Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2561. hozzászólás - 2008.12.27. 09:48:42 (Válasz Darkshade #2553 hozzászólására.)
Idézet: Darkshade - 2008.12.27. 09:00:51
Ki(k)nek az életéreől készült mozi film???
50 cent(Courtis Cackson)
Pa-Dö-Dő
Dj Tiesto
Peat Jr. & Fernando

életéről


plusz "mozi film" plusz "Cackson" plusz "???" plusz space-hiány. stb. igazi állatorvosi ló:)
Pontszám: 5
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2562. hozzászólás - 2008.12.27. 09:53:06
Mi Szlovákia pénzneme?
Dollar
Euro
Forint
Korona

Dollár, euró.
Egyébként most még korona, de már nem sokáig. Javítani egy dátummal vagy pedig törölni.
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2563. hozzászólás - 2008.12.27. 10:04:38
Melyik a kakkuktojás?

József
Sándor
Benedek
Károly

KAKUKKTOJÁS!!! Kérem törölni!! Nem tudom,hogy tudták ezt elfogadni??!!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
népszerűGillbatesFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2564. hozzászólás - 2008.12.27. 10:05:06
Mit jelent pókerben az OLIN?


Atyaúristen!!!

Kéretik az illetőnek (és a kérdés elbírálóinak is) fegyelmit adni az ilyenért. Nem tudtam miről van szó. Mikor rányomtam a "találom válaszomra" esett le hogy az illető bizonyára az All-IN-re gondolt.
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2565. hozzászólás - 2008.12.27. 10:05:09
> Melyik földrészen van Djibuti?

Djibouti.

> Ki a labdarúgó válogatottunk jelenlegi szövetségi kapitánya?

Mikoris?
Pontszám: 5
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2566. hozzászólás - 2008.12.27. 10:19:52
Tudom ez a téma már sokszor "lerágott csont" mégis leírom.
Ezekkel a "szituációs komédiákkal" és egyéb díjakat nyert csodálatos amerikai sorozatokkal csak annyi bajom van, hogy sajnos ezek nézettsége adja meg a sorozatok gyártásának irányvonalát. Hiába lenne igény például Európában olyan sorozatokra, amiket az USA-ban nem fogadtak kedvezően a T. Nézők, nem fogják legyártani a folytatásokat, mondván nem éri meg. Bezzeg vegyük meg az ott sikerrel játszottakat, had butuljon hozzá az átlag amerikai színvonalhoz a magyar is, mert így jobban eladható lesz minden egyéb is.
Sajnos ez az oktatásra is igaz. Nagyon jól látszik, hogy sokan nem képesek érthetően, jól megfogalmazni a kérdéseiket. A kérdésekből árad az igénytelenség.
Egyre több olyan kérdés van, amit ha nem tud a játékosok 75 %-a, kikerül automatikusan, holott 5 perc rengeteg idő, meg lehetne keresni. Sőt keresgélés közben rátalál esetleg egyéb érdekes információra is. Engem nem rettent el az, ha nem kapom meg a választ az első keresési utasításra.
A hozzászólást ZHOR módosította 2008.12.27. 10:54:20-kor
Pontszám: 3
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2567. hozzászólás - 2008.12.27. 10:25:57
kik harry potternek a legjobb baratai?

malfoy es clarc
ginni es fred
albus es fox
RON WEASLLY ES HERMONIE GRANGER

Gratulálok. Ez már az az eset, mikor javítani több energia, mint törölni!
Pontszám: 5
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2568. hozzászólás - 2008.12.27. 10:46:30
Hány angol bajnoki címe van a híres Manchester United-nek?
Valahogy így szólt a kérdés.
Kéne egy meghatározó dátum is a kérdés végére mert hát ugye ez változhat.
Pontszám: 5
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2569. hozzászólás - 2008.12.27. 10:50:13
Milyen kártyával játsszák a römit?
Hatalom Kártyákkal
Magyar kártyával
Mahjong-al
Francia kártyával

no comment
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2570. hozzászólás - 2008.12.27. 12:02:56
Kik találták fel a karburátort?

Eötvös Loránd
Jedlik Ányos
Neumann János
Bánki Donát és Csonka János


Mivel oda van írva, hogy 'kik', ugyanakkor csak egy válaszlehetőség jelölhető, ezért talán már csak az hiányzik a helyes válasz mögül, hogy "ezt jelöld meg".
Pontszám: 5
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2571. hozzászólás - 2008.12.27. 12:06:31
Mi a székhelye az UNESCO-nak?
New York
Róma
Párizs
Berlin

Inkább így: Hol van a székhelye az UNESCO-nak ?
Pontszám: 5
kedvencPicokNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2572. hozzászólás - 2008.12.27. 12:41:55
Hibás kérdés:

Minek nincs sejtmagja?

baktérium
vírus*
papucsálatka
alga

A baktériumnak, sőt a kékalgáknak sincs.
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2573. hozzászólás - 2008.12.27. 12:56:49 (Válasz _WHITE_ #2531 hozzászólására.)
Idézet: _WHITE_ - 2008.12.27. 00:12:05
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.


Elmondanám, hogy annó feltettem egy kérdést, hogy melyik cég nem gyárt pc-hez processzort, azt egy .... gyerk vagy több speciálisnak ítélte, ez a kérdés akkor mi???


ezt ne tőlem kérdezd, nem én értékeltem egyiket sem...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2574. hozzászólás - 2008.12.27. 13:21:53
Egy hagyományos sakkjátszmában egy gyalogom leütötte az ellenfél gyalogját, pedig nem is álltak ütésben. Miért tehettem meg?
Így léptem és kész, úgy játszok ahogy én akarok!
Előzőleg rosáltam, így most az ellenfél sakkban áll, ezért levehetem a gyalogját.
"Anpassz" léptem*
Előző lépésben gyalogáldozatot mutattam be.


Van itt Sakkguru??? Lenne oly kedves és elmondaná, mi az az anpassz? Néha én is játszok, és a legalapabb szabályokat ismerem, de ha valaki ezt megkérdi tőlem simán azt mondom h ez a lépés nem lehetséges... ilyennel még sose találkoztam...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
irritálóGagabolFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2575. hozzászólás - 2008.12.27. 13:27:16
Melyik Predator részbe szerepel Arnold Schwarzenegger ?

2
3
1
egyikbesem

Istenem...
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2576. hozzászólás - 2008.12.27. 13:41:32 (Válasz Roseprincess #2574 hozzászólására.)
Nem sem vagyok sakkguru én sem, csak a szabályokat ismerem.
Tehát ha a sötét gyalog a világos gyaloggal ütésben áll, és a sötét (vagy a világos, a szerint melyik lép) gyalog nem üti a másikat, hanem egyenesen kilép az ütésből, akkor a másiknak lehetősége van azt a gyalogot levennie, mégpedig úgy, hogy belép az ellépett gyalog mögé (annak régi helyére), és leveszi az ellépett gyalogot.
Remélem világos volt ahogy leírtam.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
fórumozóFmateFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2577. hozzászólás - 2008.12.27. 13:50:17
Melyik konzol a legkisebb?

Play Station 3
Xbox 360
Sony PSP
Nintendo DS

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ezekből a konzolokból világszinten /35+22+84+41/ több mint 200 millió darabot adtak el (wikipédia).Ilyen széles körben ismert eszközök fizikai méretére vonatkozó kérdést "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ" így értékelni finoman szólva is nevetséges.Kérem a rossz értékelés eltörlését,mivel így a következő hasonlóan értelmes értékelésnél elveszíteném a kérdésfeltevés lehetőségét,ami pedig számomra fontos eleme a játéknak.(bár fogalmam sincs adminok foglalkoznak -e ezzel itt a fórumon,vagy csak a hülye kérdéseket gyomlálgatják a bejelentések alapján...)

Köszi!
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2578. hozzászólás - 2008.12.27. 13:51:49 (Válasz Edef #2576 hozzászólására.)
Erről még nem hallottam, de köszönöm a felvilágosítást. Azt hiszem sikerült megértenem is.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2579. hozzászólás - 2008.12.27. 13:59:17 (Válasz Roseprincess #2555 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.12.27. 09:25:34
Idézet: Edef - 2008.12.27. 00:39:42
Idézet: Roseprincess - 2008.12.26. 23:30:50
Idézet: Edef - 2008.12.26. 23:01:11
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.

Na most UDD olyan nincs, és nem létezik.
DDR =Deutsche Demokratische Republic azaz NDK
De szerintem elég speciális...

hát már bocsánat, de akinek van számítógépe és használja is (és feltételezem ezzel a játékkal olyanok játszanak, akiknek van és használják is) azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a memóriája gépben, akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy DDR2-es memó volt benne, és ő meg vesz bele egy SD vagy egy DDR-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni... esetleg a gép kiírja, hogy "hülye vagy kisapám"... Szóval szerintem ebben a körben, ahol mindenki használja a szóban forgó tárgyat, szerintem rohadtul nem lehet speciálisnak mondani egy ilyen kérdést...
Megette a fene, ha így van.
Az én gépemet a munkahelyem biztosítja, és a rendszergazdának a büdös kötelezettsége, hogy tudja, milyen memória van benne.
De teszem fel, Te biztos vezetsz autót, vagy utazol buszon, netalán vonaton. Tudod Te annak az alkatrészeinek a funkcióit? vagy, hogy melyik fogaskerék mire szolgál, és hány fog van rajta?
Pedig nem mindegy, ha a bendix fogaskereked elromlik, akkor milyennel pótolod. Mert nem fog az az átkozott autó elindulni.
Fogadjunk, ha azt a kérdést tenném fel, hogy milyen fogaskerék nincs, akkor azt túl speciálisnak tartanád azonnal?
És ide tartozik:

Hát nem vezetek autót, mivel nincs jogsim... Buszozni is ritkán szoktam, vonattal ugyan utazom, de nem az enyém... mindazonálltal az emberek nagy részének van jogsija, nekik illik tudni, hogy mi található egy kocsiban és hol, én még hivatkozhatok arra igaz, hogy nincs jogsim, nem tudom, de mi a fenéért hivatkoznék arra, hogy spec? Csak mert én nem tudom? Hát akor rengeteg kérdést bemásolhatnék ide, amire azt mondom, hogy spec, csak mert én nem tudom.
Egyébként meg szerintem többen használnak számítógépet, mint kocsit, buszt, vagy vonatot...
Én se vágom minden kellékét a számítógépnek, de ez az én bajom, pedig illene tudni, hiszen nap, mint nap használom, játszom, dolgozom rajta. És hát az fontos persze az is, hogy az ember ismerje a kocsiját, mert ha lerobban és még menthető, nem árt ha tudja, hol kezdje... Szóval autós kérdésre se mondanám hogy spec...
Látod nem örülök, hogy Te szegény egész életedet a négy fal között kell leélned és csak egyetlen tevékenységed, hogy a számítógépedet ütögeted.
Gondolom azért TV-t nézel? Bár a sok sorozatos filmeket valahol bámulod.
Kérdem én, tudod, hogy milyen tranzisztor állítja elő a CCIR normán közölt jelet, hogy számodra szétbontsa hang- és képjelre?
Nem?
Nagy baj!

"...azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a"tranzisztor a TV-ben", akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy ..... tranyó volt benne, és ő meg vesz bele egy ... vagy egy ....-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni..."
sőt nagyobb kárt csinálhatsz.
Tehát mit csinálsz, kihívod a szerelőt!
Na most én is ezt teszem, mert ez szakmai kérdés.
És kérlek ne írd, hogy nem nézel TV-t.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
2580. hozzászólás - 2008.12.27. 14:00:14
Hogy hívták a szerencsesárkányt a "Végtelen történet"-ben?
Fuhur*
Draco
Elendil
Süsü

Ezzel a kérdéssel csak egy problémám van, hogy oda kellene írni, hogy a könyvről van szó, mert én eddig csak a filmet ismertem, és ugye ott Falkor a neve... De igazán nem értem, miért jó szereplőket átkeresztelni...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!