Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5801. hozzászólás - 2009.01.23. 09:51:52 (Válasz Lanmandragoran #5778 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.22. 23:17:12
Sir Ny, ne kötözködj mindig, mert nem tesz jót a megítélésednek. Nem tudom hallottál-e már a Vatikánról, vagy San Marinoról, területileg mindkettőt Olaszország veszi körül, sőt, a Vatikánt még Róma is körülveszi, mégis mindkettő önálló országként van nyilvántartva. Budapestet Pest megye veszi körül, mégis önálló területi egység, nem tartozik Pest megyéhez.


Idézet: Mzperx - 2009.01.22. 19:49:01
Melyik megyébe tartozik Budapest?
Békés megye
Fejér megye
Heves megye
Pest megye


Most komolyan? Budapest önálló megyét képez. Az pedig, hogy speciális okokból Pest megye székhelye Budapest, ezen semmit nem változtat.

Egyik válasz sem helyes.



Mzperx jól mondta, speciális okokból Pest megye székhelye. érted? speciális okok. tudod, ha valaminek az okai speciálisak, az még nem mentesíti a tényszerűsége alól. tehát Pest megye székhelye. most azt akarod bemagyarázni nekem, hogy Pest megye székhelye az nem Pest megyébe tartozik?

azért érzed. a saját érveteket hozom fel ellenetek. ez a profizmus. (igazából nem ez, igazából a profizmus az a "Szakszerűség, szakmai jártasság.")
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5802. hozzászólás - 2009.01.23. 09:56:10 (Válasz Darkshade #5783 hozzászólására.)
Idézet: Darkshade - 2009.01.23. 00:01:07
Idézet: Cosmo - 2009.01.22. 23:23:16
Ki az internet és a számítógépet használók védőszentje?
Szent Borbála
Szent Demeter
Szent Izidor
Szent Flórián


?????Mi van?A párom programozó és ő sem tudta.


Sok számítógép lehetett ezen szentek életében.

Sevillai Szent Izidor (latinul Isidorus Hispalensis, spanyolul San Isidoro de Sevilla; 560–636) ókeresztény író. Mi okból de ő a jó... Mert: II. János Pál pápa Sevillai Szent Izidort nyilvánította az internet védőszentjének 1999-ben. Bár termékeny író volt, lehet azért. De biztos, hogy ez nem érdektelen speciális tudás?
igen biztos, pont hogy ez a jó kérdés. sokkal jobb, mint akármelyik mikor született, vagy mikor halt meg (akkor is, ha valami nagyon híres emberkéről van szó) ebből lehet tanulni, azt, hogy mikor született, vagy halt meg, azt nem lehet megjegyezni, főleg ekkora mennyiségben.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jó kérdés kvizárva, csak a válasz lehet jó !
5803. hozzászólás - 2009.01.23. 10:02:31 (Válasz Magusocska #5795 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - 2009.01.23. 09:04:41

Mely böngészőket ajánlják a Végzetúrhoz?

Maxthon és Opera
Mozilla Firefox és Internet Explorer 7 *
Avant Browser és Opera
Maxthon és Mozilla Firefox

Megsaccoltam - eltaláltam. Ez kifejezetten olyan kérdés, aminek utána KELL nézni, ha nem tudod. Részemről piros pont.

A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.33
népszerűTkuzmaFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5804. hozzászólás - 2009.01.23. 10:32:24
Melyik országban nem a bal oldalon közlekednek autóval?

Ausztrália
Nagy-Britannia
Új-Zéland
Svájc

A kérdésre eddig 21 jó és 21 rossz válasz érkezett.

A kérdést én írtam, és szégyellem magam miatta. Addig fogalmaztam, hogy a végén pont fordítva lett feltéve, mint ahogyan szántam... Kérem kivenni az adatbázisból! Bocsánatot kérek attól a 21 embertől, akit megvezettem, és gratulálok annak a másik 21-nek, aki rájött a hibára és ezért a helyes (bár rossz) választ jelölte meg!
Pontszám: 8.33
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5805. hozzászólás - 2009.01.23. 10:58:20 (Válasz Tkuzma #5804 hozzászólására.)
Utánanéztem, jól sejtettem. Ha Svájc van megjelölve válaszként, nincs a kérdéssel hiba. Ha nem akkor meg szerintem csak a választ kell kicserélni, nem a kérdést törölni.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5806. hozzászólás - 2009.01.23. 11:04:36
Ki alkotta az Agyagnaptárat?

Hoyle
Milankivic
De Geer *
Darwin

Gugli, Wiki nem ad találatot. Egy Waldorfos segédanyagban találtam hivatkozás arra, hogy a gyerekekkel készíthetünk agyagnaptárt.
Kérném a kérdésfeltevőt, hogy publikusan vagy privátban adjon segítséget (link, könyvcím), ahol ennek utána tudnék nézni.
Ha viszont ez csak a kérdezőn keresztül ismerhető meg, akkor javaslom törlését.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5807. hozzászólás - 2009.01.23. 11:23:17
Melyik város része Martinkertváros?

Budapest
Sopron
Miskolc *
Szolnok

Nekem tetszik - bár eddig nem tudtam, de utána tudtam nézni, és el is fogom valószínüleg felejteni. Hacsak nem kapom meg még többször - de remélem nem kvizárólag ilyenekből áll az adatbázis.
Esetleg hasonló típusú kérdés: Hol NINCS Rózsadomb elnevezésű terület?
Ahol van: Budapest II., Eger, község Szlovákiában, az Eperjesi kerület Felsővízközi járásában, Budapest XXI, Gyöngyös ( Dél-Kálvária part) ...
Pontszám: 5
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5808. hozzászólás - 2009.01.23. 11:26:38
Ezzel a gyöngyszemmel most találkoztam:

Ki áll a férfi teniszesek rangtáblájának élen

Roger Federer
Rafael Nadal
Novak Djokovics
Carlos Moya

Mivel nincs évszám tehát nem egyértelmű, és változhat is. Javaslom töröljük.
+ ranglista szokott lenni, nem rangtábla
Pontszám: 5
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5809. hozzászólás - 2009.01.23. 11:28:09
Bocsi!

Ezzel a gyöngyszemmel most találkoztam:

Ki áll a férfi teniszesek rangtáblájának élen

Roger Federer
Rafael Nadal
Novak Djokovics
Carlos Moya

Mivel nincs évszám, nem egyértelmű, és változhat is. Javaslom töröljük.
+ ranglista szokott lenni, nem rangtábla
Pontszám: 5
népszerűLSDestinyFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5810. hozzászólás - 2009.01.23. 11:31:55
Ki alapította a Paramount Pictures filmvállalatot?

Carl Laemmle
William Fox
Zukor Adolf
Harvey és Bob Weinstein

A kérdésre eddig 0 jó és 10 rossz válasz érkezett.


Én ezt tettem fel, és meglep h senki sem tudja, illetve lusta arra is hogy beírja gugliba h Paramount Pictures, vagy még egyszerűbb módon kijelölje az említett cégnevet, és jobbklikkeljen és kiválassza hogy "Keresés itt: Google - erre: Paramount Pictures". Nem is kell sokat keresni, mert a második találat (mivel az első a vállalat honlapja) egyből az ehhez tartozó Wiki és még rá sem kell mennie, mert ott már olvasható is a googliból h ki is az a személy.

Persze ezt vehetnénk egyfajta alapműveltségnek is, hiszen magyar származású emeber volt ugyebár az illető!

Ezt csak azért írtam be, mert kicsit zavar hogy senki sem tudja, illetve lusta 2-t kattintani...

Peace...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5811. hozzászólás - 2009.01.23. 11:32:11 (Válasz Sir Ny #5801 hozzászólására.)
Idézet: LSDestiny - 2009.01.22. 23:21:14

A "Hitler" szó/név miért tiltott kérdésfeltevésnél? Akkor a történelemkönyvekből, TV műsorokból, családnevekből (mondjuk biztos már akinek az volt megváltoztatta) is törölni kéne....
Nem nagy gond, mert helyettesítettem a "Führer"-el, de egy általános műveltségi történelmi kérdést így nem lehet normálisan feltenni...

A rendszer korlátaiból adódóan a kvíz tiltólista, és a karakternév tiltólista ugyanaz. Hitler neve természetesen a kvízbe beférne, de gondolom érthető, hogy az kicsit csúnya lenne, ha Hitler, Sztálin, Mussolini nevű karakterek rohangálnának a játékban, mert aki ilyen nevet választ, az egyértelműen hirdeti a szélsőséges, rasszista politikai nézeteit, ami egy online játékba nem fér bele.

Idézet: Sir Ny - 2009.01.23. 09:51:52

Mzperx jól mondta, speciális okokból Pest megye székhelye. érted? speciális okok. tudod, ha valaminek az okai speciálisak, az még nem mentesíti a tényszerűsége alól. tehát Pest megye székhelye. most azt akarod bemagyarázni nekem, hogy Pest megye székhelye az nem Pest megyébe tartozik?
azért érzed. a saját érveteket hozom fel ellenetek. ez a profizmus. (igazából nem ez, igazából a profizmus az a "Szakszerűség, szakmai jártasság.")

Jól csinálod, csak nem eléggé. "Speciális okokból" Pest megye székhelye. Ha Pest megyéhez tartozna, nem lenne szükség speciális okokra ahhoz, hogy székhely lehessen. Budapestet Pest megye veszi körül, de közigazgatásilag különálló egységet képez. Ha az ember elhagyja autóval Pestet, akkor lehet látni az utak mellett a Budapest vége, Pest megye kezdete táblákat.

Idézet: Zoltanszon - 2009.01.23. 10:58:20
Utánanéztem, jól sejtettem. Ha Svájc van megjelölve válaszként, nincs a kérdéssel hiba. Ha nem akkor meg szerintem csak a választ kell kicserélni, nem a kérdést törölni.


Kicsit olvasd át azt a kérdést.
hol NEM a bal oldalon vezetnek. Nyilván Svájc a jó válasz, mert a másik háromban balratartás van, és Tkuzma írta, hogy pont fordítva sikerült feltennie a kérdést. Azzal egyetértek, hogy a kérdést nem kell törölni, de a NEM szócskát ki kell venni belőle.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5812. hozzászólás - 2009.01.23. 11:37:52
Most hogy kiveséztem az eddig elhangzottakat, jöhet a feketeleves.
Melyik operációs rendszer jelent meg legelöször az akábbiak közül?
Windows Millenium
Windows Vista
Windows Xp
Windows 98

legelőször, alábbiak, Millennium
Milyen gyors a vodafone 3G internet?
5000 Kbps
7200 Kbps*
6000 Kbps
10000 Kbps

spec
Melyik szakértelem fejlesztésével kapsz újabb harci köröket?
szívósság
másodlagos támadás
szinguláris ismeretek
kronokompenzáció

spec

Úgy látszik szerencsém volt, 20 kérdésből össz-vissz 3 problémás.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóDrakoonFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5813. hozzászólás - 2009.01.23. 11:38:52
Melyik város környékén található Magyarország tengerszint szerinti legmélyebb pontja?
Mátraszentlászló
Budapest
Pilisvörösvár
Szeged*

A gép Szegedet jelöli meg.
Valóságban a helyes válasz Tiszasziget. (75,8 méter)
Namost, a valóságban a 2 település nincs messze egymástól, de ezt én is csak nyomozás után tudtam meg.
Ha már vki kérdést ír akkor pontosan írja, és legyen már aki javítja is őket.

Egy kérdés a végére:
Valóban javítva lesznek azok a hibák amiket mi beírunk??
vegzetur.wikidot.com - Minden ami Végzetúrt infó. Előbb olvass, utána kérdezz.
Pontszám: 5
népszerűLSDestinyFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5814. hozzászólás - 2009.01.23. 11:43:09 (Válasz Lanmandragoran #5811 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.23. 11:32:11
Idézet: LSDestiny - 2009.01.22. 23:21:14

A "Hitler" szó/név miért tiltott kérdésfeltevésnél? Akkor a történelemkönyvekből, TV műsorokból, családnevekből (mondjuk biztos már akinek az volt megváltoztatta) is törölni kéne....
Nem nagy gond, mert helyettesítettem a "Führer"-el, de egy általános műveltségi történelmi kérdést így nem lehet normálisan feltenni...

A rendszer korlátaiból adódóan a kvíz tiltólista, és a karakternév tiltólista ugyanaz. Hitler neve természetesen a kvízbe beférne, de gondolom érthető, hogy az kicsit csúnya lenne, ha Hitler, Sztálin, Mussolini nevű karakterek rohangálnának a játékban, mert aki ilyen nevet választ, az egyértelműen hirdeti a szélsőséges, rasszista politikai nézeteit, ami egy online játékba nem fér bele.


Köszönöm a válaszod...

Így már érthető, viszont Führer-es szövetséggel már találkoztam... XD
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5815. hozzászólás - 2009.01.23. 11:53:39
Mikor készült az első Trabant?
1957 november 7.
1958 március 11.
1962 április 21.
1954 december 4.


esetleg óra perc nem kell?
meg egyébként is miért olyan nagy szám, hogy megjelent az első trabant? Még ha az első kocsinak a megjelenési évére kérdezne rá... az nagy szám volt akkor, az még a töri könyvekben is benne van, de a trabant?
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5816. hozzászólás - 2009.01.23. 11:58:03 (Válasz Drakoon #5813 hozzászólására.)
A kérdés problémájában van némi igazságod, de ha úgy vesszük, a kérdés az, hogy melyik VÁROS közelében. Tiszasziget pedig csak egy ~1700 fős község a szegedi kistérségben, tehát a kérdésre Szeged a helyes válasz, mert Tiszasziget nem város.
A másik kérdésedre:
Igen, Hatsepsut a kvízadmin, és folyamatosan olvassa ezt a topicot, és a valóban problámás kérdésekkel kapcsolatban intézkedik. Amit kell, töröl, a hibásakat javítja, a speciális megjelölésűeket, meg elbírálja, hogy megy vagy marad.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5817. hozzászólás - 2009.01.23. 12:01:17 (Válasz Roseprincess #5815 hozzászólására.)
Valóban spec kicsit, hogy napra pontosan kérdezi. Hogy miért olyan nagy szám? Mert úgy 30 évig volt a közép és kelet európai közlekedés szimbóluma.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségQPakManFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5818. hozzászólás - 2009.01.23. 12:07:32
Folytasd a közmondást. .....tovább érj?

a) hosszabísd meg karod,lábad
b) lassan járj

A többi lehetőségre nem emlékszem,de szerintem ez a kérdés rossz!A kitalálója szerint a b) a helyes.Akkor meg nem "érj" hanem "élsz",mert így szól a közmondás:Lassan jársz tovább élsz.
Nem akarom minősíteni az alkotóját enneka szánalmas kérdésnek,törölni kellene.
Valami módon moderálni is kéne a kérdéseket ha azok hbásnak tűnnek és csak azután kirakni.
Pontszám: 3
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5819. hozzászólás - 2009.01.23. 12:08:54
mennyi 10 az1-sőn?
1000000000
1
10
100

nc...Mennyi 10-nek az 1. hatványa vagy valami ilyesmi szebben hangzott volna.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
5820. hozzászólás - 2009.01.23. 12:10:07 (Válasz QPakMan #5818 hozzászólására.)
Az eredeti közmondás: Lassan járj, tovább érsz. A tovább élsz-es verzió a mai felgyorsult autós közlekedés szüleménye.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!