Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
721. hozzászólás - 2008.12.13. 16:14:29
Melyik csapat a nevelőegyesülete Francesc Fabregasnak?
Stockholm
Bayern München
Inter
Barcelona


Ez a szar kérdések 10-es skáláján pont egy 10-es.
Pontszám: 8.33
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
722. hozzászólás - 2008.12.13. 16:15:57 (Válasz Huligan #716 hozzászólására.)
Idézet: Huligan - 2008.12.13. 15:59:52
Idézet: Archand - 2008.12.13. 15:41:25
Ki nem tartozik az ún. égi trióba?

Szécsi Pál
Ihász Gábor
Vámosi János
Máté Péter

ez az azonnal törlendő kérdés... bezzeg az, hogy melyik hülye labdarúgó hol játszik, az kitűnő.

Melyik két folyónak "egy a hangja" (Ady)?

ezt meg nem tudják, ezért rossz. No comment, pesti műveltség. Mert EZ műveltségi kérdés!


Ezen felesleges kiakadnod.Tulságosan is elvannak nyugatiasodva rengetegen.A mostani korosztályok meg a fantasy regényeken,meg az öldöklős rajzfilmeken nőnek fel.Chara-din meg a többi mit tudom én az megy.Vagy Linkin Park és egyebek.De ha pl. Lolka és Bolka lenne kérdezve sokan azt se tudnák kik vagy mik ők.Vagy Rumcájsz meséiről.Jaj azok a boldog Dragon Ball meg ynujasha és társai nélküli idők.


ugyan már, a fantasy-k jók, persze csak mértékkel. és spec. a Linkin Parkot is szeretem, de attól még tudom ki az a Máté Péter, és szívesen hallgatom is. Nagy kedvenceim a Drizzt-es könyvek, de pl. Jókai: Aranyember c. könyvét is imádom, és Cooper Utolsó mohikánját is 2x olvastam. Nincs itt baj, azzal, hogy valaki szereti a fantasyt meg az animet, nem kell ezen hőbörögni, most ezek mennek, 20 évvel ezelőtt még ilyenek nem voltak, de ha belegondolunk nagyszüleinknek még a TV is nagy ritkaságnak számított gyerekkorukban... legtöbben úgy nőttek fel, hogy nem is néztek TV-t, ők is háboroghatnának, hogy bezzeg az ő idejükbe... az meg, hogy a mai gyerekek nem tudják ki az a Lolka és Bolka az azért van, mert lehetőségük sem volt megismerni, vagy valaki látta is bármelyik csatornán? Mint ahogy Mazsola és Tádé nevére is onnan emlékezhetnek, hogy esetleg a szülők emlegették, én is csak innen ismerem őket, mert én már akkor voltam gyerek, mikor ezek a mesék már réges rég nem mentek a TV-be. Ezt el kell fogadni. Ha a mostani idősebb korosztály lenne ma gyerek, valószínűleg ők sem lennének külömbek, mint a mai gyerekek, ugyan úgy az animéket faforizálnák...
Persze ezzel nem a Lolka és Bolka vagy Mazsola és Tádé meg az ilyen mesékből feltett kérdések ellen akarok szólni, mert nincsenek ellenemre, főleg, hogy szerintem igen sokan vannak, akik örülnek is neki. Mindössze csak vannak fiatalabbak is akikben teljesán más értékrend alakult ki/alakítottak ki.
És még egy megjegyzés! Lehet háborogni, a fantasy ellen, de aki ezzel a játékkal játszik véletlenül nem valami fantasy világban játszik?
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 8
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
723. hozzászólás - 2008.12.13. 16:16:39 (Válasz Konky #703 hozzászólására.)
Idézet: Konky - 2008.12.13. 14:57:39
Melyik fantasy világban szerepel Skandar Graun?
Forgotten Realms
M.A.G.U.S.
Star Wars
Káosz *

Ezek közül csak a Forgotten Realms egy világ.
A M.A.G.U.S. világa Ynev, a Káosz ciklusé Worluk, a Star Wars pedig „egy messzi-messzi galaxisban” játszódik.


A Forgotten Realms sem világ, az FR könyvek Torilon játszódnak.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
724. hozzászólás - 2008.12.13. 16:19:11
Ki mondta: "Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel."?
Winston Churchill
Ronald Reagan
Albert Einstein
Teller Ede

szerinte Albert Einstein. szerintem meg Albert nem tudott magyarul, így ilyet soha nem mondhatott.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 1.56
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
725. hozzászólás - 2008.12.13. 16:21:21 (Válasz cirip #718 hozzászólására.)
Na igen.Morzsa bátyó,Buksi.....
De eljön még az az idő,hogy ők is a feledés homályába merülnek.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
726. hozzászólás - 2008.12.13. 16:21:25
Te SirNy, hogy van az, hogy még 400+ hozzászólással is havazós vagy? Én addigra simán visszaszereztem a felhő-nap-ot, mert nem minden hozzászólásomra ment egyből az azonnali 1-es mindenkitől, mert nem kötök bele minden jó kérdésbe is...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.12.13. 16:23:11-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 8.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
727. hozzászólás - 2008.12.13. 16:21:33 (Válasz Sir Ny #724 hozzászólására.)
semmi baj ezzel a kérdéssel
Nem ez az egyetlen szállóige, amit lefordítottak magyarra.
Pontszám: 7.67
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
728. hozzászólás - 2008.12.13. 16:21:34 (Válasz Huligan #716 hozzászólására.)
Idézet: Huligan - 2008.12.13. 15:59:52
Idézet: Archand - 2008.12.13. 15:41:25
Ki nem tartozik az ún. égi trióba?

Szécsi Pál
Ihász Gábor
Vámosi János
Máté Péter

ez az azonnal törlendő kérdés... bezzeg az, hogy melyik hülye labdarúgó hol játszik, az kitűnő.

Melyik két folyónak "egy a hangja" (Ady)?

ezt meg nem tudják, ezért rossz. No comment, pesti műveltség. Mert EZ műveltségi kérdés!


Ezen felesleges kiakadnod.Tulságosan is elvannak nyugatiasodva rengetegen.A mostani korosztályok meg a fantasy regényeken,meg az öldöklős rajzfilmeken nőnek fel.Chara-din meg a többi mit tudom én az megy.Vagy Linkin Park és egyebek.De ha pl. Lolka és Bolka lenne kérdezve sokan azt se tudnák kik vagy mik ők.Vagy Rumcájsz meséiről.Jaj azok a boldog Dragon Ball meg ynujasha és társai nélküli idők.

milyen furcsa... de tényleg, az emberek érdeklődési köre pedig minden generációban ugyanaz, ezért is maradtunkősemberek...
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
729. hozzászólás - 2008.12.13. 16:23:01 (Válasz Hydro Globus #726 hozzászólására.)
az a hozzászólás ami nem kap pontot nem számolódik bele az átlagba. Különben mindenki aki többet beszélt simán fórumozó lenne
Pontszám: 6.60
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
730. hozzászólás - 2008.12.13. 16:23:28 (Válasz Roseprincess #722 hozzászólására.)
javaslom az M2-őt és a Duna tv-t.Ott mennek.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
731. hozzászólás - 2008.12.13. 16:24:43 (Válasz cirip #729 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.12.13. 16:23:01
az a hozzászólás ami nem kap pontot nem számolódik bele az átlagba. Különben mindenki aki többet beszélt simán fórumozó lenne


Hmm... lehet benne valami, de régen tuti nem így volt, amikor én még rendszeresen nézegettem ezeket, mindenki aki sokat beszélt, simán fórumozó volt...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
732. hozzászólás - 2008.12.13. 16:25:05 (Válasz Sir Ny #724 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 16:19:11
Ki mondta: "Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel."?
Winston Churchill
Ronald Reagan
Albert Einstein
Teller Ede

szerinte Albert Einstein. szerintem meg Albert nem tudott magyarul, így ilyet soha nem mondhatott.


De gondolom ha angolul lett volna Einstein mondata írva,most az lenne kifogásolva.Mert bizony ő mondta.
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 8.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
733. hozzászólás - 2008.12.13. 16:25:29 (Válasz Hydro Globus #726 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.13. 16:21:25
Te SirNy, hogy van az, hogy még 400+ hozzászólással is havazós vagy? Én addigra simán visszaszereztem a felhő-nap-ot, mert nem minden hozzászólásomra ment egyből az azonnali 1-es, mert nem kötök bele minden jó kérdésbe...

és most örülsz, hogy napocska vagy?
engem a névtelenül lepontozgató emberek véleménye nagyon nem érdekel. ha valamiben nem értünk egyet, írja meg privátban, vagy nyilvánosan, ne lepontozgasson. én se pontozgatom le az olyan hszket, amivel nem értek egyet, hanem kiidézem őket, és válaszolok rájuk. ezeket pontozgatják le.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
734. hozzászólás - 2008.12.13. 16:25:35 (Válasz ArkAngyal75 #708 hozzászólására.)
Akkor lényegében egyetértünk. Mivel írtad, hogy te igenis utána szoktál nézni, nem véletlenül írtam, hogy az előző hozzászólásom nem rád vonatkozik. Csak az utóbbi időben egyszerűen annyi panasszal találkoztam játékosoktól, hogy az imént felsorolt ismert emberekre vonatkozó kérdéseikre rossz/törölni értékeléseket kapnak, a hkk-s/igénytelen baromságok meg simán bejutnak, hogy besokalltam, pont nálad. Ezért bocsánatot kérek tőled. A mondandóm többi, általánosságban értett részét fenntartom. Úgy vélem egy oldalon állunk, és a tűket keressük a szénakazalban, csak sajnos még elég sok a kigyomlálandó kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
735. hozzászólás - 2008.12.13. 16:28:05 (Válasz Hydro Globus #726 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.13. 16:21:25
Te SirNy, hogy van az, hogy még 400+ hozzászólással is havazós vagy? Én addigra simán visszaszereztem a felhő-nap-ot, mert nem minden hozzászólásomra ment egyből az azonnali 1-es mindenkitől, mert nem kötök bele minden jó kérdésbe is...

visszaszerezted? akkor ne prédikáljál nekem ilyenekről!
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
736. hozzászólás - 2008.12.13. 16:28:50 (Válasz Sir Ny #733 hozzászólására.)
Oké. Akkor minden szemléltető eszközt és analógiát félretéve:

Sir Ny, a legtöbb "rossz kérdés!" postod hülyeség. Kérlek, ne köss bele még abba a kevés jó kérdésbe is, ami maradt a kvízben!

(És igen, visszaszereztem, mert én is "töröltetem" a rossz kérdéseket, ezeket le is pontozták csomóan, de ugyanitt mások (Pl: Lanmandragoran, cirip, Byzon hogy csak néhányat említsek) fölszavazták (külön kérés nélkül). Ennek a folyamatnak sajnos csak az egyik fele jött létre nálad...)
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.12.13. 16:31:25-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 9.29
irritáló_WHITE_Férfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
737. hozzászólás - 2008.12.13. 16:33:26
Melyik gyártó NEM gyárt PC-hez processzort?

Intel
Amd
Akai
Celeron

Feltettem ezt a kérdést. Ezt csak speciális csoport tudhatja? Gyerekek ez ugye vicc? Az, hogy Pesten melyik cukrászda lett 2006-ban vagy mikor az első az nem specális? Azt hiszem aki ide tudott rggelni az talán tisztában van a száítógépek felépítésével, arról nem is beszélve, hogy mint minden másra erre is rá lehet keresni google vagy más kereső programban! Tuszta vicc ez az egész kvízkérdés jóváhagyás! ha én dönthetnék akkor sok kérdésre ue azt értékelést adnám! Szóval grat aki szerint ez speciális érdeklődést igényel. Alárcsak ki volt 1976-ban a F1-es világbajnok...
Pontszám: 4
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
738. hozzászólás - 2008.12.13. 16:35:20 (Válasz Sir Ny #724 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 16:19:11
Ki mondta: "Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel."?
Winston Churchill
Ronald Reagan
Albert Einstein
Teller Ede

szerinte Albert Einstein. szerintem meg Albert nem tudott magyarul, így ilyet soha nem mondhatott.



Mekkora hülyeségeket beszélsz, nyilván le van fordítva. Valahol máshol okoskodjál.
Pontszám: 8.75
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
739. hozzászólás - 2008.12.13. 16:37:40 (Válasz Hydro Globus #723 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.13. 16:16:39

A Forgotten Realms sem világ, az FR könyvek Torilon játszódnak.


Én kérek elnézést! Ezt a világot nem ismerem annyira, mint a másik hármat, és elég sok helyen csak annyit láttam, hallottam, hogy „a Forgotten Realms világa”, ezért hittem, hogy ez a neve.
De ez is csak azt bizonyítja, hogy rossz a kérdés.


Mai termésem:

Hogy hívták gyűrű hordozót?
Aragorn
Gimli
Frodó *
Bilbó

Legalább azt oda lehetne írni, hogy melyik műben. Egyébként pedig primitív kérdés. Ráadásul bele lehetne kötni, mert Bilbónál is volt egy jódarabig a gyűrű.


Milyen zenei stílusban jeleskedett Bob Marley?
Ska
Punk
Reggae *
Hardcore

Tegnap találkoztam egy ennek ellentmondó kérdéssel: „A ’jazz, ska, reggae, rockabilly’ négyesből melyikben NEM jeleskedett Bob Marley?”
Most akkor nyomta a ska-t vagy nem?


hány helyes választ kell adj hogy kérdést tehes föl?

100 *
235
1001
12

Helyesírás, és erősen duplikált.


Mit NEM tudsz megnézni a Toplisták menüpontban?

A karakterek eredményeit
A Szövetségeket
A karakterek LE számait *
A karakterek győzelem/vereség arányát

A szerzett LE differencia bizonyos értelmezésben belefér az „LE szám” kategóriába.


Melyikből Toyota modellből nincs hybrid hajtású?

Camry
Highlander
Prius
Land Cruiser *

Spec.


Melyik a kakkuktojás?

T-Mobil
Vodafon
Orange *
Pannon

Ez vajon hogyan jutott át a szűrőn?
Pontszám: 6
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
740. hozzászólás - 2008.12.13. 16:42:42 (Válasz Konky #739 hozzászólására.)
Idézet: Konky - 2008.12.13. 16:37:40


Melyik a kakkuktojás?

T-Mobil
Vodafon
Orange *
Pannon

Ez vajon hogyan jutott át a szűrőn?


Úgy,hogy a kakkuktojás helyesen kakukktojás.
A hozzászólást Kortevirag módosította 2008.12.13. 16:43:09-kor
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!