Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5401. hozzászólás - 2009.01.20. 07:36:06
A billengyűzeten a 0 mellett mien szám van?
1
2
4
21

A numerikus részen az 1 meg a 2 is mellette van...

Mit jelent a német Berg szó?

hegy
kolomp
zerge

Mi ez, nyelvi kvíz?

a texas hold'em poker-nél hány lap van kézben?
2
4
1
3

Nagy kezdőbetűt akarunk!
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.50
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5402. hozzászólás - 2009.01.20. 07:39:20 (Válasz Picilany #5400 hozzászólására.)
Én például eddigi pályafutásom során nem találkoztam földrajz órán Ausztráliával, úgy hogy beleverték volna a fejembe hogy nem Sidney. Az más kérdés, hogy tudom, hogy nem Sindey az.
Én Ausztráliáról a kengurura asszociálok.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5403. hozzászólás - 2009.01.20. 07:41:06 (Válasz Roseprincess #5392 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2009.01.19. 23:04:45
Idézet: Drag00nKnight - 2009.01.19. 22:52:14
Akkor meg erősen spec.... és ha én nem láttam a filmet és ha mégis nem figyelem anynira a mellékszereplőket., és ezt a neten nem tüntetik fel...


mintha Lan azt mondta volna, hogy abban a filmben épp főszerepet játszott... mindegy...

egyébként meg csak azért mert te nem láttad, és ezért nem tudod még nem lesz spec, nem neked írják a kérdéseket, így igen előfordulhat, hogy nem tudsz valamit... spec én sem láttam a filmet, sőt nem is vagyok benne biztos, hogy láttam Tarantino egy filmjét is, de elég ismert a neve ahhoz, hogy ha rákérdezzenek egy filmjének a főszereplőjére, ne mondjuk azt rá, hogy spec.


Hat ez sztem is spec. Ez egyebkent Robert Rodrigez film, Tarantino persze erosen benne van, mert nagy cimborak. Ugyanakkor bar en ketszer is lattam, fogalmam sincs mi Tarantino karakterenek a neve.
Plusz a jo valasz igy hangzana: Richard Gecko
A hozzászólást Kocos módosította 2009.01.20. 07:41:54-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5404. hozzászólás - 2009.01.20. 07:44:10 (Válasz MIvan #5395 hozzászólására.)
Idézet: MIvan - 2009.01.19. 23:08:36
Egy átlag angol állampolgártól teljesen jogosan el is várható, hogy tudja ki lakik azon a címen. Én nem vagyok az.


Hat azert ha ezen a foldon elsz, akkor ez elvarhato tudas lenne. Mondjuk ha szoktal ujsagot olvasni, vagy hireket nezni, akkor trivialis, hogy tudod.
Pontszám: 3
fórumozóCosmoFérfi
Végzetúr tehetség
183 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5405. hozzászólás - 2009.01.20. 08:03:31
Kijött egy ilyen kérdés:

Budapest 22 kerületéből mennyi található Budán?

A válasz az jó volt (6), de a kérdés helytelen.Budapesten XXlll (23) kerület van.
Pontszám: 5
közellenségZombyFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5406. hozzászólás - 2009.01.20. 08:07:06
Minek az istene a görög mitológiában Morpheusz, akiről a morfiumot is elnevezték?

az alvás és az álom
az utazás
a fájdalom
a gyógyítás

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Mivel indoklás nélkül utasították el: miért?
Pontszám: 5
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5407. hozzászólás - 2009.01.20. 08:13:49 (Válasz Zomby #5406 hozzászólására.)
Rossz a hely. Miért utasították el a kérdésem? topicba másold.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.50
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5408. hozzászólás - 2009.01.20. 08:35:14 (Válasz Roseprincess #5389 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2009.01.19. 22:58:12
Ki vagy mi a "Zöld Tündér"?
egy mitológiai lény
Yworl ősi ellenfeleinek egyike
az Anita Blake című könyvsorozat egy másodfőszereplője
egy alkoholos ital*

melyik alkoholos italt hívják így? csak tippeltem, és eltaláltam, de még soha nem hallottam ezt kifejezést...
jó az is igaz, hogy nem vagyok egy alcoholic

Az abszint (vagy absinthe) elnevezése ez, tudomásom szerint.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5409. hozzászólás - 2009.01.20. 09:41:25 (Válasz Lanmandragoran #5363 hozzászólására.)
"Szállj el......" hogyan folytatódik tovább?

tányér
Micimackó
Alonso
kismadár
Aaaaaaaaaa
Miklós hol is van az a primitív válaszok gomb?

