Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
fórumozóTalantarFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6101. hozzászólás - 2009.01.25. 23:18:34
Mi magyarország legmagasabb pontja? Érdekes humora lehetett a kvízírónak alapból bejelöltem hogy a kékes tető, mivel idézem a wikipédiát: "az ország legmagasabb pontja 1015 m a Kékes tető a Mátrában" erre helytelen válasz, a helyes válasz a János hegy. Namostakkor? Jó lenne ha ezt javítanátok.
Pontszám: 5
fórumozóJvicFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6102. hozzászólás - 2009.01.25. 23:23:46
Jó lenne ha valaki ránézne a "Ki volt Karády Katalin?" című kérdésre.
Állítólag a helyes válasz: táncdal énekes... na ne vicceljünk az egyik leghíresebb színésznőről van szó, és nincs is a válaszok között a színésznő.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6103. hozzászólás - 2009.01.25. 23:43:18
Hol található, a szépeszonyvölgy?
Eger
Budapest
Miskolc
Debrecen


Hogy micsoda? Talán Szépasszony-völgy...
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6104. hozzászólás - 2009.01.25. 23:49:09
Hány milliárd évves a fold?
4
3
5
6

Ennyire pontosan nem tudja senki sem, valamint helyesírás éves, Föld.
A bolygó 4,54 milliárd éve alakult ki...
A hozzászólást Mortu módosította 2009.01.25. 23:49:52-kor
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6105. hozzászólás - 2009.01.25. 23:53:58
Melyik nem Mobilfajta?
Sony Ericson
Nokia
Motorola
Opel


Hiperprimitív az egész, úgy ahogy van. Fajtája csak (háziasított) élőlénynek lehet, ráadásul nem kell nagybetűvel írni a mobilt, a Sony Ericcson meg 2 c. és nem 1.
A kérdést is inkább úgy kellett volna feltenni, hogy "Melyik nem mobiltelefont gyártó cég?" Azonkívül a kakukktojás Opel is túl egyértelmű. Az egész tök béna.
A hozzászólást Bekas módosította 2009.01.26. 00:00:18-kor
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6106. hozzászólás - 2009.01.25. 23:58:36
Az argentin dog fajtájú kutyánál, mi a megengedett szín kiállításon?
Minden megengedett
Fehér, foltos, fekete
Fehér, max. egy folt a fejen
Fehér


Vessző nem kell a kérdésben. Mellesleg ha ez nem túl spec kvízkérdés, akkor nem tudom mi az. Még akkor is, ha sok jó válasz érkezik.
Pontszám: 3
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
mesés kvizkérdések
6107. hozzászólás - 2009.01.26. 00:00:33 (Válasz DARK GOD #6086 hozzászólására.)
Idézet: DARK GOD - 2009.01.25. 20:13:14
Bocsi, hogy így kifakadok, de k....ra kezd elszálni az agyam néhány kérdés miatt.

Pl. melyik barom írta, és melyik barom engedte át ezt a kérdést:

Melyik mesében szerepel Csibészke?

A törpök ellensége
Rumcájsz, és Panka fia
Mirr-Murr testvére
Micimackó barátja

Aki hallott már ilyen mesecímeket az jelezze legyenszíves!
Mert nekem egyikhez se volt még szerencsém.

Sztem mindegyiket lehetett magyar TV-n látni.
A törpök ellensége - Hupikék törpikék sorozat (Les Schtroumpfs franciául) [Peyo belga képregényszerző - Pierre Culliford)] munkája - Wikipédiázható
Rumcájsz, és Panka fia O loupezníku Rumcajsovi -cseszlovák rajzfilm sorozat - 1967, http://www.youtube.com/watch?v=BfVKilkdVZs egy megtekinthető rész (Csibészke az ő fiúk, lévén az apja rabló)

Mirr-Murr testvére Csukás István-Foky Ottó zseniális rajzfilmjei, Halász Judit hangjával
Micimackó barátja Walt Disney sorozat az eredeti Milne regény (Winnie the Pooth )alapötletét k+1 részben folytatták
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: mesés kvizkérdések
6108. hozzászólás - 2009.01.26. 00:12:07 (Válasz Magusocska #6107 hozzászólására.)
Ezt tök jól elmondtad, csak éppen nem az volt a kérdés hogy azonosítsuk be a meséket, hanem ha figyelmesen megnézed a kvízt, akkor azt kérdezik, hogy melyik mesében szerepel, a válaszok viszont a ki volt Csibészke kérdésre adnak választ.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6109. hozzászólás - 2009.01.26. 00:43:44
Szívós, erélyes?
edzett
enervált
kigyúrt
energikus*


Mar regen irtam ki, ezert nem jut sajna eszembe, de nem igazan az "energikus" a jo szo...


Mit jelent: autoritter?
Tekintélyelvű, quasi diktatórikus*
Nem jelent semmit.
Lovagi kódex szerint élő
Gépkocsis lovag.


Automata lovagot jelent
Esetleg autoriter...

Hogy hívjáj Jézus anyát?
Erzsébet
Mária
Gabriella
Éva


Jézusom...

Melyik folyóba ömlik a Mura?
Tisza
Maros
Zala
Duna


Sztem a Drávába ömlik...

Hogy hívják a " Mátrix" című triológiában Neo hajóját?
Santa Maria
Pinta
Nabukodonozor*
U. S. S. Enterprise


trilógia...
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6110. hozzászólás - 2009.01.26. 01:23:21 (Válasz Kölök #6109 hozzászólására.)
Idézet: Kölök - 2009.01.26. 00:43:44
Hogy hívják a " Mátrix" című triológiában Neo hajóját?
Santa Maria
Pinta
Nabukodonozor*
U. S. S. Enterprise


trilógia...


Nemcsak ez a baj. Neonak nem volt hajója, de ha már a vele kapcsolatos hajóról beszélünk, akkor az lehet 2, sőt 3 is. A Nabukodonozor (eredetileg Nebuchadnezzar) Morpheus hajója, később - annak pusztulása után -, egy másik kapitány hajóján van - nem ugrik be a neve -, majd a végén Niobe hajóját viszi el Trinityvel. Szóval Neonak nem volt hajója és ez a lényeg. Logikai baki van a kérdésben.
Mellesleg a többi válasz is túl primitív, nagyon adja magát a jó válasz.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6111. hozzászólás - 2009.01.26. 01:26:17
Melyik nem magyar televízió csatorna?
ProSieben
Duna TV
RTL Klub
TV2


Ismét egy túlzottan könnyű kérdés.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6112. hozzászólás - 2009.01.26. 01:30:37
Melyik az 5. legnagyobb területü (négyzetkilométerben mérve) ország a világon?
Kína
Brazília
Ausztrália
Kanada


Megértem ha jó kérdés a legnagyobb, esetleg a 2. legnagyobb, vagy elmegy a 3. legnagyobb területű ország. De ha ez jó, akkor hol a határ? Lehet majd olyat is kérdezni, hogy melyik a 67., esetleg a 218. legnagyobb?
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6113. hozzászólás - 2009.01.26. 01:37:30
Mi az a mascarpone?
egy olasz város
egy felvágott fajta
egy sajtféle
egy állat


Szintén a fajta szó nem stimmel, mint korábban. A fajta csak (háziasított) élőlényekre vonatkozhat, a felvágott nem az. A féle, vagy féleség használatos helyette.
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6114. hozzászólás - 2009.01.26. 02:01:48 (Válasz Lanmandragoran #6075 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.25. 18:25:21
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.24. 11:24:53

Nem akarsz inkább visszaülni az iskolapadba? Mert ez kapásból történelem és nyelvtan egyes.


lan akor itt az ideje neked is visszaülni, mert te meg olvasni nem tudsz...
szerinted poénból írtam, h nem tanították?
általánosban 1 évig nem volt töri órám, mivel idegösszeroppanást kapott a töritanárom
középiskolában meg egyre többet kéne tanítania a töritanárnak egyre kevesebb idő alatt, ezért vezették be a társadalomismeret órát, h azzal adjanak több órát
mivel az én osztályom nagyon lemaradt az anyaggal sok dolgot ki kellett hagynunk, és kevésbé részletesen adták le az anyagot
nem volt rá idő
és mivel nem érdekel olyan nagyon a töri nem néztem utána...


Az olvasni tudásommal semmi gond nincs, azt írtad, hogy mivel NEKED nem említették történelem órán, ezért biztos nem kell napra pontosan tudni. Tudod, attól, hogy az osztályotok el volt maradva töriből, a tankönyvben napra pontosan benne van Hirosima és Nagaszaki dátuma, amit ha érettségire nem tudsz, töritanártól függetlenül a vizsgabiztos simán póttételt húzathat veled, lévén a második vh. egyik legfontosabb dátumai, vagyis az nagyon rossz indok, hogy nektek azt nem volt időtök megtanulni.
A nyelvtan egyest pedig nem a hozzászólásod minőségére kapod, hanem erre az egy mondatra:
egyébként a dátumokban a nap után nem kellene pont, kivéve persze, ha az a mondat vége

Ha valamit nem tudsz, akkor inkább ne írj semmit, de ne írj baromságot csak azért, hogy beleköss valamibe.


A macis értékelésedhez meg csak gratulálni tudok. Ahelyett, hogy elgondolkodnál egy nem is túl nehéz logikai feladványon, egyből törölnit adsz rá, mert neked kínai. És akkor csodálkozunk, hogy miért kapnak jó kérdések méltatlan értékelést...


lan, akkor itt az ideje neked is visszamenni az iskolapadba
a magyar tanárom ha mást nem is, de ezt belémverte, h a dátumot hogy írjuk helyesen, de ha gondolod lapozz fel egy helyesírási szabálykönyvet, úgy látom te ráérsz, és ha olvasni is tudsz, biztos nem okoz gondot...
a macis kérdésen meg 4 és fél percig gondolkodtam, h hol van benne a csavar, miért van az, h nem kell nyugatra mennie, tudtam, h van benne valami, csak azt nem tudtam, h mi...
és akár meddig forgattam, egyszerűen nekem nem jött ki, nem érzem magam hibásnak, arról nem is beszélve, h ez a kérdés már korábban is szerepelt, szóval, ha valaki úgy döntött, h újra beírja, akkor a már szerepelt kategóriába kerül, és azért lesz rossz kérdés, ha jól emléxem az értékelésnél azt is bejelöltem, h már szerepelt
de ezek szerint lan, te csak velem akarsz vitatkozni, és nem nézel körül, vagy csak nem akarsz emlékezni rá, h erről már folyt itt vita...

jah, és még vmi, azt állítjátok, h ezért valakit 3 napra eltiltanak a kérdés írásától
biztos én tudom rosszul, de nem csak 1 ember értékeli a kvízkérdést, hanem több értékelést összegeznek...
Pontszám: 3
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6115. hozzászólás - 2009.01.26. 02:08:57 (Válasz Magusocska #6085 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - 2009.01.25. 20:11:30
Idézet: Sir Ny - 2009.01.25. 08:19:52
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.25. 02:17:08


Ananász, Citrom, Dió.... tudod folytatni?
Meggy
Gesztenye
Füge*
Eper

hát nem tom, h átmehessen-e
én átengedtem, szerintem ötletes, és meggondolkoztatja az embert, de abszolút kitalálható

na azóta meggondoltam magam és már sajnálom, h átengedtem
epret jelöltem, de nem nyert, valahol tévedtem...

A nanász C itrom D ió E /


Sztem kimaradt a Banán, hogy korrekt legyen az ABC, sőt kellene egy Á-betűs gyümölcs is .... Áááááááááááááááááááá


amikor feljött a megoldás erre gondoltam az A-nanász, C-itrom, D-io, F-üge sorból:
A, B kimarad, C, D, E kimarad, F, G, H kimarad...
de ennyiből aztán nem olyan könnyű eldönteni, h most tényleg erre gondol-e, vagy csak véletlenül kihagyta a B-t
passzolok
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6116. hozzászólás - 2009.01.26. 02:16:08 (Válasz Bekas #6110 hozzászólására.)
Idézet: Bekas - 2009.01.26. 01:23:21
Idézet: Kölök - 2009.01.26. 00:43:44
Hogy hívják a " Mátrix" című triológiában Neo hajóját?
Santa Maria
Pinta
Nabukodonozor*
U. S. S. Enterprise


trilógia...


Nemcsak ez a baj. Neonak nem volt hajója, de ha már a vele kapcsolatos hajóról beszélünk, akkor az lehet 2, sőt 3 is. A Nabukodonozor (eredetileg Nebuchadnezzar) Morpheus hajója, később - annak pusztulása után -, egy másik kapitány hajóján van - nem ugrik be a neve -, majd a végén Niobe hajóját viszi el Trinityvel. Szóval Neonak nem volt hajója és ez a lényeg. Logikai baki van a kérdésben.
Mellesleg a többi válasz is túl primitív, nagyon adja magát a jó válasz.


én speciel úgy emlékeztem, h helyesen így írják Morfheus hajójának a nevét:
Nabukkodonozor (vagyis 2 k-val, nem 1-el) bár ez már nem nagyon számít
az egész trilógiában 1 jó dolog volt, az, h kiparodizálták a mi drága honfitársaink, és megalkották a Vektort
(na meg persze az első rész is egész jó lett, ahogy általában minden filmnél, az első a jó, a többi erőltetett)
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6117. hozzászólás - 2009.01.26. 03:14:21
Ki volt Darthvader fia?
Han Solo
Luke
Leia
Csubaka


Darth Vader, Chewbacca, esetleg Csubakka. De Csubi, mint Vader fia? Akkor Luke és Csubakka mellet jobb lett volna Jabba meg mondjuk Grievous. Akkor még egyszerűbb lett volna, bár így is éppen elég béna az egész.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6118. hozzászólás - 2009.01.26. 03:21:54 (Válasz Csonti_himihumi #6116 hozzászólására.)
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.26. 02:16:08
Idézet: Bekas - 2009.01.26. 01:23:21
Idézet: Kölök - 2009.01.26. 00:43:44
Hogy hívják a " Mátrix" című triológiában Neo hajóját?
Santa Maria
Pinta
Nabukodonozor*
U. S. S. Enterprise


trilógia...


Nemcsak ez a baj. Neonak nem volt hajója, de ha már a vele kapcsolatos hajóról beszélünk, akkor az lehet 2, sőt 3 is. A Nabukodonozor (eredetileg Nebuchadnezzar) Morpheus hajója, később - annak pusztulása után -, egy másik kapitány hajóján van - nem ugrik be a neve -, majd a végén Niobe hajóját viszi el Trinityvel. Szóval Neonak nem volt hajója és ez a lényeg. Logikai baki van a kérdésben.
Mellesleg a többi válasz is túl primitív, nagyon adja magát a jó válasz.


én speciel úgy emlékeztem, h helyesen így írják Morfheus hajójának a nevét:
Nabukkodonozor (vagyis 2 k-val, nem 1-el) bár ez már nem nagyon számít
az egész trilógiában 1 jó dolog volt, az, h kiparodizálták a mi drága honfitársaink, és megalkották a Vektort
(na meg persze az első rész is egész jó lett, ahogy általában minden filmnél, az első a jó, a többi erőltetett)



A Nabukodonozor 1k, ha már magyarul írjuk le.
Mi köze van Neo hajójához a magyar paródiának, meg annak hogy melyik rész jó vagy sem, illetve melyik erőltetett?
Azért volt jó a trilógia, mert utána parodizálták a magyarok? Ez elég hülyén hangzik, nem?
Mellesleg egyik rész sem volt erőltetett, mindegyik jó volt, úgy ahogy megálmodták, megcsinálták. Így volt kerek az egész.
Pontszám: 3
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6119. hozzászólás - 2009.01.26. 03:25:24
Melyik városban található Milánó városa?
Németország
Franciaország
Spanyolország
Olaszország


Városban város?
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
6120. hozzászólás - 2009.01.26. 03:26:48
Mi az aguti??????
költöző madár
egy afrikai antilopfaj
dél-amerikai rágcsáló
akut bélrenyheség


Minek ennyi kérdőjel?
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője