Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
541. hozzászólás - 2008.12.12. 11:36:40
Melyik elem légnemű ?
kén
nitrogén
szén
higany


Ez a kérdés komplett hülyeség. Az elemek önmagukban nagyon instabilak, gyakorlatilag nem léteznek így, csak nagyon speciális körülmények között. Vegyületeik már lehetnek gázok. Gondolom a kérdező arra gondolt, hogy a N2 az a levegőben megtalálható (78%) gáz. De egyik elem sem kizárólag légnemű, hiszen más elemekkel alkotott vegyülete már nem biztos hogy az (pl.: nitrátok). Azonban a szén is lehet légnemű normál körülmények között, hiszen a széndioxid (CO2) az az és gondolom mindenki előtt ismeretes.
Szerintem a kérdés erősen törlésérett.
A hozzászólást Bekas módosította 2008.12.12. 11:37:05-kor
Pontszám: 3.67
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
542. hozzászólás - 2008.12.12. 11:46:48 (Válasz Bekas #541 hozzászólására.)
Meg aztán az se mindegy, hogy pl. a higany -9 Celsiuson párolog, ergo szobahőmérsékleten rövid időn belül gáznemű lesz. És ha már itt tartunk, nem vagyok benne 100%ig biztos, de szerintem minden anyag felveszi a cseppfolyós illetve a légnemű állapotot is, a körülményektől függően...
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 3
népszerűHollofernyigesFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
543. hozzászólás - 2008.12.12. 12:06:34
Szerintem ez már kicsit szőrözés, külön definíciózás szerint is egyértelmű hogy elemi állapotról és normál körülményekről van szó, jelölni csak az eltérést kéne, különben az öt perc válaszolási időből elmenne 1 perc csak a kérdés elolvasására. Lehet hogy túl jószívű vagyok, de szerintem -azon kívül hogy túl könnyű- nincs baj a kérdéssel.
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
544. hozzászólás - 2008.12.12. 12:15:01 (Válasz Hollofernyiges #543 hozzászólására.)
Bizonyos szinten egyetértek Veled, de megismételném az első mondatomat. Egy kicsit esetleg átírom, miszerint normál körülmények között a higany rövid úton elpárolog. Ha már cseppfolyós, akkor már inkább a bróm.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
545. hozzászólás - 2008.12.12. 12:23:07 (Válasz Hollofernyiges #543 hozzászólására.)
Idézet: Hollofernyiges - 2008.12.12. 12:06:34
Szerintem ez már kicsit szőrözés, külön definíciózás szerint is egyértelmű hogy elemi állapotról és normál körülményekről van szó, jelölni csak az eltérést kéne, különben az öt perc válaszolási időből elmenne 1 perc csak a kérdés elolvasására. Lehet hogy túl jószívű vagyok, de szerintem -azon kívül hogy túl könnyű- nincs baj a kérdéssel.



Hahó! Nincs elemi állapotban, csak vegyületben: N2. A kérdés továbbra is marhaság.
Pontszám: 3
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
546. hozzászólás - 2008.12.12. 12:23:42
KI volt az első élőlény az űrben?
Hugo, a viziló
Micky Egér
Lajka,a kutya
Csita,a majom


Vesszők után szóköz, mondatok végén pont.
Pontszám: 5
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
547. hozzászólás - 2008.12.12. 12:29:31
Szerintetek ez a kérdés túl speciális ?

Milyen típusú mágia nincs a Heroes of Might and Magic 5 című játékban ?

Summoning
Control
Adventure
Light

Na csak azért kérdezem, mert ha a HKK legbelső bugyraiból is kérdeznek és az jónak van minősítve, akkor úgy gondoltam, hogy egy másik fantasy játékból feltehetek általános kérdést. Arról meg nem is beszélve, hogy az én kérdésemnek kb.20 másodperc alatt utánna lehet nézni a neten, de annak, hogy minek a kijátszásához kell mittomén milyen komponens annak nem nagyon.
Én látom rosszúl ?