Más
Idézet: DARK GOD - 2009.01.19. 21:07:31
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.19. 20:25:52
Köszi a tájékoztatást.
Azért, ha Jolie kisasszony és keblek együtt, akkor egy megnézést lehet hogy megér.
Mondtam:
fedetlen kebel sehol.
A popsija is csak egyszer villan elő, ahogy kimászik a kádból, de az is elég sötét helyen.
Ráadáasul minek erőltetnek rá minden szerepet Brangelina-ra akkor is, ha nem muszáj. A Wantedban (még tervben sem volt a film, mikor már olvastam) Fox szerepére kifejezetten és egyértelműen Halle Berryt tervezte a J. G. Jones (a rajzoló).
Lásd:http://salondelmal.files.wordpress.com/2008/06/wanted-comic1.jpg

Egyébként lehet, hogy csak én vagyok paranoiás, de valami azt súgja, hogy van egy réteg a kérdezők között, akik a már bentlevő kérdéseket teszik fel újra abban bízva, hogy nem mindenki ismer minden kérdést, és hatha átmegy. Nemegyszer megtörtént, hogy egy húszas "csomag" első és utolsó kérdése értékelés előtt volt, szinte betűre megegyeztek. Vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?
Egyébként attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem akarnak elkapni...

OFF vége!
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
fórumozóDrakoonFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5410. hozzászólás - 2009.01.20. 09:43:36
Ki Vaskezű Alex?

Ranagol pap
Parlamenti képviselő
Dartonita lovag*
Középkori király


MAGUS-t nyomattam pár évet, de nem is találkoztam ezzel a fazonnal.
am meg túl Spec kérdés...!

Am a Zöld Tündér valóban az Absinthe (egy 70% körüli igen erős alkoholfajta) ha emlékezetem nem csal Romániából eredeztethető vissza. fogyasztásához van egy különleges alakú pohár és egy hozzá való kanál is.
vegzetur.wikidot.com - Minden ami Végzetúrt infó. Előbb olvass, utána kérdezz.
Pontszám: 5
fórumozóIhateangelFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5411. hozzászólás - 2009.01.20. 09:52:46
Melyik fájl neve a futtatható álomány?

És elfogadták
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5412. hozzászólás - 2009.01.20. 10:22:43
Mi a végzetúr játékban a KŐZÚZÓ?
egy gépezet
egy hely
egy lény
egy varázslat

hát ööö... szóval az ilyenek nem gondolnak arra, hogy 20-on egynehanyadik szint alatt is van élet???
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5413. hozzászólás - 2009.01.20. 10:28:55 (Válasz Picilany #5400 hozzászólására.)
Idézet: Picilany - 2009.01.20. 06:00:14
Ismét üdv mindenkinek!
Általam feltett kérdés és eddigi eredményei:
"Melyik állítás igaz Ausztráliára az alábbiak közül?

Fő_városa Sydney. (bocs, tiltás miatt írtam így)
3 órával később ünneplik a szilvesztert, mint mi.
A lefolyóban a víz az ellenkező irányba "örvénylik", mint nálunk.
Legtöbbször a pandamaci ugrik be róla az embereknek.

A kérdésre eddig 21 jó és 23 rossz válasz érkezett."

Na ne már...Szerintem földrajz órán az első amit megtanítak Auszrtáliával, kapcsolatban hogy nem Sydney... Minden szilveszterkor az ő tüzijátékukat mutatják be először a tévében; a pandák mellett meg mindig kínai-japán állatgondozókat mutatnak. Tényleg ennyire nehéz?


szerintem ne problémázz ezen a kérdésen, végül is durván 50-50%-os az arány. Szerintem örülj neki, hogy így megfogtad a jónépet.
Én az pont a 60-40% között mozgó kérdéseimre vagyok a legbüszkébb mert azok jó kérdések. Én a helyedben örülnék neki
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5414. hozzászólás - 2009.01.20. 10:36:02 (Válasz Drakoon #5410 hozzászólására.)
Rosszul emlékszel, Franciaországból származik. A XIX. század végi - XX. század eleji Franciaországban élő, alkotó festők, művészek fogyasztották előszeretettel. Van Gogh, Picasso, Wilde, lehetne még sorolni. Azért volt ez a nagy imádat, mert egyrészt mint a művészek nagy része, ők sem a jómódjukról voltak híresek, és ez egy olcsó ital volt, másrészt az eredeti alapanyag, a fehér üröm előszeretettel váltott ki hallucinációkat, víziókat, amiket aztán a műveikben többnyire fel tudtak használni. A Zöld Tündér elnevezés is valamelyiküktől ered, asszem mintegy utalva arra, hogy mondhatni a múzsájuk volt az ital.
Ja, és nem ekkora alkesz vagyok, nevetni fogtok, de ezeket egy Henri de Toulouse-Lautrec életéről szóló könyvből tudom.



Idézet: Zoltanszon - 2009.01.20. 09:41:25
Nemegyszer megtörtént, hogy egy húszas "csomag" első és utolsó kérdése értékelés előtt volt, szinte betűre megegyeztek. Vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?
Egyébként attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem akarnak elkapni...

Nem feltétlenül erről van szó, sokan nem tudják, hogy minden világon közös a kvíz adatbázis, és olyan marha kreatívok, hogy mindkét karakternél felteszik egymás után ugyanazt. Találkoztam már nem egyszer ilyennel, olyan is volt, mikor valaki a két világon egy-egy film főszereplőjére kérdezett rá, és pontosan ugyanazok voltak a válaszok, ugyanazokat a helyesírási hibákat követte el.
Sőt, a legdurvább az volt, mikor Hatsénak jeleztem egy duplikáció gyanúmat, és kiderült, hogy a marhája multizott v1-en, és valami 5 karakterével tette fel ugyanazt a kérdést.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5415. hozzászólás - 2009.01.20. 10:36:23 (Válasz Drakoon #5410 hozzászólására.)
Valamiért kétszer küldte el.
Sebaj, akkor ideírom a pontosítást, mert utánanéztem az itókának. A recept egész pontosan Svájc francia részéből származik, de az első gyár Franciaországban nyitott meg 1797-ben. 1916-ban tiltották be "végleg", mert egy abszintista részegen lemészárolta a családját. Az EU '91 óta engedélyezte újra, de a hallucinogénanyag-tartalmát korlátozták, ezért nagy gyártók többnyire átálltak a fekete ürömre, ami nem tartalmazza azt az anyagot, viszont emiatt a minőség is sokkal silányabb. A mindenféle színben pompázó abszint is modern találmány, mivel a zöld szín nem mindig passzolt a koktélok színvilágához.

A Zöld Tündér elnevezés Oscar Wildétől származik.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.01.20. 10:44:47-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagjosidFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5416. hozzászólás - 2009.01.20. 10:37:23
Melyik szó helyes?
Whats your name?
What s your name?
What is your name?*
Whats my name?

Pl a "name", a "your", a "my", a "What"...
Ezek mondatok, Te agyatlan... tudom, a mai világban jó a minimális nyelvismeret, de ne várjuk már el mindenkitől, helyesen tud írni angolul... túl spec. szerintem.
A kérdés feltevő, meg először tanulja meg a magyar nyelv alapjait...

Melyik helyesen felírt IP cím?
192.168.0.10*
255.521.136.10
192.168.265.10
198.170.256.180

Ez is túl spec., nem mindenki tudhat ilyen dolgokat... szerintem.
Pontszám: 5
fórumozóCsikasz1Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5417. hozzászólás - 2009.01.20. 10:43:05
Ki a halál istene a Túlélők Földjén?

Leah *
Chara'din
Raia
Elenios

Soha nem találkoztam a "Túlélők Földjén" játékkal . S szerintem még vannak jó páran így. Spec gyanús.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagGabrilliusNő
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5418. hozzászólás - 2009.01.20. 10:44:52 (Válasz MIvan #5380 hozzászólására.)
Lehet hogy így van sajnos nem másoltam ki, de akkor sem író egyik sem.
Amúgy Balassiról nem tudhatjuk, hogy nem írt-e azokon a nyelveken, amelyet ismert, használt beszédben és írásban. Aki több nyelvet is ismer, használ, akár verseket is írhatott, lehet csak nem ismerjük őket. Eléggé nagy valószínűsége lehet annak hogy írt verset az általa ismert és használt bármely nyelven is. Azt a szót, hogy csak magyarul, nem használnám a kérdésben, mert nincs rá bizonyíték.
Magyartanárként dolgoztam néhány évet és talán van némi ismeretem, bár lehet ez kevés ehhez a kvízkérdéshez. Tanítottam az említett költőkről általános iskolában.
Az értő olvasás lényege, hogy a mondatban minden szónak fontos a jelentése. A "csak" szócska elég hangsúlyos ebben a témában. Ezért választottam Kölcseyt. Még ha benne van az először szó is a kérdésben akkor sem egyértelmű a válasz.
Amennyiben úgy hangzott volna a kérdés hogy melyik "költő" írt először magyarul verset, akkor jó lenne Balassi válasznak. Ez a kérdés sehogy sem jó.
A hozzászólást Gabrillius módosította 2009.01.20. 11:02:41-kor
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5419. hozzászólás - 2009.01.20. 10:46:19 (Válasz Lanmandragoran #5415 hozzászólására.)
Mit lehet erre mondani:
Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem, hogy alacsony a kerítés...

Egyébént az abszint Svájcból származik, és nem volt mindenhol tiltva (lásd egykori Csehszlovákia, és a két utódállam)

Szerk: Látom, már Te is átírtad
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.01.20. 10:49:22-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5420. hozzászólás - 2009.01.20. 10:47:57
Nekem is van egy Abszintos kérdésem, 80% körül mozog. Én kis naív még azt hittem, hogy a sok fiatal miatt ki fog esni:)
Smaragd 4 life
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője