éves Corvinákat sem.
Tehát az, hogy valami ötven éves, még nem jelenti, hogy mindenki olvasta.
De nem is abba kötötttem bele, csak nem tudtam, hogy ez a könyv első sora, vagy egy vers.
Mea culpa! Mea maxima culpa!
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
157. hozzászólás - 2008.12.10. 06:15:16 (Válasz Texex #151 hozzászólására.)
Idézet: Texex - 2008.12.10. 00:43:02
Egyre többször olvasom hogy, ha a fantasy, sci-fi, kérdések jók, akkor az én sport kérdésem miért spec.?
A válasz egyszerű, kérlek nézd meg hogy milyen játék is ez?
Ha majd focistákat kell cseleztetni a játékba és azért kapod a pontot , és abból fejleszted a gyorsaságát, pontosságát, rúgó képességet, szakértelemnek meg a szimulálást és hasonlókat, akkor ezek a kérdések tökéletesek lesznek ott. Viszont addig itt egy fantasy játékban , ami a Túlélők Földje, HKK, majd Ősök Városából ered, hadd lehessen már inkább ilyen kérdéseket feltenni. Ráadásul a Beholder adja ki ma az egyik legtöbb ilyen jellegű könyvet, és övé a TF, HKK, ŐV is/nézz képernyő bal oldalára a hirdetésre :-) / , talán érthető ha át megy jó pár ilyen kérdés is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy 100példnyában meg jelent könyv, amiről senki se hallott a kérdezőn kívül /saját mű?/ az nem spec. , de talán a több nyelvre is lefordított sikeres írókat csak azért mert te nem ismered kizárni azért mert fantasy nem itt kéne.


Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést.

A sport,a matematika,fizika,klasszikuszene (bizonyos szintig),szépirodalom az alapműveltség kategória.Minden rangosabb sportesemény után hetekig arról szólnak a hiradások.Valahogy nem sűrűn hallom a televizióban Chara-dint,Skandar Graunt és egyéb mittudom én kit emlegetni.Azt kéne már végre felfogni néhány embernek,hogy van élet a HKK-n kívűl is.Engem soha nem érdekelt az ilyesmi.Nehogymár azért kezdjem el tanulmányozni a szerepjátékos és fantasy kártyákat,mert egy bizonyos réteg keni-vágja az ilyen jellegű témát.Vagy már az iskolában is tanitják a fantasy regények íróit?
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 7.67
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
158. hozzászólás - 2008.12.10. 06:25:41
Az alábbiak közül ki a Stargate: Atlantis (Csillagkapu Atlantis) sorozat egyik szereplője?
Oberon
Süsü
Teal'c
Dr. Rodney McKay
... és mond ha nem nézem a csillag kapu sorozatot, akkor csak a Süsüt tudom kizárni!
De miért ne lehetne benne Oberon nevű is.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Dr. Rodney McKay
--------------------------
Melyik ország gyártja az M-16-os gépkarabélyt?
Nagy-Britannia
Oroszország
Amerika
Grúzia
Ez nem túl szakmai?
Holnap kérdezem, hogy melyik dózert, úthengert hol gyártják?
--------------------------
Hanyadik szintű a Deflektor nevű pajzs?
9. szintű
10. szintű
11. szintű
8. szintű
én csak 3 szintű vagyok, honnan tudjam?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 9. szintű
... tehát még a nyolcadik szinten sem fogom tudni.
---------------------------
Hogy hívják a "Star Trek: Voyager" sorozat hologram-ját?
Doktor
Viktor
Piktor
Proktor
Miért, ha nem nézem, akkor műveletlen vagyok?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Doktor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5.50
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
159. hozzászólás - 2008.12.10. 06:58:30 (Válasz Atreus #120 hozzászólására.)
Idézet: Atreus - 2008.12.09. 22:15:57

Hányas rajtszámmal indult Talmácsi Gábor az idei világbajnokságon?
14
1
28
46

Gábor világ életében ezzel a rajtszámmal fog indulni, úgyhogy ezt a kérdés akár kőbe is lehetne vésni, mivel soha nem fog elévülni..
(a rajtszámok előtt "kettőskereszt" volt a kérdésben, csak úgy nem jelenítette meg a hozzászólásomat)
Ha csak nem foglalt az a rajtszám abban a magasabb osztályban (250 ccm), ahol jövőre indul? És akkor már el is évült a dolog. És mi van ha még egy osztályt ugrik az 500-ba ott ki garantálja, hogy marad?
Vagy a másik, hogy még idén úgy is kiesik ez a kérdés, és akkor tényleg nem elavult, hanem kiesett.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
160. hozzászólás - 2008.12.10. 07:19:22 (Válasz Huligan #157 hozzászólására.)
Idézet: Huligan - 2008.12.10. 06:15:16
Idézet: Texex - 2008.12.10. 00:43:02
Egyre többször olvasom hogy, ha a fantasy, sci-fi, kérdések jók, akkor az én sport kérdésem miért spec.?
A válasz egyszerű, kérlek nézd meg hogy milyen játék is ez?
Ha majd focistákat kell cseleztetni a játékba és azért kapod a pontot , és abból fejleszted a gyorsaságát, pontosságát, rúgó képességet, szakértelemnek meg a szimulálást és hasonlókat, akkor ezek a kérdések tökéletesek lesznek ott. Viszont addig itt egy fantasy játékban , ami a Túlélők Földje, HKK, majd Ősök Városából ered, hadd lehessen már inkább ilyen kérdéseket feltenni. Ráadásul a Beholder adja ki ma az egyik legtöbb ilyen jellegű könyvet, és övé a TF, HKK, ŐV is/nézz képernyő bal oldalára a hirdetésre :-) / , talán érthető ha át megy jó pár ilyen kérdés is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy 100példnyában meg jelent könyv, amiről senki se hallott a kérdezőn kívül /saját mű?/ az nem spec. , de talán a több nyelvre is lefordított sikeres írókat csak azért mert te nem ismered kizárni azért mert fantasy nem itt kéne.


Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést.

A sport,a matematika,fizika,klasszikuszene (bizonyos szintig),szépirodalom az alapműveltség kategória.Minden rangosabb sportesemény után hetekig arról szólnak a hiradások.Valahogy nem sűrűn hallom a televizióban Chara-dint,Skandar Graunt és egyéb mittudom én kit emlegetni.Azt kéne már végre felfogni néhány embernek,hogy van élet a HKK-n kívűl is.Engem soha nem érdekelt az ilyesmi.Nehogymár azért kezdjem el tanulmányozni a szerepjátékos és fantasy kártyákat,mert egy bizonyos réteg keni-vágja az ilyen jellegű témát.Vagy már az iskolában is tanitják a fantasy regények íróit?


A lényeg, hogy maga a Beholder kifejezetten kérte, hogy ne legyenek ilyen jellegű kérdések a játékban, csak sajnos az emberek magasról tesznek arra, hogy vannak kérések, szabályok. De nem mi kértük, akik nem ismerik ezeket a témákat, hanem a játék fejlesztője. Ha a mi kérésünket nem is szívlelik meg, legalább a fejlesztőkét meg kellene.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!