Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4821. hozzászólás - 2009.01.14. 13:05:15 (Válasz Maximuss #4808 hozzászólására.)
Idézet: Maximuss - 2009.01.14. 11:35:39
Hány liter 1 hektoliter?

...
...
100* ez lenne a helyes válasz
1000

javítsátok....bár ez nem hozza vissza a küldetésem

Mert mi a gondod vele?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4822. hozzászólás - 2009.01.14. 13:05:56 (Válasz Zoltanszon #4813 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.14. 12:49:07
Világosítsatok már fel, mi a különbség a félvámpír és a dhampire között?

Más-más univerzum.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4823. hozzászólás - 2009.01.14. 13:07:39
Idézet: Kapik - 2009.01.14. 12:50:36
Na mi alapján dobták vissza a kérdésem???
Legutoljára feltett kérdésed
Melyik átok a halálátok a Harry Potterben?

Adava Kedavra
Stupor
Invito
Lumos

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Tudtomal egy ismert regény kötelező olvasmányból lehet kérdezni!!!!!!!!!!!!!
Most 1000 LE minusz a köcsögje miatt!!!!!!!!!!!!!!!!
ilyenkor miért nem kapok visza kérdezési jogot?hm??????

MI VAN? A HARRY POTTER SOROZAT KÖTELEZŐ OLVASMÁNY LETT? MENNYEI ATYÁM, HOVA KERÜLTEM?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
kedvencLordofchaosFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4824. hozzászólás - 2009.01.14. 13:08:00
Nem sikerült kimásolnom, mert biztos voltam a válaszban, de volt egy olyan kérdés hogy "Mi a Kálium vegyjele?". A helyes válaszok között szerepelt a K is, amit megjelöltem, ennek ellenére ezt a választ kaptam: "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: P"
Pontszám: 5
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4825. hozzászólás - 2009.01.14. 13:10:20
Elnézést mert igen nem kedvesen irtam és bocsánat mert rosszul fogalmaztam!
Vessző kellet volna a Harry Potter és a kötelező közé.
Ismert műről van szó és film is készült belőle.Több száz millioan látták olvasták!
Ha az illető ne mismeri akkor már rögtön rosz is a kérdés?


NEM ARRA GONDOLTAM H A HARRY POTTER KÖTELEZŐ!!!
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 3
kedvencLordofchaosFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4826. hozzászólás - 2009.01.14. 13:10:23
A Kvíz melyik menüpontban található?
Extrák
Egyéb
Információk
Nincs is ilyen menűpont


A Kvíz maga egy menüpont, a felsoroltak pedig kategóriák.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4827. hozzászólás - 2009.01.14. 13:10:47 (Válasz Lordofchaos #4824 hozzászólására.)
Idézet: Lordofchaos - 2009.01.14. 13:08:00
Nem sikerült kimásolnom, mert biztos voltam a válaszban, de volt egy olyan kérdés hogy "Mi a Kálium vegyjele?". A helyes válaszok között szerepelt a K is, amit megjelöltem, ennek ellenére ezt a választ kaptam: "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: P"

Van, aki nem ismeri az elemek periódusos rendszerét... csak akkor minek kérdez belőle?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4828. hozzászólás - 2009.01.14. 13:14:29 (Válasz Kapik #4825 hozzászólására.)
Idézet: Kapik - 2009.01.14. 13:10:20
Elnézést mert igen nem kedvesen irtam és bocsánat mert rosszul fogalmaztam!
Vessző kellet volna a Harry Potter és a kötelező közé.
Ismert műről van szó és film is készült belőle.Több száz millioan látták olvasták!
Ha az illető ne mismeri akkor már rögtön rosz is a kérdés?


NEM ARRA GONDOLTAM H A HARRY POTTER KÖTELEZŐ!!!

Akkor mire? Mert a "kötelező" szónak a környékén sincs a Harry Potter név, tehát vesszőt sem tudok tenni közéjük...
Mellesleg: ismert mű, film is készült belőle, ez igaz... de nem sorolnám a világirodalom egetrengető alkotásai közé, tehát nem az általános műveltség része. Szerintem.
Vagy "együnk sz*rt... 100 milliárd légy nem tévedhet"?
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 9
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4829. hozzászólás - 2009.01.14. 13:22:03
Akkor keresünk a kákán is csomot!!!

Tudtomal ismert regény,kötelező olvasmányból lehet kérdezni...Tehát igen tévedtem, és nem a harry potter és a kötelező szó közé kellet volna vessző.
Hanem a regény és a kötelező olvasmány közé.Tehát mint felsorolás szerepel a mondatban.Igy oké te támadó uraság?
Nah és a lényeg.Indulatos voltam mert LE-t gyűjtők és számoltam azzal az 1000 LE vel amit a kérdésért kaptam volna.
És veszekedhetünk apró dolgokon de ez a tényen ne mváltoztat. A szűrési mód rossz!!!!És ezt beláthatja bárki.Rosz, pontatlan,speciális kérdések tömkelege van az adatbázisban.
Mellesleg nézz utána menyien olvasták világszerte.Meg fogsz lepődni!!!Töben mint a romeó és juliát,bár mondjuk én azt is olvastam.
És szerintem ha a romeobol kérdeztem volna akkor azt is visszadobták volna,csak abba nem tudnál belekötni drága testvérem!
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 2
közellenségZombyFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4830. hozzászólás - 2009.01.14. 13:27:38
Melyik tánc nem tartozik a standard versenytáncok közé?
Angol Keringő
Slow fox
Quick step
Argentin tangó

Wikipedia szerint standrad táncok a következők (a Versenytánc lapon található adatok szerint): angolkeringő, tangó, bécsi keringő, slowfox, quickstep.
Akkor végülis hogyan választható ki a helyesnek vélt válaszlehetőség?
Pontszám: 3
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4831. hozzászólás - 2009.01.14. 13:29:02
Ez aztán tényleg alapműveltség és még csak értékelni se tudom, mert már benn van az adatbázisban.

A Swift II milyen eredményt ért el az EURO NCAP törésteszten?
2 csillag
4 csillag
5 csillag
3 csillag

Azt se tudom, mi a fene ez az Euro NCap törésteszt. Akkor már ezerszer inkább a történelmi évszámok. Jó lenne az ilyeneket sűrgősen eltávolítani.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4832. hozzászólás - 2009.01.14. 13:29:57
Melyik a legrégebben szabadalmaztatott feltalálmány?
bakelit
zippzár
dinamó
telefon


csupán a feltalálmány fura nekem, inkább csak találmány kellene
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4833. hozzászólás - 2009.01.14. 13:39:05 (Válasz Kapik #4829 hozzászólására.)
Részemről az utolsó hozzászólás ebben a témában. Az, hogy többen olvasták, mint a Romeó és Júliát, nem minket jellemez, hanem a világot.
Másfelől, ha azt kérdezted volna, hogy milyen színű Júlia báli ruhája, biztosan repül. De mondjuk egy olyan, hogy milyen kapcsolatban állt Tybalt és Júlia...
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4834. hozzászólás - 2009.01.14. 13:40:09 (Válasz Kapik #4829 hozzászólására.)
Már megbocsáss, de ha az írójára kérdezel rá, az még hagyján, de egy tartalmi elemére? Szerintem sokan vannak, akik élből nem olvassák el és nem nézik meg filmen; én is közéjük tartozom. Nem érdekel maga a világa, filmen meg van ezerszer igényesebb és jobb alkotás, amire időt szánok. Szóval igen is specnek számít egy átokra rákérdezni, amit csak az ismerhet, aki olvasta a könyvet vagy látta a filmet. Nem te vagy az egyetlen, aki ilyen kérdésekkel rohangál, mert találkoztam más hasonlókkal, amikor valami fantasy hős nővérének férjének az anyjának a macskájára kérdezett rá az illető (vagy valami hasonló elborult dolog volt). Persze tényleg sok a spec kérdés, gyakorlatilag minden kérdés valakinek specilális lehet, még az úgymond ált. műveltség körébe tartozók is. Lásd azt a példát, amit fentebb én is hoztam, bár az tényleg messze van az ált. műveltségtől.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.50
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4835. hozzászólás - 2009.01.14. 13:50:57
Rendben rendben!Mindenki máshogy látja a dolgokat!Innentől kezdve én primitiv kérdéseket fogok felteni,mert azt el fogja fogadni még a 8 osztályos tag is...Nem kaptam LE-t és ez zavar.Rengeteg olyan bugyuta kérdés jutot be hogy engem már nem is érdekel.Mellesleg azt sem hiszem el h valaki a kvizolimpián hibátlanul teljesit.Vágó István sem tudhatna mindent.Azokat ellenőrzi valaki???

Jah mellesleg feltetem multkor egy kérdést.Hol van az emberen a vádli?Nos szerintem ez az a kérdés amire a legrosszabb esetben is 99% os találati esélyel megvan a helyes válasz.Sokan még ezt sem tudták.Akkor minek is erőltetem ezentul magam itt romeoval meg juliával.Éljenek a kondenzátorok és a tranzisztorok no meg a szilikon agy.
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 2.33
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4836. hozzászólás - 2009.01.14. 13:54:12
Látom valami közellenséges felhő van a nevem mellett...
Lehetek még jó forumozó valamikor?Ave végzetúr!
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 8.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4837. hozzászólás - 2009.01.14. 13:58:26 (Válasz Kapik #4836 hozzászólására.)
Lehetsz, csak próbáld meg eltalálni a topicot amelyikbe írsz, és persze további hozzászólások is szükségeltetnek.
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4838. hozzászólás - 2009.01.14. 14:01:46 (Válasz cirip #4837 hozzászólására.)
És persze higgadtabb, visszafogottabb hangnem.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.75
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4839. hozzászólás - 2009.01.14. 14:04:50
Már utált vagyok!
Azért esküszöm nem vagyok én olyan gonosz ember.Ezentúl mielőtt irok elszámolok 10ig...IGÉREM
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 9
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
4840. hozzászólás - 2009.01.14. 14:15:05
A hányadik Lajost hívták Napkirálynak kérdésre, a feltevő szerint a válasz XVI.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője