Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
irritálóTamasoftFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3801. hozzászólás - 2009.01.05. 23:04:25
Vigyázzunk, nehogy a blőd kérdések szaporodjanak el! Jómagam kicsit utánanézek rendszerint, hogy érdekes, megválaszolható, de érdemi kérdést tegyek fel. Netalán-tán még tanulni is lehessen belőlük. Arra is figyelek, hogy akinek nem lenne érdekes a kérdés, kb 10 másodperc alatt megtalálja egy keresővel.
Két példát említek, ami rossz minősítést kapott és nem értem, hogy miért:

Melyik nem szabványos DVD formátum?
DVD5
DVD9
DVD17
DVD4
Nem kell tudni fejből, de nap mint nap találkozunk vele, használjuk. Mindenki ír minimum 1-2 DVD-t néha. Kereső megmondja, ha nem akarjuk kilogikázni, bár az sem nehéz.

Másik ami rosszat kapott:

Melyik űrrepülőgép nem létezik?
Columbia
Endevour
Discovery
Atlantis
Mit szajkóz a média reggeltől estig? Hogy a Columbia felrobbant. Akkor létezik? Nem. Nem kell csillagásznak lenni hozzá.

Lehet hogy kifogtam egy ötödikest, aki okosabb nálam?

Legközelebb tudom már milyen kérdést írok:

Milyen színű a Cola?
hupikék
hupisárga
hupizöld
barna

Ezt majd szeretni fogjátok??
Pontszám: 3
irritálóTamasoftFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3802. hozzászólás - 2009.01.05. 23:05:42 (Válasz Lina #3800 hozzászólására.)
Igen, jártam már úgy, nagyon idegesítő, és felháborító.
Pontszám: 5
kedvelt tagNicaeusFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3803. hozzászólás - 2009.01.05. 23:09:58 (Válasz Dell #3787 hozzászólására.)
Idézet: Dell - 2009.01.05. 20:56:27
Idézet: Gagabol - Ma, 19:59:51
Az állatok mely csoportjához tartozik a kacsacsőtű-emlős?

Madárféle-csőre van, tolyással szaporodik, kloákája van
Emlős-szőrös, emlőiből táplálja kicsinyeit
Hüllő
Hal

Kacsacsőrű emlős,tojással

Teszem hozzá szerényen, hogy nincs is helyes válasz! Mert erszényes (max. erszényes emlős), és abból is a primitívebb verzió.


Váááá...az emlős-szőrös besorolás tényleg új rendet alapít az állatvilágban, de azért nem is erszényes. A kloákások rendjébe tartozik, családjában pedig (kacsacsőrű emlős) az egyetlen még élő faj (volt több is, meg nem mondom mennyi, de azok már kihaltak). Az meg, hogy az emlőiből táplálja a kicsinyeit - no, az sem igaz. Egy hatalmas kavar az egész kérdés a válaszokkal együtt, megérdemli a törlést.


Jááj mekkorát bakiztam! Nem nézek többet tükörbe http://hu.wikipedia.org/wiki/Kacsacs%C5%91r%C5%B1_eml%C5%91s
A tudás hatalom!
www.google.com
www.wikipedia.org
Pontszám: 5
kedvelt tagNicaeusFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3804. hozzászólás - 2009.01.06. 00:25:15
Felvetődött bennem a gondolat, mi lenne, ha a kérdés értékelésére, csak a kérdés megválaszolása után kerülne sor....Mert honnan tudhatnám, hogy egy hibás válasz van megjelölve helyesként, ameddig nem írja ki a megoldást?
A tudás hatalom!
www.google.com
www.wikipedia.org
Pontszám: 6.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3805. hozzászólás - 2009.01.06. 00:27:27 (Válasz Nicaeus #3804 hozzászólására.)
Akkor az lenne, hogy a sok gyökér még több jó kérdést szórna vissza bosszúból amiért nem tudta.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.01.06. 00:27:38-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3806. hozzászólás - 2009.01.06. 01:58:39
Kicsit elszomorít a dolog. Egyrészt, mert eléggé ismert szerintem, másrészt mert most jött ki nálunk is DVD-n. Ilyen apropóból is lehet ismerni. Szeretném legalább a kvízalkotás lehetőségét visszakérni, ha mód van rá.

Ki írta a Gormenghast-trilógiát?

H. P. Lovecraft
Mervyn Peake
Clive Barker
Robert E. Howard

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3807. hozzászólás - 2009.01.06. 02:37:56
Melyik NEM olasz város?
Róma
München
Torinó
Milánó

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, immáron ikszedik alkalommal, hogy nagy munka lenne-e a már meglévő értékelési lehetőségek mellé még egyet berakni, pl: "A kérdés primitív"?
Mint jelen esetben; ez a kérdés nyilván nem ment át a szűrőmön, de azonnali törlésre nem ítéltem, mert annyira nem bicskanyitogató. Végülis a "A válaszok nem jók / nem egyértelműek"-et választottam, mert a kérdés lehetett volna színvonalasabb is, ha valami mást választ München helyett.


MI a Kálium vegyjele?
Kl
Ki
Ka
Km

Remélem ezt más is azonnali törlésre ítélte! Ha valaki találkozik vele, akkor a helyes válasz a Ka

Mi a "másik foglalkozása" Dexternek, a vérnyomelemző sorozathősnek?
mixer a parti bárban
patológus
sorozatgyilkos
chipanddale fiú

Hol, mi, ki? Miért is kéne tudjam? Törölni!

Melyik nem prímszám?
97
101
343
127

Nem volt még elég a prímszámokból??? Lassan az eddig összes ismert prímszám föl lesz sorolva különböző válasz kombinációkkal.



Létezik, létezett-e valaha a Jégkorszak című animációs filmben szereplő állatka: Motkány, vagyis a kardfogú mókus faj?
Nem, ez csak egy kitalált karakter.
Motkány nem a Jégkorszak, hanem a Madagaszkár című filmben szerepelt.
Igen; túlzott vadászata miatt halt ki a 18. század elején.
Igen; de kihalt, mivel az erdőgazdálkodás és fakitermelés miatt kivágták élőhelyén a tölgyfákat.

Ezzel meg nincs semmi gond, csak bemásoltam mert nagyon tetszett, és nem akarok mindig csak panaszkodni.

Jó lenne ha azok a kérdésfeltevők, akik miatt már a 2. Kvíz topikot írjuk lassan tele, kicsit magukba mélyednének, és példát vennének erről a kérdésről, és az igényes válaszlehetőségről!
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3808. hozzászólás - 2009.01.06. 03:22:04
Csak hogy bizonyítsam, hogy nem a levegőbe beszélek, a második vadászati sorozatomból ez jött:

Az alábbiak közül melyik nem prím szám?
103
107
101
106

Javasolnám a "prím szám" tiltólistára való tételét a továbbiakban.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűmaxi343Férfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3809. hozzászólás - 2009.01.06. 05:02:51
Sziasztok.

Erre a kérdésre a feltevéskor meg kaptam a jó kérdés birálatot + a LE-t

ma reggel meg ezt kaptam

Még 3 rossz értékelés és nem tehetsz fel több kérdést!
Fontos: A játékosok által jónak minősített kérdésedet is törölheti utólag az adminisztrátor, vagy átminősítheti rossz kérdésre!

Milyen pénzzel fizettek a XX. század elején Magyarországon?

forint
gulden
pengő
korona---- ez a jó

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

kérdem én google-t miért nem használják ha valamit nem tudnak.

vannak olyan rossz kérdések hogy borzalom és vissza kapom töbször is, azokat nem figyeli senki.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3810. hozzászólás - 2009.01.06. 07:13:24
Mekkora területen fekszik Budapest?
187,5 km2
492,7 km2
525,16 km2 *
816,2 km2

Törlés.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3811. hozzászólás - 2009.01.06. 07:16:43
Ki miatt változott 1908-ban a maratoni futás távja 42 km-ről 42195 méterre?
a londoni olimpiai stadion építésze miatt
Pierre Coubertin báró szeszélyéből
Alexandra királyné óhajára
a görög nép kérésére


This seemingly arbitrary distance was that adopted for the marathon at the 1908 Summer Olympics in London. Contrary to popular stories, the British Royal Family had no direct influence on the distance. At a meeting of the International Olympic Committee in The Hague in May 1907 it was agreed with the British Olympic Association that the 1908 Olympics would include a marathon of about 25 miles or 40 kilometres.[11] In November 1907 a route of about that distance was published in the newspapers, starting at Windsor Castle and finishing at the Olympic Stadium, the Great White City Stadium in Shepherd's Bush in London.[12] There were protests about the final few miles because of tram-lines and cobbles, so the route was revised to cross the rough ground of Wormwood Scrubs. This lengthened the route, as did plans to make the start 700 yards from Queen Victoria's statue by Windsor Castle, and it was decided to fix the distance at 26 miles to the stadium, plus a lap of the track (586 yards, 2 feet). [...]
Shortly before the Games opened it was realized that the Royal Entrance could not be used as the marathon entrance—it was raised to permit easy descent by the royal party from their carriages, and did not open onto the track—so an alternative entrance was chosen, diagonally opposite the Royal Box. A special path was made just outside the Franco British Exhibition ground so that the distance to the stadium remained 26 miles. The finishing line was left unchanged, but in order that the spectators, including Queen Alexandra, could have the best view of the final yards, the direction of running was changed to "right-hand inside" (i.e. clockwise). This meant the distance in the stadium was shortened to 385 yards, and the total distance became 26 miles 385 yards (42.195 km).
(Bob Wilcock, The 1908 Olympic Marathon, Journal of Olympic History, Volume 16 Issue 1, March 2008)

A lenyeg, nem a kiralyi csalad hatasara lett ennyi a a tav. Nem volt ilyen kozvetlen keresuk, bar ketsegtelenul figyelembe vettek a kenyelmuket. Az utvonal hossz raadasul eleg sokszor valtozott, de 42 km ahogy neztem egyszer sem volt tervben, es korabban sem rendeztek 42 km-es versenyt ujkori olimpian. A kerdes szep, de 5 perc alatt nem lehet utanaolvasni, igy sajnos barmennyire is tetszik, speckonak kell mondanom.

Hány betűs a magya abc?
26
34
44
48


A magyar ábécé a magyar nyelv írására használatos ábécé, amely 40 latin betűből áll.
Ismeretes továbbá az úgynevezett kiterjesztett magyar ábécé is, ami 44 betűs.
Ismet egy lelkes de tájékozatlan kerdezo. Megjegyzes: a kulonbseget a kovetkezo 4 betu adja: Q, W, X, Y

Mi Michael Jordan beceneve?
Air
Fire
Eart
Water


Gondolom a harmadik Earth akarna lenni.
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3812. hozzászólás - 2009.01.06. 07:55:08
Meijk nem Coca Cola fajta?
Coca Cola Light
Coca Cola Orange
Coca Cola
Coca Cola Zero

Meijk???
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
fórumozóHolsteinFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3813. hozzászólás - 2009.01.06. 07:59:02
Ha ilyet kérdezel, legalább tudd a pontos választ!

Egy német mp44-es géppuska tárjába hány golyó fér?
34
32
28
20

Típus: gépkarabély
Ország: Németország
Alkalmazás
Használó ország: Németország
Háborús alkalmazás: II. világháború (1942–1945)
Műszaki adatok
Űrméret: 7,9 × 33 mm
Lőszer: 7,92 × 33 mm
Tárkapacitás: 30 töltényes szekrénytár
Működési elv: gázelvezetéses, billenőzáras reteszelésű
Tömeg: 5,22 kg
Fegyver hossza: 940 mm
Csőhossz: 419 mm
Elméleti tűzgyorsaság: 500 lövés/perc
Hatásos lőtávolság: 250-500 m
Pontszám: 5
fórumozóHolsteinFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3814. hozzászólás - 2009.01.06. 08:02:20
Szintúgy:

Milyen típusú film a Veszélyes kívánságok?
kaland film
dráma
thriller
vígjáték

Veszélyes kívánságok
(Wishcraft, 2002)

A középiskolás Brett egy nap titokzatos képességekre tesz szert. Azonban ezzel egy időben rejtélyes halálesetek sorozata kezdődik el az iskolában...

Nemzet: amerikai
Stílus: horror
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3815. hozzászólás - 2009.01.06. 08:12:53
Ki Volt a luft waffe feje?
Albert Speer
Michael Wittman
Erwin Rommel
Herman Göring

volt, Luftwaffe
Mellesleg mikor? Az I. vagy a II. világháborúban vagy azután?
Mit jelent a cibere?
Lekvárféleség.
Egy régi név. (Csak most kisbetűvel írtam a megtévesztés kedvéért.)
Kukoricacsuhéj.
Búzakalász.