Mert nagyon olyan érzésem van, hogy csak azért értékelte valaki rosszra a kérdést, mert nem tudta a választ!
A hozzászólást Typhoon módosította 2008.12.12. 12:37:11-kor
Pontszám: 3.60
fórumozóLady ArkonNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
548. hozzászólás - 2008.12.12. 12:34:53
Melyik játék stílusa nem FPS?
Archlord
Crysis
Quake
Half Life

Mi az az FPS?Speciális.

Mikor jelent meg a HKK kártya játék?
1994
1995
Nem tudom!!!
2001

Hogy lehet ilyen válaszokat adni egy kérdésre.Arról nem is beszélve hogy speciális.
Pontszám: 4
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
549. hozzászólás - 2008.12.12. 12:39:42 (Válasz Lady Arkon #548 hozzászólására.)
Igen pont ezt kérdezem én is, hogy el kéne dönteni, hogy más játékokból írhatunk kérdéseket vagy nem. De akkor döntsük el, mert ne az legyen, hogy az egyikből igen a másikból nem.

Idézet: Lady Arkon - 2008.12.12. 12:34:53
Melyik játék stílusa nem FPS?
Archlord
Crysis
Quake
Half Life

Mi az az FPS?Speciális.

Mikor jelent meg a HKK kártya játék?
1994
1995
Nem tudom!!!
2001

Hogy lehet ilyen válaszokat adni egy kérdésre.Arról nem is beszélve hogy speciális.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
550. hozzászólás - 2008.12.12. 12:47:02 (Válasz Typhoon #547 hozzászólására.)
Idézet: Typhoon - 2008.12.12. 12:29:31
Szerintetek ez a kérdés túl speciális ?

Milyen típusú mágia nincs a Heroes of Might and Magic 5 című játékban ?

Summoning
Control
Adventure
Light

Na csak azért kérdezem, mert ha a HKK legbelső bugyraiból is kérdeznek és az jónak van minősítve, akkor úgy gondoltam, hogy egy másik fantasy játékból feltehetek általános kérdést. Arról meg nem is beszélve, hogy az én kérdésemnek kb.20 másodperc alatt utánna lehet nézni a neten, de annak, hogy minek a kijátszásához kell mittomén milyen komponens annak nem nagyon.
Én látom rosszúl ?

Mert nagyon olyan érzésem van, hogy csak azért értélelte valaki rosszra a kérdést, mert nem tudta a választ!
Igazad van, 2 perc alatt rákereshető attól függetlenül ez még speciális. Bár nekem a HKK is az. Sőt, bát tegnap játszottam vele, mégsem kérdezem meg, hogy Command and Conquer Generals: Zero hour-ban milyen előnyt kap General Malcolm Granger. Pedig ez is kikereshető nagyon könnyen...

Idézet: Lady Arkon - 2008.12.12. 12:34:53
Melyik játék stílusa nem FPS?
Archlord
Crysis
Quake
Half Life

Mi az az FPS?Speciális.
Az FPS a First Person Shooter (mikoron csak a fegyver csövét látod, és a monitor alá lavórt kell tenni a kicsöpögő vér miatt), de abban igazad van, hogy speciális.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűtlenNeanderFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
551. hozzászólás - 2008.12.12. 12:50:37
Mi kell ahoz hogy lehessen álatod?

heheh elsőre arra tippeltem volna h egy hejesírtási szótár:)

--------------------------------------------

Mi az ozón vegyjele?

na mi ? van az ozÓn meg van a boyzÓn? meg még milyen ón van?

-----------------------------------------------
Pontszám: 7.50
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
552. hozzászólás - 2008.12.12. 12:53:57 (Válasz Zoltanszon #550 hozzászólására.)
Ok. Értem én. Pedig szándékosan tettem fel könnyen kikereshető kérdést, de akkor mostantól jönnek az általános műveltségű kérdések méghozzá úgy feltéve és olyan témában, hogy azt ne lehessen kikeresni sehol.

Idézet: Zoltanszon - 2008.12.12. 12:47:02
Igazad van, 2 perc alatt rákereshető attól függetlenül ez még speciális. Bár nekem a HKK is az. Sőt, bát tegnap játszottam vele, mégsem kérdezem meg, hogy Command and Conquer Generals: Zero hour-ban milyen előnyt kap General Malcolm Granger. Pedig ez is kikereshető nagyon könnyen...
Pontszám: 2.33
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
553. hozzászólás - 2008.12.12. 12:57:48
De továbbmegyek. Focis kérdés nem túl speciális, síugrós kérdés meg igen ?! Miért? Mert nem nézi senki a síugrást ? Én meg a focit nem nézem, nekem meg az a speciális. Ilyen alapon el lehetne dobálni minden kérdést.
Pontszám: 3.80
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
554. hozzászólás - 2008.12.12. 13:06:29 (Válasz Typhoon #553 hozzászólására.)
Idézet: Typhoon - 2008.12.12. 12:57:48
De továbbmegyek. Focis kérdés nem túl speciális, síugrós kérdés meg igen ?! Miért? Mert nem nézi senki a síugrást ? Én meg a focit nem nézem, nekem meg az a speciális. Ilyen alapon el lehetne dobálni minden kérdést.


igen, mert nem nézi senki a síugrást és mert csak te nem nézed a focit. érezhető a különbség?

gratuláció a csőlátáshoz, de a kérdéstől is függ, hogy mi a speciális. attól, hogy nem nézed a focit, még lehet egy focis kérdés elfogadható, de egyébként is az értékelőn múlik, szóval nem kell azonnal kiakadni. de természetesen az speciálisabb, hogy ki nyerte a tavaly négysáncersenyt Oberstdorfban, mint hogy tavaly ki nyerte a német focibajnokságot.

speciálisABB, ergó nagyobb eséllyel fogják elutasítani.

komolyan nem értem az ilyen kiakadásokat. baj, ha valaki rossz minősítést kap egy kérdésére. kihívás, hogy jobbat írjon:) főleg egy Heroes of Might and Magic 5-ös belekérdezésnél, ami mi más lehetne, mint speciális.
A hozzászólást winnie módosította 2008.12.12. 13:08:11-kor
Pontszám: 7.50
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
555. hozzászólás - 2008.12.12. 13:07:36 (Válasz Typhoon #553 hozzászólására.)
Nézd, én egyetértek Veled ebben is. Teljesen jogos lenne az is, hogy ki nyerte a 2006-os olimpián a biatlont (férfi egyéni, ill válogatott), melyik snooker játékos beceneve, hogy Rocket, és ha már itt tartunk, ki volt az első bíró, aki snooker VB döntőt vezethetett nő létére. Másfelől a foci VB az egyik leginkább figyelemmel követett eseménye a világon, és mint olyant, az emberek általában ismerik. Mondom ezt úgy, hogy nem tudom, ki nyerte a legutolsó VB-t. De a "XY hol játszik?" típusú kérdések szinte azonnal törlődnek. Egy-kettő még kering, sőt, be is jut, de szerintem lassan elfogynak...

Szerk.:
És ha arra tennél fel kerdést valahogyan értelmesen, magyarul megfogalmazva, hogy a síugrást pontozzák távolságra, illetve ugrás szépségére, szerintem továbbkerülne... Pl. "A síugrásban miből tevődik össze a versenyző végső pontszáma?" Vagy vmi ilyesmi
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2008.12.12. 13:12:05-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt tagMotyogóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
556. hozzászólás - 2008.12.12. 13:09:31
Egy versenyen lehagyjuk a 2. helyezettet, hányadikak lehetünk?
Harmadik
Második
Első
Nem kapunk helyezést


Na ez viszont így már tényleg rossz, nem egyértelmű.
Pontszám: 3
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
557. hozzászólás - 2008.12.12. 13:15:47
Mivel a számítógépes játékok nagyon sok embert vonzanak, ezért az FPS rövidítés széles körben ismert, simán tekinthető az általános intelligencia részének. Viszont, hogy melyik játék az, az már kevésbé.

A focis kérdések - függetlenül attól, hogy már elegem van belőlük itt, mert túl sok - sokkal kevésbé spec kérdések, mint a síugrósak, mert amíg a foci százmilliókat érint/érdekel a Földön, addig a síugrás nagyságrendekkel kevesebbet. Persze jó kell kérdezni. Pl.: "Mikor/hol rendezték meg az első labdarúgó világbajnokságot?", vagy "Brazília hányszoros világbajnok?", esetleg "Ki a leghíresebb magyar focista?", ezek jó kérdések. Az viszont, hogy Drogba, vagy Illés, esetleg Ronaldinho hol focizik, vagy hány gólt rúgott 3 éve, ezek már ökörségek, túl spec és senkit sem érdekel, vagy csak nagyon szűk réteget. Viszont senkinek sem ugrana be ki hányszoros síugró bajnok volt, max annyi, hogy az óriásműlesiklásban kb. hány méter szokott ugrani az élmezőny. Ez esetleg lehetne jó kérdés, ha nem túl szűk tartományban kérdezné valaki.
Pontszám: 5.33
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
558. hozzászólás - 2008.12.12. 13:17:39 (Válasz Motyogó #556 hozzászólására.)
Idézet: Motyogó - 2008.12.12. 13:09:31
Egy versenyen lehagyjuk a 2. helyezettet, hányadikak lehetünk?
Harmadik
Második
Első
Nem kapunk helyezést


Na ez viszont így már tényleg rossz, nem egyértelmű.



Nem én írtam, de miért nem egyértelmű? Ha lehagyom a másodikat, akkor én leszek a második, nem? Ilyen egyszerű.
A hozzászólást Bekas módosította 2008.12.12. 13:18:23-kor
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
559. hozzászólás - 2008.12.12. 13:22:05
Idézet: Razor - 2008.12.12. 10:53:19
Van valakinek ötlete, hogy miért nincs értékelési lehetőségem már vagy másfél hónapja?


Ötletem van, csak nem fog tetszeni. Vagy túl sokszor értékeltél rosszra/törlésre viszonylag értelmes kérdést, vagy túl jószívű voltál, és a marhaságokat is átengedted, ezért a gép elvette az értékelési jogodat. A rendszer figyeli az értékelőket is, ha az értékelésed rendszeresen nem cseng össze a többség értékelésével, akkor egy idő után nem tudsz értékelni.

Idézet: Bekas - 2008.12.12. 11:14:52
Mit jelent a másodlagos támadás szakértelem?
Egy körben állatod kétszer támad.
Egy körben ellenfeled állatát is támadod.
Egy körben kétszer varázsolsz.
Egy körben kétszer támadsz.
Nem támadod, hanem támadhatod (% esély)! Nem mindegy...


Jobban jártál volna, ha abba kötsz bele, hogy szakértelem, tehát 1-4. szintű nem tudhatja. A másodlagos támadás nem x% esélyt ad rá, hogy megsebezd az állatot, hanem az ellenfélt sebző ütésed x%-ával sérül az állata is.

másodlagos támadás:

Képes leszel ellenfeled egy állatára is egy támadást minden körben leadni, amikor eltalálod ellenfeledet. Az okozott sebzés mindig a rendes támadással leadott sebzésnek egy része, hogy hány százaléka, ezt határozza meg a másodlagos támadás.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
560. hozzászólás - 2008.12.12. 13:30:52
A bock rendszerű fegyverekben a csövek
egymás hoz képest függőleges helyzetben vannak
egymás mellett vannak
száma 4
száma 1


Bock? Esetleg block?
Életben nem hallottam róla, tippeltem, persze nem talaltam el. Nem túl spec ez?
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!