Évszázadokon keresztül ciberének nevezték nálunk a nyári gyümölcslevest. Készítették tejfeles habarással, vagy anélkül.(kompótnak). Elsősorban szilvából, de gyakran meggyből is. (főleg az Alföldön)
Ugyanígy ciberének hívták a gyors elfogyasztásra szánt, cukor nélküli híg szilvalekvárt is, valamint savanyítónak használt anyagot is hívtak így.
Vácon a cibere szónak története van: ha bemegy valaki egy váci pub-ba vagy italozóba és ciberét kér, akkor vörösboroskólát kap. Valószínűleg az eredeti cibereleves színe alapján lett az a kedvelt ital elnevezve.
Mivel készül a rizibizi?
borsóval
babbal
burgonyával
ribizlivel

Szerintem tájegységenként változó.
Kik táncolták az ősi egyéni táncokat?
Sámánok,Varázslók
indiánok
Brékesek,rapperek
magyar elődeink

Kik táncolták a micsodákat???
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3816. hozzászólás - 2009.01.06. 08:19:25 (Válasz Lanmandragoran #3805 hozzászólására.)
Egyetértek. Gondoljatok csak bele, hogy itt is mennyit vitatkozunk egyes kérdéseken, míg meggyőzzük egymást. Szerintem én is hibáznék néha, ha utólag is értékelhetnék - sokadjára utalok az osztó fogalmáról szóló kérdésre, melyet pont ezen a fórumon néztem be, de nagyon.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3817. hozzászólás - 2009.01.06. 08:19:44
Szervusztok!

A mai termés:

Ki hozta létre a Fekete Sereget Magyaországon?

4. Károly
2. Ulászló
Hunyagi Mátyás
Károly Róbert
Elkarmolás, Hunyadi.

*

Hányszoros világbajnok Hamilton (F1 pilóta)?

1
2
4
nem is versenyzik

Rühellem a stílusát… de először is, ha már világbajnok, tiszteljük meg a teljes nevével, Lewis Hamilton, ugyebár. Amellett komoly esélye van, hogy elavul, bár én örülnék neki, ha örökérvényű lenne. Az utolsó válaszért meg kijár egy nagy pofon a beküldőnek, értelmes válasz is kerülhetett volna oda, nomeg a sportág sem ártana.

*

Melyik a föld legmélyebb tava?

malawi-tó
bajkál-tó
tanganyika-tó
kaszpi-tenger

Föld, a válaszok pedig tulajdonnevek.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3818. hozzászólás - 2009.01.06. 08:23:09 (Válasz Tamasoft #3801 hozzászólására.)
Idézet: Tamasoft - 2009.01.05. 23:04:25
Vigyázzunk, nehogy a blőd kérdések szaporodjanak el! Jómagam kicsit utánanézek rendszerint, hogy érdekes, megválaszolható, de érdemi kérdést tegyek fel. Netalán-tán még tanulni is lehessen belőlük. Arra is figyelek, hogy akinek nem lenne érdekes a kérdés, kb 10 másodperc alatt megtalálja egy keresővel.
Két példát említek, ami rossz minősítést kapott és nem értem, hogy miért:
...
Másik ami rosszat kapott:

Melyik űrrepülőgép nem létezik?
Columbia
Endevour
Discovery
Atlantis
Mit szajkóz a média reggeltől estig? Hogy a Columbia felrobbant. Akkor létezik? Nem. Nem kell csillagásznak lenni hozzá.

Lehet hogy kifogtam egy ötödikest, aki okosabb nálam?

Aha... és a NASA vagy bárki más soha az életben nem fog készíteni űrrepülőgépet, amit majd Columbia-nak fognak keresztelni... a kérdés aktualitását vesztheti, ezért nem jó.
Egészítsd ki egy évszámmal és mindjárt más a helyzet!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3819. hozzászólás - 2009.01.06. 08:23:12
Hogy hívják Harry Potter gyermekeit?
Lily, James, Albus Perselus*
Hermione, Ron, Neville
Ginny, Harry, James
James, Lily, Ron

spoileres. kössszz:)
----
Melyik a leggyorsabb állat a földön?
gepárd
vándorsólyom*

antilop

a földön szerintem a gepárd. a Földön lehet, hogy a sólyom.
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3820. hozzászólás - 2009.01.06. 08:24:19 (Válasz Nicaeus #3803 hozzászólására.)
Jááj mekkorát bakiztam! Nem nézek többet tükörbe


Na ne idegesíts már, ha lenne ilyen szabály - mármint aki hibázik, az nem nézhet tükörbe többé -, akkor évek óta nem borotválkozhatnék!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!